Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει χαχα...η καρτα δεν θα βγηκε καλη...οταν την βαλεις να της κανεις διαμορφωση απο το κινητο σου...και οταν θα πας να βαλεις μουσικη η φοτο θα τις βαζεις στο φακελο που σου εχει καρτα απο μονη της...δηλαδη οταν συνδεσεις το κινητο σου στο pc θα μπεις μεσα στην καρτα sd και εκει θα δεις ετοιμους φακελους...και θα περνεις τα τραγουδια ας πουμε και θα τα βαζεις μες στο φακελο...εγω εχω εγγυηση αλλα δεν μπορω να την παω γιατι οταν κανω διαμορφωση απο το κινητο αλλα κι απο το pc σβηνουν τα παντα αλλα μετα ξανααεμφανιζονται παλι και δεν θελω να την παω και να δουν αυτα που εχω...τωρα που εχω αλλη δεν εχω προβλημα μεχρι στιγμης..και τις εφαρμογες τις τρεχω στο κινητο και ολα τα αλλα στην καρτα...τον κινητο παει σφαιρα....

Δυστυχώς ότι είναι να κάνω θα το κάνω απο το 830 μόνο! PC/laptop δεν έχω! :( Ειναι η πρώτη μου ενασχόληση με Windows εδώ και 1 χρόνο και κατι, και έμεινα με το 830! Απο αυτό γράφω τωρα εδώ! ;)

Η συσκευή σε σχέση με τα άλλα Lumia, ειναι η πιο απροβλημάτιστη, κι ομως λίγοι την έχουν στη χώρα μας! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:!: Ορμάτε παίδες. Μόλις κυκλοφόρησαν τα windows phone 10 για τη συσκευή μας..!!

 

Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσετε την εφαρμογή UpdateAdvisor και μέσω αυτής γίνεται η δουλειά.

Διαβάστε το αντίστοιχο άρθρο στην κεντρική σελίδα του myphone για το πως θα εγκαταστήσετε το UpdateAdvisor. Δεν θα το βρείτε στο Store.

 

Καλή επιτυχία :D

Link to comment
Share on other sites

:!: Ορμάτε παίδες. Μόλις κυκλοφόρησαν τα windows phone 10 για τη συσκευή μας..!!

 

 

 

Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσετε την εφαρμογή UpdateAdvisor και μέσω αυτής γίνεται η δουλειά.

 

Διαβάστε το αντίστοιχο άρθρο στην κεντρική σελίδα του myphone για το πως θα εγκαταστήσετε το UpdateAdvisor. Δεν θα το βρείτε στο Store.

 

 

 

Καλή επιτυχία :D

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω, μόνο εγώ το βρήκα μια χαρά το Update Advisor κατευθείαν στο store;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω, μόνο εγώ το βρήκα μια χαρά το Update Advisor κατευθείαν στο store;

 

Στο Store της συσκευής σου εννοείς; Αν ναι πραγματικά εκπλήσσομαι. Οι περισσότεροι μέσω QR code κατάφεραν να το περάσουν. Όπως και να χει, η δουλειά έγινε και τώρα ήρθε η ώρα των αποτελεσμάτων και της αξιολόγησης........

 

Και ενώ απο εμφάνιση και σχεδιασμό βελτιώθηκαν όλα σχεδόν, απο σταθερότητα και λειτουργικότητα......πάτος :(

Πολύ φοβάμαι πως θα συμβεί ότι και με τα windows 10 PC. Έστρωσαν και περιορίστηκαν τα bugs μετά το πρώτο μεγάλο update. Εδώ πρέπει να αναφέρω πως δεν έχω κάνει κανενός είδους reset στο 830 μου. Απλά έριξα τα 10άρια πάνω στα 8.1. Ενδεχομένως αν το κάνω να στρώσουν όλα και να εξαφανιστούν τα bugs.

 

Ποια είναι τα μέχρι τώρα διαπιστωμένα bugs λοιπόν: Και θα θελα να πείτε και εσείς τι διαπιστώσατε στα δικά σας 830.

