Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και λες για σκονη, τοτε λογω πιστοποιησης κατα νερου και σκονης, πας στο Ζ3c. Ασε που πιστευω οτι το Alpha λογω περιμετρικου μεταλλου θα κανει σημαδια με το...νυχι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι ξεθωριασμένες παιδιά, ελπίζω να μην τις κρίνετε βλέποντάς τις στην οθόνη του κινητού γιατί η ips αυτή οθόνη δεν κολακεύει τις φωτογραφίες που βγάζει το κινητό (με την προυπόθεση ότι δεν είναι θέμα λανθασμένων ρυθμίσεων ή συνθηκών λήψης), δοκιμάστε να τις περάσετε σε μια οθόνη τάμπλετ η υπολογιστή ή τηλεόρασης (amoled, super amoled η led full hd, qhd) και θα πάθετε πλάκα, θα νομίζετε ότι τραβήχτηκαν με άλλη φωτογραφική η κινητό.

Εγώ τις πέρασα σto Note 3 μου και ξεπετάχτηκαν ξαφνικά τελείως διαφορετικές φωτογραφίες

 

οντως η αληθεια ειναι οτι η συγκριση γινεται απο την οθονη του κινητου..ειδικα με iphone πως να συγκρινεις που για να την δεις πρεπει να σου στειλει με Mail.. ουτε Bt, Ουτε nfc..τι να λεμε :p :lol:

 

 

Καλησπερα στην παρεα ειμαι αναμεσα στο z3c και στο galaxy alpha,τι εχετε να μου προτεινετε,με ενδιαφερει αρκετα η αντοχη της συσκευης γιατι δουλευω σε συνεργειο αυτοκινητων με σκονες και τα σχετικα.Επισης θεωρω σημαντικο και το gps.Aν μπορειτε προτεινετε μου και μαγαζι για την αγορα,προσφατα πηρε φιλος s3neo απο kaizershop εμεινε ευχαριστημενος, εχω να φοβηθω κατι με την ενδειξη EU?Kαι τελος πιστευετε οτι θα εχω προβλημα στο να το συνηθισω,ειμαι κατοχος s3 τα τελευταια δυο χρονια.

 

Καλημερα φιλε μου. Λοιπον, το διλημμα το ειχα και εγω για μενα λιγο αλλα κυριως για την κοπελα μου που της πηρα κινητο και δεν ηξερα ποιο απο τα 2.

Λοιπον, το alpha ειναι εμφανισιακα λιγο πιο εντυπωσιακο καθως εχει τα αλουμινια του, το λεπτο του παχος, κτλ κτλ..

Μεχρι εδω ολοι συμφωνουμε οτι ειναι πιο ελκυστικο.

Αν αυτο για σενα ειναι βασικο, τοτε πας προς τα εκει.

Για εμας πρωταρχικο ειναι η μπαταρια και η γενικη πρακτικοτητα του κινητου. Σε αυτο το κομματι το Ζ3c ειναι απιαστο.. 1ον η μπαταρια του βγαζει διπλασια χρηση, δηλαδη την 1 μερα ανετα ο,τι και να του κανεις, αλλα και η 2η βγαινει πολυ ανετα αν δεν το λιωνεις..πχ αν δουλευεις και δεν σκαλιζεις ολη μερα το κινητο, τοτε οι 2 μερες ειναι το ελαχιστο..πιανει και 3η.

Αυτο για μενα ειναι σημαντικο για 2 λογους, 1ον γιατι φθειρεται λιγο η μπαταρια και δεν θα πεσει συντομα η αποδοση απο κακες μικροφορτισεις που κανουν οσοι δεν εχουν βγαζουν τη μερα και 2ον γιατι τις μερες που παω εκδρομη και κανω καταχρηση, δεν σκεφτομαι αν θα με βγαλει.

 

Κατα τα αλλα, το οτι ειναι αδιαβροχο ειναι σημαντικο, το πλενεις αμα λαχει εαν σου λερωθει, εχει πολυ καλη καμερα και οθονη. η οθονη εχει πιο ρεαλιστικα χρωματα απο τα υπεροβλικα ζωντανα του alpha που δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα..αλλα εμεις το προτιμουμε αυτο, αλλοι θελουν ψευτικα χρωματα.

Γενικα δηλαδη θα ελεγα οτι το Ζ3c υπερτερει σε ουσια..

