Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S3 είχα το 9300 με το 1gb

 

Πανω κάτω οι ίδιες εφαρμογές έτρωγαν 800mb.

Εντάξει ξεμενα συνέχεια δεν το συζηταω.

 

Αλλά λέω μήπως τώρα που υπάρχει μπολικη μνήμη τρώει και πιο πολύ.

Με τις ίδιες εφαρμογές έτρωγε 0,8GB.

Όμως τώρα κρατά πολύ περισσότερες ανοικτές έτοιμες για χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ ο Steve Kondik εξήγει...

Έρχονται νέα fixes τις επόμενες μέρες!

 

Και στο δικό μου έχω το battery drain όχι σημαντικό, αλλά όταν δοξάζουμε την αυτονομία του, μας πειράζει να υστερεί λίγο εκεί. Περιμένουμε επομένως :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έχω το battery drain όχι σημαντικό, αλλά όταν δοξάζουμε την αυτονομία του, μας πειράζει να υστερεί λίγο εκεί. Περιμένουμε επομένως :p

 

Νίκο το τεστάρησα μετά από πλήρη φόρτιση αλλά και με την μπαταρία στο 66%.

Σε 8 ώρες ύπνου μου έχασε 10% με όλα ανοικτά εκτός ΒΤ.

Δεν είναι τραγικό, αλλά όπως μας έχουν μάθει συσκευές σαν το 1+, M8 κλπ μας κακοφαίνεται.

 

Στο iPhone 5s αν το αφήσω με 66 θα το βρω με -8% το πρωί και δεν έχει πρόβλημα κανένα, είναι χωρίς JB. Εντάξει αν το αφήσω κατευθείαν μετά από φόρτιση, θα λέει 100% μέχρι το πρωί αλλά είναι πλασματικό.

 

Το πρόβλημα του αισθητήρα εγγύτητας επηρεάζει κυρίως αυτούς που δεν χρησιμοποιούν πολύ την συσκευή.

 

 

@@@ Και το αποκορύφωμα στο φόρουμ του OnePlus:

Who is Steve Kondik? :eek::D

Αυτό ήταν ερώτηση μέλους. Καταλαβαίνετε τώρα το γίνεται.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο το τεστάρησα μετά από πλήρη φόρτιση αλλά και με την μπαταρία στο 66%.

Σε 8 ώρες ύπνου μου έχασε 10% με όλα ανοικτά εκτός ΒΤ.

Δεν είναι τραγικό, αλλά όπως μας έχουν μάθει συσκευές σαν το 1+, M8 κλπ μας κακοφαίνεται.

 

Στο iPhone 5s αν το αφήσω με 66 θα το βρω με -8% το πρωί και δεν έχει πρόβλημα κανένα, είναι χωρίς JB. Εντάξει αν το αφήσω κατευθείαν μετά από φόρτιση, θα λέει 100% μέχρι το πρωί αλλά είναι πλασματικό.

 

Το πρόβλημα του αισθητήρα εγγύτητας επηρεάζει κυρίως αυτούς που δεν χρησιμοποιούν πολύ την συσκευή.

 

Εννοείται οτι δεν είναι κάτι το σημαντικό. Σε εμένα χθες με 64% το βράδυ, είχε 57% το πρωί 9 ώρες περίπου μετά. Σιγά το θέμα. Όταν είχες N5 και iPhone σου φαίνεται αιωνιότητα η αυτονομία του 1+1. Για να μην πω οτι με τα Ν5 και i5s δεν τολμούσα ΠΟΤΕ να τα αφήσω αφόρτιστα το βράδυ, γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα πέθαιναν την επόμενη πριν το μεσημέρι :p

 

Το έχω ξαναγράψει, θα μας κακομάθει το 1+1 και δεν θα πάμε σε άλλο τηλέφωνο αν δεν έχει τέτοια αυτονομία :p

 

Και να αναφέρω οτι η αυτονομία του είναι με 4G μόνιμα, WLAN, Bluetooth μόνιμα ανοικτά και συνδεδεμένο το ΒΤ στο Pebble 24/7. Δεν υπάρχει.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι δεν είναι κάτι το σημαντικό. Σε εμένα χθες με 64% το βράδυ, είχε 57% το πρωί 9 ώρες περίπου μετά. Σιγά το θέμα. Όταν είχες N5 και iPhone σου φαίνεται αιωνιότητα η αυτονομία του 1+1. Για να μην πω οτι με τα Ν5 και i5s δεν τολμούσα ΠΟΤΕ να τα αφήσω αφόρτιστα το βράδυ, γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ θα πέθαιναν την επόμενη πριν το μεσημέρι :p

 

Το έχω ξαναγράψει, θα μας κακομάθει το 1+1 και δεν θα πάμε σε άλλο τηλέφωνο αν δεν έχει τέτοια αυτονομία :p

 

Και να αναφέρω οτι η αυτονομία του είναι με 4G μόνιμα, WLAN, Bluetooth μόνιμα ανοικτά και συνδεδεμένο το ΒΤ στο Pebble 24/7. Δεν υπάρχει.