1) Κατα καιρούς χαϊδεύοντας την οθόνη κάνοντας βόλτες στο νέο λειτουργικό, σβήνει η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο περίπου.

2) Εικονίδια εφαρμογών που είχα απο πριν στην επιφάνεια εργασίας εξαφανίστηκαν.

3) Δεν μου συγχρονίζει τον ένα απ' τους δυο λογαριασμούς Outlook.

 

Μέχρι στιγμής αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα με τις αναβαθμίσεις έκανα και επαναφορά αλλά παρόλο που δεν το έχω σκαλίσει πολύ νομίζω πως είναι πιο αργό στο άνοιγμα βασικών εφαρμογών. Κυρίως το store μου παίρνει 4-5 δευτερόλεπτα.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να βρουν την εφαρμογή στο store η λυση είναι να "αλλαξετε" το Country/Region ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΧΩΡΑ ή ΑΜΕΡΙΚΗ εκτος Ελλαδος, μετα το restart κανετε αναζητηση στο STORE γράφοντας Upgrade Advisor κατεβάζετε την εφαρμογή και από εκει και επειτα ξεκιναει η διαδικασια αναβαθμισης.

 

Επισης εδώ ->https://www.youtube.com/watch?v=_OTW9qZR46E&feature=youtu.be μπορειτε να δειτε και τα "βηματα" για την αναβαθμιση αλλα και τι χρειαζεται να κανετε μετα!!

 

Πόση ώρα έκανε η αναβάθμιση;

 

Μαζι με τα κατεβάσματα κλπ περιπου δυο ωρες.

Edited by spinemm
Συνεχόμενα μηνύματα

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ανάβαθμισα και εγώ χθές το απόγευμα το lumia 830 σε windows 10 :) .Η αναβάθμιση κράτησε αρκετή ώρα , ιδίως το δεύτερο βήμα που ήταν η μεταφορά των αρχείων.Το νέο λειτουργικό έχει βελτιωθεί αισθητά με περισσότερες επιλογές εξατομίκευσης και νέες δυνατότητες(όπως το ανανεωμένο κέντρο ειδοποιήσεων που περιέχει πλέον όλες τις ρυθμίσεις όπως bluetooth,cellular,φακό κλπ και δεν χρειάζεται να ανοίγεις όλο το μενού με τις ρυθμίσεις,νέο weather app,continuum κλπ κλπ) παρόλα αυτά έχω εντοπίσει κάποια bugs (όπως αυτά που ανέφερε ο johnphone για το αναβόσβημα της οθόνης και για τα εικονίδια) και επίσης κάποιες εφαρμογές όπως το fhotoroom κρασάρουν.Το κινητό έχει γίνει ελαφρώς πιο αργό και αυτό φαίνεται χρησιμοποιώντας εφαρμογές όπως το viber,που το ανοιγμα και το φόρτωμα των μηνυμάτων κρατάει περισσότερο απ ότι πριν και κάποιες φορές κολλάει.Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι η νέα γκαλλερί φωτογραφίων και επίσης το γεγονός ότι το εχει γίνει τόσο στενή σύνδεση με το onedrive ,σε σημείο ό,τι εφαρμογή και να ανοίξω να είναι έτοιμη να συγχρονιστεί χωρίς να έχω ζητήσει κάτι τέτοιο.Ένα μικρό πρόβλημα που προέκυψε και δεν γνωριζω πως μπορώ να το λύσω είναι πως μετά το update η γλώσσα της συσκευής άλλαξε σε ελληνικά ενώ πριν ήταν γαλλικά.Αλλάζοντας πάλι την γλώσσα σε γαλλικά , μερικές εφαρμογές όπως η γκαλερί και τα μηνύματα εμειναν στα ελληνικά ενώ όλα τα άλλα αλλαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Ανάβαθμισα και εγώ χθές το απόγευμα το lumia 830 σε windows 10 :) .Η αναβάθμιση κράτησε αρκετή ώρα , ιδίως το δεύτερο βήμα που ήταν η μεταφορά των αρχείων.Το νέο λειτουργικό έχει βελτιωθεί αισθητά με περισσότερες επιλογές εξατομίκευσης και νέες δυνατότητες(όπως το ανανεωμένο κέντρο ειδοποιήσεων που περιέχει πλέον όλες τις ρυθμίσεις όπως bluetooth,cellular,φακό κλπ και δεν χρειάζεται να ανοίγεις όλο το μενού με τις ρυθμίσεις,νέο weather app,continuum κλπ κλπ) παρόλα αυτά έχω εντοπίσει κάποια bugs (όπως αυτά που ανέφερε ο johnphone για το αναβόσβημα της οθόνης και για τα εικονίδια) και επίσης κάποιες εφαρμογές όπως το fhotoroom κρασάρουν.Το κινητό έχει γίνει ελαφρώς πιο αργό και αυτό φαίνεται χρησιμοποιώντας εφαρμογές όπως το viber,που το ανοιγμα και το φόρτωμα των μηνυμάτων κρατάει περισσότερο απ ότι πριν και κάποιες φορές κολλάει.Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι η νέα γκαλλερί φωτογραφίων και επίσης το γεγονός ότι το εχει γίνει τόσο στενή σύνδεση με το onedrive ,σε σημείο ό,τι εφαρμογή και να ανοίξω να είναι έτοιμη να συγχρονιστεί χωρίς να έχω ζητήσει κάτι τέτοιο.Ένα μικρό πρόβλημα που προέκυψε και δεν γνωριζω πως μπορώ να το λύσω είναι πως μετά το update η γλώσσα της συσκευής άλλαξε σε ελληνικά ενώ πριν ήταν γαλλικά.Αλλάζοντας πάλι την γλώσσα σε γαλλικά , μερικές εφαρμογές όπως η γκαλερί και τα μηνύματα εμειναν στα ελληνικά ενώ όλα τα άλλα αλλαξαν.