Οποτε αν δε θες μονο εξωτετικη εμφανιση και εαν σε ενδιαφερουν τα παραπανω, το Ζ3c ειναι μονοδρομος..

Για να μην πω οτι η πρακτικοτητα του μενου ειναι ετη φωτος μπροστα..Χθες προσπαθουσα να σεταρω το alpha ενος φιλου που θελαμε να του αλλαξουμε rom γιατι ειχε προβλημα και πραγματικα μου εσπασε τα νευρα..δε συγκρινεται το ποσο απλο και ευκολο μενου εχει το σονυ.. χωρις οτι το samsung ειναι γεματο με εφαρμογες samsung, απειρες ομως που σου σπαει τα νευρα, εβγαζα ,εβγαζα και τελειωμο δεν ειχε. Αυτα απο εμενα που τα εχω χρησιμοποιησει και τα 2 και εχω καταληξει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

...για να ετοιμάζουμε τις γλώσσες μας για γλυφιτζούρια...ιδίως όσοι έχετε nordic και baltic firmwares!

http://blogs.sonymobile.com/2015/03/16/starting-our-android-5-0-lollipop-rollout-xperia-z3-xperia-z3-compact/

 

εγώ πάντως με το Ιταλικό firmware μάλλον θα προλάβω να δω τα bugs στους άλλους πριν μου έρθει :cool:.

Link to comment
Share on other sites

...για να ετοιμάζουμε τις γλώσσες μας για γλυφιτζούρια...ιδίως όσοι έχετε nordic και baltic firmwares!

http://blogs.sonymobile.com/2015/03/16/starting-our-android-5-0-lollipop-rollout-xperia-z3-xperia-z3-compact/

 

εγώ πάντως με το Ιταλικό firmware μάλλον θα προλάβω να δω τα bugs στους άλλους πριν μου έρθει :cool:.

 

Ανάσταση! Ελπίζω μέσα στην βδομάδα να φτασει και ελλαντα μεριά :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν την βαζω αν δεν την βαλετε ολοι..αν και δεν ειναι δυσκολο να ξαναγυρισω σε 4.4.4. (φανταζομαι γινεται με φλασαρισμα σε αντιθεση με samsung που δεν γινεται)

Θεωρω πως ειναι πολυ προβληματικη η εκδοση 5 του ανδροιδ για να αξιζει η μεταβαση, γενικα..ποσο μαλλον οταν δεν προσφερει τιποτα ουσιωδες. το κινητο τα σπαει οπως ειναι και γιαυτο οποιος το εχει σαν εργαλειο ας το σκεφτει πριν μεταβει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμάσει και κανένας θαρραλέος με flashtool νωρίτερα. Νικόλα για σ'ενα χτυπάει η καμπάνα :)

Την ώρα που έγραφα έκανες post (δεν το είχα δεί) και σε παίνεψα :)

Edited by darklord77
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν την βαζω αν δεν την βαλετε ολοι..αν και δεν ειναι δυσκολο να ξαναγυρισω σε 4.4.4. (φανταζομαι γινεται με φλασαρισμα σε αντιθεση με samsung που δεν γινεται)

Θεωρω πως ειναι πολυ προβληματικη η εκδοση 5 του ανδροιδ για να αξιζει η μεταβαση, γενικα..ποσο μαλλον οταν δεν προσφερει τιποτα ουσιωδες. το κινητο τα σπαει οπως ειναι και γιαυτο οποιος το εχει σαν εργαλειο ας το σκεφτει πριν μεταβει..

Η 5.0.0/5.0.1 είναι η πιο baggy εκδόσεις που πήραν όλοι οι υπόλοιποι OEM

Η 5.0.2 έχει βελτιώσει πολλά κακώς κείμενα των αρχικών εκδοσεων;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με 5.0.2 θα έρθει; Γιατί δεν περιμένει λίγο η Sony να μας δώσει την 5.1 που βελτιώνει κάποια πραγματάκια;
Link to comment
Share on other sites

Με 5.0.2 θα έρθει; Γιατί δεν περιμένει λίγο η Sony να μας δώσει την 5.1 που βελτιώνει κάποια πραγματάκια;

Ναι με 5.0.2 ήρθε.

Τώρα βγήκε η 5.1 από την Google,δεν θα μπορούσε να προλάβει η Sony.

 

μεσω ΟΤΑ γινεται η μεσω pc?

