Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest margarita12
Καλησπέρα. Σε κόκκινο το έχει βρει κάποιος; ( Όχι Ελλάδα με 300€ !!!)

 

Βρηκα με 192euro απο κινα στο ebay αλλα ετσι πως τα εκαναν οι κυβερνωντες με τα capital control.... skroutz καλυτερα να κοιταξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή εχω μπερδευτεί με όλα τα γραφόμενα,εχω δει σε κοκκινο χρώμα το κινητο στο public,θελω να το πάρω αλλα αν αναβαθμιστεί σε loliop θα υπάρξουν προβλήματα; δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να "πειράξω" καινούργιο κινητο... αξίζει σαν αγορά;

δεν θα εχεις θεμα εσυ εαν παρεις το κινητο αυτο γιατι ειναι eu εκδοση και μολις το βαλεις μπρος θα σου ερθει η αναβσθμιση για lollipop ota κανονικα.οσοι εχουμε cu εκδοση εχουμε θεμα και πρεπει να το πειραξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω μέσω Ebay το συγκεκριμένο κινητό... στα 202ευρώ βγαίνει. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι κάμερες. Η μπροστά και η πίσω. Το βράδυ με το φλας είναι καλές; ευκρινέστατες; έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά στην καμερα με το S90 το οποιο βγαινει στα 130ευρώ και το K3note που βγαινει στα 150.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω μέσω Ebay το συγκεκριμένο κινητό... στα 202ευρώ βγαίνει. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι οι κάμερες. Η μπροστά και η πίσω. Το βράδυ με το φλας είναι καλές; ευκρινέστατες; έχει πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά στην καμερα με το S90 το οποιο βγαινει στα 130ευρώ και το K3note που βγαινει στα 150.

Οι φωτο ειναι πολυ καλες και το βραδυ με φλας. Το ιδιο και στο Κ3 που εχω και ειδα οτι ρωτησες και εκει.

Ριξε μια ματια σε reviews των κινητων για να δεις και άλλα σχόλια και δειγματα για τις καμερες τους.

Ισως βρεις και κανα συγκριτικο μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
δεν θα εχεις θεμα εσυ εαν παρεις το κινητο αυτο γιατι ειναι eu εκδοση και μολις το βαλεις μπρος θα σου ερθει η αναβσθμιση για lollipop ota κανονικα.οσοι εχουμε cu εκδοση εχουμε θεμα και πρεπει να το πειραξουμε.

 

Σε ευχαριστω πολυ Φωτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω πρόβλημα με το wifi στο σπίτι. Ενώ είναι ενεργοποιημένο στο κινητό μου από τις ρυθμίσεις δεν εμφανίζεται ούτε στην οθόνη αλλά και δεν βγαίνει εικονίδιο με αποτέλεσμα να μην έχω σύνδεση. Το router δεν φταίει γιατί με άλλο κινητό δεν έχω πρόβλημα. Μήπως ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω κανενας προθυμος να βοηθησει.Kατεβασα flash tool την ap lollipop απ το αρχικο post δν κατεβαινουν οι drivers.Kαπου να ψαξω με ασφαλεια διοτι παιζει πολυ υιος!!Θελω να φλασαρω την lollipop απ την αρχικη την εκδοση X2CU εχω!:(:(
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ψάξε για Vcom drivers και πως να τους εγκαταστήσεις!

Αν τώρα φοβάσαι για ιούς βάλε avast free να σε προειδοποιεί! Εγώ πάντως δεν βρήκα κανέναν!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω κανενας προθυμος να βοηθησει.Kατεβασα flash tool την ap lollipop απ το αρχικο post δν κατεβαινουν οι drivers.Kαπου να ψαξω με ασφαλεια διοτι παιζει πολυ υιος!!Θελω να φλασαρω την lollipop απ την αρχικη την εκδοση X2CU εχω!:(:(

 

http://free-mobile-solutio...-usb-vcom.html

Σου στελνω το link για windows 7 εχει και οδηγιες πως να το κανεις,και εγω το ιδιο εκανα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω πάρει το X2-CU από το to2c (εκδοσή 4.4.2) και εχω rootάρει με το Kingroot.

Αντιμετωπιζω πρόβλημα με το GPS το οποίο αργεί να "κλειδώσει" όταν δεν έχω ανοιχτά τα δεδομένα.

 

Έχει συναντησει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !!!

Ενα θα πω !

