Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατέβασα την εφαρμογή από το google store, την βλέπει το κινητό σαν εφαρμογή, αλλά όταν πάω για να γράψω ένα μήνυμα, πάλι τα ίδια με τους 70 χαρακτήρες.

μήπως θέλει επανεκκίνηση το τηλέφωνο;

έκανα λάθος και κατέβασα μια άλλη εφαρμογή, την handcent, τώρα κατέβασα αυτήν που μου είπες handcent sms και δουλεύει εντάξει.

σε ευχαριστώ πολύ.

 

θελει και το πακετο greek παντως, κατεβαζεις 2 πραγματα..οχι μονο 1.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια! Για να ξερουμε τι αγοραζουμε πριν αγορασουμε απο σκρουτζ..:p :p

 

Είχα πάει και απ' το Public στο Σύνταγμα και το είχε στο γαλάζιο. Έρχεται η τύπισσα ολόχαρη να μου πουλήσει --λέω εδώ είμαστε. :cool:

 

"Σε μαύρο το έχετε;" της κάνω.

"ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ! Έχουμε ένα δείγμα που θα μπει στην προθήκη σε λίγες μέρες, θέλετε να το δείτε;"

"Ναι, τέλεια" της λέω.

 

Το φέρνει, το περιεργάζομαι -χωρίς τα μπλιμπλίκια τα αντικλεψιμέικα (νταξ αισθάνθηκα πολύ VIP), το λειτούργησα εκεί κανα 3λεπτο και μετά της το 'δωσα πίσω. "Ευχαριστώ πολύ!" της λέω και την αφήνω σύξυλη.

 

"Δεν ενδιαφέρεστε;" :confused:

"Σε αυτή την τιμή όχι." :happy:

"Πόσο το βρίσκετε; να σας κάνουμε μια προσφορά..." :D

"360 ευρώ" :shifty:

"Από κατάστημα στο skroutz, μάλλον... έτσι;" :happy:

"Ακριβώς" :shifty:

"Να ξέρετε πάντως πως εκείνα είναι προϊόντα παραεισαγωγής και..."

"...και έχουν κανονικά εγγύηση και άψογη λειτουργία."

"Ευχαριστώ πολύ" :O

"Γεια σας" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μ' ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό, όμως δεν είχα ποτέ συσκευή android, θέλω λοιπόν να ρωτήσω μερικά πράγματα.

μπορεί να συγχρονίσει με το outlook επαφές με κατηγορίες, φίλοι, συγγενείς, πελάτες κλπ, έχω 25 κατηγορίες. ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις, ΟΛΑ χωρίς πρόβλημα; π.χ στις επαφές έχω περασμένες σημειώσεις, φωτογραφίες επαφών, e-mail, επαγγέλματα κλπ, είναι δηλαδή τα πεδία όλα γεμάτα, θα γίνει σωστός συγχρονισμός, η θα γίνει, άστα να πάνε; επίσης, υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επαφών, δέχεται πάνω από 2500 επαφές;

αυτά για μένα είναι πολύ σημαντικά γιατί το αρχείο που έχω, είναι εργασία 13-ων χρόνων και βάλε.

παίρνει κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα πλοήγησης; π.χ τώρα με τα windwos έχω το destinator 7 με χάρτες του 2014.

το διάβασα και δε μου άρεσε. είναι αλήθεια, ότι όλα τα android όσο τα φορτώνεις γίνονται όλο και πιο αργά και αυτό δεν έχει λύση;

ξέρω πως οι ερωτήσεις που κάνω, έχουν να κάνουν με το λειτουργικό και όχι με τη συσκευή, που απ αυτά που διαβάζω είναι απίστευτα δυνατή, όμως δυστυχώς πάνε μαζί.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Χάρτες έχει είτε Here Drive(turn by turn navigation) είτε Google που είναι δωρεάν.

Όλα τα άλλα είναι paid και μπόλικα ευρώ μάλιστα.

