Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ειναι εμφανές ότι λείπει το firmware! Στο 830 γιατί δεν στρώνουν τα 10άρια, ενώ σε 535, 640 και 930 στρώνουν, στα περισσότερα τουλάχιστον; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Νέο update αλλά κανένα νέο για Firmware:

10586.494

 

Improved reliability of Windows Media Player, Internet Explorer 11, Windows Explorer, Miracast, and Windows kernel.

Fixed issue with some people seeing a black screen instead of the lock screen when resuming from connected standby.

Fixed issue with DirectAccess where the Disconnect button appears in some cases when the connection isn't fully established.

Fixed issue where local user accounts weren't locked after a number of failed sign in attempts.

Improved support for video playback in certain apps that didn't render video correctly after resuming from sleep.

Fixed issue with Windows Phone losing user authentication certificates after upgrading to Windows 10 Mobile in some cases.

Improved support of the backup settings of apps on Windows 10 Mobile.

Fixed issue where Microsoft Silverlight based apps wouldn't install on Windows 10 Mobile after joining Azure Active Directory.

Fixed additional issues in .NET, Windows Kernel, Windows Update, authentication, revised daylight saving time, support for PDF files, Bluetooth, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, networking, and Wi-Fi connectivity.

Security updates for Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Kernel Mode Drivers, Windows Kernel, .NET Framework, Windows Secure Kernel Mode, and Microsoft Print Spooler.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Νέο update αλλά κανένα νέο για Firmware:

10586.494

 

Improved reliability of Windows Media Player, Internet Explorer 11, Windows Explorer, Miracast, and Windows kernel.

Fixed issue with some people seeing a black screen instead of the lock screen when resuming from connected standby.

Fixed issue with DirectAccess where the Disconnect button appears in some cases when the connection isn't fully established.

Fixed issue where local user accounts weren't locked after a number of failed sign in attempts.

Improved support for video playback in certain apps that didn't render video correctly after resuming from sleep.

Fixed issue with Windows Phone losing user authentication certificates after upgrading to Windows 10 Mobile in some cases.

Improved support of the backup settings of apps on Windows 10 Mobile.

Fixed issue where Microsoft Silverlight based apps wouldn't install on Windows 10 Mobile after joining Azure Active Directory.

Fixed additional issues in .NET, Windows Kernel, Windows Update, authentication, revised daylight saving time, support for PDF files, Bluetooth, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, networking, and Wi-Fi connectivity.

Security updates for Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Kernel Mode Drivers, Windows Kernel, .NET Framework, Windows Secure Kernel Mode, and Microsoft Print Spooler.

Τουλάχιστον λειτουργούν σωστά όλα στο 830 σε αυτή την έκδοση; Κάμερα, χάρτες, επαφές κλπ; Ορισμένοι έχουν προβλήματα με αυτά σε άλλες συσκευές! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το 830. Είμαι γενικότερα άσχετη με τα smartphones αλλά έχω το εξής πρόβλημα και ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει. Εδώ και περίπου ένα μήνα σταμάτησε να λειτουργεί το πλήκτρο back και το search. έκανα τη δουλειά μου μέχρι τώρα βγαίνοντας πάλι στα windows από το κεντρικό κουμπί. Μέχρι που σταμάτησε να πατιέται κι αυτό. Γνωρίζει κανείς αν είναι κάτι που επισκευάζεται κι αν είναι κοστοβόρο;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγγύηση ακόμα, πάνε σε κανένα Nokia Care ή απο κει που το πήρες να το δούνε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω είχα διαφορα θεματακια , απο χθες που εβαλα την Insider (Οχι την Fast) είμαι πολύ ικανοποιημενος.

