Jump to content

Sony Xperia SP


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit πανω στο κεντρο εχει το βελακι να κανεις download

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα, ενας φιλος εχει το xperia SP και επειδη δεν ξερει πολλα με ρωταει οτι παει να κανει αναβαθμιση και του λεει τροποποιημενο λογισμικο. μαλλον εχει περασει αλλη ρομ ή το εχει κανει ροοτ? μπορει καποιος να μου στειλει λινκ με την τελευταια εκδοση που φοραει το SP να του την περασω μεσω flashtool?

Ειναι μακρια και δεν μπορω να δω το τηλεφωνο γι αυτο ζηταω λινκ με την τελευταια εκδοση android

 

.............................................................

ακυρα τα παραπανω, βρηκα την ρομ και την κατεβασα και οταν μου το στειλει μεσω flashtool θα του την περασω, πιστευω θα τακτοποιηθει

 

Ορίστε ένα υπερχήσιμο εργαλείο με το οποίο μπορείς να κατεβάσεις rom για όλα τα Xperia μοντέλα. http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

Το καλό είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις για το Xperia SP πχ είτε την Ελληνική rom, είτε την Γερμανική, branded ή όχι, είτε όποια άλλη θέλεις! Σε γλιτώνει από διαδικασίες ψαξίματος στο google! ;)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα υπερχήσιμο εργαλείο με το οποίο μπορείς να κατεβάσεις rom για όλα τα Xperia μοντέλα. http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142

Το καλό είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις για το Xperia SP πχ είτε την Ελληνική rom, είτε την Γερμανική, branded ή όχι, είτε όποια άλλη θέλεις! Σε γλιτώνει από διαδικασίες ψαξίματος στο google! ;)

 

ευχαριστω το ξερω αυτο, ηδη την εχω κατεβασει

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit πανω στο κεντρο εχει το βελακι να κανεις download

 

ευχαριστω πολυ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι το μοντέλο για τη γυναίκα μου... απλή χρήση, FB, λίγο web, μερικές φωτογραφίες, ΠΟΛΛΕΣ κλήσεις...

θα ήθελα λίγο συγκεντρωτικά εμπειρίες από το forum από άτομα που το έχουν καιρό.

καλύπτεται ΚΑΙ για το μέλλον (μέχρι 2 χρόνια) για αυτά με το SP;

επίσης, το κοίταζα πριν ένα μήνα και η τιμή ήταν λίγο κάτω από τα 180... πλέον μόνο 245 και τον ανήφορο!! Τι έγινε; Πιστεύετε θα ξαναπέσει;

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι το μοντέλο για τη γυναίκα μου... απλή χρήση, FB, λίγο web, μερικές φωτογραφίες, ΠΟΛΛΕΣ κλήσεις...

θα ήθελα λίγο συγκεντρωτικά εμπειρίες από το forum από άτομα που το έχουν καιρό.

καλύπτεται ΚΑΙ για το μέλλον (μέχρι 2 χρόνια) για αυτά με το SP;

επίσης, το κοίταζα πριν ένα μήνα και η τιμή ήταν λίγο κάτω από τα 180... πλέον μόνο 245 και τον ανήφορο!! Τι έγινε; Πιστεύετε θα ξαναπέσει;

ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

τα πράγματα ειναι απλα φιλε μου για τα λεφτα του τωρα ΟΧΙ μην το πάρεις η sony το παράτησε οσον αφορα τις αναβαθμίσεις και γενικοτερα παρολο που ηταν τηλεφωνο σταθμος οπως αυτη το προμοταρε για midlane τηλέφωνο.....το μονο θετικο ειναι το μεγεθος της μπαταριας που εμενα με παει 2 μερες και βαλε,με χρήση κανονικη....οι φωτο το πρωτο καιρο ειναι καλες αλλα οπως θα διαβασες ολοι καποια στιγμη εβγαλαν προβλημα με το τζαμακι(τραγικο) πλεον τα android περνανε σε αλλο μοτιβο του 5.0 lollipop επομενος βρες μια συσκευη πανω απο 4.4 και αν θες την γνωμη μου παρε συσκευη google........για να της παει για αρκετα χρονια και να γλυτωσεις και συ τα εξοδα πάλιωσε η συσκευη αυτη και προσωπικα θεωρω πως ηταν η χειρότερη αγορα μου!!!ελπιζω να βοήθησα!!

