Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούγεται ότι θα πάρει και την 7 το κινητό. Και να μην την πάρει πάντως η υποστήριξη ήταν μια χαρά ως τώρα.

Απ ότι λέει εδώ μόνο το Ζ3+ και πάνω δυστυχώς http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοιες εφαρμογές και η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο κινητό είναι περιττές.

 

Σε όλα τα κινητά είναι περιττές, περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι λέει εδώ μόνο το Ζ3+ και πάνω δυστυχώς http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

Εχει πεσει μεγαλο κραξιμο,μπορει να ανθεωρησουν.Αν και ετσι το κινητακι φυσαει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει μεγαλο κραξιμο,μπορει να ανθεωρησουν.Αν και ετσι το κινητακι φυσαει.

Ναι γιατί είχαν δώσει στο Ζ3 development preview, και όλοι πίστευαν ότι θα πάρει και την 7. Κάπου διάβασα ότι η 7 δεν υποστηρίζει τον 801 και την adreno 330

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι θα πάρει και την 7 το κινητό. Και να μην την πάρει πάντως η υποστήριξη ήταν μια χαρά ως τώρα.

Δεν θα την πάρει, το είπε η ίδια η Sony, ούτε το compact ούτε το μεγάλο.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί είχαν δώσει στο Ζ3 development preview, και όλοι πίστευαν ότι θα πάρει και την 7. Κάπου διάβασα ότι η 7 δεν υποστηρίζει τον 801 και την adreno 330

Αν η 7 δεν υποστηριζει τον 801 πως σωθηκε το dev preview τοτε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν η 7 δεν υποστηριζει τον 801 πως σωθηκε το dev preview τοτε?

Έλα μου ντε! Τι να πω κι εγώ που έχω Ζ3 ψιλοξενερωσα, πίστευα ότι θα την πάρει

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε! Τι να πω κι εγώ που έχω Ζ3 ψιλοξενερωσα, πίστευα ότι θα την πάρει

 

Φαίνεται ότι πράγματι υπάρχει θέμα με την υποστήριξη του HW. Αυτός είναι και ο λόγος που έμειναν στη DP3 και δεν προχώρησαν στη DP4&DP5.

Θα δούμε βεβαίως αν άλλοι κατασκευαστές με τον ίδιο επεξεργαστή δώσουν τελικά Nougat ή όχι. Σε κάθε περίπτωση είναι κρίμα γιατί και τα Ζ3 είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι πράγματι υπάρχει θέμα με την υποστήριξη του HW. Αυτός είναι και ο λόγος που έμειναν στη DP3 και δεν προχώρησαν στη DP4&DP5.

Θα δούμε βεβαίως αν άλλοι κατασκευαστές με τον ίδιο επεξεργαστή δώσουν τελικά Nougat ή όχι. Σε κάθε περίπτωση είναι κρίμα γιατί και τα Ζ3 είναι πολύ καλά τηλέφωνα.

Εχει βγει και DP4, μονο η DP5 δεν βγηκε για το Ζ3

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και DP4, μονο η DP5 δεν βγηκε για το Ζ3

 

Ναι έχεις δίκιο. Η DP5 δεν βγήκε και ο λόγος φαίνεται εδώ:

https://developer.sony.com/2016/07/06/android-n-developer-preview-now-updated-for-xperia-z3/comment-page-2/#comment-1025

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επαναφορά του τηλεφώνου μου το Bluetooth SBH52 δεν έχει ολα τα εικονίδια δηλ δεν μπορώ να κάνω κλήση απο το Bluetooth γιατι φεν εχει το εικονίδιο του εκανα με το pc companion επιδιόρθωση το έσβησα απο το τηλέφωνο και το ξανα εγκατέστησα αλλά πάλι τα ίδια τι να φταίει ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μετα την επαναφορά του τηλεφώνου μου το Bluetooth SBH52 δεν έχει ολα τα εικονίδια δηλ δεν μπορώ να κάνω κλήση απο το Bluetooth γιατι φεν εχει το εικονίδιο του εκανα με το pc companion επιδιόρθωση το έσβησα απο το τηλέφωνο και το ξανα εγκατέστησα αλλά πάλι τα ίδια τι να φταίει ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

Κατέβασες τις έξτρα εφαρμογές από το store;

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ειναι την κατέβασα, αν και άλλη φορά όταν το τηλέφωνο έκανε ζευξη με το Bluetooth αμέσως με πήγαινε στο play store να το κατεβάσω, τώρα πήγα εγώ να το βρω κ οταν εγινε η εγκατάσταση δεν λέει ανοιγμα αλλά μόνο κατάργηση που σημαίνει οτι δεν ειναι συμβατό

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα απενεργοποιησει την εφαρμογή smart connect γι αυτό, τώρα ολα οκ