 

Άμα έχεις υπομονή και χρόνο κάνε ένα hard reset, θα δεις ότι πολλά θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φίλοι. Επανέρχομαι για να πω μερικές ακόμη διαπιστώσεις μετά την αναβάθμιση του 830 μου σε WP 10.

 

Παρότι έκανα και Hard Reset τελικά, είναι ξεκάθαρα λίγο πιο αργό και βαρύ το νέο λειτουργικό και σε κάποιες εφαρμογές αρκετά αργό θα έλεγα. Έχει λακγαρίσματα με κυρίαρχο το να σβήνει (αραιά και που) η οθόνη ξαφνικά για 1sec περίπου και έχει χάσει επίσης λίγο απ' την ακρίβεια της η αφή. Δοκιμάστε για παράδειγμα να επιλέξτε απ τους ήχους κλήσης να ακούσετε κάποιον πριν τον επιλέξετε, πατώντας το play. Σε πολλές περιπτώσεις δεν τον αναπαράγει, απλά τον ορίζει ως ήχο κλήσης άμεσα :mad:

 

Επίσης κάτι άλλο που με εκνευρίζει πολύ είναι, οτι μίκρυναν όλες τις γραμματοσειρές. Όλα τα κείμενα παντού, είναι λίγο πιο μικρά απο πριν. Έχει στις ρυθμίσεις επιλογή για αύξηση του μεγέθους όμως.

Πάω και εγώ λοιπόν: Ρυθμίσεις--> Διευκόλυνση πρόσβασης--> Περισσότερες επιλογές--> και σέρνοντας την μπάρα προς τα δεξιά, νόμισα πως δεν θα χρειάζομαι γυαλιά πρεσβυωπίας πια :wacko: Και την πάτησα..!!

Αυτό που μεγεθύνει, είναι μόνο η γραμματοσειρά των κειμένων σε όλο το μενού των ρυθμίσεων και μόνο εκεί. Πουθενά αλλού..!!

