Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με την resurrection ποτε δεν έβγαλα πανω από 4:30 ώρες SOT και είναι ο μόνος λογος που δεν την χρησιμοποιώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενδεικτική εικόνα της κατανάλωσης τής μπαταρίας με την νεα RR

Θα ανεβάσω μετά τις φωτογραφίες γιατί από κινητό δεν μπορώ

Edited by nikkkkos
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτική εικόνα της κατανάλωσης τής μπαταρίας με την νεα RR

Θα ανεβάσω μετά τις φωτογραφίες γιατί από κινητό δεν μπορώ

Edited by nikkkkos
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ΟΠΩΣΔHΠΟΤΕ την Resurrection Remix M v5.6.4 (20160224)!! Δεν μπορείτε να καταλάβετε για τι ταχύτητα μιλάμε!!

Με ποια gapps την πέρασες?

Σου δουλεύουν όλες οι εφαρμογές? Εμένα με παλιά έκδοση δεν δούλευαν κάποιες; εφαρμογές.

Επίσης το τιτανιουμ δεν έβλεπε το backup μου.

Ευχαριστώ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ την έκδοση Slim_mini_gapps.BETA.6.0.build.0.x-20160223-1549.zip αλλά έχει βγει και νεότερη. Ναι δουλεύουν όλα κανονικά. Δοκίμασε να περάσεις την τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ την έκδοση Slim_mini_gapps.BETA.6.0.build.0.x-20160223-1549.zip αλλά έχει βγει και νεότερη. Ναι δουλεύουν όλα κανονικά. Δοκίμασε να περάσεις την τελευταία έκδοση.

Καλημέρα

Με ποια έκδοση twrp την πέρασες?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λιγο, το support για την cos, σταματαει στην 6.χ?

 

Ναι από Cyanogen η υποστήριξη σταματάει στην 6. Μετά ότι πάρει από Oxygen.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια, καλυτερα ειναι να εχουμε ενεργοποιημενη την επιλογη αυτοματη επιλογη λειτουργειας μπαταριας η απενεργοποιημενη? Το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ΟΠΩΣΔHΠΟΤΕ την Resurrection Remix M v5.6.4 (20160224)!! Δεν μπορείτε να καταλάβετε για τι ταχύτητα μιλάμε!!

 

Που μπορώ να βρω την ρομ να την δοκιμάσω και εγώ?

Είναι εύκολο κάποιο λινκ? :)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω την ρομ να την δοκιμάσω και εγώ?

Είναι εύκολο κάποιο λινκ? :)

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-ressurrection-remix-m-t3270147

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια Marshmallow ROM έχει περισσότερα features (ή/και σταθερότητα); Resurrection Remix ή Dirty Unicorns;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια Marshmallow ROM έχει περισσότερα features (ή/και σταθερότητα); Resurrection Remix ή Dirty Unicorns;

 

Ήμουν με Dirty Unicorns 3 εβδομάδες περίπου, καλή ρομ και αρκετή παραμετροποίηση.

Από χτες είμαι με την resurrection, με κατέπληξε η παραμετροποίησή της, πολύ περισσότερη από την DU.

Από σταθερότητα είναι και οι δύο καλές, δουλεύει όμως καλύτερα η resurrection.

Καλή επιτυχία

ΥΓ.Και ένας περιηγητής ίντερνετ ειδικά φτιαγμένος για snapdragon επεξεργαστές, με διαφορά ταχύτητας από 10 έως και 30%.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ineedyourservice.RBrowser

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια Marshmallow ROM έχει περισσότερα features (ή/και σταθερότητα); Resurrection Remix ή Dirty Unicorns;

 

Φιλε Resurrection Remix από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσουμε TWRP 3.0.0.0 για να περάσουμε τη Ressurection ή μπορούμε και με το προηγούμενο; Γενικά,προτείνετε να περάσω τώρα Ressurection ή να περιμένω την COS13, που λογικά θα κυκλοφορήσει τις επόμενες μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ΟΠΩΣΔHΠΟΤΕ την Resurrection Remix M v5.6.4 (20160224)!! Δεν μπορείτε να καταλάβετε για τι ταχύτητα μιλάμε!!

Είχα δοκιμάσει τα προηγούμενα builds RR M και είχα θέματα με το δίκτυο και battery drains από το wifi. Ξαναγύρισα στη RR Lollipop που δεν είχε κανένα θέμα και η παραμετροίηση σκίζει. Τη συγκεκριμένη έκδοση με ποιο firmware την τρέχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο xda αλλά ρωτάω κι εδώ μήπως έχει κάποιος εύκαιρο link για το build 5.6.4 20160224 της RR. Δεν μπορώ να το βρω ούτε με search ούτε υπάρχει στα 2 link με τις ROM στο OP στο xda.

 

EDIT: Τελικά φλάσαρα το τελευταίο build και όλα καλά. Απλά λείπουν 2 πράγματα που χρειαζόμουν.. Να μπορώ να βάλω 4 qs tiles στη σειρά και να τερματίζω την κλήση με το power button.. Μήπως εγώ δεν τα βλέπω;

 

EDIT 2: Ντάξει, το ένα το βρήκα και είδα ότι στο build της 11ης Μαρτίου αφαίρεσαν το number of tiles per row γιατί το θεώρησαν υπεύθυνο για lag. Μια χαρά είναι μέχρι στιγμής.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...