Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάγκες , τελείως φιλικά και συγνώμη απ' όσους το έχουν , αλλά μακρυά από το κινητό αυτό!

Κολλήματα παντού σε σημείο που νομίζεις πως έχει κάποιο πρόβλημα! Το είδα σήμερα σε ένα κατάστημα και κόλλαγε παντού (lags), στο μενού, στις φωτογραφίες που είχε μέσα, στο ίντερνετ στις σελίδες και κτλ κτλ! (Ανοίξτε μια σελίδα και κάντε ζουμ, ξε-ζουμ και θα δείτε σκάλωμα)

Είναι στον κόσμο της η samsung που χρησιμοποιεί ακόμα τον άχρηστο τον exynos! Δεν ξέρω αν στις μετρήσεις αυτός ο συγκεκριμένος δίνει καλά νούμερα, αλλά στην πράξη μετράει! Αν υπάρχει κάπου με τον snapdragon να το προτιμήσετε!

(Το ίδιο έκανε και με το Samsung galaxy s4 που στην αρχή είχε τον exynos και σερνόταν και μετά έβγαλε την black edition με τον snapdragon και το κινητό ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΕ!!)

Επίσης το άσπρο του είναι ακόμα χειρότερο από προηγούμενες amoled ακόμα και από δικά της κινητά! Είναι τελείως μουντό και κιτρινωπό! Μ' αρέσει που στις φωτογραφίες μέσα είχαν πολλές φώτο με χιόνια και έκανε μπαμ εκεί το χάλι! ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ δύσκολο είναι ρε σεις να βάλετε μια απλή επιλογή για ισορροπία λευκού, όπως έχουν βάλει στην Sony, στη Νοκια , κτλ

ΚΡΙΜΑ μιας και είναι πανέμορφο το άτιμο! :(

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , τελείως φιλικά και συγνώμη απ' όσους το έχουν , αλλά μακρυά από το κινητό αυτό!

Κολλήματα παντού σε σημείο που νομίζεις πως έχει κάποιο πρόβλημα! Το είδα σήμερα σε ένα κατάστημα και κόλλαγε παντού (lags), στο μενού, στις φωτογραφίες που είχε μέσα, στο ίντερνετ στις σελίδες και κτλ κτλ! (Ανοίξτε μια σελίδα και κάντε ζουμ, ξε-ζουμ και θα δείτε σκάλωμα)

Είναι στον κόσμο της η samsung που χρησιμοποιεί ακόμα τον άχρηστο τον exynos! Δεν ξέρω αν στις μετρήσεις αυτός ο συγκεκριμένος δίνει καλά νούμερα, αλλά στην πράξη μετράει! Αν υπάρχει κάπου με τον snapdragon να το προτιμήσετε!

(Το ίδιο έκανε και με το Samsung galaxy s4 που στην αρχή είχε τον exynos και σερνόταν και μετά έβγαλε την black edition με τον snapdragon και το κινητό ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΕ!!)

Επίσης το άσπρο του είναι ακόμα χειρότερο από προηγούμενες amoled ακόμα και από δικά της κινητά! Είναι τελείως μουντό και κιτρινωπό! Μ' αρέσει που στις φωτογραφίες μέσα είχαν πολλές φώτο με χιόνια και έκανε μπαμ εκεί το χάλι! ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ δύσκολο είναι ρε σεις να βάλετε μια απλή επιλογή για ισορροπία λευκού, όπως έχουν βάλει στην Sony, στη Νοκια , κτλ

ΚΡΙΜΑ μιας και είναι πανέμορφο το άτιμο! :(

Φίλε μου δε ξέρω αν έχεις καθόλου διαβάσει τι γράφουμε εδώ μέσα για τη συσκευή αυτή, αλλά αν είχες θα καταλάβαινες πως αυτά που λες ή έχουν να κάνουν με άλλη συσκευή και μπερδεύτηκες ( που δε το νομίζω ) η το πλέον σίγουρο είναι πως αυτή που είδες είχε χοντρό πρόβλημα, αλλιώς δεν εξηγείται.....

