Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάποιον με 830 του έφυγαν οι φωτογραφίες από τις επαφές ή μόνο στο δικό μου έγινε; Από 5 Οκτωβρίου έως τώρα δεν εμφανίστηκαν! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε κάποιον με 830 του έφυγαν οι φωτογραφίες από τις επαφές ή μόνο στο δικό μου έγινε; Από 5 Οκτωβρίου έως τώρα δεν εμφανίστηκαν! :(

 

Να ήσουν ο μόνος ρε συ evris, εδώ χαμός γίνετε με το συγκεκριμένο θέμα... Είμαι ένας από αυτούς.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με τη συγκεκριμένη συσκευή εννοούσα. Το ξέρω ότι υπάρχουν και άλλοι μ' αυτό το πρόβλημα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άλλη μια νέα ενημέρωση έσκασε σήμερα. Πάντα ελπίζω σε βελτιώσεις και διορθώσεις. Και πάντα απελπίζομαι όταν επαναλαμβάνονται τα ίδια bugs.

Θα ανοίξω σαμπάνια και θα ρίξω και πυροτεχνήματα όταν με κάποιο update σταματήσει να αναβοσβήνει η οθόνη :lol: Λέτε να ναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια νέα ενημέρωση έσκασε σήμερα. Πάντα ελπίζω σε βελτιώσεις και διορθώσεις. Και πάντα απελπίζομαι όταν επαναλαμβάνονται τα ίδια bugs.

Θα ανοίξω σαμπάνια και θα ρίξω και πυροτεχνήματα όταν με κάποιο update σταματήσει να αναβοσβήνει η οθόνη :lol: Λέτε να ναι αυτό;

Δεν ξέρω αν θα είναι αυτη, αλλά σε έναν φίλο κόλλησε ο υπολογιστής του μ' αυτήν την έκδοση! :(

Ελπίζω να είναι μεμονωμένο το θέμα! Σε κινητό δεν έχει θέμα προς το παρόν. Εγώ θα την περάσω αύριο το πρωί που θα είμαι σε Wi-Fi και θα επανέλθω!

Αυτό το άναψε σβήσε της οθόνης είναι προνόμιο των 830 μόνο φαίνεται. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα είναι αυτη, αλλά σε έναν φίλο κόλλησε ο υπολογιστής του μ' αυτήν την έκδοση! :(

Ελπίζω να είναι μεμονωμένο το θέμα! Σε κινητό δεν έχει θέμα προς το παρόν. Εγώ θα την περάσω αύριο το πρωί που θα είμαι σε Wi-Fi και θα επανέλθω!

Αυτό το άναψε σβήσε της οθόνης είναι προνόμιο των 830 μόνο φαίνεται. Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο update!

 

Όλα καλά λοιπόν μετά και απο αυτό το update. Φυσικά η microsoft επιμένει να θέλει να αισθανόμαστε προνομιούχοι, εμείς οι κάτοχοι 830, οπότε και δεν αφαίρεσε αυτό το σούπερ χαρακτηριστικό του αναβοσβησήματος της οθόνης.

Κάθε φορά που το κάνει, νιώθω σαν να μου κλείνει το μάτι η συσκευή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίδες με αυτήν την αναβάθμιση χάλασε το κουμπί του "πίσω". Συμπεριφέρεται σαν να το πατάω παρατεταμένα!!!! Ευτυχώς με ένα soft reset του πέρασε.

Το άναψε σβήσε ειδικά όταν κάνεις κλήση με whatsapp ή skype και δε μπορείς να ελέγξεις ουσιαστικά το τηλ σου είναι πολύ σπαστικό.