Μάλλον μέσω PC πρώτα και μετά μέσω OTA.

Έτσι κι αλλιώς καλύτερα μέσω PC για μεγαλύτερη σταθερότητα και ασφάλεια.

Ανάλογα την χώρα προέλευσης μπορεί να παρει έως 2 εβδομάδες να έρθει σε ορισμένους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, τώρα που θα ρθει το Lollipop μήπως πρέπει να κάνουμε factory reset τη συσκευή για να μην έχουμε προβλήματα?? Μήπως μπορεί να μας πει κάποιος συμβουλές για το πως θα κάνουμε αναβάθμιση στη συσκευή χωρίς προβλήματα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, τώρα που θα ρθει το Lollipop μήπως πρέπει να κάνουμε factory reset τη συσκευή για να μην έχουμε προβλήματα?? Μήπως μπορεί να μας πει κάποιος συμβουλές για το πως θα κάνουμε αναβάθμιση στη συσκευή χωρίς προβλήματα??

 

Μεσω PC Companion,κανεις καθαρη εγκατασταση και στα σβηνει ολα απο μεσα (οχι sd)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος και εγω..

 

Λοιπον εχω το ιδιο προβλημα με τον skiouros_54 οπου δεν με αφηνει με ελληνικους χαρακτηρες να ξεπερασω τα 70 ανα μηνυμα. Δεν θελω να του περασω ξεχωριστη εφαρμογη αλλα να βρω λυση στο προβλημα. Με αγγλικους χαρακτηρες δουλευει αψογα, μου αρεσει ομως να γραφω στα ελληνικα και οχι στα greeklish. Βεβαια εχω πολλα μηνυματα στο προγραμμα μου οποτε δεν ειναι λειτουργικο το προβλημα, αλλα γιατι καθε φορα να μου τρωει 2-3 ή και 4 μηνυματα ανα αποστολη? Οπως ειπε και ο γκουρου του Z3 Compact Νικος (ευχαριστουμε πολυ για την βοηθεια σου φιλε!), φταιει η ρομ. Προφανως δεν ειναι ελληνικη. Το κινητο το αγορασα απο επισημο καταστημα της Βουλγαριας οποτε υποθετω θα εχει περασμενη την Baltic μεσα (Πως μπορω να το μαθω? Εχει διαφορα απο χωρα σε χωρα?).

 

Το περιεργο ειναι πως οταν γραφω μηνυμα στα ελληνικα, οταν ειναι κατω απο 70 το στελνει κανονικα, ενω οταν ειναι πανω απο 70 δλδ 2-3 μηνυματα μαζι, αλλωτε το στελνει και αλλωτε οχι..αναφορα ομως οτι παραδοθηκε παιρνω παντα! Μηπως φταιει ο παροχος ή οι συσκευες των παραληπτων? Πχ ο,τι και να στειλω σε ενα φιλο που εχει το m8, τα λαμβανει ολα κανονικα και σε ενα ενιαιο μηνυμα. Αλλοι (samsung πχ) ή δεν το παιρνουν καθολου, ή το παιρνουν σπασμενο σε πολλα μηνυματα μαζι.

:worry::worry::worry:

 

Θα περιμενω λιγες μερες μπας και αλλαξει/στρωσει κατι. Δεν πιστευω οτι εχω προβληματικη συσκευη. Στις 4 μερες ειμαι, οποτε εχω και DOA.

 

Τελος, μηπως με την αναβαθμιση αλλαξει κατι? Μία δεν ειναι η baltic, ειτε Ελλαδας ειτε Βουλγαριας? Ευρωπη ειναι ολοι... Παντως δε θελω να προχωρησω στην 5.0.2 απο τοσο νωρις, ισως αργοτερα.

Edited by chemist2008
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος και εγω..

 

Λοιπον εχω το ιδιο προβλημα με τον skiouros_54 οπου δεν με αφηνει με ελληνικους χαρακτηρες να ξεπερασω τα 70 ανα μηνυμα. Δεν θελω να του περασω ξεχωριστη εφαρμογη αλλα να βρω λυση στο προβλημα. Με αγγλικους χαρακτηρες δουλευει αψογα, μου αρεσει ομως να γραφω στα ελληνικα και οχι στα greeklish. Βεβαια εχω πολλα μηνυματα στο προγραμμα μου οποτε δεν ειναι λειτουργικο το προβλημα, αλλα γιατι καθε φορα να μου τρωει 2-3 ή και 4 μηνυματα ανα αποστολη? Οπως ειπε και ο Νικος, φταιει η ρομ. Προφανως δεν ειναι ελληνικη. Το κινητο το αγορασα απο επισημο καταστημα της Βουλγαριας οποτε υποθετω θα εχει περασμενη την Baltic μεσα (Πως μπορω να το μαθω? Εχει διαφορα απο χωρα σε χωρα?).

