Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έστειλα για σέρβις την δευτέρα η τρίτη δεν θυμάμαι και σήμερα είναι ακόμα στο στάδιο τις αξιολόγησης μου είπανε

η αλήθεια είναι ότι τρελαίνομε σιγά σιγά χωρίς smart phone έχω φάει flash back μερικά χρόνια πίσω και σκέφτομαι να πάω να αγοράσω κανένα αν καθυστερήσει αρκετά ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας κανει μια επανεκκινηση,σε καποιους διορθωθηκε

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και διορθώθηκε τελικά.

 

Στάλθηκε από το E6553 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστή εφαρμογή για να βάλω σε φραγή έναν συγκεκριμένο αριθμό που με καλεί συνέχεια ?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστή εφαρμογή για να βάλω σε φραγή έναν συγκεκριμένο αριθμό που με καλεί συνέχεια ?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι δεν το υποστηριζει οπως η samsung μεσα απο το μενου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστή εφαρμογή για να βάλω σε φραγή έναν συγκεκριμένο αριθμό που με καλεί συνέχεια ?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν βαλεις το truephone , ειναι εξαιρετικος dialer που υποστηριζει και αυτο που θες (black list).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου παρουσιασε κι εμενα προβλημα στην οθονη.Δεν κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων.Επικοινωνησα με ομνιτεκ και θα το στειλω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ήδη 9 μέρες στο σέρβις αλλά βάλε ότι είναι και από επαρχία που θέλει 2 μέρες να πάει λέμε τώρα, προχτές μίλησα με το κεντρικό σέρβις και με ενημέρωσαν ότι περιμένουνε ένα ανταλλακτικό και θα το στείλουν μόλις έρθει το ανταλλακτικό, οκ λέω να περιμένουμε τι να κάνουμε, μήπως θα καθυστέρησή πολύ το ανταλλακτικό καλή μου κοπέλα; ρωτάω, όχι μου λέει και συμφώνησα μην έχοντας τι άλλο να κάνω.

Μετά το τηλεφώνημα με παίρνουν από το τοπικό σέρβις και με ενημερώνει διαφορετικά! μου είπε ότι έχει διαφορετική ενημέρωση ότι είναι πολλά χαλασμένα ή το ανταλλακτικό που περιμένουν μπορεί να κάνει και 2 μήνες ίσως και 1,5 μήνα, και επειδή είναι μαύρο το τηλέφωνο δεν έχουν για αντικατάσταση μαύρο εξού και το δίμηνο που λέγαμε, μου λέει θέλεις ένα άσπρο να κάνεις την δουλίτσα σου και που να περιμένεις τώρα; τι να έλεγα είπα το ναι αφού όμως του είπα ότι λόγω χρώματος πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο! μου είπε ότι θα είναι καινούριο το άσπρο αλλά από ότι καταλαβαίνω θα είναι καμιά ανακατασκευή, μακάρι να πέσω έξω.

 

Από τι μία υπάρχει σέρβις μπράβο τους και όλα αυτά δεν αντιλέγω αλλά είναι και λίγο ότι νάνε , θέλετε στο ίδιο χρώμα συσκευή; περιμένετε κανα χρόνο αλλιώς έχουμε ένα ροζουλάκι σούπερ για την περίπτωση σας! Α και μην δίνετε σημασία με ένα κόβερ θα μοιάζει αρκετά με μαύρο!

 

 

περιμένω το ροζουλάκι εεε το άσπρο από μέρα σε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Η .291 για ελληνικό unbranded έχει αργήσει πολύ απ' ότι βλέπω. Έχει ήδη βγει για Cosmote και Vodafone branded .291 εδώ και 15 ημέρες και η unbranded άφαντη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις το κινητό ρίξε μια ματιά στο καρτέλακι στην σιμ να δεις ποτέ κατασκευαστήκε το κινητό.Εινα κι αυτό μια ένδειξη αν είναι καινούριο η ανακατασκευασμενο.

