Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά default η MM έχει τα έγγραφα της Google μέσα ενώ το Excell και οι παρουσιάσεις λείπουν σωστά; ξέρω ότι μπορώ να τα περάσω απλά θέλω να μου φύγει μια απορία.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο την αλλη δεν με πειραζει καθολου που φαινεται.... ισα ισα που ανα πασα στιγμη ξερω αν εχω σημα 2g-3g-4g..... και αν δεν αναψουν τα βελακια πανω κατω δεν εχω φοβο οτι κατεβαζω δεδομενα !

 

Σωστό και αυτό.. Θα μπορούσαν όμως να το κάνουν αχνό όταν είναι κλειστά τα δεδομένα!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο ρε παιδιά από κάποιον που flashare την MM δεν έχουμε; Διαβάζω ότι πολλά άτομα (στο εξωτερικό) αναφέρουν άριστη ταχύτητα για κινητό της "ηλικίας" του, βελτίωση στην κάμερα (προσωπικά δεν το πιστεύω) αλλά το μεγάλο, τεράστιο για μένα αρνητικό η κάθετη πτώση της μπαταρίας. Αν ισχύει το τελευταίο μένω με την 5.1.1 και ίσως κάνω το άλμα :) στο παρελθόν και βάλω KK.

 

P.S για τον φίλο από πάνω κρίμα πραγματικά. Τεράστιο ποσό για service μιας και καινούργιο από skroutz έχει πάει πολύ κάτω.

 

γεια σας

εγω χθες πηγα στη 6 και οπως λες και εσυ η μπαταρια πεφτει καθετα δεν ξερω τι να κανω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εγω χθες πηγα στη 6 και οπως λες και εσυ η μπαταρια πεφτει καθετα δεν ξερω τι να κανω

 

Όταν έγραψα το μήνυμα δεν είχα βάλει την 6 απλά διάβαζα τα σχόλια στο δίκτυο και είχα φοβηθεί. Τώρα σχεδόν δύο μέρες την έχω περάσει με τον τρόπο που κάνω πάντα τις αναβαθμίσεις (επαναφορά - αναβάθμιση OTA - επαναφορά). Από τις λίγες ώρες που είμαι στην 6 έχω να αναφέρω την εμφανή αύξηση της ταχύτητας του κινητού, οι αλλαγές που έχει η 6 μιά χαρά (θα μπορούσα να ζω και χωρίς αυτές βέβαια) και στο μείζον θέμα της μπαταρίας βλέπω αύξηση στην "αντοχή" της όχι βέβαια αυτά τα νούμερα που έχουν άλλα παιδιά +25% αλλά και πάλι αύξηση.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εγω χθες πηγα στη 6 και οπως λες και εσυ η μπαταρια πεφτει καθετα δεν ξερω τι να κανω

 

πενυ, καθαρη εγκατασταση εκανες? το δικο μου βγαζει 5 μερες απο 3 περιπου που εβγαζε στη μανα μου..με ολα τεντα κτλ.

για μενα κατι φταιει στο στησιμο..αν την εκανες απο πανω, λαθος..

 

Ασχετο, αλλα ειμαι στην 6 αρκετες μερες και χθες ειδα ειχε ερθει αναβαθμιση, ξερει κανεις changelog? 190ΜΒ νομιζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περνούν οι ώρες βλέπω ότι μάλλον έχουν δίκιο τα παιδιά που λέγαν για μεγάλη αύξηση απόδοσης της μπαταρίας. Όπως είπε και ένας φίλος όλα δείχνουν ότι έχουμε επιστρέψει στις παλιές καλές μέρες της Kitkat. Φοβερή διαχείριση της μπαταρίας που φαίνεται και από τα στατιστικά στις ρυθμίσεις. Το τηλέφωνο αυτό δεν αλλάζει μάγκες για μένα εκτός και αν έχουμε άλμα στην τεχνολογία που δεν το βλέπω.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα ειμαι στην 6 αρκετες μερες και χθες ειδα ειχε ερθει αναβαθμιση, ξερει κανεις changelog? 190ΜΒ νομιζω

Δεν είσαι με Ελληνική rom ε? Καλό είναι αυτό, σημαίνει ότι θα έρθει και σε εμάς. Μάλλον φτιάξανε το θέμα του Wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι με Ελληνική rom ε? Καλό είναι αυτό, σημαίνει ότι θα έρθει και σε εμάς. Μάλλον φτιάξανε το θέμα του Wifi.