 

Καλά που δεν αφορά διαφημιζόμενη εταιρεία στο site, γιατί θα σε κατηγορούσαν για προώθηση πωλήσεων :)

 

Θα ήθελα να πω εδώ ότι μια συσκευή όταν σου δίνει τόσα πολλά, ο ενθουσιασμός βγαίνει αυθόρμητα και δικαιολογημένα.

Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα κατά νου την αγορά του 1+.

Ένα ποστ του Mythozz σε κάποιο θέμα που αφορούσε τις καθυστερήσεις στις παραδόσεις και κάποιες αναφορές του Pik, μ' έκαναν να το ψάξω.

Διαβάζοντας κάποια review και βλέποντας μερικά βίντεο, το παράγγειλα την ίδια μέρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε κανείς καμιά ρομ ωραία;; Λέω να φλασαρω μια σήμερα..Δοκίμασα mahdi πριν λιγες μέρες έδειχνε εξαιρετική απο ρυθμίσεις αλλα ειχα reboot ξαφνικά. Εδωσε kernel διορθωμένο βέβαια, αν δεν προτείνετε κάτι θα ξαναδοκιμάσω εκεί.

Ο τελευταίος franco επίσης έχει φτιάξει το θέμα με το proximity sensor.

Link to comment
Share on other sites

Τι launcher να χρησιμοποιησω για περισσοτερα εικονιδια κ widgets? Επισης εχει περασει κανεις xposed installer κ gravity box?

 

Γιατί, για όνομα του θεού να περάσεις xposed και gravity? Τι θες να κάνεις; :confused:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τι launcher να χρησιμοποιησω για περισσοτερα εικονιδια κ widgets? Επισης εχει περασει κανεις xposed installer κ gravity box?

 

Εγώ χρησιμοποιώ nova γιατί δίνει πιο πολλές επιλογές παραμετροποίησης και επίσης χρησιμοποιώ xposed για να εχω σε μερικές εφαρμογές αλλά dpi που με βολευουν καλύτερα αλλά και να βλέπω με ακρίβεια online τη κατανάλωση data με το network speed indicator.

Δουλεύει μια χαρά το xposed προχωρα αν το χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε οτι ειπες da_rudakos κ επισης εχει καποια ωραια κολπακια ακομα, οπως οταν σε καλει καποιος σου εμφανιζει τον καλουντα (φωτο) σε ολη την οθονη του κινητου, εξτρα παραμετροποιησεις κ εχει κ πολλα modules ακομα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου φαίνεται οτι το wifi έχει ασθενές σήμα. Εχω κανεο ρουτ και εχω την 25. Το ραδιο δεν το εχω πειραξει. Καποια λυση; επισης δεν εχω παρει καμιά αναβάθμιση. Θα ερθουν ... ή ......

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου φαίνεται οτι το wifi έχει ασθενές σήμα. Εχω κανεο ρουτ και εχω την 25. Το ραδιο δεν το εχω πειραξει. Καποια λυση; επισης δεν εχω παρει καμιά αναβάθμιση. Θα ερθουν ... ή ......

Ευχαριστώ

Αυτό με το ασθενές wifi δεν το έχω δει στη συσκευή μου, όσο αφορά την αναβάθμιση θα σου έρθει .

Link to comment
Share on other sites

θα ζηταγα για εμας τους ασχετους στο επαγγελμα ενα οδηγο γλωσαριο για ολα τα παραπανω και τιο τι κανει το καθενα δεν μπωρει καποιος να παρακωλουθησει την συζητηση τα θεωρω ολα παρα πολυ καλλα απο αυτα που λεγωνται απο εσας αλλα οταν εχω αγνοια αναρωτιεμαι τι να κανω απο ολα αυτα και να μην μπλεξω . θα ηθελα να ξερω εαν υπαρχερχει κατι για την καμερα να την κανει καλυτερη και για τον ηχο πραγματι το τηλεφωνω ειναι υπεροχο αλλα δεν καταλαβαινω εαν υπαρχει καποιο νοημα ολων τον παραπανω επεισης υπαρχει καποια εφαρμογη για ραδιο χωρις ιντερνετ?τα home butons τρωνε χωρο απο την οθονη και αυτο με ξενερωνει πουλησα το s4 για μεγαλυτερη οθονη και επειδη εκαιγε και επερνε φωτια . εαν μπωρει καποιος να βωηθησει ευχαρηστω απο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την μπαταρια εμένα έπεσε 20% στο ενιαωρο το βράδυ (wifi ανοικτό, bluetooth κλειστό). Μονο ενα sms ήρθε στις 6:30 και έμεινε το λεντακι ανοικτό. Δεν νομιζω να είναι απο αυτό. Λέτε να τρώει τόσο πολύ το live wallpaper koi που έχω βάλει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ασθενές wifi δεν το έχω δει στη συσκευή μου, όσο αφορά την αναβάθμιση θα σου έρθει .

