Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του Google + κρασαρει συνέχεια (το Google + και ότι έχει σχέση με αυτό) ξέρεις κάνεις τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,

Μου ηρθε σημερα η 38 με οτα αλλα εβγαλε error στην εγκατασταση.

Ειχα κανει clean install με τη μεθοδο του davaout, εχω κανει μονο ρουτ, μαμα κερνελ και μαμα recovery.

Ακομη εκανα απεγκατασταση και το xposed framework.

Το error λεει οτι βρισκεται στο system/lib/libjni_lanitime.so

Ηπαρχει καποια λυση? Να κανω clean install με τη μεθοδο του davout την 38 ή να βαλω ενα custom revovery και να περασω απο εκει τη 38?

Ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Μου ηρθε σημερα η 38 με οτα αλλα εβγαλε error στην εγκατασταση.

Ειχα κανει clean install με τη μεθοδο του davaout, εχω κανει μονο ρουτ, μαμα κερνελ και μαμα recovery.

Ακομη εκανα απεγκατασταση και το xposed framework.

Το error λεει οτι βρισκεται στο system/lib/libjni_lanitime.so

Ηπαρχει καποια λυση? Να κανω clean install με τη μεθοδο του davout την 38 ή να βαλω ενα custom revovery και να περασω απο εκει τη 38?

Ευχαριστω :-)

Αμα δεν ασχολεισαι μη βάλεις ρικοβερι.κάνε αυτό που ειπες το πρώτο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε κάποιο screenshot με το πώς ήταν τα εικονίδια πριν την αναβάθμιση, και πως έγιναν μετά;

 

 

Τι να πω; Περίεργο... Apps από τον task manager δεν είχα αφήσει ανοικτά πάντως αν και φαντάζομαι αν τρέχει κάτι στο παρασκήνιο δεν θα φαίνεται από εκεί. Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως "το έμαθα εγώ έτσι" αφού τις δυο μοναδικές φορές που το έχω φορτίσει χρειάστηκε να του κάνω υπερβολική χρήση (με βιντεάκια από youtube κ.α.) για να κατεβάσω την μπαταρία από το 15-20% στο 1% γρήγορα για να το βάλω να φορτίζει. Δεν ξέρω... Θα πρέπει να παρατηρήσω αν θα ξανασυμβεί την επόμενη φορά.

 

 

Μπορείς να βάλεις το κινητό σου να φορτίσει και όταν είσαι στο 20%, δεν χρειάζεται να πέσει στο 1%.

Μη σου πω ότι δεν είναι σωστό να ρίχνεις τόσο τη στάθμη της μπαταρίας!

 

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του Google + κρασαρει συνέχεια (το Google + και ότι έχει σχέση με αυτό) ξέρεις κάνεις τι παίζει?

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το G+.

Ή έκδοση που έχω είναι η 4.6.0.76970369, η οποία μου ήρθε αν θυμάμαι καλά, προχτές.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε κάποιο screenshot με το πώς ήταν τα εικονίδια πριν την αναβάθμιση, και πως έγιναν μετά;

 

 

 

 

 

Μπορείς να βάλεις το κινητό σου να φορτίσει και όταν είσαι στο 20%, δεν χρειάζεται να πέσει στο 1%.

Μη σου πω ότι δεν είναι σωστό να ρίχνεις τόσο τη στάθμη της μπαταρίας!

 

 

 

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το G+.

Ή έκδοση που έχω είναι η 4.6.0.76970369, η οποία μου ήρθε αν θυμάμαι καλά, προχτές.

Τα εικονίδια ίδια ηταν απο την 33. Απλα κάποιοι που δεν έκαναν καθαρη εγκατάσταση δεν τους έβγαλε ενημέρωση για τα εικονίδια. Απλα έγιναν όλα τετράγωνα Σκέψου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εκδοση 11.0-XNPH38R ειναι και η τελευταια?

 

ναι.και εγω σημερα την πηρα ΟΤΑ

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τόσο μειώθηκε το ποσοστό μπαταρίας και στο δικό μου 3% με phone,wifi,BT ανοιχτά συνέχεια.

 

σαν πολυ δε σας πεφτει ρε παιδια?με αλλο κινητο ουτε 1% επεφτε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σαν πολυ δε σας πεφτει ρε παιδια?με αλλο κινητο ουτε 1% επεφτε..

και με την 33R τόσο έπεφτε περίπου.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με franco kernel, και επειδή λίγο-πολύ η CM11S 38r είναι ίδια με τις τελευταίες Nighlty, έχετε δοκιμάσει να στείλετε αρχεία από το pc σας στο κινητό μέσω Wi-Fi, με εφαρμογές τύπου AirDroid και SuperBeam;

Έχω δοκιμάσει τις δύο παραπάνω που τις είχα σχεδόν από πάντα στα κινητά μου και όποτε στέλνω αρχεία, το κινητό μου κάνει reboot!!!!!!