ααααα και κατι τελευταιο οι περισσοτεροι που την εχουν ακομα λογο των παραπανω πλεον ροοταραν τα τηλεφωνα τους για να φτασουν σε ενα καλο επιπεδο λογισμικου πραγμα που δεν στο προτεινω σε τηλεφωνο της κοπελας σου γιατι θα σε ζαλισει δεν κανει εκεινο δεν κανει το αλλο και συνεχεια θα εισαι στο ψάξιμο λυσεων!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ δεν αξίζει τώρα,υπάρχουν πολλές και καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα σήμερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και τους 2 σας

 

συσκευές όπως?

 

κοιτα να δεις σημερα εβλεπα λιγο τιμουλες στα 270 στο skroutz βρηκα το lg g2 τηλεφωνο με κακαλα σε ολα βλακεια δικια μου που δεν το πηρα απο την αρχη πριν παρω αυτη την μπαχατελα την σονυ.........ειναι τηλεφωναρα το αλλο και σαν τιμη τρεχα παρτο και μην το δινεις καν στην γυναικα σου κρατα το εσυ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις σημερα εβλεπα λιγο τιμουλες στα 270 στο skroutz βρηκα το lg g2 τηλεφωνο με κακαλα σε ολα βλακεια δικια μου που δεν το πηρα απο την αρχη πριν παρω αυτη την μπαχατελα την σονυ.........ειναι τηλεφωναρα το αλλο και σαν τιμη τρεχα παρτο και μην το δινεις καν στην γυναικα σου κρατα το εσυ!!!

 

Ε όχι και μπαχατέλα, είσαι υπερβολικός. Ισχύει ότι πλέον δεν αξίζει η αγορά του μιας και έχουν βγει πιο καινούρια και καλύτερα τηλέφωνα, δεν αναιρεί όμως το γεγονός ότι είναι ένα αξιοπρεπές τηλέφωνο. Ναι έχει τα θεματάκια του κυρίως με το multitasking, σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι για τα μπάζα. Η ομάδα χρηστών που δεν καλύπτει είναι οι απαιτητικοί σε όλα (πολύ καλή κάμερα, μηδενική απόκριση στις εφαρμογές και άλλα), για όλους τους υπόλοιπους είναι μια χαρά.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μπαχατέλα, είσαι υπερβολικός. Ισχύει ότι πλέον δεν αξίζει η αγορά του μιας και έχουν βγει πιο καινούρια και καλύτερα τηλέφωνα, δεν αναιρεί όμως το γεγονός ότι είναι ένα αξιοπρεπές τηλέφωνο. Ναι έχει τα θεματάκια του κυρίως με το multitasking, σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι για τα μπάζα. Η ομάδα χρηστών που δεν καλύπτει είναι οι απαιτητικοί σε όλα (πολύ καλή κάμερα, μηδενική απόκριση στις εφαρμογές και άλλα), για όλους τους υπόλοιπους είναι μια χαρά.

 

διαφωνω κατηγοριματικα τα σχολια μου και η κριτικη μου ειναι βαση του ποσου πώλησης στα 299 που το πηρα εγω ειναι μπαχατελα εχει πολυ καλυτερα τηλεφωνα και στο μακρος χρονου θα ειναι ακομα χρήσιμα αυτο δεν θα ειναι οσον αφορα το λογισμικοο γιατι ειναι 4.3 διαβασε λιγο καλυτερα τι γραφω παραπανω και θα δεις τι εννοω

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=5364

 

καλυτερος επεξεργαστης καλυτερη καμερα και η μπροστα και η πισω καλυτερη μνημη ραμ μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας νεπτερο λογισμικο ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΟ SP ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 244 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΑ 270!!!!!!!!!!!!!δεν νομιζω να θελει σκεψη!!!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κράτησα ένα οχταμηνο γεμάτο πριν καταλήξει σε συγγενικο πρόσωπο, πολύ καλή κατασκευή ίσως το γρηγορότερο διπύρηνο και με την διορθωτική 4.3 του Ιουνίου έγινε άριστο! Τα θετικά και τα αρνητικά είναι λίγο έως πολύ γνωστά, , γενικά πρέπει να εξαντλήθηκε το στοκ στην Ελλάδα όταν πριν κάνα τετράμηνο έπαιζε στις επώνυμες αλυσίδες στα 199 ευρώ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι το μοντέλο για τη γυναίκα μου... απλή χρήση, FB, λίγο web, μερικές φωτογραφίες, ΠΟΛΛΕΣ κλήσεις...

