Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από eshop το είχα πάρει λες να μην έχω την ελληνική? Σε εσένα δεν ήρθε?

 

Όχι και απ ότι φαίνεται στο xpericheck δεν έχει βγει ακόμα η ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι και απ ότι φαίνεται στο xpericheck δεν έχει βγει ακόμα η ελληνική.

 

 

http://i64.tinypic.com/14jokr9.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις π.χ. στην Ελλάδα για Vodafone και Cosmote έχουν βγει εδώ και καιρό. Για να δεις ποια ακριβώς έκδοση έχεις μπορείς να πας στο "Ρυθμίσεις"->"Πληροφορίες Τηλεφώνου"->"Διαγνωστικοί έλεγχοι" και στην καρτέλα "Δεδομένα" θα βρεις το "Προσαρμογή". Μπορείς να μας γράψεις τι έχει εκεί στο δικό σου τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις π.χ. στην Ελλάδα για Vodafone και Cosmote έχουν βγει εδώ και καιρό. Για να δεις ποια ακριβώς έκδοση έχεις μπορείς να πας στο "Ρυθμίσεις"->"Πληροφορίες Τηλεφώνου"->"Διαγνωστικοί έλεγχοι" και στην καρτέλα "Δεδομένα" θα βρεις το "Προσαρμογή". Μπορείς να μας γράψεις τι έχει εκεί στο δικό σου τηλέφωνο;

 

1289-4696 R4D το googlara και βρήκα ότι έχω γερμανική.

Μου το είχε βγάλει το καλοκαίρι το update μέσω OTA άλλα δεν το έκανα γτ ήμουν διακοπές και πάτησα να μην μου το εμφάνιση το ξέχασα και μου το πέταξε χθες ξανά

1289-4696 Customized DE 23.5.A.1.291-R5D 1 month ago

Edited by MacGyverLarisa
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήσεις μαυριζει η οθόνη. Επανέρχεται αφού κλείσει ο συνομιλητης... Κάποια συμβουλή;

 

Κάτι παίζει με τον proximity sensor. Έχεις screen protector που τον καλύπτει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να φταίει αυτό; Να το βγάλω και να το δοκιμάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα δεν είναι το screen protector... Τα ίδια και χωρίς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Νομίζω πατώντας αυτό το συνδυασμό *#*#7378423#*#* μπαίνεις στο μενού που τεστάρεις διάφορες λειτουργίες της συσκευής. Δες αν έχει για τον σένσορα.

Αλλιώς κάντου μια επαναφορά μέσω Companion να αποκλείσουμε ότι είναι software πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως άρχισε να σου ξεκολάει η οθόνη. Πάτησε στις γωνίες να δεις αν κουνιέται

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες,επειδή βαρέθηκα τις 5 ίντσες είπα να κατεβώ στις 4.4 (δεν μπορούν να βάλουν buttons έλεος).

διαβάζω ότι εχει θέμα με ήχο και μικρόφωνο επειδή εναι αδιάβροχο? ανοικτή ακρόαση?(ειχα αδιάβροχα παλιά και δεν ειχα θεμα)

θα έχω μεγάλη διαφορά από το redmi3 που έχω τώρα?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με μικρόφωνο και ηχείο.

 

για την ένταση τους λέω..

σκέφτομαι να το πάρω απο έξω και γράφει Factory Unlocked ,εντάξει είναι για να του περάσω ότι ρομ θέλω?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

για την ένταση τους λέω..

σκέφτομαι να το πάρω απο έξω και γράφει Factory Unlocked ,εντάξει είναι για να του περάσω ότι ρομ θέλω?

 

Του περνάς πανεύκολα όποια επίσημη rom θέλεις. Τώρα για custom δε γνωρίζω και νομίζω πως δε χρειάζεται κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

ωραία τότε το παραγγέλνω(το D5803 είναι το δικό μας ,έτσι?) γιατί τόσα χρήματα για το z5c δεν δίνω. Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ωραία τότε το παραγγέλνω(το D5803 είναι το δικό μας ,έτσι?) γιατί τόσα χρήματα για το z5c δεν δίνω.

 

Για μένα δεν αξίζει να πας σε αυτό πλέον. Η διαφορά με το Ζ5c είναι μικρή και είναι καλύτερο κινητό σε όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει να πας σε αυτό πλέον. Η διαφορά με το Ζ5c είναι μικρή και είναι καλύτερο κινητό σε όλα

 

Φίλε Νικο σκέφτομαι να το πάρω κοντά στα 200 από έξω ,το Ζ5c θέλει τα διπλάσια.

και βασικά δεν δίνω παραπάνω,το ίδιο hardware το βρίσκεις με 110 ευρώ και καλή ποιότητα...

λέω για το Μi4 που το εχω πάρει για φίλους και έχουν πάθει πλάκα με τα χρήματα που έδωσαν.

Απλά θέλω να παω σε πιο μικρο κινητό.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικο σκέφτομαι να το πάρω κοντά στα 200 από έξω ,το Ζ5c θέλει τα διπλάσια.

και βασικά δεν δίνω παραπάνω,το ίδιο hardware το βρίσκεις με 110 ευρώ και καλή ποιότητα...

λέω για το Μi4 που το εχω πάρει για φίλους και έχουν πάθει πλάκα με τα χρήματα που έδωσαν.

Απλά θέλω να παω σε πιο μικρο κινητό.

Αν είναι τόση η διαφορά οκ. Αλλιώς αξίζει σαν σχέδιο, σαν αίσθηση και σαν κάμερα το Ζ5..

Για μένα είναι πιο πλήρες αν το θες για βασική συσκευή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικο σκέφτομαι να το πάρω κοντά στα 200 από έξω ,το Ζ5c θέλει τα διπλάσια.

και βασικά δεν δίνω παραπάνω,το ίδιο hardware το βρίσκεις με 110 ευρώ και καλή ποιότητα...

λέω για το Μi4 που το εχω πάρει για φίλους και έχουν πάθει πλάκα με τα χρήματα που έδωσαν.

Απλά θέλω να παω σε πιο μικρο κινητό.

Μη λέμε ότι ναναι. Hardware δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής και η μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε ότι ναναι. Hardware δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής και η μνήμη.

 

βασικα δεν εχουν καμια σχεση τα H./W τους αλλα τελος παντων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχουν καμια σχεση τα H./W τους αλλα τελος παντων..

 

εντάξει ξέρω οτι το xiaomi ειναι πιο ποιοτικό,μέταλλο κτλ άλλα θέλω μικρότερο γι'αυτο πάω για το σονυ.

 

και ακόμη μια ερώτηση ,μήπως υπάρχει tempered glass να μην είναι γυαλιστερό για το πίσω μέρος?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει να πας σε αυτό πλέον. Η διαφορά με το Ζ5c είναι μικρή και είναι καλύτερο κινητό σε όλα

 

ε, χμμ... Η προσωπική μου άποψη είναι ότι σε αίσθηση στο χέρι και σε διάρκεια μπαταρίας το Ζ3c υπερτερεί του νεότερου αδελφού του...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...