 

Το περιεργο ειναι πως οταν γραφω μηνυμα στα ελληνικα, οταν ειναι κατω απο 70 το στελνει κανονικα, ενω οταν ειναι πανω απο 70 δλδ 2-3 μηνυματα μαζι, αλλωτε το στελνει και αλλωτε οχι..αναφορα ομως οτι παραδοθηκε παιρνω παντα! Μηπως φταιει ο παροχος ή οι συσκευες των παραληπτων? Πχ ο,τι και να στειλω σε ενα φιλο που εχει το m8, τα λαμβανει ολα κανονικα και σε ενα ενιαιο μηνυμα. Αλλοι (samsung πχ) ή δεν το παιρνουν καθολου, ή το παιρνουν σπασμενο σε πολλα μηνυματα μαζι.

:worry::worry::worry:

 

Θα περιμενω λιγες μερες μπας και αλλαξει/στρωσει κατι. Δεν πιστευω οτι εχω προβληματικη συσκευη. Στις 4 μερες ειμαι, οποτε εχω και DOA.

 

Τελος, μηπως με την αναβαθμιση αλλαξει κατι? Μία δεν ειναι η baltic, ειτε Ελλαδας ειτε Βουλγαριας? Ευρωπη ειναι ολοι... Παντως δε θελω να προχωρησω στην 5.0.2 απο τοσο νωρις, ισως αργοτερα.

 

βαλη αλλη ρομ να τελειωνεις..και εγω στης κοπελας μου μολις το παρελαβα και ειδα οτι δεν ειχε πληρη υποστηριξη χαρακτηρων, της περασα την δικη μου ρομ που εχει και τελειωσε το πανηγυρι. Δεν εχω ελληνικη μιας και το πηρα απο skroutz, SL γραφει το κουτι απεξω, αρα, Σλοβενια? οπως και να εχει μου υποστηριζει ελληνικα και αυτο αρκει.Αλλαξε ρομ και τελος. Κατα τα αλλα το να βαλεις αλλη εφαρμογη δεν λεει τιποτα, καμια επιβαρυνση.

Αυτο που προτεινω λοιπον, αν εχεις σκοπο να πας σε lollipop, αφου ετσι και αλλιως θα κανεις επαναφορα, περνα την ρομ που θα σου δωσω, και μετα κανε αναβαθμιση.

η δικη μου ρομ:

https://www.dropbox.com/s/4er0guf80eyeigg/D5803_4.4.4_Z3last.ftf?dl=0

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βαλη αλλη ρομ να τελειωνεις..και εγω στης κοπελας μου μολις το παρελαβα και ειδα οτι δεν ειχε πληρη υποστηριξη χαρακτηρων, της περασα την δικη μου ρομ που εχει και τελειωσε το πανηγυρι. Δεν εχω ελληνικη μιας και το πηρα απο skroutz, SL γραφει το κουτι απεξω, αρα, Σλοβενια? οπως και να εχει μου υποστηριζει ελληνικα και αυτο αρκει.Αλλαξε ρομ και τελος. Κατα τα αλλα το να βαλεις αλλη εφαρμογη δεν λεει τιποτα, καμια επιβαρυνση.

Αυτο που προτεινω λοιπον, αν εχεις σκοπο να πας σε lollipop, αφου ετσι και αλλιως θα κανεις επαναφορα, περνα την ρομ που θα σου δωσω, και μετα κανε αναβαθμιση.

η δικη μου ρομ:

https://www.dropbox.com/s/4er0guf80eyeigg/D5803_4.4.4_Z3last.ftf?dl=0

 

Εισαι γκουρου, εισαι και γρηγορος! Ευχαριστω πολυ Νικο! Ναι δεν βλεπω να υπαρχει αλλη λυση αν και δεν εχω καταλαβει γιατι συμβαινει αυτο, αφου υποθετω πως εχει baltic μεσα..με την εγγυηση τι παιζει αν τα κανω αυτα?