θα ήθελα λίγο συγκεντρωτικά εμπειρίες από το forum από άτομα που το έχουν καιρό.

καλύπτεται ΚΑΙ για το μέλλον (μέχρι 2 χρόνια) για αυτά με το SP;

επίσης, το κοίταζα πριν ένα μήνα και η τιμή ήταν λίγο κάτω από τα 180... πλέον μόνο 245 και τον ανήφορο!! Τι έγινε; Πιστεύετε θα ξαναπέσει;

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Αν ενδιαφέρεσαι το έχω σε υπεράριστη κατάσταση μετά από 1 χρόνο χρήσης. Το δίνω λόγω αλλαγής , κυρίως επειδή ήθελα πιο καλή κάμερα και για αυτό το άλλαξα ( πήρα το Samsung Galaxy Alpha ) , κατά τα άλλα εξαιρετικό ειδικά σε μπαταρία που με όχι πολύ σκληρή χρήση, σαν και αυτή που λες για τη σύζυγό σου , με βγάζει εύκολα πάνω από τέσσερις μέρες.

Το έχω φυλάξει πάλι μέσα στο κουτί του με τις ζελατίνες του, είναι σα καινούργιο και λειτουργεί άψογα στα πάντα. Εννοείτε ο οποιοσδήποτε έλεγχος μπορεί να γίνει.

Το πουλώ, αν ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Το SP ήταν απαράδεκτο πριν την αναβάθμιση λογισμικού 205 και 207. Λίγο έλειψε να το σπάσω 3 φορές από τα νεύρα μου. Έκτοτε είναι εντελώς άλλο τηλέφωνο. Το θέμα με τη φωτογραφία βελτιώνεται κάπως αν αλλάξεις την "αυτόματη ρύθμιση" σε "μη αυτόματα". Πάντα υπάρχει και η άλλη άποψη... Φίλος που πριν είχε iPhone 3 πήρε το LG G2 και βρίζει όλη μέρα για τα κολλήματα του. Το έστειλε στο σέρβις 2 φορές έως τώρα και πάλι τα προβλήματα είναι πολλά. Κατηγορεί το android, παρά τις δικές μου διαφωνίες, και δεν βλέπει την ώρα να ξαναπάρει iPhone. Πάντα το νόμισμα έχει δύο όψεις...;)

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Στα 199€που είχε, μια χαρά είναι το τηλεφωνάκι, ιδίως με την τελευταία αναβάθμιση. Όποιος κυνηγάει να παίρνει επίσημα την κάθε τελευταία αναβάθμιση του Android, να μην το προτιμήσει. Για όποιον όμως έχει όρεξη να το "γαργαλίσει" λιγάκι και να παίξει μαζί του είναι (ήταν) value for money...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι το μοντέλο για τη γυναίκα μου... απλή χρήση, FB, λίγο web, μερικές φωτογραφίες, ΠΟΛΛΕΣ κλήσεις...

θα ήθελα λίγο συγκεντρωτικά εμπειρίες από το forum από άτομα που το έχουν καιρό.

καλύπτεται ΚΑΙ για το μέλλον (μέχρι 2 χρόνια) για αυτά με το SP;

επίσης, το κοίταζα πριν ένα μήνα και η τιμή ήταν λίγο κάτω από τα 180... πλέον μόνο 245 και τον ανήφορο!! Τι έγινε; Πιστεύετε θα ξαναπέσει;

ευχαριστώ για το χρόνο σας

ακομα και το Ζ που εχω εγω και μπορει ισως να το πουλησω θα παει επισημα στην 5.0 L και με την 4.4.4 πεταει δουλευει αψογα η φοτο ειναι φανταστικες δεν ζεστενεται καν
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι το έχω σε υπεράριστη κατάσταση μετά από 1 χρόνο χρήσης. Το δίνω λόγω αλλαγής , κυρίως επειδή ήθελα πιο καλή κάμερα και για αυτό το άλλαξα ( πήρα το Samsung Galaxy Alpha ) , κατά τα άλλα εξαιρετικό ειδικά σε μπαταρία που με όχι πολύ σκληρή χρήση, σαν και αυτή που λες για τη σύζυγό σου , με βγάζει εύκολα πάνω από τέσσερις μέρες.

