Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχουν πειραχτεί αρχεία συστήματος, όπως όταν γίνεται root, δεν δουλεύουν οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έχει παρουσιαστή το εξής πρόβλημα, στης συνομιλίες δεν με ακούνε, σαν να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο, το θέμα είναι ότι εάν βάλω ανοιχτή ακρόαση ή handsfree με ακούν κανονικά.....!!!!!!!!

Καμία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουν πειραχτεί αρχεία συστήματος, όπως όταν γίνεται root, δεν δουλεύουν οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

Sent from my XT1562

 

Αν την βάλω με pc companion θα μπει κανονικά έτσι δεν είναι? Το ροοτ θα το έχω ακόμα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αφού το επαναφέρεις, είτε με την έκδοση την καινούρια είτε σε παλαιότερη που θα σε αφήσει να κάνεις αναβάθμιση, θα πρέπει να το ξανακάνεις root.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είσαι root δεν παίζει ρόλο νομίζω...

Έχεις την Nordic? Δοκίμασε στο pc.

 

Πια είναι η Nordic? Πως βλέπω πια έχω?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το firmware που έχω περάσει στο τηλέφωνο. Γνωρίζεις την διαδικασία αλλαγής firmware? Ορίστε το link http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706
Link to comment
Share on other sites

Firmware έχω αυτό 23.5.A.0.575 χωρίς να βάλω κάτι εγώ με αριθμό μοντέλου D5803

Μόνο root έκανα μεσώ αυτού του προγράμματος

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/recovery-root-mm-575-lb-t3418714

 

αλλά πιο όλα έχει μέσα??

23.5.A.0.575 - Unbranded - CE1 [Central Europe] (1288-7915)

23.5.A.0.575 - Unbranded - Germany (1289-4696)

23.5.A.0.575 - Unbranded - Italy (1289-4008)

23.5.A.0.575 - T-Mobile - Netherlands (1289-2858) Thanks to @kliko22

23.5.A.0.575 - Unbranded - Nordic Combined (1288-5411)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ενα θεμα μου προεκυψε σημερα με το τηλεφωνο, παω ν ανεβασω μια φωτογραφια στο fb και δεν ανεβαινει και μου λεει οτι εχει λιγη μνημη και παω στη

μνημη και βλεπω οτι εχω μονο ελεθερη 120ΜΒ περιπου, απο τι εξαρταται ποσο ελευθερη μνημη εχω? σβηνω εφαρμογες αλλα δεν μεγαλωνει η μνημη η

ελευθερη, τι αλλο να κανω?

____________

 

μετεφερα οσες εφαρμογες μετακινουνται στην καρτα μνημης αλλα δεν εγινε τιποτα σπουδαιο, εχω τωρα ελευθερη μνημη 330ΜΒ

Σκεφτομαι να του κανω root αλλα δεν εχω επιχειρησει σ αυτο το τηλεφωνο δε ειναι οπως πχ. το neo V Που του ειχα αλλαξει τα φωτα

μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω root ωστε να πεταξω τις αχρηστες εφαρμογες της sony μηπως κι ετσι ελευθερωθει η μνημη?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ενα θεμα μου προεκυψε σημερα με το τηλεφωνο, παω ν ανεβασω μια φωτογραφια στο fb και δεν ανεβαινει και μου λεει οτι εχει λιγη μνημη και παω στη

μνημη και βλεπω οτι εχω μονο ελεθερη 120ΜΒ περιπου, απο τι εξαρταται ποσο ελευθερη μνημη εχω? σβηνω εφαρμογες αλλα δεν μεγαλωνει η μνημη η

ελευθερη, τι αλλο να κανω?

____________

 

μετεφερα οσες εφαρμογες μετακινουνται στην καρτα μνημης αλλα δεν εγινε τιποτα σπουδαιο, εχω τωρα ελευθερη μνημη 330ΜΒ

Σκεφτομαι να του κανω root αλλα δεν εχω επιχειρησει σ αυτο το τηλεφωνο δε ειναι οπως πχ. το neo V Που του ειχα αλλαξει τα φωτα

μπορει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω root ωστε να πεταξω τις αχρηστες εφαρμογες της sony μηπως κι ετσι ελευθερωθει η μνημη?