 

Ψάχνοντας όμως βρήκα τη λύση, η οποία παραδόξως είναι σε άλλο μενού..!! Απίστευτοι οι σχεδιαστές του λειτουργικού έτσι; Αντί να τα βάλουν όλα αυτά μαζί, το έβαλαν στην παρακάτω διαδρομή: Ρυθμίσεις--> Σύστημα--> Οθόνη και τερματίζοντας προς τα δεξιά μια άλλη μπάρα, μεγεθύνονται (ελαφρώς) όλα τα κείμενα πλέον στο λειτουργικό, εκτός αυτό της Glance Screen δυστυχώς. Αυτή η αλλαγή έχει κάποιο κόστος βέβαια. Κόβονται κάποιες λέξεις γιατί δεν χωράνε πια στη οθόνη. Αλλά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.

 

Αυτά προς το παρόν. Εδώ θα μαστε να τα λέμε (και ελπίζω να μην κλαίμε)..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φίλοι. Επανέρχομαι για να πω μερικές ακόμη διαπιστώσεις μετά την αναβάθμιση του 830 μου σε WP 10.

 

Παρότι έκανα και Hard Reset τελικά, είναι ξεκάθαρα λίγο πιο αργό και βαρύ το νέο λειτουργικό και σε κάποιες εφαρμογές αρκετά αργό θα έλεγα. Έχει λακγαρίσματα με κυρίαρχο το να σβήνει (αραιά και που) η οθόνη ξαφνικά για 1sec περίπου και έχει χάσει επίσης λίγο απ' την ακρίβεια της η αφή. Δοκιμάστε για παράδειγμα να επιλέξτε απ τους ήχους κλήσης να ακούσετε κάποιον πριν τον επιλέξετε, πατώντας το play. Σε πολλές περιπτώσεις δεν τον αναπαράγει, απλά τον ορίζει ως ήχο κλήσης άμεσα :mad:

 

Επίσης κάτι άλλο που με εκνευρίζει πολύ είναι, οτι μίκρυναν όλες τις γραμματοσειρές. Όλα τα κείμενα παντού, είναι λίγο πιο μικρά απο πριν. Έχει στις ρυθμίσεις επιλογή για αύξηση του μεγέθους όμως.

Πάω και εγώ λοιπόν: Ρυθμίσεις--> Διευκόλυνση πρόσβασης--> Περισσότερες επιλογές--> και σέρνοντας την μπάρα προς τα δεξιά, νόμισα πως δεν θα χρειάζομαι γυαλιά πρεσβυωπίας πια :wacko: Και την πάτησα..!!

Αυτό που μεγεθύνει, είναι μόνο η γραμματοσειρά των κειμένων σε όλο το μενού των ρυθμίσεων και μόνο εκεί. Πουθενά αλλού..!!

 

Ψάχνοντας όμως βρήκα τη λύση, η οποία παραδόξως είναι σε άλλο μενού..!! Απίστευτοι οι σχεδιαστές του λειτουργικού έτσι; Αντί να τα βάλουν όλα αυτά μαζί, το έβαλαν στην παρακάτω διαδρομή: Ρυθμίσεις--> Σύστημα--> Οθόνη και τερματίζοντας προς τα δεξιά μια άλλη μπάρα, μεγεθύνονται (ελαφρώς) όλα τα κείμενα πλέον στο λειτουργικό, εκτός αυτό της Glance Screen δυστυχώς. Αυτή η αλλαγή έχει κάποιο κόστος βέβαια. Κόβονται κάποιες λέξεις γιατί δεν χωράνε πια στη οθόνη. Αλλά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.

 

Αυτά προς το παρόν. Εδώ θα μαστε να τα λέμε (και ελπίζω να μην κλαίμε)..!!

Και μόνο αυτά που είπες, δεν το αναβαθμίζω ακόμη! :( Για μένα είναι αρκετά...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα hard reset μόλις κατέβασα την 107 και ένα δεύτερο μόλις κατέβασα την 136.