Τώρα στα του λειτουργικού από άψογη σταθερότητα-ομαλοτητα δεν θα σε προβληματισει σε βάθος χρόνου.

Τώρα στα υπόλοιπα σημαντικά που αναφέρθηκες ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

από χάρτες έχει το navigon της Garmin δωρεαν

και παίζει μια χαρά

από flash player έχουμε κάποιο link ?

έβαλα το 11.1 άλλα δεν μου ανοίγει όλα τα site

πχ http://www.rockstargames.com/grandtheftauto

Link to comment
Share on other sites

Μ' ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό, όμως δεν είχα ποτέ συσκευή android, θέλω λοιπόν να ρωτήσω μερικά πράγματα.

μπορεί να συγχρονίσει με το outlook επαφές με κατηγορίες, φίλοι, συγγενείς, πελάτες κλπ, έχω 25 κατηγορίες. ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις, ΟΛΑ χωρίς πρόβλημα; π.χ στις επαφές έχω περασμένες σημειώσεις, φωτογραφίες επαφών, e-mail, επαγγέλματα κλπ, είναι δηλαδή τα πεδία όλα γεμάτα, θα γίνει σωστός συγχρονισμός, η θα γίνει, άστα να πάνε; επίσης, υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επαφών, δέχεται πάνω από 2500 επαφές;

αυτά για μένα είναι πολύ σημαντικά γιατί το αρχείο που έχω, είναι εργασία 13-ων χρόνων και βάλε.

παίρνει κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα πλοήγησης; π.χ τώρα με τα windwos έχω το destinator 7 με χάρτες του 2014.

το διάβασα και δε μου άρεσε. είναι αλήθεια, ότι όλα τα android όσο τα φορτώνεις γίνονται όλο και πιο αργά και αυτό δεν έχει λύση;

ξέρω πως οι ερωτήσεις που κάνω, έχουν να κάνουν με το λειτουργικό και όχι με τη συσκευή, που απ αυτά που διαβάζω είναι απίστευτα δυνατή, όμως δυστυχώς πάνε μαζί.

 

Φίλε μου η ερώτηση που κάνεις είναι δύσκολη γιατί δε νομίζω να έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο.. Εγώ άνετα θα σου δάνειζα το δικό μου να πειραματιστουμε, Μέχρι Το τέλος του μήνα ππού θα βγει το update για Android 5 και θα το κάνω Reset το κινητό έτσι και αλλιώς.. Αλλά είμαι Σπάρτη.

Όσο αφορά την ταχύτητα αυτό το κινητό δε θα μασησει πουθενά..

Η πλοήγηση της Google πλέον είναι άριστη και για offline μπορείς με here maps, δηλαδή πρώην Nokia που είναι κορυφή. Εσύ στα Windows Πως και δεν τους έχεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από χάρτες έχει το navigon της Garmin δωρεαν

και παίζει μια χαρά

από flash player έχουμε κάποιο link ?

έβαλα το 11.1 άλλα δεν μου ανοίγει όλα τα site

πχ http://www.rockstargames.com/grandtheftauto

Το navigon δεν είναι trial?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο είναι για ένα μήνα, αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα θεωρώ....

το destinator όντως είναι κορυφή, για εμένα είναι ότι καλύτερο

για flash έχεις βρεί κάτι ?

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Χάρτες έχει είτε Here Drive(turn by turn navigation) είτε Google που είναι δωρεάν.

Όλα τα άλλα είναι paid και μπόλικα ευρώ μάλιστα.

Τώρα στα του λειτουργικού από άψογη σταθερότητα-ομαλοτητα δεν θα σε προβληματισει σε βάθος χρόνου.

Τώρα στα υπόλοιπα σημαντικά που αναφέρθηκες ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

από χάρτες έχει το navigon της Garmin δωρεαν

και παίζει μια χαρά

από flash player έχουμε κάποιο link ?