Εκτός πια και αν λέμε έτσι για να λέμε επειδή δεν είναι η συσκευή αυτή που έχεις εσύ.... λυπάμαι που το λέω έτσι χοντρά, αλλά το να γράφεις εδώ αυτά τα πράγματα , ξαναλέω αν έχεις διαβάσει καθόλου τι γράφουμε για αυτό το τηλέφωνο, είναι σαν να μας λες ή άσχετους ή ψεύτες , αφού μόνο αυτά που περιγράφεις δεν ισχύουν σε κανένα, αλλά ακριβώς τα αντίθετα. Η συσκευή είναι αστέρι σε όλα της , αν ήταν και πιο χαμηλή λίγο η τιμή της, δεν θα είχε αντίπαλο...

Μήπως , λέω εγώ τώρα με το πονηρό μυαλό μου, μήπως αυτό είναι που ενοχλεί, και ότι το Alpha προς το παρόν δεν έχουμε ακούσει να βγάλει προβλήματα όπως ας πούμε τα φετινά μηλόφωνα ή τα κατά τα άλλα πολύ όμορφα Ζ3; Μήπως λέω μήπως;;;

Άντε και καλά Χριστούγεννα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτά που είπε ο φίλος δεν στέκουν (εκθεσιακα κινητά είναι λίγο κάπως) για το alpha (το έχω δουλέψει, μόνο η τιμή του είναι απαγορευτική), αλλά όχι ότι το Ζ3 που αναφέρθηκε παραπάνω έχει βγάλει προβλήματα. Μην λέμε ότι θέλουμε
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτά που είπε ο φίλος δεν στέκουν (εκθεσιακα κινητά είναι λίγο κάπως) για το alpha (το έχω δουλέψει, μόνο η τιμή του είναι απαγορευτική), αλλά όχι ότι το Ζ3 που αναφέρθηκε παραπάνω έχει βγάλει προβλήματα. Μην λέμε ότι θέλουμε

Δεν έχω λόγο να το κατηγορήσω, εξάλλου μου άρεσε και μου αρέσει πάρα πολύ, και ο λόγος που δε το προτίμησα ήταν ότι το Alpha στο αυτόματο βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, κάτι που για μένα είναι σημαντικό και επίσης σαν ντιζάιν μου είναι λίγο πιο elegance το Alpha. Όμως αν δεν ήταν το θέμα με τη φωτογραφία, το Ζ3 θα έπαιρνα. Δες όμως και το αντίστοιχο νήμα και θα καταλάβεις τι εννοώ. Υπάρχει άνθρωπος εκεί π.χ. ( ο Alextrela νομίζω λέγεται), που έχει αλλάξει τρείς συσκευές με καμένα πίξελ και άλλα ακόμα. Δες και θα καταλάβεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να το κατηγορήσω, εξάλλου μου άρεσε και μου αρέσει πάρα πολύ, και ο λόγος που δε το προτίμησα ήταν ότι το Alpha στο αυτόματο βγάζει καλύτερες φωτογραφίες, κάτι που για μένα είναι σημαντικό και επίσης σαν ντιζάιν μου είναι λίγο πιο elegance το Alpha. Όμως αν δεν ήταν το θέμα με τη φωτογραφία, το Ζ3 θα έπαιρνα. Δες όμως και το αντίστοιχο νήμα και θα καταλάβεις τι εννοώ. Υπάρχει άνθρωπος εκεί π.χ. ( ο Alextrela νομίζω λέγεται), που έχει αλλάξει τρείς συσκευές με καμένα πίξελ και άλλα ακόμα. Δες και θα καταλάβεις....