 

Τί έχει το Wi-Fi; Μήπως για τα παράπονα στο σήμα λες;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Τί έχει το Wi-Fi; Μήπως για τα παράπονα στο σήμα λες;

Σα να αργεί λίγο να πάρει μπρος όταν ανοίγεις μια εφαρμογή για ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Σα να αργεί λίγο να πάρει μπρος όταν ανοίγεις μια εφαρμογή για ίντερνετ.

 

Δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω διαφορά. Το έχω δίπλα δίπλα με το nexus 4 και έχουν σχεδόν ίδια αντίδραση στο internet. Σε μία beta built της 6 που θα έρθει official σε λίγο καιρό διάβασα ότι θα διορθωθεί το σήμα του Wifi.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την νόρντικ 6 και σήμερα ήρθε αναβάθμιση 190 mb, την έκανα γρήγορα γρήγορα, δεν είχα κανένα θέμα με wifi πριν ούτε και μετά και ούτε κατάλαβα καμιά διαφορά, μπήκα εδώ μέσα για να διαβάσω της διαφορές που ευτυχώς είχε γράψει ο bmw116
Link to comment
Share on other sites

Περασα κ εγω τν 6 κ εχω ενα πρόβλημα! Οταν παω να κατεβασω ενα αρχείο με κοβει ανάλογα με τν μπροουζερ! Για παράδειγμα παω να κατεβασω ενα τορρεντ λινκ απο όπερα κ λέει απέτυχε... παω από chrome κ μ ανοιγει τν εφαρμογή του τορρεντ απευθείας αλλα κ παλι βγαζει σφάλμα! Κατι παιζει σίγουρα μ τν αδεια π ζηταει συνέχεια η ΜΜ αλλά τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περασα κ εγω τν 6 κ εχω ενα πρόβλημα! Οταν παω να κατεβασω ενα αρχείο με κοβει ανάλογα με τν μπροουζερ! Για παράδειγμα παω να κατεβασω ενα τορρεντ λινκ απο όπερα κ λέει απέτυχε... παω από chrome κ μ ανοιγει τν εφαρμογή του τορρεντ απευθείας αλλα κ παλι βγαζει σφάλμα! Κατι παιζει σίγουρα μ τν αδεια π ζηταει συνέχεια η ΜΜ αλλά τι μπορω να κανω;

 

Σε ενημερώνω ότι η γραφή τύπου chat / sms απαγορεύεται στο φόρουμ και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση εφεξής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ,εχω περασει την 6 και ειδα διαφορα στο θεμα ταχυτητας του τηλεφωνου (πεταει)!,οπως και στην μπαταρια κανει καλυτερη διαχειριση και εχει μεγαλυτερη αυτονομια.Οποτε αξιζει και με το παραπανω η μεταβαση στην 6 ,η sony εκανε πολυ καλη δουλεια στην 6αρα μπραβο!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Με Data κλειστά και επιλογή να δουλεύει σε 2g μόνο, μου είχε το E στο εικονίδιο του σήματος. Πρίν μερικά λεπτά μου το έκανε G γιατί άραγε...
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την αναβάθμιση μέσω υπολογιστή καθώς δεν μου ήρθε ota.

Θα δω άμα έφτιαξε το WiFi μιας και είχα αρκετές αποσυνδέσεις με την mm.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εγω χθες πηγα στη 6 και οπως λες και εσυ η μπαταρια πεφτει καθετα δεν ξερω τι να κανω

 

δες λίγο εδω για να μην τα ξαναγράφω και άσε να περάσουν 2-3 κύκλοι πλήρους φόρτισης για να δεις τι γίνεται

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6715756#post6715756

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια ενθουσιάζομαι με αναβαθμίσεις, αλλά με την τελευταία έχω τρελαθεί..