Ειχα κρατησει σε λινκ αγαπημενο ενα παλιοτερο ποστ σου, δεν ισχυει πλεον? Τι διαφορες εχουν?

https://mega.co.nz/#!q1pF2KhI!8uku8SxCzFlqPs2z6FvYEzfLSCm8FwELCwq00DYjT0I

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα αυτη τη ρομ ετσι για να παρω μια γευση απο lollipop. Ας ελπισουμε να μην επηρεάσει την αυτονομια του γιατι δεν θα το αντεξω...
Link to comment
Share on other sites

Εισαι γκουρου, εισαι και γρηγορος! Ευχαριστω πολυ Νικο! Ναι δεν βλεπω να υπαρχει αλλη λυση αν και δεν εχω καταλαβει γιατι συμβαινει αυτο, αφου υποθετω πως εχει baltic μεσα..με την εγγυηση τι παιζει αν τα κανω αυτα?

Ειχα κρατησει σε λινκ αγαπημενο ενα παλιοτερο ποστ σου, δεν ισχυει πλεον? Τι διαφορες εχουν?

https://mega.co.nz/#!q1pF2KhI!8uku8SxCzFlqPs2z6FvYEzfLSCm8FwELCwq00DYjT0I

 

σιγα τον γκουρου, εγω ασχολουμαι τοσο ωστε να κανω την ζωη μου ευκολη χωρις να εξαρτωμαι απο τριτους..απλα πραγματα δηλαδη..

Απο εκει και περα, υπαρχουν παααρα πολλες ρομ για καθε συσκευη, καποιες απο αυτες υποστηριζουν ελληνικα, περα απο την ελληνικη. Το λινκ που εδωσες δε θυμαμαι να το εχω δωσει εγω εκτος αν ειναι καποιο ποστ μου πολυ παλιο, γιατι πριν λιγες ημερες ξαναειπα για την δικη μου ρομ και εδωσα το λινκ που δινω παραπανω, και μαλλον καποιος αλλος φιλος εδωσε το λινκ που αναφερεις σε παραθεση με το δικο μου..

Εγω δεν εχω δωσει ελληνικη ρομ. Εχω δωσει αυτην που ειχε το κινητο μου οπως το πηρα που υποστηριζει ελληνικα ομως και ξεκιναει με ελληνικα στο μενου. Εγω την εφτιαξα λοιπον απο το κινητο μου, και ξερω τι ειναι.

Η αλλη λεει customized και δεν ξερω τι εννοει, αν ειναι πειραγμενη κτλ.

Κατα τα αλλα, εγγυηση δεν χανεις, και η διαδικασια ειναι αστεια..πραγματικα 3 λεπτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δώσει το άλλο link και είναι ελληνική stock και το link το είχα από τους xda. Την έχω περάσει στο δικό μου και δουλεύει ρολόι. Νομίζω πως όλες οι unbranded χαρακτηρίζονται customised.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δωσει ελληνικη ρομ. Εχω δωσει αυτην που ειχε το κινητο μου οπως το πηρα που υποστηριζει ελληνικα ομως και ξεκιναει με ελληνικα στο μενου. Εγω την εφτιαξα λοιπον απο το κινητο μου, και ξερω τι ειναι.

Η αλλη λεει customized και δεν ξερω τι εννοει, αν ειναι πειραγμενη κτλ.

Κατα τα αλλα, εγγυηση δεν χανεις, και η διαδικασια ειναι αστεια..πραγματικα 3 λεπτα.

 

Ωραια, λυθηκε το μυστηριο! Υποθετω πως την εχεις καθαρισει και απο bloatware...με εγγυηση ειμαστε σιγουροι? Συγγνωμη που αμφισβητω, ειμαι "ψαρι" στον συγκεκριμενο χωρο. Η εκδοση μου ειναι η 1285-6521_23.01.A.5.77 Generic-user

 

alex_1982 Απότι καταλαβα, ειναι καθαρη ελληνικη εκδοση με την διαφορα ομως οτι αυτη εχει και το bloatware της SONY..

 

Θα το αφησω αν ειναι μερικες μερες να το δουλεψω να δω τι γινεται και αν συνεχισει θα περασω μια απο τις 2. Δεν το εχω κανει ποτε και θελω λιγο ψαξιμο μην κανω καμια χαζομαρα και τρεχω..σας ευχαριστω παντως και τους 2 παιδια!