Έχεις διαγράψει τα δεδομένα κρυφης μνήμης;

 

Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος

Κατω κάτω έχει Δεδομένα κρυφης μνήμης πατάς πάνω και επιλέγεις διαγραφή

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαγράψει τα δεδομένα κρυφης μνήμης;

 

Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος

Κατω κάτω έχει Δεδομένα κρυφης μνήμης πατάς πάνω και επιλέγεις διαγραφή

 

Να σαι καλα βρε φιλαρακι, δεν το ηξερα αυτο,

1000 ευχαριστω

 

Υ.Γ. ελευθερωθηκε ο εσωτερικος χωρος πολυ αλλα η μνημη ειναι σχεδον ιδια. τι αλλο να κανω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Firmware έχω αυτό 23.5.A.0.575 χωρίς να βάλω κάτι εγώ με αριθμό μοντέλου D5803

Μόνο root έκανα μεσώ αυτού του προγράμματος

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/recovery-root-mm-575-lb-t3418714

 

αλλά πιο όλα έχει μέσα??

23.5.A.0.575 - Unbranded - CE1 [Central Europe] (1288-7915)

23.5.A.0.575 - Unbranded - Germany (1289-4696)

23.5.A.0.575 - Unbranded - Italy (1289-4008)

23.5.A.0.575 - T-Mobile - Netherlands (1289-2858) Thanks to @kliko22

23.5.A.0.575 - Unbranded - Nordic Combined (1288-5411)

Βάλε αυτήν που έχω και εγώ τώρα εαν θες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66926894&postcount=2099

Μολις την βάλεις κάνε επαναφορά εργοσ/κών ρυθμίσεων, μετά στήστο όπως νομίζεις και θα σου σου έρθει η τελευταία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα βρε φιλαρακι, δεν το ηξερα αυτο,

1000 ευχαριστω

 

Υ.Γ. ελευθερωθηκε ο εσωτερικος χωρος πολυ αλλα η μνημη ειναι σχεδον ιδια. τι αλλο να κανω?

 

Μνήμη Ram? Τι το έχεις φορτώσει το καψερο! Τρέχουν μάλλον πολλά προγράμματα στο background. Βάλε την εφαρμογή Greenify και βάλε σε "ύπνο" εφαρμογές όταν κλειδώνει το τηλ. Άφησε έξω Facebook viber messenger γιατί όποιες βάλεις σε "ύπνο" δεν θα σου έρχονται ειδοποιήσεις.

Επίσης απενεργοποιησε όσες εφαρμογές δεν σου χρειάζονται πχ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/cc08deffcea810f7485b6f1ef5a32551.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/95d3c1996c27d6102b6aea0602a22e49.jpg

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω απενεργοποιησει ολες αυτες που λες,

εχω τις εφαρμογες που χρειαζομαι,

εβαλα το greenify αλλα δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα εχει ελευθερο τωρα 520ΜΒ,αφου

εχω απενεργοποιησει οσες δεν θελω και εχω βαλει σε υπνο οσες δεν χρειαζομαι καθημερινα

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω απενεργοποιησει ολες αυτες που λες,

εχω τις εφαρμογες που χρειαζομαι, αλλα για να βαλω greenfy πρεπει να ειναι ροοτ

 

Μπα, δεν θα το ελεγα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eβάλα greenify και δες τώρα

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να τα παρουμε απο την αρχη. Εχεις εγκαταστησει μεγαλες εφαρμογες στο κινητο σου;; Πχ παιχνιδια; Πηγαινε ρυθμισεις>αποθηκευτικος χωρος> εσωτερικος χωρος αποθηκευσης > εφαρμογες και δες τι καταλαμβανει περισσοτερο χωρο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ.

μεσω flashtool θα την περασω ετσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν εχω παιχνιδια, οτι χρισημοποιουμαι ολοι, αλλα πιστευω αν βγαλω ολες τις αχρηστες της σονυ θα ειμαι οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να τα παρουμε απο την αρχη. Εχεις εγκαταστησει μεγαλες εφαρμογες στο κινητο σου;; Πχ παιχνιδια; Πηγαινε ρυθμισεις>αποθηκευτικος χωρος> εσωτερικος χωρος αποθηκευσης > εφαρμογες και δες τι καταλαμβανει περισσοτερο χωρο.