 

Μου κάνει ένα τρελό το κινητό που δεν μπορώ να καταλάβω.Οταν είναι κλειδωμένο η μπάρα κατεβαίνει κανονικά,όταν φτιάχνω το μοτίβο και μπαίνω στο μενού τότε κόμπλαρει.Το δοκίμασα πολλές φορές.Στο διαγνωστικό έλεγχο δεν καθαρίζει την οθόνη στην άκρη του πάνω μέρους.Οταν όμως είναι κλειδωμένο δεν κόλλησε ποτέ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το ενδεχόμενο όταν είναι κλειδωμένο να μην χρειάζεται να διαβάσει απο το τέρμα επάνω και να διαβάζει πιο πολύ στο περίπου

αυτό εγώ δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ να σου πώ την αλήθεια, νομίζω όμως ότι η συσκευή σου χρειάζεται να περάσει δυστυχώς από το σέρβις

ελπίζω να είναι στην εγγύηση.

Στην περίστασή μου που μου είπανε ότι θα μου αλλάξουν χρώμα δηλαδή άλλη συσκευή η εγγύηση ποια θα είναι; ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη θα ειναι καινουργια θα εχει 2 χρονια εγγυηση απο την ημερομηνια αντικαταστασης.Αυτο ειναι σιγουρο μου το επιβεβαιωσαν πριν λιγες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Ας κανει μια επανεκκινηση,σε καποιους διορθωθηκε

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων σε μιας φίλης τη συσκευή που το android της καταναλωνε πάνω από 50% και είχε στρώσει αλλά τώρα μετά από κάνα μήνα ξαναγίνεται το ίδιο... Τι να κάνω;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη θα ειναι καινουργια θα εχει 2 χρονια εγγυηση απο την ημερομηνια αντικαταστασης.Αυτο ειναι σιγουρο μου το επιβεβαιωσαν πριν λιγες μερες.

 

Σήμερα παρέλαβα την αντικατάσταση

μου ήρθε σε άλλο χρώμα όπως μου είχαν πει χωρίς κουτί και περιφερειακά σκέτο σε ένα σακουλάκι αλλά φαίνεται ολοκαίνουριο με της ζελατίνες στα τζαμάκια που βγάζεις την πρώτη φορά και φαίνεται να μην το έχει ακουμπήσει κανείς πόσο μάλλον να το είχαν επισκευάσει.

Δεν το έχω στήσει ακόμα αλλά μέσα από το μενού μου βγάζει ότι είναι στην εγγύηση μέχρι τον πρώτο του 2017 όπως και το προηγούμενο τηλέφωνο ίδια ημερομηνία δηλαδή, χαρτί ότι είναι καινούριο δεν μου δώσανε κάτι μόνο ένα χαρτάκι ότι παρέλαβα μια συσκευή χωρίς ιμει και τα λοιπά. Ο άνθρωπος στο σέρβις μου είπε να θεωρήσω σχετικά με την εγγύηση ότι ισχύει και στο παλιό τηλέφωνο δηλαδή όταν έληγε σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς από ότι καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν ηρθε η αντικατασταση ειχε αποδειξη που εγραφε τον ιμει και πως ειναι αντικατασταση του παλιου.Απο ομνιτεκ
Link to comment
Share on other sites

Οσοι στειλατε το κιντο με το θεμα της οθονης και σας το επισκευασαν ξαναπαρουσιασε προβλημα?Να ξερουμε τι να περιμενουμε δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βάλω σωστά το μπάκ άπ στο καινούριο τηλέφωνο

μέσω τηλεφώνου (sd) μου ζητάει έναν κωδικό ενώ δεν το είχα με κωδικό το μπάκ άπ και μέσω υπολογιστή δεν μου περνάει της εφαρμογές όλα τα άλλα τα πέρασε, να φταίει ότι αυτό το τηλέφωνο είναι μια έκδοση πίσω; δεν έχει την τελευταία έκδοση με το στάμινα και ούτε είναι διαθέσιμη για να την περάσω

Link to comment
Share on other sites

Οσοι στειλατε το κιντο με το θεμα της οθονης και σας το επισκευασαν ξαναπαρουσιασε προβλημα?Να ξερουμε τι να περιμενουμε δηλαδη.

 

Σε εμένα όχι. Η επισκευή έγινε κάπου μέσα στον Μάρτιο όταν το τηλέφωνο ήταν ήδη ενός έτους.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι. Η επισκευή έγινε κάπου μέσα στον Μάρτιο όταν το τηλέφωνο ήταν ήδη ενός έτους.