Όλα μια χαρά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι τα είχαμε περάσει με το insider πρέπει να κάνουμε hard reset και να ξανά περάσουμε το λειτουργικό; έχουν διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι τα είχαμε περάσει με το insider πρέπει να κάνουμε hard reset και να ξανά περάσουμε το λειτουργικό; έχουν διαφορά;

 

Καμία απολύτως, ακριβώς η ίδια είναι καθώς δεν έχουν δώσει ούτε firmware updates. Αν δεν θες να συνεχίσεις στο Insider Program και να παίρνεις τις official ενημερώσεις από'δω και πέρα, επίλεξε το "Production" κανάλι από την εφαρμογή Windows Insider.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καμία απολύτως, ακριβώς η ίδια είναι καθώς δεν έχουν δώσει ούτε firmware updates. Αν δεν θες να συνεχίσεις στο Insider Program και να παίρνεις τις official ενημερώσεις από'δω και πέρα, επίλεξε το "Production" κανάλι από την εφαρμογή Windows Insider.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Πως μπορώ να ξαναγυρίσω το κινητό στα windows 8.1; Με την επαναφορά δεν γίνεται γιατί ξαναπερνάει τα 10.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Πως μπορώ να ξαναγυρίσω το κινητό στα windows 8.1; Με την επαναφορά δεν γίνεται γιατί ξαναπερνάει τα 10.

 

Ευχαριστώ

 

Κατέβασε το Win recovery tool στον υπολογιστή σου και συνέδεσε το κινητό με καλώδιο..Επίσης δες και τον οδηγό επαναφοράς εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391188

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω προβλημα με τους ηχους. Δεν ακουγεται τιποτε οταν ερχονται mail και μυνηματα. Πρεπει να κοιταω συνεχως την οθονη καθε λιγο και λιγακι και εκανα οτι ειναι δυνατον. Επισης στα mail οταν τα ανοιγω εχει αλλαξει η γραμματοσειρα και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα. Αλλα αυτο με τους ηχους ειναι το απολυτο προβλημα. Α ναι και κατι αλλο. Ο ΗΧΟΣ της αφυπνησης αλλαζει και αν ναι πως????? HELP LEASE:confused:
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα πάλι και δεν είναι για καλό :mad:

 

Δυο νέα bugs βρήκα στην πολυπόθητη αναβάθμιση των WP 10 και θέλω να ξέρω αν τα έχουν και τα δικά σας 830. Μόνο σε μένα; Δεν μπορεί..!!

Σημειωτέων οτι έχω κάνει και ένα Hard Reset και απ' οτι φαίνεται δεν θα γλιτώσω το δεύτερο. Επίσης ακούω πολλούς να λένε: "Δεν έκατσε καλά το λειτουργικό" η "άστο, θα στρώσει με τον καιρό μόνο του γιατι κάνει εσωτερικές διεργασίες" :wacko:

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό το λειτουργικό που δεν έχω καταλάβει; Αυτοθεραπεύεται μόνο του; Έκανε τέτοια καινοτομία η Microsoft και εγώ την κράζω; Οτι-να'ναι-νιές μου φαίνονται όλα αυτά.

Στα επίμαχα τώρα:

 

1) Στην εφαρμογή "Ημερολόγιο του Outlook" και σε μηνιαία προβολή, εσάς σας δείχνει την τρέχουσα ήμερα-ημερομηνία σε μπλε κυκλάκι; Εμένα όχι και για να την δείξει, θα πρέπει να κάνω tap σε κάποια άλλη ημερομηνία η να προχωρήσω έναν μήνα μπρος π.χ και μετά να πατήσω "Σήμερα". Τότε βλέπω το κυκλάκι και ξέρω την τρέχουσα ημερομηνία. Απλά τραγικό :wacko:

 

2) Το χειρότερο τώρα..!! Πατάω τον μεγεθυντικό φακό (κάτω δεξιά) και ανοίγει το bing. Στο κάτω μέρος λέει: "Αναζήτηση σε Web και Windows". Εσάς, όταν πατάτε και πληκτρολογείτε κάτι με αγγλική γλώσσα (π.χ Google), η εφαρμογή παραμένει ανοιχτή η κρασάρει; Εμένα το δεύτερο.