 

Την έχω διαβάσει την ιστορία του παιδιού και χαρά στο κουράγιο του.ελαττωματικά κινητά πάντα υπάρχουν. Τώρα το παιδί απλά έχει πέσει σε ειδική περίπτωση που συμβαίνει πολύ σπάνια.Επέλεξες σωστά που πήρες συσκευή samsung μιας και στο αυτόματο είναι καλύτερα από τα sony. Εντάξει τώρα για θέμα Design ο καθένας μας έχει άλλα γούστα..( Ζ,Ζ2, S4 όταν τα είχα γυμνά ένιωθα ότι θα μου φύγουν από το χέρι.Γλυστρουσαν αρκετά). Το note 4 που έχω τώρα το νιώθω σταθερό στο χέρι.Το ίδιο θα είναι και με το alpha πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , τελείως φιλικά και συγνώμη απ' όσους το έχουν , αλλά μακρυά από το κινητό αυτό!

Κολλήματα παντού σε σημείο που νομίζεις πως έχει κάποιο πρόβλημα! Το είδα σήμερα σε ένα κατάστημα και κόλλαγε παντού (lags), στο μενού, στις φωτογραφίες που είχε μέσα, στο ίντερνετ στις σελίδες και κτλ κτλ! (Ανοίξτε μια σελίδα και κάντε ζουμ, ξε-ζουμ και θα δείτε σκάλωμα)

Είναι στον κόσμο της η samsung που χρησιμοποιεί ακόμα τον άχρηστο τον exynos! Δεν ξέρω αν στις μετρήσεις αυτός ο συγκεκριμένος δίνει καλά νούμερα, αλλά στην πράξη μετράει! Αν υπάρχει κάπου με τον snapdragon να το προτιμήσετε!

(Το ίδιο έκανε και με το Samsung galaxy s4 που στην αρχή είχε τον exynos και σερνόταν και μετά έβγαλε την black edition με τον snapdragon και το κινητό ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΕ!!)

Επίσης το άσπρο του είναι ακόμα χειρότερο από προηγούμενες amoled ακόμα και από δικά της κινητά! Είναι τελείως μουντό και κιτρινωπό! Μ' αρέσει που στις φωτογραφίες μέσα είχαν πολλές φώτο με χιόνια και έκανε μπαμ εκεί το χάλι! ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ δύσκολο είναι ρε σεις να βάλετε μια απλή επιλογή για ισορροπία λευκού, όπως έχουν βάλει στην Sony, στη Νοκια , κτλ

ΚΡΙΜΑ μιας και είναι πανέμορφο το άτιμο! :(

 

Φιλε μου ουτε καν!Κατι ειχε το κινητο που κοιταγες...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παντως θεωρητικά αυτος 8πυρηνος exynos δεν μπορει να συναγωνιστει σε επιδοσεις τον 4 πυρηνο Snap στα 2.5. Και αυτο γιατι ο exynos ειναι στη ουσια 2 τετραπυρηνοι που ομως λειτουργουν παντα ξεχωριστα. Δηλαδη το alpha χρησιμοποιει ειτε τους 4 πυρηνες στα 1.8 ειτε τους τεσσερις στα 1.3 για χαμηλοτερη καταναλωση.
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε στο τέλος που θα το αγοράσω και γω ... :lol::lol:

Βλέπω και μια χαρά μπαταρία --> http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-alpha/review/battery-test.jpg

Υ.γ. Φίλε John, όλα καλά αδερφέ ... κουβέντα κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Να δείτε στο τέλος που θα το αγοράσω και γω ... :lol::lol:

Βλέπω και μια χαρά μπαταρία --> http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-alpha/review/battery-test.jpg

Υ.γ. Φίλε John, όλα καλά αδερφέ ... κουβέντα κάνουμε!