τι ακριβως προβλημα ειχες με την οθονη σου;

Εμενα εμφανισε το ραγισμα στα καλα καθουμενα και μου ειπαν οτι δε καλυπτεται απο εγγυηση.

που το εφτιαξες; και στο καλυψε η εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται και εδώ η ελληνική unbranded 23.5.a.1.291 είναι η μοναδική unbranded που δεν έχει βγει! Ποιος είναι υπεύθυνος για την διάθεση της γνωρίζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται και εδώ η ελληνική unbranded 23.5.a.1.291 είναι η μοναδική unbranded που δεν έχει βγει! Ποιος είναι υπεύθυνος για την διάθεση της γνωρίζουμε;

 

Τελευταίο update είναι και θα το πάρουμε τελευταίοι :yawn:

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται και εδώ η ελληνική unbranded 23.5.a.1.291 είναι η μοναδική unbranded που δεν έχει βγει! Ποιος είναι υπεύθυνος για την διάθεση της γνωρίζουμε;

 

Ίσως ξέρουν στη εξυπηρέτηση πελατών της Sony, (αν και έχω επιφυλάξεις....)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως προβλημα ειχες με την οθονη σου;

Εμενα εμφανισε το ραγισμα στα καλα καθουμενα και μου ειπαν οτι δε καλυπτεται απο εγγυηση.

που το εφτιαξες; και στο καλυψε η εγγυηση;

 

Στην αριστερή πλευρά εμφανίστηκαν λευκά σημάδια σαν καμμένα πίξελ αλλά επειδή τα έβλεπα μόνο όταν η οθόνη ήταν εντελώς μαύρη, δεν ήταν αυτή η περίπτωση. Όλα τα χρώματα εμφανιζόταν κανονικά. Σκέφτηκα μήπως είχε πάρει υγρασία αλλα εκτος του οτι δεν το βούτηξα ποτε σε νερο ουτε και ανοιγοκλεινα τα καπακια (εχω βαση φορτισης) μου φαινοταν περιεργο το ολο θεμα. Μιλησα με τα παιδια εδω και μου ειπαν οτι μαλλον η μπαταρια πιεζε την οθονη προς τα πανω και οτι αυτο ηταν γνωστο προβλημα στην σειρα z3. Εχω ανεβασει σχετικες φωτογραφιες οπου φαινεται το προβλημα,ειναι αρκετες σελιδες πισω αλλα δεν ξερω πως να το βρω για να σε βοηθησω.

 

Το θεμα με τα ραγισματα ειναι επισης πολυ γνωστο στην συγκεκριμένη σειρα, διαβασα πολλες αναφορες για ραγισματα στα καλα του καθουμενου τοσο στην μπροστα οσο και στην πισω επιφανεια. Αυτο ισως εχει να κανει με την αυξομειωση της θερμοκρασιας ή οπως και με την δικη μου περιπτωση, προβλημα με την μπαταρια. Εαν δεν εχει αλλες γρατσουνιες τοτε πρεπει να στο επισκευασουν. Εξαλλου τα ραγισματα που γινονται απο μονα τους εχουν ειδικη εμφανιση (μια γραμμη στην ευθεια συνηθως, ενω αυτα που προκαλουνται απο πεσιμο ειναι συντριπτικα).

 

Το τηλεφωνο το αγορασα απο επισημο καταστημα της sony στην Βουλγαρία και η επισκευη εγινε απο την ιδια την εταιρεια στην Σόφια. Μου το καλυψε κανονικα ναι, δεν πληρωσα τιποτα. Μου αλλαξαν εκτος απο την μπαταρια, το μπροστινο πανελ και τα πορτακια (χωρις να το ζητησω). Επισης εγινε ξανα στεγανοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Η .291 για ελληνικό unbranded έχει αργήσει πολύ απ' ότι βλέπω. Έχει ήδη βγει για Cosmote και Vodafone branded .291 εδώ και 15 ημέρες και η unbranded άφαντη.

 

Μου ήρθε μόλις η 23.5.a.1.291

Τη αλλαγές έχει? Βαριέμαι να το στήσω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μόλις η 23.5.a.1.291

Τη αλλαγές έχει? Βαριέμαι να το στήσω πάλι.

 

Ελληνική unbranded έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική unbranded έχεις;

 

Από eshop το είχα πάρει λες να μην έχω την ελληνική? Σε εσένα δεν ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...