Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχεις δίκιο φαίνεται στις φώτο ότι έχει τρύπα πίσω δεν το είχα καν στο μυαλό μου.Αλλά και πάλι δεν βρίσκω άνευ τρύπας.... Στην τελική βάζουμε ενα ωραίο αυτοκολλητακι ή το αφήνουμε ως έχει να αεριζεται κιόλας :-)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισκεφτικα ένα κινεζικο μαγαζί, και βρικα τρεις θήκες που να τεριαζουν, επέλεξα μια που έχει και πληκτρολόγιο στα 8€. Το μονι θεματακι που βρισκω είναι δεν βρισκω πως να γυρίσω σε ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Το "θεματάκι" με το πληκτρολόγιο το είχα και εγώ, αλλά λύνεται εύκολα κατεβάζοντας απο το playstore την εφαρμογή Greek HW Keyboard! Ένα προβληματάκι με τους τόνους έχω γιατί η δική μου θήκη-πληκτρολόγιο δεν έχει δεξί Alt! Για το ταμπλετ τώρα, το έχω 2 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Το "θεματάκι" με το flash player, εκτός απο τη διαδικασία με την παλιά έκδοση και τον Dolphin, ξερει κάποιος αν θα λυθεί κάποτε; Θέλω να βλέπω αγώνες live stream και με το Dolphin μερικές φορές ο flash σταματάει! Edited by gios17
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum! Σκεφτομαι να το αγορασω, αλλα κολλαω στο gps... βλεπω οτι εχει aGPS... αυτο σημαινει οτι θελει internet για να πλοηγηθεις??? Αν του περασω αγορασμενους χαρτες, θα λειτουργει ο πλοηγος off line? Εναλλακτικα, με ελκυει το MLS IQ NAVI (με εγκατεστημενους χαρτες). Απο την αλλη το μεν lenovo ειναι 4πυρηνο, ενω το MLS 2πυρηνο... Τα φωτα σας παρακαλω!!!! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι έχω δει μπορεις να αλλαξεις themes αλλά έχει μονο ένα. Υπάρχει κάποιος site που μπορούμε να κατεβασουμε κι άλλα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από e-shop στα 86,90 και θέλω να μου πείτε αν το συγκεκριμένο είναι το παρακάτω για το οποίο μιλάτε. http://www.e-shop.gr/lenovo-ideatab-a3500-59-410282-7-ips-quad-core-13ghz-8gb-wifi-gps-android-42-black-p-PER.910276 .Αν το πήρε κάποιος μπορεί να μου πει αν έχει 3g και πίσω κάμερα; (δεν αναγράφει στα χαρακτηριστικά, απλά τα είδα αλλού στο ίντερνετ) Edited by Eleutheriakos
Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό μιλάμε . Ντεν έχει πίσω κάμερα ουτε 3g .Υπάρχει και τέτοιο μοντελο αλλα είναι πιο ακριβο.http://www.e-shop.gr/lenovo-ideatab-a3500-59-411876-7-ips-quad-core-16gb-3g-wifi-bt-gps-android-42-blue-p-PER.910301 χωρίς 3g με 16gb και 2 κάμερες.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι γι αυτό μιλάμε . Ντεν έχει πίσω κάμερα ουτε 3g .Υπάρχει και τέτοιο μοντελο αλλα είναι πιο ακριβο.http://www.e-shop.gr/lenovo-ideatab-a3500-59-411876-7-ips-quad-core-16gb-3g-wifi-bt-gps-android-42-blue-p-PER.910301 χωρίς 3g με 16gb και 2 κάμερες.

Έχεις δίκιο, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το έχω πάρει και με την πρώτη έκανα την αναβάθμιση που ζήτησε. Η μπαταρία του δεν μου άρεσε. Έχασε σε δύο ώρες 40% μπαταρία που απλώς κατέβαζα παιχνιδάκια. Τρια τα άνοιξα για να δω τις κινήσεις του ώστε να το κάνω δώρο στην ανιψιά μου. Πόσο σας κρατάει η μπαταρία? Και όσοι το αναβαθμίσατε τι διαφορά είδατε σε σχέση με τη μπαταρία πριν και μετά την αναβάθμιση?