 

Η μπαταρία ηταν ο μεγαλύτερος μου φοβος γιατι παντα διαφωνούσα σε καθε topic που διαβαζα για καθε συσκευη που ημουν κατοχος, που οι μισοι εβγαζαν και βγαζουν παντα για τρελες ωρες screen time. Καθε smartphone το δουλευω με φουλ φωτεινότητα, συγχρονισμουσ mail, τα πάντα ανοιχτά gps, wifi, δεδομενα και δεν κανω εκπτώσεις για λιγη μπαταρία παραπάνω. Ημουν σχεδον σίγουρος οτι θα κατέληγα σε wall hugger :lol: αλλα με εξέπληξε ευχάριστα η συγκεκριμένη μπαταρία. Εχει εξαιρετικο stand by, ενω την ολη δουλειά γι αυτο το αποτέλεσμα το κανει η χαμηλη αναλυση της οθονης σε συνδυασμό με τον 64bit exynos.

Link to comment
Share on other sites

Να δείτε στο τέλος που θα το αγοράσω και γω ... :lol::lol:

Βλέπω και μια χαρά μπαταρία --> http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-alpha/review/battery-test.jpg

Υ.γ. Φίλε John, όλα καλά αδερφέ ... κουβέντα κάνουμε!

Προσωπικά χαίρομαι που έληξε έτσι το θέμα και λύθηκαν οι παρεξηγήσεις και ας μη μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις...... :) μιας και ήμουν ο πρώτος που σου απάντησε μετά το σοκαριστικό ποστ που ανέβασες!;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω όταν πηγα για πρωτη φορα στο plaisio να δω το alpha, μετα από οσα καλα ειχα διαβασει εδώ μεσα, επαθα πλακα. Κολαγε απίστευτα, σε σημειο που λεω, τρελοι είναι , αυτό είναι το κινητο που πεταει? Μετα πηγα να το δω και στα PUBLIC(μηπως το πετυχω και σε Silver, που ηθελα να το δω), και εκει το κινητο ηταν μια χαρα, δεν ειχε κανενα πρόβλημα.

Προφανως τα εκθεσιακα κομματια, δεν είναι η καλυτερη λυση για να βγαλουμε σωστα συμπερασματα. Ειδικοτερα αν δεν ξερουμε από ποσα χερια εχουν περασει και τι εχουν τραβήξει σε αυτά τα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω να κυκλοφορεί σε εκδόσεις όπως G850F η G850, τι διαφορές έχουν?

 

bump. Sorry για την επιμονη παιδια αλλα επειδή θέλω να το πάρω είναι σημαντικό μην πάω να παραγείλω καμια περίεργη έκδοση!!!! :O

:tease:
Link to comment
Share on other sites

bump. Sorry για την επιμονη παιδια αλλα επειδή θέλω να το πάρω είναι σημαντικό μην πάω να παραγείλω καμια περίεργη έκδοση!!!! :O

 

Η ιδια εκδοση ειναι, απλα μαλλον εχουν ξεχάσει να προσθεσουν το f στο τέλος. Στο κατω κατω παρε ενα τηλεφωνο και διευκρινησε το

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , τελείως φιλικά και συγνώμη απ' όσους το έχουν , αλλά μακρυά από το κινητό αυτό!

Κολλήματα παντού σε σημείο που νομίζεις πως έχει κάποιο πρόβλημα! Το είδα σήμερα σε ένα κατάστημα και κόλλαγε παντού (lags), στο μενού, στις φωτογραφίες που είχε μέσα, στο ίντερνετ στις σελίδες και κτλ κτλ! (Ανοίξτε μια σελίδα και κάντε ζουμ, ξε-ζουμ και θα δείτε σκάλωμα)

Είναι στον κόσμο της η samsung που χρησιμοποιεί ακόμα τον άχρηστο τον exynos! Δεν ξέρω αν στις μετρήσεις αυτός ο συγκεκριμένος δίνει καλά νούμερα, αλλά στην πράξη μετράει! Αν υπάρχει κάπου με τον snapdragon να το προτιμήσετε!