 

Τα χάλια τους τα μαύρα..!! Ακούει κανείς εκεί στη Microsoft ?? Λυπάμαι πολύ πραγματικά που κάθε μέρα βρίσκω και μια ακόμη δυσλειτουργία και το μόνο που καταλαβαίνω είναι πως τα WP 10 δεν είναι με τίποτα τελική έκδοση. Την Beta μας έδωσαν οι τρισάθλιοι. Ας την καθυστερούσαν ακόμη δυο μήνες, δεν θα με πείραζε καθόλου, αλλά να ήταν σωστή και λειτουργική. Θα πρέπει να περιμένουμε τώρα τα επόμενα updates για να μπορέσουμε να το πουλήσουμε το "μωρό". Και είναι τόσο ωραίο..........

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παλι εχω προβλημα με τους ηχους. Δεν ακουγεται τιποτε οταν ερχονται mail και μυνηματα. Πρεπει να κοιταω συνεχως την οθονη καθε λιγο και λιγακι και εκανα οτι ειναι δυνατον. Επισης στα mail οταν τα ανοιγω εχει αλλαξει η γραμματοσειρα και δεν μου αρεσει ιδιαιτερα. Αλλα αυτο με τους ηχους ειναι το απολυτο προβλημα. Α ναι και κατι αλλο. Ο ΗΧΟΣ της αφυπνησης αλλαζει και αν ναι πως????? HELP LEASE:confused:

 

Καλό κουράγιο φίλε μου. Είναι φως-φανάρι οτι βιαστήκαμε να αναβαθμίσουμε.

 

Λοιπόν, ο ήχος της αφύπνισης αλλάζει εύκολα και μου κάνει εντύπωση που δεν το βρίσκεις πως. Εκτός αν είναι και αυτό bug. Στο δικό μου πάντως γίνεται ως εξής: Πας Αφύπνιση και κάνεις tap για να μπεις στην επεξεργασία αφύπνισης. Ορίζεις την ώρα, ποιες μέρες θες να χτυπά και απο κάτω θα πρέπει να σου λέει "Ήχος". Αν επιλέξεις απο ringtone, σου βγάζει μια λίστα με πολλούς ήχους.

 

Πέτυχε;

Link to comment
Share on other sites

Θα πω ότι θα σου πούμε όλοι οι άλλοι που θα διαβάσουν αυτό που έγραψες. Όντως δεν έκατσε καλά το λειτουργικό, δυστυχώς υπάρχει πιθανότητα να χρειαστεί να κάνεις και δεύτερο hard reset.

Τώρα για τα bug που λες, σε εμένα λειτουργούν όλα μια χαρά αυτά που αναφέρεις ως προβλήματα σε εσένα. Σημειωτέων το τηλέφωνο μου είναι ένα ταπεινό 532.

Το λειτουργικό δεν αυτοθεραπεύεται όπως λες, όμως θέλει ένα καλό hard reset για να κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Με Android δεν σου έχει τύχει να brickάρει το τηλέφωνο μετά από αναβάθμιση; Σε εμένα έχει τύχει πάντως. Εδώ δύσκολα θα συμβεί αυτό, αλλά μπορεί να μην δουλεύουνε όλα σωστά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα πάλι και δεν είναι για καλό :mad:

 

Δυο νέα bugs βρήκα στην πολυπόθητη αναβάθμιση των WP 10 και θέλω να ξέρω αν τα έχουν και τα δικά σας 830. Μόνο σε μένα; Δεν μπορεί..!!

Σημειωτέων οτι έχω κάνει και ένα Hard Reset και απ' οτι φαίνεται δεν θα γλιτώσω το δεύτερο. Επίσης ακούω πολλούς να λένε: "Δεν έκατσε καλά το λειτουργικό" η "άστο, θα στρώσει με τον καιρό μόνο του γιατι κάνει εσωτερικές διεργασίες" :wacko:

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό το λειτουργικό που δεν έχω καταλάβει; Αυτοθεραπεύεται μόνο του; Έκανε τέτοια καινοτομία η Microsoft και εγώ την κράζω; Οτι-να'ναι-νιές μου φαίνονται όλα αυτά.

