Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://dist01.slc.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH30O-bacon-signed-fastboot.zip

 

Κατέβασέ το στο τηλέφωνό σου κανε επανεκκίνησή σε recovery ( κλείσε το τηλ. Πάτησε το πλήκτρο του ήχου - και το πλήκτρο που ανοίγει το τηλ ,κρατησετα πατημένα μέχρι να δεις το σήμα του 1+1 υστέρα άφησέ το πλήκτρο που ανοιηγει το τηλ , μετα απο λιγο αφησε και το πληκτρο του ηχου - όταν θα βγει η μαυρη οθόνη με το μενου κανε install το αρχείο zip που κατέβασες.

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://dist01.slc.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH30O-bacon-signed-fastboot.zip

 

Κατέβασέ το στο τηλέφωνό σου κανε επανεκκίνησή σε recovery ( κλείσε το τηλ. Πάτησε το πλήκτρο του ήχου - και το πλήκτρο που ανοίγει το τηλ ,κρατησετα πατημένα μέχρι να δεις το σήμα του 1+1 υστέρα άφησέ το πλήκτρο που ανοιηγει το τηλ , μετα απο λιγο αφησε και το πληκτρο του ηχου - όταν θα βγει η μαυρη οθόνη με το μενου κανε install το αρχείο zip που κατέβασες.

 

Το κανω αυτο και γραφει install aborted. Εχω την 25 και το τηλ ειναο ροοτ. Βέβαια παει σφαιρα, αλλα είπα να βαλω την 30 αφου δεν ερχεται το αναθεματισμενο update.καποιος καποια λυση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έδειχνε το κινητό storage 12 Gb και μετά τη νέα rom δείχνει 55 Gb. Στον υπολογιστή αφού πέρασα τη νέα rom και το κοίταξα λέει 55. Με καλύπτει αυτό ότι είναι η 64άρα έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έδειχνε το κινητό storage 12 Gb και μετά τη νέα rom δείχνει 55 Gb. Στον υπολογιστή αφού πέρασα τη νέα rom και το κοίταξα λέει 55. Με καλύπτει αυτό ότι είναι η 64άρα έκδοση;

Μια χαρά είσαι... Προχώρα... ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και στο μενού δεν εμφανίζεται το αρχείο καθόλου θέλει κάποια εφαρμογή για να ζιπαρει το αρχείο? Η πεφτω σε αδιέξοδο?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την επίσημη aosp για το κινητό μας και είχε μονο 3 γλώσσες! Την πεταξα και έβαλα mahdi. Ακόμα χωρίς Φράνκο για να δω πως παει.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα λιγο :)

Το cm-11.0-XNPH30O-bacon-signed-fastboot.zip ειναι recovery flashable?

Edited by giorgiosimeoni
Link to comment
Share on other sites

Όταν παταω τα κουμπιά μου βγάζει ένδειξη fastboot με το ανθρωπάκι τι κάνουμε ?κάποιος αναλυτικός οδηγός δεν υπάρχει φωβαμαι πολύ μην κάνω καμια μ..........α.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω στο μενού της μπαταρίας και βλέπω ότι μου τρώει μπαταρία 10% μια υπηρεσία που λέγεται Ετοιμότητα Κυψέλης.

Ανοίγω την υπηρεσία αυτή και με πάει στις ρυθμίσεις των δικτύων.

Από default ήταν ενεργοποιημένα όλα αυτά.

Τα απενεργοποίησα αλλά πάλι βλέπω πάνω πάνω στην μπαταρία να υπάρχει αυτή η Ετοιμότητα Κυψέλης.

Τι είναι αυτό; Δεν το θυμάμαι σε άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται κάποιος να απαντήσει στα ερωτήματα μου .ευχαριστώ.

Φίλε μου για να μην έχει απαντήσει κάποιος σημαίνει ότι δε γνωρίζει.

Μην επαναλαμβάνεσαι και όταν κάποιος γνωρίζει να είσαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει.

Ας συνεχίσουμε με χρήσιμα posts.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται κάποιος να απαντήσει στα ερωτήματα μου .ευχαριστώ.

 

Μήπως να κοιτάξεις στην πρώτη σελίδα που έχει κάποιους οδηγούς , ίσως σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το προβλημα με το multitouch με το τελευταιο φρανκο κερνελ λυθηκε..Μπορουσα μεχρι 2 δαχτυλα στο 3ο γινοταν χαμος,πλεον ολα οκ,χταποδι.. :)

Γενικα βελτιωθηκε αρκετα και στη πληκτρολογηση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω στο μενού της μπαταρίας και βλέπω ότι μου τρώει μπαταρία 10% μια υπηρεσία που λέγεται Ετοιμότητα Κυψέλης.