(Το ίδιο έκανε και με το Samsung galaxy s4 που στην αρχή είχε τον exynos και σερνόταν και μετά έβγαλε την black edition με τον snapdragon και το κινητό ΑΠΟΓΕΙΩΘΗΚΕ!!)

Επίσης το άσπρο του είναι ακόμα χειρότερο από προηγούμενες amoled ακόμα και από δικά της κινητά! Είναι τελείως μουντό και κιτρινωπό! Μ' αρέσει που στις φωτογραφίες μέσα είχαν πολλές φώτο με χιόνια και έκανε μπαμ εκεί το χάλι! ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ δύσκολο είναι ρε σεις να βάλετε μια απλή επιλογή για ισορροπία λευκού, όπως έχουν βάλει στην Sony, στη Νοκια , κτλ

ΚΡΙΜΑ μιας και είναι πανέμορφο το άτιμο! :(

 

Το έχω σχεδόν μία εβδομάδα. Τίποτα απ' ότι λες δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα!!! Μα τίποτα!

Μάλλον αναφέρεσαι σε άλλη συσκευή. Όχι μάλλον. Σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν μία εβδομάδα. Τίποτα απ' ότι λες δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα!!! Μα τίποτα!

Μάλλον αναφέρεσαι σε άλλη συσκευή. Όχι μάλλον. Σίγουρα.

 

Αδερφέ, δυστυχώς έγινε ...άτεχνη σκούπα στα σχόλια και σβήστηκαν και αυτά που λέω πως προφανώς η συσκευή που είδα ήταν χαλασμένη!:) (χωρίς παρεξήγηση προς τον mod που το έκανε, εννοώ ότι έγινε καταλάθος όχι εσκεμμένα)

Ξέχνα το παραπάνω σχόλιο μου για το κινητό, το θέμα έχει κλείσει! Η συσκευή είναι μια χαρά, την είδα σε άλλο κατάστημα και είναι όλα κομπλέ!

Την καλημέρα μου και χρόνια πολλά προς όλους.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γώ λοιπόν σήμερα το πρωί απο Sellphone! Την παραγγελία την είχα κάνει Πέμπτη αργά το βράδυ, είχα αγχωθεί λίγο μήπως δεν προλάβει να έρθει πριν τις γιορτές αλλά όλα κομπλέ!

 

Το κουτί σφραγισμένο με 3 αυτοκόλλητα, το κινητό unbranded με πιθανή προέλευση απο Γερμανία μιας και ήταν στα Γερμανικά όταν το άνοιξα. Έχει 2-3 έξτρα apps (γερμανικά?) τα οποία φαντάζομαι οτι θα διαγράφονται εύκολα..

 

Επίσης αν και έχω δει το κινητό πολλές φορές από κοντά σε καταστήματα, όταν το άνοιξα και το είδα, ολοκάινουριο, πεντακάθαρο, αχρησιμοποίητο και δικό μου, μου φάνηκε 10 φορές πιο όμορφο! :O :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (5:42am...),

 

Έχω και εγώ ένα Alpha. Δεν έχω προβλήματα, και όλα δουλεύουν τέλεια. Το μόνο θέμα που με αγχώνει, είναι η τραγική αντοχή της μπαταρίας.

 

Το wifi και το 3G είναι απενεργοποιημένα, το Bluetooth το βάζω στο αυτοκίνητο. Δεν τρέχω apps και το έχω μόνο σαν τηλέφωνο και φωτογραφίες λόγο δουλειάς. Και ίσα-ίσα που καταφέρνει να δουλέψει μια εργάσιμη μέρα....