Η οθόνη δεν αναβοσβήνει σε ακυρες φασεις και η μπαταρια είναι αισθητα καλύτερη. Γενικά έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τη επίσημη .494 αναβοσβήνει που και που, αλλά δεν έκανα hard reset. Αν δεν στρώσει και με την Anniversary, τότε θα κάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τη επίσημη .494 αναβοσβήνει που και που, αλλά δεν έκανα hard reset. Αν δεν στρώσει και με την Anniversary, τότε θα κάνω.

 

 

Το .494 είναι το Core build ID ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το .494 είναι το Core build ID ?

Δεν ξέρω τι εννοείς.... Ειναι η τελευταία επίσημη πριν τη Redstone 1.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς.... Ειναι η τελευταία επίσημη πριν τη Redstone 1.

 

Που το βλέπω αυτό το νουμερο ???

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>σύστημα>πληροφορίες> περισσότερες πληροφορίες. Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δείχνει ότι το 830 παίρνει κάρτα μνήμης ως και 256GB πλεον, ενώ πριν ήταν στα 128GB!

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php

Αληθεύει αυτο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δείχνει ότι το 830 παίρνει κάρτα μνήμης ως και 256GB πλεον, ενώ πριν ήταν στα 128GB!

 

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php

 

Αληθεύει αυτο;

 

Απ όσο γνωρίζω μέχρι 128 GB μπορείς να βάλεις. Παραπάνω δεν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όπως πάντα με το 830. Hard reset είχα κάνει μόνο όταν πρωτοπήραμε τα 10 γιατί δεν μου κατέβαζε το ελληνικό λεξικό στο πληκρολόγιο.

Το φωτορυθμικό σε μένα πάντως με αυτήν την αναβάθμιση εξαφανίστηκε και όχι με την προηγούμενη.

Η μπαταρία στις 29 ώρες είναι στο 51% αλλά με ελάχιστη χρήση( 3 σύντομα τηλ/τα, 2 φορές έλεγχος και κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών(χτες και σήμερα).

Να ρωτήσω και κάτι. Όταν ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση έχω την εντύπωση ότι είδα να αναβαθμίζει και τις Επαφές. Αλλά ούτε κάτι διαφορετικό είδα στην εφαρμογή(εκτός από το πως πλέον εμφανίζει τα νούμερα) ούτε στο store που πλέον δείχνει το πρόσφατο ιστορικό εμφανίζει κάποιο update να έχει γίνει. Είδα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Σε μένα δεν ήρθε ακόμα η Anniversary λόγω branded Cosmote!

Ναι, τελικά αναβοσβήνει και σε μένα με την .545! Απλα στην αρχή δεν το έκανε για αρκετό διάστημα και νόμιζα πως διορθώθηκε. :(

Hard reset δεν έκανα ακόμα απ' τα 8.1 στα 10! Αν στρώσει καλά η Anniversary και σε μένα, γλυτώνω το HR. Αλλιώς δεν το βλέπω.

Παρατηρώ οτι με 830 κανένας δεν είχε πρόβλημα με την Anniversary. Μέχρι στιγμής βέβαια! Θα μου πεις βεβαια, πόσοι έχουν 830 εδώ μέσα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία anniversary (για όνομα του θεού, είχα γράψει ολόκληρο κείμενο, το έκανα ποστ και εμφανίστηκε μόνο η πρώτη γραμμή !!! Ούτε ο browser δεν παίζει σωστά πλέον; σταμάτησε και η οθόνη γρήγορης ματιας ή μάλλον υπάρχει αλλά δεν μπορεί να εκτελεστεί... Θα το βάλω για σουβερ μου φαίνεται, α ρε Microsoft με τις αναβαθμίσεις σου, ποιος θα μπορούσε να σκεφτεί ότι ένα κινητό που ήταν φανταστικό πριν ένα χρόνο , θα το έκανες μπρίκι με υπέροχες γραμμές!!!) Άντε για λέμε.

Μην ξεχάσω .. πάει και το ραδιόφωνο.