 

Με τα μηνύματα μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζετε. Μου στέλνει sms η γυναίκα μου και δε μου το εμφανίζει με τα παλιότερα μηνύματα μαζί (σαν επαφη outlook) αλλά μόνο του και με όνομα όπως την έχω περασμένη στις επαφές μου. Ελπίζω να έγινα κατανοητός:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα άρχισε να αναβοσβήνει η οθόνη, αλλά πολύ σπάνια! Όλο κι όλο δυο φορές σήμερα μόνο! ;)

 

@Homer185 κανένα από τα παραπάνω προβλήματα δεν έχω με την .448!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση απο 650 σε 830 μιας και σκέφτομαι ότι θα χάσω σε οθόνη και θα κερδίσω σε κάμερα που μου ειναι αυτήν την στιγμή λίγο ποιο σημαντική μιας και φωτογραφίζω ηλεκτρονικούς πίνακες ,η ερώτηση που θέλω να κάνω πως πάει απο φωτογραφίες, και αν δουλεύει αυτήν την στιγμή σωστά μιας και Έχουν τον ίδιο επεξεργαστή πάνω κάτω Edited by impreza_sti
Αγγελίες εκτός buy&sell δεν επιτρέπονται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση απο 650 σε 830 μιας και σκέφτομαι ότι θα χάσω σε οθόνη και θα κερδίσω σε κάμερα που μου ειναι αυτήν την στιγμή λίγο ποιο σημαντική μιας και φωτογραφίζω ηλεκτρονικούς πίνακες ,η ερώτηση που θέλω να κάνω πως πάει απο φωτογραφίες, και αν δουλεύει αυτήν την στιγμή σωστά μιας και Έχουν τον ίδιο επεξεργαστή πάνω κάτω

Δεν έχουν τον ίδιο! Το 650 έχει Snapdragon 212 και το 830 τον 400!

Η κάμερα είναι πολύ καλή! Είναι Zeiss και έχει και OIS, αλλά και pure view με ότι αυτό συνεπάγεται!

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την κάμερα του 830!

Αν δεν σ' αρέσει η της Microsoft, μπορείς να κατεβάσεις και τη Lumia camera που λειτουργεί ακόμα! ;)

Που θα βρεις 830;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν τον ίδιο! Το 650 έχει Snapdragon 212 και το 830 τον 400!

Η κάμερα είναι πολύ καλή! Είναι Zeiss και έχει και OIS, αλλά και pure view με ότι αυτό συνεπάγεται!

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την κάμερα του 830!

Αν δεν σ' αρέσει η της Microsoft, μπορείς να κατεβάσεις και τη Lumia camera που λειτουργεί ακόμα! ;)

Που θα βρεις 830;

http://system-on-a-chip.specout.com/compare/449-1184/Qualcomm-Snapdragon-400-MSM8226-vs-Qualcomm-Snapdragon-212-MSM8909v2

Ο 212 πρέπει να ειναι λίγο ποιο γρήγορος πάνω κάτω κάτω ακριβώς το ίδιο ειναι δεν διαφέρουν και οι κάρτες γραφικών τους ,σκεφτόμουνα για καμια αγγελία για ανταλλαγή μιας και δεν θα μπορέσω να έχω και τα δυο μαζί

Link to comment
Share on other sites

http://system-on-a-chip.specout.com/compare/449-1184/Qualcomm-Snapdragon-400-MSM8226-vs-Qualcomm-Snapdragon-212-MSM8909v2

Ο 212 πρέπει να ειναι λίγο ποιο γρήγορος πάνω κάτω κάτω ακριβώς το ίδιο ειναι δεν διαφέρουν και οι κάρτες γραφικών τους ,σκεφτόμουνα για καμια αγγελία για ανταλλαγή μιας και δεν θα μπορέσω να έχω και τα δυο μαζί

Ναι, για 0,1Ghz μόνο; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κλάμα απλός για να το δεις το έβαλα όχι για να πω τι σούπερ σοκ έχει ,γι στο είπα ποιο πάνω θέλω να κερδίσω σε κάμερα και να χάσω σε οθόνη μιας και έχουν τον ίδιο επεξεργαστή :)
Link to comment
Share on other sites

Κλάμα απλός για να το δεις το έβαλα όχι για να πω τι σούπερ σοκ έχει ,γι στο είπα ποιο πάνω θέλω να κερδίσω σε κάμερα και να χάσω σε οθόνη μιας και έχουν τον ίδιο επεξεργαστή :)