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου χάλασε το digiter ίσα ίσα για να μην δουλεύει η κουρτινα με τις συντομεύσεις

Ευτυχώς το τηλέφωνό δεν έχει κανένα χτύπημα και ελπίζω να μην έχω πρόβλημα στο σέρβις

Δύο τρις ερωτήσεις

1 να το αφήσω με την nordic (δεν έχω ροοτ) η να του βάλω ότι είχε στην αρχή

2 ποιο είναι το καλύτερο σέρβις για να μην χάσω στεγανοποιηση

3 ο καλύτερος τρόπος μπακ απ για να μην χάσω τίποτα;

Είμαι από Ηράκλειο Κρήτη και μάλλον θα το στείλω με κουριερ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανουν ολοι παιδια,αν δουν χτυπημα καληνυχτα η εγγυηση.Γι αυτο παντα θηκες και τεμπερεντ γκλας.Βεβαια ετσι μεγαλωνει σε διαστασεις το κινητο αλλα δεν γινεται αλλιως.Παντως υπαρχει θεμα με το ξεκολλημα των προσοψεων στη σονυ,βλεπω πολλα περιστατικα.

 

Ενημερωτικα, το κινητο περασε κανονικα στην εγγυηση και φτιαχτηκε δωρεαν. Πολύ καλη υποστηριξη..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ τη συσκευή μετά από επισκευή. Είχε ξεκολλήσει η οθόνη από το σασί. Το παρέδωσα στο επίσημο σέρβις της Θεσσαλονίκης και εκείνοι με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν στην Αθήνα γιατί εκεί γίνονται τέτοιου είδους επισκευές. Όταν πήρα για να μάθω το χρόνο επιστροφής της συσκευής, μου έδωσαν το τηλέφωνο της Sony Hellas και από εκεί μου επιβεβαίωσαν ότι ήταν εντός εγγύησης και επισκευάστηκε. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι, όπως έγραφε και στο έντυπο, έγινε αντικατάσταση οθόνης! Επίσης αξιοσημείωτο είναι ότι δεν πήγε ούτε στην Arvato, ούτε στην Omnitech.
Link to comment
Share on other sites

Και σε ποιο service πήγε?? Λογικά θα αναφέρεται στο έντυπο..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα, στην Sony Ελλάς.

 

H sony δεν εχει σερβις, προφανως πηγε αρβατο αλλα υπογραφουν σαν σονυ καθως η αρβατο μεσα εχει επισημα σερβις πολλων.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

H sony δεν εχει σερβις, προφανως πηγε αρβατο αλλα υπογραφουν σαν σονυ καθως η αρβατο μεσα εχει επισημα σερβις πολλων.

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν πήρα τηλέφωνο, ο υπάλληλος που το σήκωσε μου είπε "Sony Ελλάς, καλημέρα σας" και στη συνέχεια με διαβεβαίωσε ότι έχει τη συσκευή στο γραφείο του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν πήρα τηλέφωνο, ο υπάλληλος που το σήκωσε μου είπε "Sony Ελλάς, καλημέρα σας" και στη συνέχεια με διαβεβαίωσε ότι έχει τη συσκευή στο γραφείο του.

 

Αν σου γραφει οτι στο εστειλαν απο Μαρουσι, τοτε απεκτησε η σονυ σερβις στα γραφεια της, αλλιως δες απο που στο εστειλαν. Σιγουρα μπορει να αλλαξε κατι, αλλα ξερω οτι δεν ειχαν σερβις παρα μονο τα αλλα επισημα που ειναι της σονυ αλλα οχι μεσα στα γραφεια τους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν σου γραφει οτι στο εστειλαν απο Μαρουσι, τοτε απεκτησε η σονυ σερβις στα γραφεια της, αλλιως δες απο που στο εστειλαν. Σιγουρα μπορει να αλλαξε κατι, αλλα ξερω οτι δεν ειχαν σερβις παρα μονο τα αλλα επισημα που ειναι της σονυ αλλα οχι μεσα στα γραφεια τους.

Σόνυ Ελλάς στο Μαρούσι νομίζω υπάρχει χρόνια. Όχι για κινητά, για τα υπόλοιπα προιόντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το Ζ3c της γυναικας παρουσιασε το προβλημα με ραγισμα και ξεκολλημα οθονης αφοτου το εβγαλε απο την τσεπη της (ειναι με θηκη και προστατευτικο οθονης). Ειναι εντος εγγυησης.

Θα το καλυψει καποια αντιπροσωπεια;

Και αν ναι που ειναι προτιμοτερο να το παω; Arvato η Omnitech;

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πρόσφατα είχα πολύ καλη εμπειρία από την Arvati, δοκίμασε Omnitech πρώτα.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...