Edited by vdimitriou
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία anniversary (για όνομα του θεού, είχα γράψει ολόκληρο κείμενο, το έκανα ποστ και εμφανίστηκε μόνο η πρώτη γραμμή !!! Ούτε ο browser δεν παίζει σωστά πλέον; σταμάτησε και η οθόνη γρήγορης ματιας ή μάλλον υπάρχει αλλά δεν μπορεί να εκτελεστεί... Θα το βάλω για σουβερ μου φαίνεται, α ρε Microsoft με τις αναβαθμίσεις σου, ποιος θα μπορούσε να σκεφτεί ότι ένα κινητό που ήταν φανταστικό πριν ένα χρόνο , θα το έκανες μπρίκι με υπέροχες γραμμές!!!) Άντε για λέμε.

Μην ξεχάσω .. πάει και το ραδιόφωνο.

Καλά το ραδιόφωνο σε όλους φεύγει. Αλλά όλο το παραπάνω μόνο εσύ το έπαθες. Δεν άκουσα κάτι αντίστοιχο απο κανένα άλλον!

Σε μένα δεν ήρθε η Anniversary ακόμα για να σε πω τι έγινε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Περασα και εγω την anniversary μετα απο hard reset για να κατσει καλυτερα.Αυτο που αναβοσβηνει εγω δεν το καταλαβα αν θελετε το εξηγειτε. Η οθονη γρηγορης ματιας ανοιγει κατι γραφει και μετα μαυριζει χωρις να προλαβω να διαβασω. Αν υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για ραδιο απο το store (δεν γελαμε εδω) θα ηθελα να την προτεινετε. Τελος το σοβαροτερο προβλημα που εχω ειναι που δεν μπορω να ρυθμισω το mail.com και για μενα ειναι το κεντρικο mail μου που παιρνω τα παντα κυριως απο τραπεζες. Στα 8.1 ολα ηταν τελεια εδω δεν ξερω τι παιζει και μου βγαζει συνεχεια οι ρυθμισεις ειναι παλιες. Αν μπορει καποιος να μου πει ή να στειλει pm τι κανουμε βημα βημα θα του ημουν υποχρεος. Σας ευχαριστω εκ των προτερων. Αν ναι τωρα που το θυμηθηκα δεν εχω και ηχους στα mail. Απο που στα κομματια τους βαζουμε????? Α ρε Micro σιγα σιγα με βλεπω να παιρνω την αγουσα για αλλα λειτουργικα. THANKS again Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Καλά το ραδιόφωνο σε όλους φεύγει. Αλλά όλο το παραπάνω μόνο εσύ το έπαθες. Δεν άκουσα κάτι αντίστοιχο απο κανένα άλλον!

Σε μένα δεν ήρθε η Anniversary ακόμα για να σε πω τι έγινε!

τι μόνο εγώ , να και παρακάτω άλλος καημένος έχει πρόβλημα με την οθόνη γρήγορης ματιάς και αν δεν κάνω λάθος δεν πρέπει να του αναγνωρίζει το certificate του mail server του. Γενικά μου μυρίζει μπάχαλiversary . Ότι κάτσει ένα πράμα. Και firmware ούτε συζήτηση....
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ στο 830 και δεν έχω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα!

Μόνο στο myphone μου δείχνει μεγάλα τα γράμματα και δεν μπορώ να τα μικραινω! :(

Το φωτορυθμικο σταμάτησε ευτυχώς! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ στο 830 και δεν έχω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα!

Μόνο στο myphone μου δείχνει μεγάλα τα γράμματα και δεν μπορώ να τα μικραινω! :(

Το φωτορυθμικο σταμάτησε ευτυχώς! :)

Για περνα το Instagram και να δεις για πότε αρχιζουν τα φωτορυθμικα παλι.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Για περνα το Instagram και να δεις για πότε αρχιζουν τα φωτορυθμικα παλι.

Το έκανα. Μια χαρά λειτουργεί! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...