Στα επίμαχα τώρα:

 

1) Στην εφαρμογή "Ημερολόγιο του Outlook" και σε μηνιαία προβολή, εσάς σας δείχνει την τρέχουσα ήμερα-ημερομηνία σε μπλε κυκλάκι; Εμένα όχι και για να την δείξει, θα πρέπει να κάνω tap σε κάποια άλλη ημερομηνία η να προχωρήσω έναν μήνα μπρος π.χ και μετά να πατήσω "Σήμερα". Τότε βλέπω το κυκλάκι και ξέρω την τρέχουσα ημερομηνία. Απλά τραγικό :wacko:

 

2) Το χειρότερο τώρα..!! Πατάω τον μεγεθυντικό φακό (κάτω δεξιά) και ανοίγει το bing. Στο κάτω μέρος λέει: "Αναζήτηση σε Web και Windows". Εσάς, όταν πατάτε και πληκτρολογείτε κάτι με αγγλική γλώσσα (π.χ Google), η εφαρμογή παραμένει ανοιχτή η κρασάρει; Εμένα το δεύτερο.

 

Τα χάλια τους τα μαύρα..!! Ακούει κανείς εκεί στη Microsoft ?? Λυπάμαι πολύ πραγματικά που κάθε μέρα βρίσκω και μια ακόμη δυσλειτουργία και το μόνο που καταλαβαίνω είναι πως τα WP 10 δεν είναι με τίποτα τελική έκδοση. Την Beta μας έδωσαν οι τρισάθλιοι. Ας την καθυστερούσαν ακόμη δυο μήνες, δεν θα με πείραζε καθόλου, αλλά να ήταν σωστή και λειτουργική. Θα πρέπει να περιμένουμε τώρα τα επόμενα updates για να μπορέσουμε να το πουλήσουμε το "μωρό". Και είναι τόσο ωραίο..........

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλό κουράγιο φίλε μου. Είναι φως-φανάρι οτι βιαστήκαμε να αναβαθμίσουμε.

 

Λοιπόν, ο ήχος της αφύπνισης αλλάζει εύκολα και μου κάνει εντύπωση που δεν το βρίσκεις πως. Εκτός αν είναι και αυτό bug. Στο δικό μου πάντως γίνεται ως εξής: Πας Αφύπνιση και κάνεις tap για να μπεις στην επεξεργασία αφύπνισης. Ορίζεις την ώρα, ποιες μέρες θες να χτυπά και απο κάτω θα πρέπει να σου λέει "Ήχος". Αν επιλέξεις απο ringtone, σου βγάζει μια λίστα με πολλούς ήχους.

 

Πέτυχε;

Πετυχε ρε φιλε ,πετυχε. Δεν ειδες τα πυροτεχνηματα στον Λυκαβητο? Thanks
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Θα πω ότι θα σου πούμε όλοι οι άλλοι που θα διαβάσουν αυτό που έγραψες. Όντως δεν έκατσε καλά το λειτουργικό, δυστυχώς υπάρχει πιθανότητα να χρειαστεί να κάνεις και δεύτερο hard reset.

Τώρα για τα bug που λες, σε εμένα λειτουργούν όλα μια χαρά αυτά που αναφέρεις ως προβλήματα σε εσένα. Σημειωτέων το τηλέφωνο μου είναι ένα ταπεινό 532.

Το λειτουργικό δεν αυτοθεραπεύεται όπως λες, όμως θέλει ένα καλό hard reset για να κάτσει καλά η αναβάθμιση.

Με Android δεν σου έχει τύχει να brickάρει το τηλέφωνο μετά από αναβάθμιση; Σε εμένα έχει τύχει πάντως. Εδώ δύσκολα θα συμβεί αυτό, αλλά μπορεί να μην δουλεύουνε όλα σωστά.