Στο δικό μου είναι στα ίδια επίπεδα με το iPhone αλλά και το Note8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω πραγματικα χαθει.διαβασα αρκετα αλλα παλι εχω την εντυπωση οτι δεν τα εχω καταλαβει πολυ καλα.οπως και αλλοι αρχαριοι ετσι και εγω ζηταω χαρη απο του πιο παλιους να γραψουν εναν step by step οδηγο με ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγιες.εχω καταφερει να περασω την 25 με τον πολυ καλο και απλο οδηγο που βρηκα στην πρωτη σελιδα.ομως παλι κολλησα.κατεβασα το root checker και λεει

su su found(system/bin)

root access no access

uid/gid yid=10109

gid=10109 και κατι αλλα

 

unix utils

path

 

τι να κανω για να βαλω την 30.και τι πρεπει να κανω για να περναω την εκαστοτε αναβαθμιση για να μη σας πρηζω??εν τω μεταξυ βγηκε ενα τοολκιτ απλο αλλα για το 16 αρι λεει dead link. pffffff....

επισης κατι παιζει με μπαταρια ακομα.το βραδυ το αφησα με 26 τοις εκατο και το πρωι ειχε σβησει απο μπαταρια.με τα παντα κλειστα εννοειται.ιδεες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ROM την 30o (καθαρή εγκατάσταση) και σε 6-7 ώρες έπεσε η μπαταρία σχεδόν 10% με όλα κλειστά. Έχω greenify και play services σχεδόν απενεργοποιημένα και δε φαίνεται να έχω wakelocks. Έχει κανείς καμία ιδέα που μπορεί να οφείλεται το drain?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω πραγματικα χαθει.διαβασα αρκετα αλλα παλι εχω την εντυπωση οτι δεν τα εχω καταλαβει πολυ καλα.οπως και αλλοι αρχαριοι ετσι και εγω ζηταω χαρη απο του πιο παλιους να γραψουν εναν step by step οδηγο με ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγιες.εχω καταφερει να περασω την 25 με τον πολυ καλο και απλο οδηγο που βρηκα στην πρωτη σελιδα.ομως παλι κολλησα.κατεβασα το root checker και λεει

su su found(system/bin)

root access no access

uid/gid yid=10109

gid=10109 και κατι αλλα

 

unix utils

path

 

τι να κανω για να βαλω την 30.και τι πρεπει να κανω για να περναω την εκαστοτε αναβαθμιση για να μη σας πρηζω??εν τω μεταξυ βγηκε ενα τοολκιτ απλο αλλα για το 16 αρι λεει dead link. pffffff....

επισης κατι παιζει με μπαταρια ακομα.το βραδυ το αφησα με 26 τοις εκατο και το πρωι ειχε σβησει απο μπαταρια.με τα παντα κλειστα εννοειται.ιδεες??

 

Τους οδηγούς στο πρώτο post τους έχεις δει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει θέματα με το νέο Update η συσκευή στην μπαταρία. Περιμένουμε το νέο Update.

Άντε να λυθεί γρήγορα γιατί είναι τερατάκι η μπαταρία και τζάμπα χαραμίζεται. Υπάρχει κάποιος που τρέχει το κινητό του με ART και μπορεί να μας πει την εμπειρία του?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα art για 15 μερουλες περιπου..Δεν παρατηρησα ιδιαιτερες διαφορες ομως,ισως προς το καλυτερο! Η mahdi απο χτες βραδυ δουλευει τελεια παντως :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα art για 15 μερουλες περιπου..Δεν παρατηρησα ιδιαιτερες διαφορες ομως,ισως προς το καλυτερο! Η mahdi απο χτες βραδυ δουλευει τελεια παντως :)

Φιλε οταν λες mahdi? :p

Link to comment
Share on other sites

ένα dev δεν μπορεί να ενσωματώσει το Sweep2Wake + Sweep2Sleep στον kernel μαμώ την παραξενιά μου μέσα :D:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε οταν λες mahdi? :p

 

mahdi rom......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...