Ε ναι, σε κάμερα σίγουρα θα κερδίσεις! Αρκεί να βρεις 830! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατι ανεξήγητο αν μπορεί να απάντηση κάποιος.Πρόσφατα άλλαξα κωδικό στο Hotmail και γίνεται το εξής:δεν μπορεί να συγχρονιστεί το yahoo mail και το Facebook στις τρεις συσκευές Windows που εχω laptop,tablet windows και Lumia 830,ολα με τις τελευταίες επίσημες αναβαθμίσεις.Ή θα μπαίνει log in μονο στο Laptop ή μονο στις αλλες δυο συσκευές και συμβαίνει απο παντου Explorer,Mozilla Firefox,εφαρμογές.Μου βγάζει λάθος κωδικό ενώ δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακόμη ένα update για το 830 μας. Όλα φυσιολογικά. Το ίδιο και το αναβοσβήσημο της οθόνης :lol:

Πλέον ζω μόνο για την στιγμή που θα διορθωθεί αυτό το bug. Μετά θα το πουλήσω :p

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένα update για το 830 μας. Όλα φυσιολογικά. Το ίδιο και το αναβοσβήσημο της οθόνης :lol:

Πλέον ζω μόνο για την στιγμή που θα διορθωθεί αυτό το bug. Μετά θα το πουλήσω :p

Εμένα ελαχιστοποιήθηκε αυτό το bug κάπως! Μόνο στο store το κάνει πιο πολύ, παρ' όλο που αναβαθμίστηκε κι αυτό ξανά για πολλοστή φορα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ακόμα ενα update χτές. Θα δείξει αν και μάλλον δεν πια............ Δεν την παλεύω αλλο με τα mail.Δεν ακούγεται ο ήχος όποτε έρχονται. Τα έχω΄κάνει όλα. Ας με βοήθήσει κάποιος step by step παρακαλώ αν είνει δυνατόν και με εικόνες παρόλο που έχω φάει το net. THANKS
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ενα update χτές. Θα δείξει αν και μάλλον δεν πια............ Δεν την παλεύω αλλο με τα mail.Δεν ακούγεται ο ήχος όποτε έρχονται. Τα έχω΄κάνει όλα. Ας με βοήθήσει κάποιος step by step παρακαλώ αν είνει δυνατόν και με εικόνες παρόλο που έχω φάει το net. THANKS

Μετά το update ή πριν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και πρίν και μετά και νυν και αεί φίλε μου. Πάντα το πρόβλημα με τους ήχους το είχα σε αυτό το τηλέφωνο.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και πρίν και μετά και νυν και αεί φίλε μου. Πάντα το πρόβλημα με τους ήχους το είχα σε αυτό το τηλέφωνο.

Με τους ήχους ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Βλέπω όμως το αναβόσβησμα δεν το απέτρεψαν ούτε με την .693! :(

Αν και αναβοσβήνει πιο σπάνια από πριν. Της οθόνης εννοώ...

Από της 15 του μήνα μάλλον θα το αποχωριστώ το 830 και θα είμαι με το 950xl dual. Θα μου λείψει λίγο... ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τους ήχους ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Βλέπω όμως το αναβόσβησμα δεν το απέτρεψαν ούτε με την .693! :(

Αν και αναβοσβήνει πιο σπάνια από πριν. Της οθόνης εννοώ...

Από της 15 του μήνα μάλλον θα το αποχωριστώ το 830 και θα είμαι με το 950xl dual. Θα μου λείψει λίγο... ;)

Και εγώ τέλος του μήνα θα πάω σε Samsung A5 2017. Κουράστηκα νισάφι πια.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τέλος του μήνα θα πάω σε Samsung A5 2017. Κουράστηκα νισάφι πια.

Α εσύ αλλάζεις στρατοπεδο!

Το 830 πλέον έφυγε από μένα!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Α εσύ αλλάζεις στρατοπεδο!

Το 830 πλέον έφυγε από μένα!...

Και που πηγες?????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Και που πηγες?????

 

Εδώ είναι ακόμα, αλλά αναβαθμίστηκε σε 950XL.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...