έβαλα το 11.1 άλλα δεν μου ανοίγει όλα τα site

πχ http://www.rockstargames.com/grandtheftauto

 

Φίλε μου η ερώτηση που κάνεις είναι δύσκολη γιατί δε νομίζω να έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο.. Εγώ άνετα θα σου δάνειζα το δικό μου να πειραματιστουμε, Μέχρι Το τέλος του μήνα ππού θα βγει το update για Android 5 και θα το κάνω Reset το κινητό έτσι και αλλιώς.. Αλλά είμαι Σπάρτη.

Όσο αφορά την ταχύτητα αυτό το κινητό δε θα μασησει πουθενά..

Η πλοήγηση της Google πλέον είναι άριστη και για offline μπορείς με here maps, δηλαδή πρώην Nokia που είναι κορυφή. Εσύ στα Windows Πως και δεν τους έχεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το navigon δεν είναι trial?

 

αρχικά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

alextrela, φίλε μου ξανασυναντιόμαστε βλέπω και σε αυτό το θέμα.

οι χάρτες του Google που γράφεις, υποστηρίζουν πλοήγηση στην Ελλάδα;

 

neofitosgr, ίσως κάνω λάθος, δε γνωρίζω καλά το θέμα, όμως νομίζω πως

από ενημερώσεις χαρτών το navigon της Garmin δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Niko, η συσκευή που έχω είναι μια μικρή και συμμαζεμένη με οθόνη 2,8''

HTC Touch Cruise 09, σήμερα μικρά λένε τα γιγάντια των 4-5 ιντσών, τι να κάνω

προσπαθώ να εκσυγχρονιστώ-προσαρμοστώ, η συσκευή μου λοιπόν είναι παλιά με windwos 6,1

και δε νομίζω να παίρνει το πρόγραμμα της nokia, άλλωστε δεν είχα λόγο να το κάνω

γιατί έχω το αρκετά καλό θεωρώ destinator 7 με χάρτες του 2014.

γράφεις η πλοήγηση της Google πλέον είναι άριστη και για offline, όπως γράφω και παραπάνω

δε γνωρίζω αν υποστηρίζουν τη χώρα μας, εννοείται δίχως σύνδεση στο ίντερνετ

και τι ενημέρωση έχουν σχετικά με τους μονόδρομους.

 

κάθε πρόσθετη πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

πάντως αν δε μπορεί να κάνει συγχρονισμό με το outlook, θα αναγκαστώ να πάρω πάλι συσκευή με windows

γιατί το κινητό για μένα είναι, κυριολεκτικά εργαλείο, στη ζωή-δουλειά μου.

και το outlook, είναι απαραίτητο για την οργάνωση μου.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Για offline θα βάλεις here ή Garmin.. Τους δεύτερους θα στους δώσει κάποιος εδώ ολόκληρους ( τα υπόλοιπα με πμ). Γενικά είναι καλοί αλλά όντως μένουν λίγο πίσω.. Εγω έχω Google αλλά έχω πάντα 3G ανοιχτό.. Όσο για τοΝ συγχρονισμό, πρέπει να το δοκιμάσεις. ΕΓω θα ήθελα να φάμε 2-3 να το δούμε αλλά μόνο Σπάρτη μπορώ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν με το καλό έρθει η lollipop, πρέπει να την περάσουμε με clean install για να κάτσει καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν με το καλό έρθει η lollipop, πρέπει να την περάσουμε με clean install για να κάτσει καλύτερα;

Ενδεικνυται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ αυτό το what's new? Και πως αλλάζω αυτό το widget που ανοίγει με παρατεταμένο πάτημα κάτω στο κέντρο ?
Link to comment
Share on other sites

αρχικά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

alextrela, φίλε μου ξανασυναντιόμαστε βλέπω και σε αυτό το θέμα.

οι χάρτες του Google που γράφεις, υποστηρίζουν πλοήγηση στην Ελλάδα;

.

