Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστο κ αυτό .Πάντως εγώ που δεν έχω κανει αναβάθμιση ....πραγματικά δεν ξέρω σε τι θα με βοηθούσε. Τα παντα τρέχουν και λειτουργούν τέλεια. Πιστεύω όμως οτι πολλοί θα έχουν αποθαρρυνθει στο επόμενο βήμα διαβάζοντας για τα προβλήματα.... Τα οποία μπορεί κ να έχουν λυθεί και να μην το ξέρουμε....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το πήρα και εγώ και δεν έκανα update λόγω των προβλημάτων που διάβασα ότι υπάρχουν..χρειάζομαι οπωδήποτε όμως 4.4 λόγω bluetooth και μπαινω στον πειρασμο να το κανω..εδώ βλέπω γράφουν ότι μπορούμε να πάρουμε lolilop θα το δοκιμάσει κανενας τολμηρος;

http://www.upgrade-lollipop.org/mp3-0/lenovo-a7-50-a3500-6280.html

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ και δεν έκανα update λόγω των προβλημάτων που διάβασα ότι υπάρχουν..χρειάζομαι οπωδήποτε όμως 4.4 λόγω bluetooth και μπαινω στον πειρασμο να το κανω..εδώ βλέπω γράφουν ότι μπορούμε να πάρουμε lolilop θα το δοκιμάσει κανενας τολμηρος;

http://www.upgrade-lollipop.org/mp3-0/lenovo-a7-50-a3500-6280.html

 

Ας το ξαναπω αλλη μια φορα για διαφορετικη συσκευη:

 

Μακριά φίλε μου, ψεύτικες βλακείες είναι!

1. Έψαξα σε όλο το xda-developers και δεν βρήκα τίποτα (Αυτός στην σελίδα υποστηρίζει οτι το πήρε από εκεί).

2. Drivers δεν υπάρχουν καθώς δεν γνωρίζουμε το εργοστάσιο και την παραμετροποίηση που έγινε στα Lenovo!

3. Ζητάει χρήματα για τα Download κάτι που φαίνεται ύποπτο, ενώ τα σχόλια είναι Fake!

4. Τα αρχεία είναι πολύ μικρά {(27mb-43mb, εγώ σου λέω 40x3 (parts)} = 120mb - Οι rom για συσκευές με MTK rev 3.01 (8 series quad-21) ξεκινάν από τα 198+mb = FAKE

 

Παιδια το εκανα παραγγελια το μεσσημερακι, εντυπωσεις απο μπαταρια ? Με WiFi ανοιχτο μονο και οθονη, ποσο παει ?

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Τι εγίνε παιδια κανένα νέο απο αυτούς που εκαναν αναβάθμιση; Λύθηκαν τα προβλήματα;

Υγ τώρα είδα το μύνημα σου καλα που τα εγραψες γιατι δεν είχα προλάβει να το ψαξω.αν μπορούν οι mods ας αφαιρεσουν και το λινκ !

Απο μπαταρια είναι 1 ημ 18 ώρες με 6 ώρες οθονη και είναι στο 15% οποτε θεωρώ πολυ καλη

Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Τι εγίνε παιδια κανένα νέο απο αυτούς που εκαναν αναβάθμιση; Λύθηκαν τα προβλήματα;

Υγ τώρα είδα το μύνημα σου καλα που τα εγραψες γιατι δεν είχα προλάβει να το ψαξω.αν μπορούν οι mods ας αφαιρεσουν και το λινκ !