 

Δεν έχω ρώτησα στο thread του franco, γιατί δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο kenrel, και αν όντως δεν φταίει, τότε ο Πορτογάλος επειδή η αλήθεια είναι λίγο παράξενος, είτε δεν θα απαντήσει καθόλου ή θα απαντήσει ειρωνικά.

 

Για πείτε.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συνδέω σε όλα μου τα κινητά τις επαφές μου από το gmail με τις επαφές από το facebook, έτσι ώστε να εμφανίζονται στο κινητό σαν μία επαφή (το κάνω με το ubersync). Αλλά όταν κάνω clean install ή κανένα πειραματισμό με roms αναγκάζομαι να ξανακάνω σύνδεση τις επαφές μία μία πράγμα που είναι εκνευριστικό...!!!! Υπάρχει κανένας τρόπος να το αποφύγω αυτό (με κάποιο backup ή κάτι)?
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, η κατανάλωση σε αναμονή της 38,απλα δεν υπαρχει..

Στις προηγούμενες έπαιζε στά 30ma ,στην 33 το φτιαξαν στα 15ma περιπου και δείτε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι, το θέμα που γράφουν πολλοί ότι υπάρχει είναι θέμα sw ή hw; διάβαζα ότι προσπαθούν να το λύσουν με την εταιρεία που το κατασκευάζει αλλά δεν γράφουν τι πρόβλημα είναι
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω από το ακουστικό ακούω τον άλλον πολύ σιγά το έχετε και εσείς;

 

Το αντίθετο (με 33 είμαι). Το χαμηλώνω κιόλας... είσαι φουλ ένταση;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι είμαι φουλ ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, η κατανάλωση σε αναμονή της 38,απλα δεν υπαρχει..

Στις προηγούμενες έπαιζε στά 30ma ,στην 33 το φτιαξαν στα 15ma περιπου και δείτε τωρα..

Ήθελα να το επισημανω και γω. Χωρίς βέβαια με εφαρμογές μιας και ξέρω με το μάτι πλέον. Η αναμονή δεν υπάρχει! Δεν καίει τπτ με κλειστή οθόνη. Εξαιρετική αυτονομία.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου ξανακάνει αυτές τις γραμμές που τρεμοπαίζουν στην οθόνη όταν ανοίγω την κάμερα μέσω whatsapp. Μπορεί να το ελέγξει κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή; Σίγουρα δεν το έκανε στην 33, το κάνει στην 38. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου ξανακάνει αυτές τις γραμμές που τρεμοπαίζουν στην οθόνη όταν ανοίγω την κάμερα μέσω whatsapp. Μπορεί να το ελέγξει κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή; Σίγουρα δεν το έκανε στην 33, το κάνει στην 38.

Εμένα τίποτα, δεν το εκανε ποτε βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Όχι και άσχημα πιστεύω δεδομένου ότι το βράδυ άνοιξε και έτρεχε μόνο του στο background το soundhound για 7 ώρες.

 

Slimkat k Franco, χωρίς κάποιο Battery saver

 

[ATTACH]50918[/ATTACH][ATTACH]50918[/ATTACH][ATTACH]50918[/ATTACH]

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε σε μια εφαρμογή όπως το battery monitor widget ποια είναι η τιμή που θα βάλουμε στο widget ώστε να δείχνει την κατανάλωση live;

παλιά το είχα καταφέρει αλλά τώρα δεν το βρίσκω..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Σταδιακά έρχεται με ΟΤΑ η αναβάθμιση; Γιατί έκανα έλεγχο για αναβαθμίσης στο κινητό και δεν μου βρήκε τίποτα!

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου ξανακάνει αυτές τις γραμμές που τρεμοπαίζουν στην οθόνη όταν ανοίγω την κάμερα μέσω whatsapp. Μπορεί να το ελέγξει κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή; Σίγουρα δεν το έκανε στην 33, το κάνει στην 38.

Είναι bug. Ψάχνουν λύση. Το κανει κ σε άλλους

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να περάσω την rooted του Calkullin με τον οδηγό του Davout?

Γιατι δεν εχει τα αρχεια που θέλουμε μεσα το ζιπ

 

Οχι, για χρήση με τον οδηγό χρειάζεσαι την "φρέσκια" rom που θα εμφανιστεί σύντομα, χαμηλα στην σελίδα https://cyngn.com/products/oneplusone/

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...