 

Υποθέτω, πως λόγο δουλειάς, είμαι σε απομακρυσμένες περιοχές και η κάλυψη δικτύου είναι μικρή, άρα το κινητό αγωνίζεται να πιάνει σήμα;

 

Όταν το πρωτόπειρα στα χέρια μου, χωρίς κάρτα SIM, το κινητό έτρωγε περίπου 4% μπαταρία κάθε 2 ώρες, στην αναμονή! Μήπως τρέχει κάποιο background task και πέφτει η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (5:42am...),

 

Έχω και εγώ ένα Alpha. Δεν έχω προβλήματα, και όλα δουλεύουν τέλεια. Το μόνο θέμα που με αγχώνει, είναι η τραγική αντοχή της μπαταρίας.

 

Το wifi και το 3G είναι απενεργοποιημένα, το Bluetooth το βάζω στο αυτοκίνητο. Δεν τρέχω apps και το έχω μόνο σαν τηλέφωνο και φωτογραφίες λόγο δουλειάς. Και ίσα-ίσα που καταφέρνει να δουλέψει μια εργάσιμη μέρα....

 

Υποθέτω, πως λόγο δουλειάς, είμαι σε απομακρυσμένες περιοχές και η κάλυψη δικτύου είναι μικρή, άρα το κινητό αγωνίζεται να πιάνει σήμα;

 

Όταν το πρωτόπειρα στα χέρια μου, χωρίς κάρτα SIM, το κινητό έτρωγε περίπου 4% μπαταρία κάθε 2 ώρες, στην αναμονή! Μήπως τρέχει κάποιο background task και πέφτει η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ.

Πιστεύω πως κάτι δε πάει καλά με τη μπαταρία σου. Για παράδειγμα εμένα σε αναμονή , με κάρτα σιμ μέσα βέβαια , αλλά χωρίς ανοιχτό WiFi και δεδομένα, ότι άλλο είναι να τρέχει από πίσω τρέχει, καταναλώνει 1% κάθε τρεις ώρες, καρατσεκαρισμένο κάθε βράδυ έως το πρωί που είναι ανοιχτό αλλά δε το πιάνω στο χέρι. Δηλαδή το αντίστοιχο δικό σου 4% για δύο ώρες, σε εμένα το 4% είναι 12 ώρες. Πολύ μεγάλη η διαφορά και λες πως ήταν και χωρίς κάρτα σιμ.

Μήπως κάτι τρέχει από πίσω και σου τρώει τόσο πολύ τη μπαταρία; Μπες στο Samsung Kies και κάνε επιδιόρθωση του τηλεφώνου , να στο στήσει πάλι από την αρχή. Πιστεύω θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (5:42am...),

 

Έχω και εγώ ένα Alpha. Δεν έχω προβλήματα, και όλα δουλεύουν τέλεια. Το μόνο θέμα που με αγχώνει, είναι η τραγική αντοχή της μπαταρίας.

 

Το wifi και το 3G είναι απενεργοποιημένα, το Bluetooth το βάζω στο αυτοκίνητο. Δεν τρέχω apps και το έχω μόνο σαν τηλέφωνο και φωτογραφίες λόγο δουλειάς. Και ίσα-ίσα που καταφέρνει να δουλέψει μια εργάσιμη μέρα....

 

Υποθέτω, πως λόγο δουλειάς, είμαι σε απομακρυσμένες περιοχές και η κάλυψη δικτύου είναι μικρή, άρα το κινητό αγωνίζεται να πιάνει σήμα;

 

Όταν το πρωτόπειρα στα χέρια μου, χωρίς κάρτα SIM, το κινητό έτρωγε περίπου 4% μπαταρία κάθε 2 ώρες, στην αναμονή! Μήπως τρέχει κάποιο background task και πέφτει η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ.

 

Δωσε ενα screenshot της μπαταριας. Κανονικά αφού το χχρησιμοποιείς μοναχα σαν τηλεφωνο έπρεπε να σου βγαζει πανω απο 3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα! απο θεμα οθονης κατω απο τον ηλιο πως παει?

Αρκετά καλά, κάνεις τη δουλειά σου, θα μπορούσε όμως και λίγο καλύτερα.

Προσωπικά δε με έχει προβληματίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...