Έδωσε καινούργια πνοή στο ....ήδη τουρμπάτο κινητό! ΜΠΡΑΒΟ τους.

Και να φανταστείτε την πέρασα οτα όπως είναι, χωρίς επαναφορές και τέτοια!

Μέχρι και οι φωτογραφίες που βγάζει μου φαίνονται καλύτερες! :lol:

Εγώ προσωπικά στο θέμα της μπαταρίας είδα καλύτερους χρόνους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας σε παλαιοτερη εκδοση πατωντας το κουμπι της αυξομειωσης ηχου προς τα κατω μου εβγαζε επιλογη χρονου διακοπης ηχου σε ειδοποιησης κλησεις κ.τ.λ. ξερουμε πως να το επαναφερω ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας σε παλαιοτερη εκδοση πατωντας το κουμπι της αυξομειωσης ηχου προς τα κατω μου εβγαζε επιλογη χρονου διακοπης ηχου σε ειδοποιησης κλησεις κ.τ.λ. ξερουμε πως να το επαναφερω ??

 

Ο μόνος τρόπος που βρήκα για να το κάνω είναι να βάλω τη συντόμευση του "Μην ενοχλείτε" στο drop down menu της status bar και όταν το ενεργοποιώ από εκεί, μου δίνει τις επιλογές που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Από χθες έκανα κι εγώ την αναβάθμισή μου σε 6.0.1. Έκανα κι εγώ clean install μέσω ΟΤΑ και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές μέχρι τώρα. Δεν έχω πολλές εφαρμογές αλλά η ταχύτητα και η απόκριση του κινητού είναι ακριβώς όπως πριν.

Στα θετικά: το διπλό χτύπημα για κλείσιμο (όπως στο άνοιγμα), το δίκτυο που βρίσκεσαι χωρίς ανοικτά δεδομένα (3g,4g κτλ) και η ομοιομορφία της μπάρας ειδοποιήσεων με το wallpaper όταν είσαι σε αρχική οθόνη.

Στα αρνητικά: το Walkman(Music) έγινε τραγικό, ξαφνικά δεν αναγνωρίζει tags και εξώφυλλα στα μισά mp3 μου, η μάλλον πιο αδύναμη λήψη του σήματος wi-fi και η έλλειψη της μπάρας της google από τις καρτέλες (που ήταν διάφανη και δε φαινόταν πολύ σε αντίθεση με το widget που βγάζει μάτια).

Μία ερώτηση: στην προηγούμενη έκδοση χρησιμοποιούσα το stamina που δυστυχώς τώρα δεν υπάρχει σαν επιλογή. Η επιλογή battery optimization πως ακριβώς δουλεύει? Είναι by default όλες οι εφαρμογές σε optimization? Γιατί όταν πάω All apps έτσι τις δείχνει εκτός από δύο. Και τι ακριβώς αλλάζει όταν διαλέγουμε don't optimize? Με άλλα λόγια έχει παρατηρήσει κανείς διαφορά σε εφαρμογές με ειδοποιήσεις (που έρχονται κανονικά είναι δεν είναι) ή λειτουργία παρασκηνίου κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: στην προηγούμενη έκδοση χρησιμοποιούσα το stamina που δυστυχώς τώρα δεν υπάρχει σαν επιλογή. Η επιλογή battery optimization πως ακριβώς δουλεύει? Είναι by default όλες οι εφαρμογές σε optimization? Γιατί όταν πάω All apps έτσι τις δείχνει εκτός από δύο. Και τι ακριβώς αλλάζει όταν διαλέγουμε don't optimize? Με άλλα λόγια έχει παρατηρήσει κανείς διαφορά σε εφαρμογές με ειδοποιήσεις (που έρχονται κανονικά είναι δεν είναι) ή λειτουργία παρασκηνίου κτλ?

 

Ναι, άστο όπως έχει. Όταν πας all apps βλέπεις "όλες τις εφαρμογές" που είναι optimized. Αυτές οι δύο είναι που δε γίνονται λόγω google optimize. Μέχρι να έρθει στο επόμενο update το stamina.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...