Απο μπαταρια είναι 1 ημ 18 ώρες με 6 ώρες οθονη και είναι στο 15% οποτε θεωρώ πολυ καλη

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εγώ το έχω εδώ και δέκα μέρες περίπου. Έχει την 4.4.2 και δεν μου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής στο Wi-Fi. Η μπαταρία καλή κρατάει άνετα μία μέρα. Οθόνη αρκετά καλή. Νομίζω ότι για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το απεκτησα και γω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος(μιας και προερχομαι απο manta). Εκανα την αναβαθμιση κατευθειαν και δε μου παρουσιασε καποιο προβλημα....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο αυτό θα προχωρησω και εγώ σε αναβάθμιση κσι βλέπουμε..όσοι λένε οτι εξαφανίστηκε το gps μήπως απλα θέλει φιξαρισμα ξανά; γιατί και στο δικο μου ακομα που δεν αναβαθμισα χρειάστηκε το gps fix για να κλειδώσει την πρωτη φορα(έκανε κανένα μισαωρο)
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχει κάτι που πρεπει να προσέξουμε στην αγορά μνήμης microsd για το συγκεκριμενο tablet; Class, HC και τέτοια...; Νομιζω μέχρι 32gb διαβάζει ε...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερο το class τόσο πιο γρήγορη η κάρτα, ως εκ τούτου... προτίμησε class 10.

 

Αυτο με το class δε το ηξερα να πω την αληθεια! Ευχαριστω πολυ! Απλα εννοω οτι δεν εχει θεμα με συγκεκριμενο τυπο μνηνων ε; Γιατι καποιες συσκευες για παραδειγμα δεν υποστιριζουν HC, ή υποστιριζουν μεχρι καποιο class και διαφορα τετοια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τέτοιο θέμα εδώ.

 

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ! Έχει ηδη "φύγει" παραγγελια 32αρα micro sd class10 kingston!!:D

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχετε θεμα με flash player , ??,Ενα αλλο Lenovo που μόλις παρέλαβα,(Tablet Lenovo yoga 2 pro) εχει kit kat 4.4.2 και δεν υποστηρίζει flash player, ( η Kti kat και οχι το Lenovo)Βασικά η Adobe Εχει σταματήσει την υποστήριξη για Flash apo jelly bean και μετά???Καμιά λύση?? Έχω ακολουθήσει οτι οδηγιες βρήκα στο Net αλλά τίποτα ???

 

Ok μολις βρηκα την λθση ο Puffin Web Browser υποστηριζει ανετα flash player οποτε τελος καλο ολα καλα

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχετε θεμα με flash player , ??,Ενα αλλο Lenovo που μόλις παρέλαβα,(Tablet Lenovo yoga 2 pro) εχει kit kat 4.4.2 και δεν υποστηρίζει flash player, ( η Kti kat και οχι το Lenovo)Βασικά η Adobe Εχει σταματήσει την υποστήριξη για Flash apo jelly bean και μετά???Καμιά λύση?? Έχω ακολουθήσει οτι οδηγιες βρήκα στο Net αλλά τίποτα ???

 

Ok μολις βρηκα την λθση ο Puffin Web Browser υποστηριζει ανετα flash player οποτε τελος καλο ολα καλα

 

Δοκιμασε και τον dolphin είναι αρκετά γρήγορος και υποστηρίζει και flash .

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα ενημερωτικα το navigon europe δε δουλευει στο συγκεκριμενο tablet...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και τον dolphin είναι αρκετά γρήγορος και υποστηρίζει και flash .