Edited by chemist2008
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, λυθηκε το μυστηριο! Υποθετω πως την εχεις καθαρισει και απο bloatware...με εγγυηση ειμαστε σιγουροι? Συγγνωμη που αμφισβητω, ειμαι "ψαρι" στον συγκεκριμενο χωρο. Η εκδοση μου ειναι η 1285-6521_23.01.A.5.77 Generic-user

 

alex_1982 Απότι καταλαβα, ειναι καθαρη ελληνικη εκδοση με την διαφορα ομως οτι αυτη εχει και το bloatware της SONY..

 

Θα το αφησω αν ειναι μερικες μερες να το δουλεψω να δω τι γινεται και αν συνεχισει θα περασω μια απο τις 2. Δεν το εχω κανει ποτε και θελω λιγο ψαξιμο μην κανω καμια χαζομαρα και τρεχω..σας ευχαριστω παντως και τους 2 παιδια!

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει έκδοση χωρίς το bloatware.

Σου δίνω link για να δεις τη διαδικασία. Από εκεί είναι και η rom που πρότεινα.

 

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, λυθηκε το μυστηριο! Υποθετω πως την εχεις καθαρισει και απο bloatware...με εγγυηση ειμαστε σιγουροι? Συγγνωμη που αμφισβητω, ειμαι "ψαρι" στον συγκεκριμενο χωρο. Η εκδοση μου ειναι η 1285-6521_23.01.A.5.77 Generic-user

 

alex_1982 Απότι καταλαβα, ειναι καθαρη ελληνικη εκδοση με την διαφορα ομως οτι αυτη εχει και το bloatware της SONY..

 

Θα το αφησω αν ειναι μερικες μερες να το δουλεψω να δω τι γινεται και αν συνεχισει θα περασω μια απο τις 2. Δεν το εχω κανει ποτε και θελω λιγο ψαξιμο μην κανω καμια χαζομαρα και τρεχω..σας ευχαριστω παντως και τους 2 παιδια!

 

η ρομ ειναι "εργοστασιακη" δεν την πειραζουμε δηλαδη. Απλα οταν λεω δικη μου εννοω αυτη που εχει το κινητο, την οποια ομως την κατεβαζει το προγραμμα απο τους σερβερ της σονυ, οχι απο το κινητο μου, απλα απο το κινητο μου βλεπει ποια εχω και κατεβαζει την ιδια..επομενως ειναι γεματη με ο,τι δινει η σονυ, που ειναι λιγα ομως.

Κατα τα αλλα η διαδικασια ειναι πραγματικα γελοια, μπες στον κοπο να το ξεκινησεις και θα δεις οτι θα κανεις 3 κλικ, ενα browse το αρχειο και ενα flash.. και ετοιμο..πιο αστειο πεθαινει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια βάση για αυτοκίνητο που να κάνει για το κινητό μας χωρίς βεντουζα όμως... ?
Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι "εργοστασιακη" δεν την πειραζουμε δηλαδη. Απλα οταν λεω δικη μου εννοω αυτη που εχει το κινητο, την οποια ομως την κατεβαζει το προγραμμα απο τους σερβερ της σονυ, οχι απο το κινητο μου, απλα απο το κινητο μου βλεπει ποια εχω και κατεβαζει την ιδια..επομενως ειναι γεματη με ο,τι δινει η σονυ, που ειναι λιγα ομως.

Κατα τα αλλα η διαδικασια ειναι πραγματικα γελοια, μπες στον κοπο να το ξεκινησεις και θα δεις οτι θα κανεις 3 κλικ, ενα browse το αρχειο και ενα flash.. και ετοιμο..πιο αστειο πεθαινει..

 

Κατεβασα και εγκατεστησα το Flashtool και επισης την ρομ που μου υπεδειξες. Εβαλα την ρομ μεσα στο προγραμμα ολα κομπλε. Με το που μου λεει να το συνδεσω, βγαζει κοκκινα γραμματα οτι λειπουν drivers. Πηγα λοιπον στον φακελο εντος του flashtool, βρηκα και εγκατεστησα τους drivers για το Compact. Παλι ομως δεν μου ξεκιναει το flash βγαζοντας το ιδιο μηνυμα. Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...