 

παω εδω και τις βλεπω, αλλα ολες ειναι αυτες που χρειαζομαι, δεν μπορω να διαγραψω καμια

γιατι αν εχω τετοιο τηλεφωνο και αναγκαζομαι να σβησω πραγματα που θελω ποιος ο λογος να το εχω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω απενεργοποιησει ολες αυτες που λες,

εχω τις εφαρμογες που χρειαζομαι,

εβαλα το greenify αλλα δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα εχει ελευθερο τωρα 520ΜΒ,αφου

εχω απενεργοποιησει οσες δεν θελω και εχω βαλει σε υπνο οσες δεν χρειαζομαι καθημερινα

Λίγα είναι 520 mb? Εγώ που έχω Ζ3 με 3Gb ram έχω ελεύθερα από 700 έως 1gb

 

P.s παιδιά ξεκαθαριστε για τι μνήμη μιλάμε! Αρχικά κι εγω κατάλαβα αποθηκευτικό χώρο. Μετά όμως μιλάμε για Ram

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

δηλ ειμαι οκ?

Σίγουρα αν του κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα ανέβει κι άλλο, τα τηλέφωνα μπουκωνουν μετά από καιρό και κάποια στιγμή όπως και οι υπολογιστές θέλουν format, ειδικά αν περνάς από πάνω ενημερώσεις, σβήνεις γράφεις κλπ .

Αν σε καλύπτει και δεν κολλάει τότε όλα καλά, αν τραβάει μεγάλα κολλήματα τότε ίσως θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (κοινώς φορματ) και ξαναστησιμο απ την αρχή

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Λίγα είναι 520 mb? Εγώ που έχω Ζ3 με 3Gb ram έχω ελεύθερα από 700 έως 1gb

 

P.s παιδιά ξεκαθαριστε για τι μνήμη μιλάμε! Αρχικά κι εγω κατάλαβα αποθηκευτικό χώρο. Μετά όμως μιλάμε για Ram

 

Αυτό θα έλεγα και εγώ.

Αλλά είναι δυνατον να της έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει ράμ? δεν υπάρχει τέτοιο μήνυμα, δεν το έχω δει ούτε σε τηλέφωνα με 512 ραμ.

Μάλλον storage δεν έχει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα και εγώ.

Αλλά είναι δυνατον να της έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει ράμ? δεν υπάρχει τέτοιο μήνυμα, δεν το έχω δει ούτε σε τηλέφωνα με 512 ραμ.

Μάλλον storage δεν έχει.

 

βρε παιδια θελω να του κανω επαναφορα αλλα δεν προλαβαινω, το ξερω πως θελει, επισης δεν μου εβγαλε μηνυμα ετσι απο το πουεθενα,προσπαθουσα οχι απο την εφαρμογη fb αλλα απο το chrome να ανεβασω φωτογραφια και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει

 

αρκετη μνημη

ουτε μου κολαει μια χαρα ειναι

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θελω να του κανω επαναφορα αλλα δεν προλαβαινω, το ξερω πως θελει, επισης δεν μου εβγαλε μηνυμα ετσι απο το πουεθενα,προσπαθουσα οχι απο την εφαρμογη fb αλλα απο το chrome να ανεβασω φωτογραφια και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει

 

αρκετη μνημη

ουτε μου κολαει μια χαρα ειναι

 

Για μένα σβήσε το greenify και αν έχεις κάνα anti-virus και θα είσαι οκ. Περιττές εφαρμογές είναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας με τις μνήμες!

Ξαναρωταω...πόσο υπόλοιπο Αποθηκευτικου χώρου έχεις τώρα; Και πόσο υπόλοιπο μνήμης Ram?

Αν δεν σου κολλάει δεν υπάρχει τότε θέμα με την Ram και όντως το greenify ίσως δεν χρειάζεται, αν όπως λες η μνημη ram είχε πέσει στα 120 mb γι αυτό σου είπα να το βάλεις.

Πλέον έχουμε μπερδευτεί στο τι συμβαίνει και λογικό είναι να παίρνεις μπερδεμένες απαντήσεις.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...