Ανοίγω την υπηρεσία αυτή και με πάει στις ρυθμίσεις των δικτύων.

Από default ήταν ενεργοποιημένα όλα αυτά.

Τα απενεργοποίησα αλλά πάλι βλέπω πάνω πάνω στην μπαταρία να υπάρχει αυτή η Ετοιμότητα Κυψέλης.

Τι είναι αυτό; Δεν το θυμάμαι σε άλλα κινητά.

Ωσ ετοιμότητα κυψέλης είναι το σήμα που εκπέμπει η συσκευή για το δίκτυο τηλεφωνία(cosmote, vod γενικά οτι έχει ο καθένας)

Link to comment
Share on other sites

παντως το γρηγορο boot που ακουγοταν οτι εχει,δε το βλεπω..παντα αργει να κανει reboot.για να μη μιλησω ποση ωρα θελει για να μπει στη recovery
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παντως το γρηγορο boot που ακουγοταν οτι εχει,δε το βλεπω..παντα αργει να κανει reboot.για να μη μιλησω ποση ωρα θελει για να μπει στη recovery

Ακριβώς αυτό. Μάλιστα ειχα παει σε ενα φιλο που έχει N5 και μου λέει ισχυει οτι έχει τόσο γρήγορο boot. Μ λέει να τα βάλουμε να δουμε.κ τ λέω αστο δεν έχω μπαταρία αλλη φορά. :D

Δεν ξέρω γτ αργεί πάντως.

 

On topic Είμαι με mahdi απο χτες και όσον αφορα τη μπαταρία με ίδια χρηση έχω υπολοιπο επιπλέον 15% με 20%.

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή για enabling Quick Boot Mode στο Developer Options.

Δεν ξέρω εαν αυτό κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Μάλιστα ειχα παει σε ενα φιλο που έχει N5 και μου λέει ισχυει οτι έχει τόσο γρήγορο boot. Μ λέει να τα βάλουμε να δουμε.κ τ λέω αστο δεν έχω μπαταρία αλλη φορά. :D

Δεν ξέρω γτ αργεί πάντως.

 

On topic Είμαι με mahdi απο χτες και όσον αφορα τη μπαταρία με ίδια χρηση έχω υπολοιπο επιπλέον 15% με 20%.

 

ότι έχεις ΄΄λυσσαξει΄΄ νομίζω ότι το έχεις καταλάβει και ο ίδιος :)

 

Για πες φιουτσερς που εχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή για enabling Quick Boot Mode στο Developer Options.

Δεν ξέρω εαν αυτό κάνει δουλειά.

 

Ναι. Κανει δουλεια και στο off και στο on.

Καλα μιλάμε στο άνοιγμα θα ψαρωσει κι ο πιο ψαγμενος. Κανει 4 δευτερόλεπτα απο την στιγμη που θα πατησετε το power button.

 

Δεν ξέρω όμως αν αυτη η επιλογή το quick boot έχει επίπτωση στην μπαταρία.

 

Επίσης στο άνοιγμα ΔΕΝ ζητάει ουτε καν το pin της κάρτας. Οποτε προσοχή, αν σας το κλέψουν ανοίγει αερα-πατερα.

 

Προσωπικά έχω βάλει κλείδωμα pin κινητού οποτε φρενάρει εκεί.

Edited by androgr
Link to comment
Share on other sites

Geico αν θες κάνε μου συγκεκριμένη ερώτηση μέσω μηνύματος

τι πρόβλημα έχεις να σου απαντήσω προσωπικά, μη γράφω νέο οδηγό τώρα. Την ίδια διαδικασία έκανα πριν 3 μέρες και ήταν ελαφρώς διαφορετική από αυτή που περιγράφεται.

 

Εμένα παιδιά η μπαταρία νύχτα 7 ώρες με κλειστό Internet έπεσε γύρω στο 10%. Μια ημέρα κρατάει με την 30. Πολύ είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ωσ ετοιμότητα κυψέλης είναι το σήμα που εκπέμπει η συσκευή για το δίκτυο τηλεφωνία(cosmote, vod γενικά οτι έχει ο καθένας)

 

Σ ευχαριστώ . το κατάλαβα οτι έχει να κανει με το σήμα κινητής. ΑΠλα ρωταω αν είναι φυσιολογικό το 9-10% στην κατανάλωση μπαταρίας. Είναι πιο πανω κι απο το Συστημα Android !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...