Το έχω φυλάξει πάλι μέσα στο κουτί του με τις ζελατίνες του, είναι σα καινούργιο και λειτουργεί άψογα στα πάντα. Εννοείτε ο οποιοσδήποτε έλεγχος μπορεί να γίνει.

Το πουλώ, αν ενδιαφέρει.

 

ευχαριστώ πολύ, αλλά θα πάω σε καινούριο, αφού γλιτώνω το ΦΠΑ λόγω έκδοσης τιμολογίου.

 

για τους υπόλοιπους, έψαχνα κάτι με όριο τα 170 τελική, ώστε χωρίς το ΦΠΑ να μου πάει 130-140...

τώρα που ξέφυγε το Σονυ, μάλλον με βλέπω για το g2 mini μιας και το L9ii είναι πανάσχημο και το Μοτο δεν αρέσει στη γυναίκα...:)

Link to comment
Share on other sites

Οι κριτικές για το moto είναι καλές πάντως....

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω κατηγοριματικα τα σχολια μου και η κριτικη μου ειναι βαση του ποσου πώλησης στα 299 που το πηρα εγω ειναι μπαχατελα εχει πολυ καλυτερα τηλεφωνα και στο μακρος χρονου θα ειναι ακομα χρήσιμα αυτο δεν θα ειναι οσον αφορα το λογισμικοο γιατι ειναι 4.3 διαβασε λιγο καλυτερα τι γραφω παραπανω και θα δεις τι εννοω

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=5364

 

καλυτερος επεξεργαστης καλυτερη καμερα και η μπροστα και η πισω καλυτερη μνημη ραμ μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας νεπτερο λογισμικο ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΟ SP ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 244 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΑ 270!!!!!!!!!!!!!δεν νομιζω να θελει σκεψη!!!!

 

Φυσικά και δεν θέλει σκέψη η αγορά του G2 σε αντίθεση με του SP. Αλλά εσύ συγκρίνεις δύο πράγματα μη ισάξια. Το G2 είναι προηγούμενη ναυαρχίδα, ενώ το SP ένα midrange. Και επίσης μιλάς για την τωρινή τιμή πώλησης των δύο.

Όταν είχε βγει το SP ήταν μία άριστη πρόταση σε αυτά τα λεφτά. Τώρα εννοείται πως δεν αξίζει η αγορά του.

Και ξαναλέω, δεν είναι μπαχατέλα! Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και ειδικά αν του βάλεις καμιά custom rom το κινητό θα είναι αγνώριστο.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν θέλει σκέψη η αγορά του G2 σε αντίθεση με του SP. Αλλά εσύ συγκρίνεις δύο πράγματα μη ισάξια. Το G2 είναι προηγούμενη ναυαρχίδα, ενώ το SP ένα midrange. Και επίσης μιλάς για την τωρινή τιμή πώλησης των δύο.

Όταν είχε βγει το SP ήταν μία άριστη πρόταση σε αυτά τα λεφτά. Τώρα εννοείται πως δεν αξίζει η αγορά του.

Και ξαναλέω, δεν είναι μπαχατέλα! Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και ειδικά αν του βάλεις καμιά custom rom το κινητό θα είναι αγνώριστο.

 

η ουσια αυτη ειναι να μην χρειαστεί να βαλεις καμια ρομ και να ειναι αξιο σύγκρισης ναι συμφωνώ πως με το τελευταίο upadate εστρωσε στα κολλήματα αλλα ειναι αστειο να φτανουμε σε 5.0 εκδοση και εμεις να ασχολούμαστε αν η οχι δωσει την 4.4 και μαλιστα κοροϊδέψανε τον κοσμο σε αυτο......οσον αφορα το εξωτερικο σε πληροφορώ πως σε καποιες χωρες ειναι πρωτο σε πωλήσεις κυριως σε Ασια και ηταν και ειναι ενα τηλ το οποιο σηκώνει ανετα την 4.4 αλλα για λογους μαρκετινγκ τα κανανε σκατα γενικοτερα ισως εισαι αρρωστος στα σονυ αλλα κατεμε η εταιρια ειναι πολυ πισω και απο την lg και απο την htc ακομα που ήμουνα πριν άρρωστος και τελικα με απογοήτευσε!!!τωρα οσον αφορα το σημερα στα 240 που ειναι στο ιντερνετ δεν εχει καμια τυχη και απορω πως ακομα κρατιεται τοσο ψηλα μεχρι και η σονυ κοντευει να το βγαλει απο το επισιμο site της!!!!τεσπα γουστα ειναι αυτα τα nexus παντως ακουω πως ειναι γαματα αν εξαιρεσεις την αυτονομια της μπαταριας