Η Here Drive υποστηρίζουν στην Ελλάδα, για την Google δεν γνωρίζω, αν και λογικά πρέπει να υποστηρίζουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

 

Συγχρονισμό κάνεις αλλά δεν γνωρίζω στο βαθμό που εσύ έχεις ορίσει που θέλεις να γίνει με βάση αυτά που περιέγραψε πάνω.

Κάνε μια αναζήτηση στο ίντερνετ για παραπάνω πληροφορίες.

Πχ υπάρχει αυτή η εφαρμογή που μπορείς λογικά με την δοκιμαστική έκδοση που είναι δωρεάν να κάνεις αυτό που θες μόνο και μόνο να τα περάσεις.

http://www.companionlink.com/android/outlook/

Δες και εδώ μια άλλη λύση.

http://www.android-sync.com/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Here Drive υποστηρίζουν στην Ελλάδα, για την Google δεν γνωρίζω, αν και λογικά πρέπει να υποστηρίζουν.

 

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

 

καταρχην για την πλοηγηση, εγω χρησιμοποιω συνεχεια το google maps, και προερχομενος απο nokia maps και garmin/navigon ειμαι ικανοποιημενος..απλα θελει ιντερνετ. Αν θες offline μπορεις να αποθηκευσεις μια διαδρομη απο πριν, ομως δεν το εχω κανει καθως εχω απειρα ΜΒ.

Κατα τα αλλα, εχεις επιλογες στην πλοηγηση οπως ειπαμε..και με pm θα πουμε κιαλλα..

 

Τελος, οσο αφορα το outlook, συγχρονιζει..εγω εχω κανει μεταφορα επαφων και ημερολογιου, αλλα ηταν 20 καταχωρησεις (ημερολογιο) και ολα τελειως απλα. Ουτε κατηγοριες εχω ουτε τιποτα, και ελαχιστοι πιστευω τα χρησιμοποιουν αυτα. Ειλικρινα θα ηθελα να σε βοηθησουμε γιατι θα μαρεσε να δω και τη διαδικασια μεταφορας, αλλα ειμαι Σπαρτη. Ετσι και αλλιως θα κανω επαναφορα το κινητο μου για να βαλω lollipop, Οποτε το να καναμε μια δοκιμη συγχρονισμου και μετα μια παραπανω διαγραφη, δε θα μου δημιουργουσε προβλημα και εσυ θα εβλεπες τι παιζει. Θεωρω οτι εχεις 2 επιλογες:

1ον να παρεις ενα φθηνο μεταχειρισμενο android, να κανεις πειραμα και να το διωξεις.. Πχ xperia M, φοραει 4.4.4 ειναι παμφθηνο, αψογο για πολλες εργασιες και φευγει για πλακα. (εχω ενα αλλα το χρειαζομαι τωρα).

2ον να παρεις το Ζ3c μεταχειρισμενο, και εφοσον δεν βγαλεις ακρη να το σουταρεις μεσα σε ευλογο χρονικο διαστημα χανοντας μηδεν ή 20-30 ευρω το πολυ, δε νομιζω οτι ειναι πολλα λεφτα.

 

Κατα τα αλλα, θεωρω πως το να πας σε sony ειναι καλη επιλογη γιατι εκτος των αλλων, εχει και το Myphone explorer, Που ειναι εφαρμογαρα, υπαρχει απο εποχης ericsson Και με εχει βοηθησει σε τετοια ακριβως θεματα, σε περασμα δηλαδη απο symbian στο ανδροιδ, με συγχρονισμο στο outlook, οπου αυτο ως ενδιαμεση εφαρμογη μου τα συγχρονισε ολα τελεια. Ομως με wp δεν το εχω δοκιμασει και με τοσα πεδία επισης δεν ξερω αν θα ερθουν σωστα. Ομως με το myphone explorer μπορεις να επεξεργαστεις τα παντα στο pc και να τα ριχνεις κατευθειαν στο κινητο ετσι ωστε να μην καθεσαι να παιδευεσαι κανοντας διορθωσεις κτλ εκει. ενας λογος που εμεινα σε αυτη την εταιρεια ηταν και αυτη η εφαρμογη..καλυτερο back up και διαχειριση δεν υπαρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως απενεργοποιώ αυτό το what's new? Και πως αλλάζω αυτό το widget που ανοίγει με παρατεταμένο πάτημα κάτω στο κέντρο ?