Το ειχα ,το πούλησα και ησύχασα .

Πιο πολυ με ειχε απογοητεύσει το Gps και η Μπαταρια που σε αναμονή 8 ωρες έτρωγε το 25 %.Ακομα και την επαναφορά εργ ρυθμίσεων οταν ηθελα να το δωσω δεν την έκανε.Επανεκινουςε και ολα τα δεδομένα ηταν μεςα,ακομα και sign out απο το e mail δεν γινόταν .Το πηγα σε τεχνικό ,έπαθε σοκ,Αναγκάστηκε να την κανει χειροκίνητα ,έβγαλε κατι κινεζικά γράμματα ,πάτησε στην τύχη και την έκανε τελικα .

Ποτε ξανά android ή τουλαχιστον κινεζική έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες βάλτε όλοι την AP ROM και θα λυθούν τα προβλήματα σας. Απλά τα πράγματα.

 

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα μόνο επειδή πατιούνται τα πλήκτρα της έκτακτης κλήσης όταν είναι στην τσέπη ή ανάβει ο φακός και με τρελαίνει.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά screen on time για browsing με Wi-Fi?

Με το moto g 2013 που έχω τώρα βγάζω άνετα 6 ώρες. Με αυτό τι παίζει;

 

Η χρήση που κάνω συνήθως είναι, λίγο ομιλία, 2-3 ώρες ίντερνετ κυρίως με Wi-Fi και 1 - 1,5 ώρα runkeeper με GPS και ραδιόφωνο. Τη βγάζει τη μέρα;

 

Επίσης έχει αισθητήρα αυτόματης φωτεινότητας;

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !!!

Ενα θα πω !

Το ειχα ,το πούλησα και ησύχασα .

Πιο πολυ με ειχε απογοητεύσει το Gps και η Μπαταρια που σε αναμονή 8 ωρες έτρωγε το 25 %.Ακομα και την επαναφορά εργ ρυθμίσεων οταν ηθελα να το δωσω δεν την έκανε.Επανεκινουςε και ολα τα δεδομένα ηταν μεςα,ακομα και sign out απο το e mail δεν γινόταν .Το πηγα σε τεχνικό ,έπαθε σοκ,Αναγκάστηκε να την κανει χειροκίνητα ,έβγαλε κατι κινεζικά γράμματα ,πάτησε στην τύχη και την έκανε τελικα .

Ποτε ξανά android ή τουλαχιστον κινεζική έκδοση

Σου κατσε στραβη λογω κακης ρομ (υποθετω ειχες την πειραγμενη του κινεζικου μαγαζιου), δεν εχει κανενα προβλημα γενικοτερα το κινητο! Η αποτυχια επαναφορας ειναι απο δεικτικο στοιχειο. (Gps δεν δουλευω στο νησι, η μπαταρια ειναι μια χαρα, οπως σε ολα τα android κινητα, αν ασχοληθεις με το τι τρεχει στο background, μπορεις να βελτιωσεις πολυ, την διαρκεια χρησης).

Αψογη συσκευη, λογω προσεχους αναβαθμισης σε asus zenfone 2 (4gb, 64 storage, intel, 235 ευρω), θα μου λειψει κυριως η ομορφια του και οχι μονο...

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

To GPS τι πρόβλημα έχει; το χρησιμοποιώ συχνά με το

Runkeeper.

 

Σε μένα κάνει να βρει δορυφόρο αρκετά λεπτά. Όταν όμως έχω ανοικτά και τα δεδομένα "κλειδώνει" αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Α σχετικά μικρό το κακό. Ίσως επειδή παίζει με glonass; για τη χρήση που έγραψα πιο πάνω τη βγάζει τη μέρα;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Α σχετικά μικρό το κακό. Ίσως επειδή παίζει με glonass

Τι σημαίνει πρακτικά αυτό;

Με την AP έκδοση ή τη Lollipop λύνεται άραγε το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Glonass είναι οι ρωσικοι δορυφόροι GPS οι αμερικανικοι.

Δεν έχω ιδέα τι θα λυθεί είμαι στο δρόμο να το αγοράσω αν το βρω δηλαδή γιαυτό ρωτάω για τη χρήση που κάνω εάν βγάζει τη μέρα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα τη Lollipop έκδοση αλλά δεν μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όσες φορές κι αν δοκίμασα, με το KingRoot να κάνω Root το κινητό ώστε να αλλάξω και το modem και να παίξει.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να το Root-άρω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...