 

Μάλιστα, κατάλαβα. Μόνο που μάλλον θέλει παραπάνω απο ενα καλό hard reset απ' οτι φαίνεται :wacko:

Και το οτι αναφέρεσαι σε ένα ταπεινό 532, σε άλλη συσκευή δηλαδή και οχι σε 830, αυτό που το πας;

 

Σ' ευχαριστώ πάντως. Και ελπίζω σε καλύτερα (απ' την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση μάλλον).

 

Πετυχε ρε φιλε ,πετυχε. Δεν ειδες τα πυροτεχνηματα στον Λυκαβητο? Thanks

 

Ε ρε γλέντια. Αυτά είναι..!! Εσύ ήσουν λοιπόν :D

Πάντως με κανες να γελάσω πολύ με τα "πυροτεχνήματα" και μου θύμησες και πολλά. Είχα χρησιμοποιήσει και εγώ κάποτε αυτή την έκφραση πριν πολλά χρόνια που ήμουν φουλ iphone-άκιας και είχε βγει η "βρώμα" οτι εκτός του οτι το νέο IOS (4.0 ήταν νομίζω), θα είχε επιτέλους αναφορές παράδοσης στα sms, θα ξεκλείδωνε και το υποτιθέμενο τσιπάκι με το FM Radio :p

Είχα πει και γω τότε πως θα ανοίξω σαμπάνια και θα ρίξω και βεγγαλικά απ' τον Λυκαβηττό αν γίνει.

Όπως πιθανόν ξέρεις η κατάλαβες, τίποτα απ' τα τρία δεν έγινε. Ούτε αναφορές παράδοσης στα sms (ακόμη και σήμερα δεν έχει βάλει), ούτε φυσικά fm ραδιόφωνο και ούτε βεγγαλικά απ' τον Λυκαβηττό ως αποτέλεσμα :lol:

 

Όλα καλά λοιπόν (που λέει ο λόγος). Υπομονή και sorry για το Off Topic.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατ αρχήν δεν έχω κάνει ούτε soft ούτε hard reset. Είχα και γω αυτό το θέμα με το αναβόσβημα της οθόνης μία ή δύο μέρες αλλά πλέον δεν το κάνει.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι πατώντας το κουμπί πίσω δεν κλείνει παράλληλα τα προγράμματα, τα έχει και τρέχουν στο backround. Πρέπει λοιπόν να πατήσω παρατεταμένα το "πίσω" και να τα κλείσω ένα ένα. Το κάνει και σε σας αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατ αρχήν δεν έχω κάνει ούτε soft ούτε hard reset. Είχα και γω αυτό το θέμα με το αναβόσβημα της οθόνης μία ή δύο μέρες αλλά πλέον δεν το κάνει.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι πατώντας το κουμπί πίσω δεν κλείνει παράλληλα τα προγράμματα, τα έχει και τρέχουν στο backround. Πρέπει λοιπόν να πατήσω παρατεταμένα το "πίσω" και να τα κλείσω ένα ένα. Το κάνει και σε σας αυτό?

 

Ναι ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα. Κραταει στην μνημη τις τελευταιες εφαρμογες για να ανοιγουν πιο γρηγορα οταν τις χρειαστεις. Δεν χρειαζεται να κλεινεις μονος σου τα προγραμματα, αν το λειτουργικο χρειαστει χωρο στην μνημη τα κλεινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατ αρχήν δεν έχω κάνει ούτε soft ούτε hard reset. Είχα και γω αυτό το θέμα με το αναβόσβημα της οθόνης μία ή δύο μέρες αλλά πλέον δεν το κάνει.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι πατώντας το κουμπί πίσω δεν κλείνει παράλληλα τα προγράμματα, τα έχει και τρέχουν στο backround. Πρέπει λοιπόν να πατήσω παρατεταμένα το "πίσω" και να τα κλείσω ένα ένα. Το κάνει και σε σας αυτό?

Αυτό με το αναβοσβημα της οθόνης ήταν για μένα το πιο ανησυχητικο αλλά ευτυχώς το σταμάτησε και στο δικό μου. Ίσως τελικά να θέλει το χρόνο του:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...