 

το whats new δεν απενεργοποιειται, ειναι απο τις 2-3 εφαρμογες που μενουν, ομως για να μην σου πεταγεται συνεχεια το ανογεις και μολις φορτωσει σου βγαζει τις 3 τελιτσες πανω δεξια..ξεκλικαρεις και τα 3 και σταματαει..καθως δεν ενημερωνει..

το widget δεν το καταλαβα, εννοεις πως να αλλαξεις τα εικονιδια αυτα που μενουν κατω σταθερα?

Μονο με αλλον launcher.. Εγω δοκιμασα μιας και το ανεφερες χθες τον nova, απειρη παραμετροποιηση αλλα νομιζω οτι δεν αξιζει, χανεσαι στις αλλαγες και τελικα κανεις το κινητο πιο δυσχρηστο. Οπως ειναι ετσι απλο μαρεσει πολυ. εικονιδια και widgets σε 2-3 οθονες και τελος. Απλο μεν, πρακτικο δε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

Γιατί δεν δοκιμάζεις με μια απλή συσκευή Android να δεις αν γίνεται;

Αν σου κάνει προχωράς στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το κόβω να φτάσει στα 300 ευρώ στο επόμενο τρίμηνο το Ζ3c .Οι λόγοι...

 

1ον. Ιδανικές διαστάσεις για τους περισσότερους, ειδικά για τους νεοεισερχόμενους στον κόσμο των smart phone.

2ον.Λογικά θα αργήσει η παρουσίαση του επόμενου compact, όπως συνέβη και με το z1c.

3ον.Μην ξεχνάτε πόσο καιρό είχε σταθεροποιηθεί η τιμή του στα σκρουτζομαγαζα κοντά στα 330 για μήνες και μόλις ανακοίνωσε η σονυ το 3 τότε άρχισε τελικά να πέφτει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

Νομίζω αυτό που θες μπορεί να γίνει με το MOBILedit ή με το Phone Copier.

Και τα δύο προγράμματα είναι της ίδιας εταιρείας (...και δεν είναι δωρεάν...). Εκτός των άλλων, έχουν επιλογή για ανάγνωση/εγγραφή από Outlook αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για να σου πω αν δουλεύει όπως θες εσύ.

Εγώ χρησιμοποιώ το Phone Copier αλλά μεταφέρω μόνο τις επαφές μεταξύ οποιουδήποτε τηλεφώνου.

Δες τα βίντεο επίδειξης μήπως βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

δειτε και εδω για τετοια θεματα..για τα παντα δηλαδη:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να συγχρονίσει με το outlook επαφές με κατηγορίες, φίλοι, συγγενείς, πελάτες κλπ, έχω 25 κατηγορίες. ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις, ΟΛΑ χωρίς πρόβλημα; π.χ στις επαφές έχω περασμένες σημειώσεις, φωτογραφίες επαφών, e-mail, επαγγέλματα κλπ, είναι δηλαδή τα πεδία όλα γεμάτα, θα γίνει σωστός συγχρονισμός, η θα γίνει, άστα να πάνε; επίσης, υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επαφών, δέχεται πάνω από 2500 επαφές;

Δες ή κανε ερωτηση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275 , αν θυμαμαι καλα μπορεις να παρεις backup το αρχειο με της επαφες και μετα απο το pc σου μεσω του google λογαριασμου σου να το ''τραβηξεις'' και να συγχρονισεις,,, μετα βαζεις το gmail σου στο νεο κινητο και ''ερχονται'' οι επαφες σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μ' ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό, όμως δεν είχα ποτέ συσκευή android, θέλω λοιπόν να ρωτήσω μερικά πράγματα.