Φιλικά

Άκης

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ με τη μπαταρία πως κάποιες φορές κολλάει στο 30% για κανα 2 ώρες χρήσης. Παρόλα αυτά μετά συνεχίζει να πέφτει κανονικά δε πάει 30->0 εντός 1 λεπτού :p αλλά εμένα μου άρεσε η μπαταρία του είναι πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το πήρα και είναι μια χαρά. Αν κάποιος το έχει κάνει root να μας πει με ποιον τρόπο. Από googlάρισμα που έκανα είδα ότι πολλοί το έκαναν με το rootgenius. Edited by Eleutheriakos
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω tempered glass στην ταμπλέτα (δεν γυρίζω στις μεμβράνες πια) αλλά δεν βρίσκω παρά μόνο από aliexpress

 

Είναι ακριβό βεβαία αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν το site είναι αξιόπιστο. Δεν εχω ξαναπάρει από εκεί.

 

Μήπως μπορώ να βάλω από οποιοδήποτε άλλη 7" ταμπλέτα?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς..στο τσακ με απέτρεψε η ξαδέλφη μου που έχει το tablet να της κάνω αναβάθμιση σε 4.4.2. Δεν ήξερα ότι σε μερικούς παρουσίασε θεματάκια. Φαντάζομαι όχι σε όλους. Υπάρχει κανά νεότερο? Κάποια επικοινωνία με lenovo γι'αυτό? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημέρα. εχει δοκιμάσει κανείς να το φορτίζει με μεγαλύτερο φορτιστή? πχ έχω το galaxy note 2 και ο φορτιστής του ειναι 2α αντι για 1α του lenovo και αργεί πολύ να φορτίσει με τον δικο του. να δοκιμάσω του note η να κατσω στα αυγά μου???
Link to comment
Share on other sites

Με μια-δυο φορτίσεις δε θα έχεις πρόβλημα. Μακροπρόθεσμα όμως ίσως μειωθεί η ζωή της μπαταρίας σου λόγω υψηλότερων θερμοκρασιών.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας και απο εμενα.εχω το a3500fl και απο τοτε που περασα την kit kat δεν εχει gps εχει χαθει και το σηματακι πανω δεξια που ειχε, ξερετε κατι για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις προβλημα ξαναπερνα την δικη του.Δεν αξιζει.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους...Συγγενής μου έχει το ταμπλετάκι αυτό κι αντιμετωπίζουμε ένα θεματάκι... Πολλοί χαρακτήρες δεν βγαίνουν σωστά στις σελίδες...Άλλοι λείπουν ή άλλοι είναι με χ αντί το κανονικό γράμμα...Η κωδικοποίηση χαρακτηρων είναι στο αυτόματο. Το άλλαξα και σε unicode, πάλι τα ίδια...Τι να φταίει? Αναβάθμιση σε 4.4.2 δεν έχουμε κάνει γιατί άκουσα για λίγα προβληματάκια στην 4.4.2 με το wifi κυρίως...Εχει κανείς/καμμιά καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Με τι browser ?Δοκίμασε με chrome .

Με τον προεγκατεστημένο νομίζω...θα δοκιμάσω και chrome. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα Post σας μου δημιουργηθηκε μια απορια , γιατι δεν παίρνετε τηλ στο Support της Lenovo, όποιοι έχουν πρόβλημα μετά την αναβάθμιση?Αν πέσουν πολλα τηλ κάτι θα κανουν (τουλάχιστον καποια αναφορά στην μαμά εταιρεια), για να διορθωθεί??Απο μνήμη SD τι βάλατε? ειναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...