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

η ουσια αυτη ειναι να μην χρειαστεί να βαλεις καμια ρομ και να ειναι αξιο σύγκρισης ναι συμφωνώ πως με το τελευταίο upadate εστρωσε στα κολλήματα αλλα ειναι αστειο να φτανουμε σε 5.0 εκδοση και εμεις να ασχολούμαστε αν η οχι δωσει την 4.4 και μαλιστα κοροϊδέψανε τον κοσμο σε αυτο......οσον αφορα το εξωτερικο σε πληροφορώ πως σε καποιες χωρες ειναι πρωτο σε πωλήσεις κυριως σε Ασια και ηταν και ειναι ενα τηλ το οποιο σηκώνει ανετα την 4.4 αλλα για λογους μαρκετινγκ τα κανανε σκατα γενικοτερα ισως εισαι αρρωστος στα σονυ αλλα κατεμε η εταιρια ειναι πολυ πισω και απο την lg και απο την htc ακομα που ήμουνα πριν άρρωστος και τελικα με απογοήτευσε!!!τωρα οσον αφορα το σημερα στα 240 που ειναι στο ιντερνετ δεν εχει καμια τυχη και απορω πως ακομα κρατιεται τοσο ψηλα μεχρι και η σονυ κοντευει να το βγαλει απο το επισιμο site της!!!!τεσπα γουστα ειναι αυτα τα nexus παντως ακουω πως ειναι γαματα αν εξαιρεσεις την αυτονομια της μπαταριας

 

Όι, δεν είμαι άρρωστος sony όπως λες. Απλά λέω την αλήθεια, το SP γενικά είναι ένα τίμιο τηλέφωνο. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Άσχετα που η sony το σκότωσε στο θέμα των αναβαθμίσεων, την δουλειά του την κάνει με την τελευταία 4.3 που του έχει δώσει.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Οι δικές μου απαιτήσεις δεν είναι και τόσο ακραίες για αυτό ίσως και να είμαι καλυμμένος με το SP.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

εδωσα το g2 μου λογω αναγκης χρηματων και επειτα περασαν αρκετα κινητα απο τα χερια μ.ειχα το sp και κατελειξα ξανα σε αυτο.Δεν εχει να ζηλεψει τπτ ακομα και απο τετραπυρηνα . αυτο το μουλτι ειναι το βασικο του προβλημα αλλα ισως διορθωνεται.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά..μόλις χθες πήρα το κινητό από το σέρβις.το είχα αφήσει για το τζαμακι που είχε θολώσει.σήμερα όμως μου έβγαλε καινούργιο πρόβλημα.. Όποτε παίρνω τηλέφωνο σβήνει και μέχρι να τελειώσει η κλήση δεν ανάβει.. Εννοώ ότι μιλάω κανονικά απλά δεν ανάβει του κινητού η οθόνη.. Τι λέτε να φταίει; έλεος πια..
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..μόλις χθες πήρα το κινητό από το σέρβις.το είχα αφήσει για το τζαμακι που είχε θολώσει.σήμερα όμως μου έβγαλε καινούργιο πρόβλημα.. Όποτε παίρνω τηλέφωνο σβήνει και μέχρι να τελειώσει η κλήση δεν ανάβει.. Εννοώ ότι μιλάω κανονικά απλά δεν ανάβει του κινητού η οθόνη.. Τι λέτε να φταίει; έλεος πια..

 

Δεν ανάβει όταν το απομακρύνεις από το αυτί; Κατέβασε από το store το xperia diagnostics και δες αν φταίει ο proximity sensor.

Κάτι άλλο... το δικό μου εδώ και 3 μέρες έχει πρόβλημα με το δίκτυο...τις περισσότερες φορές έχει μια με δυο γραμμές, κάποιες φορές καθόλου και μου πετάει μηνύματα του στυλ "βρεθηκε δίκτυο περιορισμενης εξυπηρετησης, θέλετε να κάνετε νέα αναζήτηση;" και την στιγμή που πάω να πατήσω είτε ναι είτε όχι ξαφνικά επανέρχεται το σήμα...ξέρετε καμιά λύση; Πρώτη φορά είναι που μου εμφανίζει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia SP

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...