μπορεί να συγχρονίσει με το outlook επαφές με κατηγορίες, φίλοι, συγγενείς, πελάτες κλπ, έχω 25 κατηγορίες. ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις, ΟΛΑ χωρίς πρόβλημα; π.χ στις επαφές έχω περασμένες σημειώσεις, φωτογραφίες επαφών, e-mail, επαγγέλματα κλπ, είναι δηλαδή τα πεδία όλα γεμάτα, θα γίνει σωστός συγχρονισμός, η θα γίνει, άστα να πάνε; επίσης, υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επαφών, δέχεται πάνω από 2500 επαφές;

.

 

φίλε μου και το Ζ1c και το Z3c που έχω τώρα έχουν client Exchange Active Sync πέρα από το απλό email client, που σημαίνει οτι σίγουρα θα γίνει ο συγχρονισμός, άλλωστε εγώ έχω τον εταιρικό λογαριασμό μου συγχρονισμένο και δεν έχω πρόβλημα με επαφές (περίπου 40), calendar (ίσως πάνω από 500 το χρόνο) και tasks - στις ρυθμίσεις που αυτή τη στιγμή έχω στα Ελληνικά έχεις επιλογές να συγχρονίσει email, επαφές, ημερολόγιο και εργασίες. Για το 2500 δεν νομίζω οτι θα μπορέσει κανένας να σου απαντήσει όμως.

Αν θες στείλε μου με ΡΜ αναλυτικά τι πληροφορίες έχεις βάλει στις επαφές σου, να περάσω δοκιμαστικά σε 1-2 δικές μου για να δούμε οτι όντως θα περάσει φωτό, σημειώσεις και custom fields.

 

Επίσης θα μπορούσες να εξετάσεις το ενδεχόμενο να συγχρονίσεις τις επαφές σου στο exchange με το gmail, έχει σίγουρα φωτο, ομαδοποίηση και custom fields πέρα από τλφ, διευθύνσεις κτλ, οπότε μετά οι επαφές σου θα είναι στο cloud, προσβάσιμες από οποιοδήποτε android ή web access μηχάνημα. Εγώ τελικά αυτό έκανα και με τις εταιρικές μου επαφές, της συγχρόνισα μια φορά στο google και τέλος, άλλωστε η google ξέρει ήδη τόσα πολλά για μένα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέχρι πρίν καμιά βδομάδα είχα ένα Lumia 925 θα σου πω ότι το outlook μου ενημερώθηκε μια χαρα κατά την μεταφορά .Εγώ προσωπικά για το ημερολόγιο έχω κάνει αλληλοσύνδεση το outlook ημερολόγιο και το google ημερολόγιο όποτε ενημερώνονται όλα ταυτόχρονα.Τώρα για τις επαφές πας στην εφαρμογή επαφές στο outlook.com πατάς export σε csv και τις εισάγεις στο android.Αν θυμάμαι καλά την διαδικασία.Γενικά πάνω από 20 λεπτά δεν θα σου πάρει καθαρό χρόνο.Το σίγουρο είναι ότι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο tempered glass για εμπρός και πίσω για ένα πράσινο compact το οποίο έπεσε με την πλάτη και έγινε κομμάτια? Δεν υπάρχει θέμα κόστους, αρκεί να είναι της προκοπής, έτσι σε περίπτωση πτώσης να επιζήσει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το συγχρονισμό με outlook.

σας ευχαριστώ όλους για τις πολλές και πολύτιμες πληροφορίες που γράψατε.

να ρωτήσω κάτι ακόμη, έχω ένα tablet fu android 4.2.2 μπορώ να κάνω με αυτό δοκιμές;

είναι η ίδια κατάσταση η αλλάζει κάτι;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...