Ήταν απο τους πρώτους που δοκίμασα , και παρότι, ειχα βρει και εγκαταστήσει το flash player 11.1 που χρειαζόμουν , και ειχα ρυθμισει τον Dolfin να ειναι ενεργό το flash δεν έπαιζε , τουλάχιστον εκει που το χρειαζόμουν (εξακολουθουσε να μου λέει flash player is missing)ειχα δοκιμάσει πανω απο 5-6 Browser και ο μονος που έκατσε με flash ήταν ο Puffin .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί δε παιζει ac3 videos με mxplayer το tablet...; Υπάρχει κάτι που μπορω να κάνω;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλά! Έχω κάνει την αναβάθμιση σε 4.4.2 και δεν έχω κανενα πρόβλημα με το gps. Είχε στην αρχη ενα θέμα με το wifi αλλά το έφτιαξαν στο επομενο update..το ίδιο έγινε και όταν δεν υποστήριζε την εφαρμογη του twitch.. Έβγαλαν update και έφτιαξαν όλα.. Το ταμπλετ είναι παρα πολύ καλό...Κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 3 μέρες με χαλαρή χρηση..είχα να το απενεργοποιησω 10μερες και δεν κολλουσε καθόλου.. Το μόνο μειονέκτημα που έχω δει είναι οτι μπορεί να κολλήσει στο 30% για αρκετή ωρα και όταν ξεκόλλησει και κατέβει κατω του 20% πέφτει σε 5 λεπτα στο 0%..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί δε παιζει ac3 videos με mxplayer το tablet...; Υπάρχει κάτι που μπορω να κάνω;

 

Παιζουν μια χαρά. Αν δεν εχεις ήχο θα πας πανω δεξια στους από κωδικοποιητές και θα επιλέξεις τον δεύτερο :happy:

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως ειναι πολυ καλο για τα χρηματα του , το σκεφτομαι πολυ να το αγορασω προσφατα

 

1. τι διαφορα εχει το κανονικο A3500 με το FL ?

2. αξιζει να γινει root και εαν ειναι ευκολο το root ?

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως ειναι πολυ καλο για τα χρηματα του , το σκεφτομαι πολυ να το αγορασω προσφατα

 

1. τι διαφορα εχει το κανονικο A3500 με το FL ?

2. αξιζει να γινει root και εαν ειναι ευκολο το root ?

 

Παιδιά κανένας που να μπορεί να απαντήσει στο πρώτο ερώτημα;

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως ειναι πολυ καλο για τα χρηματα του , το σκεφτομαι πολυ να το αγορασω προσφατα

 

1. τι διαφορα εχει το κανονικο A3500 με το FL ?

2. αξιζει να γινει root και εαν ειναι ευκολο το root ?

 

1. νομίζω έχει 3G

2. έχεις λόγο που θες να το κάνεις ροοτ ; δεν υπάρχει απάντηση στο αν αξίζει ή όχι :)

θέλει να αλλάξεις recovery μέσω flash tool και μετά να flashareis το supersu (σε γενικές γραμμές :) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα το συγκεκριμενο tablet δωροι στην μανα μου πριν απο 2 μηνες και το ιδιο αγορασα και στην κοπελα μου για δωρο την πρωτοχρονια, μετα απο 2 μηνες λοιπον υπερ ευχαριστημενος και απο τα 2 κλπ κλπ, σημερα ανοιγει η μανα μου το ταμπλετ και μου λεει τι ειναι αυτο? To tablet ανοιξε κανονικα μονο που η μιση αριστερη οθονη ηταν ασπρη και η αλλη κανονικη, οστοσο η αφη και στην λευκη οθονη λειτουργουσε , εκανα επανεκινηση καπως ανοιξε κανονικα αλλα ηταν πιο θαμπο στην αριστερη μερια της οθονης, τωρα εστρωσε και το μονο που φαινεται ειναι αμιδρα μια γραμμη που πρεπει να την προσεξεις με μεγαααλη λεπτομερεια για να την δεις!!! Εχω εγγυηση και εχω πληρωση και εγγυηση για σπασιμο οθονης και νερα κλπ, τι λετε να κανω? σας εχει συμβει αυτο?

Ευχαριστω προκαταβολικα και καλως σας βρηκα στο φορουμ αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο myphone.

Εφόσον έχεις τέτοια εγγύηση πιστεύω ότι είσαι καλυμμένος σε κάθε περίπτωση. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να το επιστρέψεις το συντομότερο δυνατό για επισκευή. Ακόμα και αυτή η γραμμή να μείνει, δεν δικαιολογείται σε καινούργιο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...