Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο ενα παιδι μου έχει στείλει και τελικά δεν την ήθελε. Οποτε θα επαναλαβω, έχω τρεις προσκλήσεις που λήγουν σε 21 ώρες. Αν φτάσουν στις 3-4 και δεν μου εχει στειλει κανεις, θα τις ποσταρω χύμα εδώ και στο επισημο και οποίος θέλει τις κανει claim.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα στις 11 και κάτι το πρωί παρέλαβα και εγώ το κινητό. :w00t::w00t::w00t: Παραγωγή στις 13/09. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 11 και κάτι το πρωί παρέλαβα και εγώ το κινητό. :w00t::w00t::w00t: Παραγωγή στις 13/09. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με την οθόνη.

 

Καλορίζικο!!!

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου... Μπορώ να πω πως από αυτά που διαβάζω στο forum είμαι από τους "άτυχους" που πήραν ένα με σχετικά παλιά ημερομηνία κατασκευής, 31/7! Ωστόσο ούτε κιτρίνισμα, ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα στις πρώτες ώρες χρήσης. Η συσκευή είναι υπέροχη αλλά πρέπει να συνηθίσω το μέγεθος και το android μαζί, γιατί το προηγούμενο κινητό μου ήταν iphone.
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,εχθες εκανα την παραγγελεια απο το Oneplus.net αλλα σημερα για προσωπικους λογους θελω να τo ακυρωσω,το status ειναι ακομη στο Pending Shipment,τους εστειλα πριν κανενα 2ωρο αρκετα Mail αλλα δεν πηρα απαντηση,θα μου κανουν την ακυρωση? Edited by maklovin1979
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,εχθες εκανα την παραγγελεια απο το Oneplus.net αλλα σημερα για προσωπικους λογους θελω να τo ακυρωσω,το status ειναι ακομη στο Pending Shipment,τους εστειλα πριν κανενα 2ωρο αρκετα Mail αλλα δεν πηρα απαντηση,θα μου κανουν την ακυρωση?

 

Έτσι όπως πωλείται στην Ελλάδα θα μπορέσεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στη στιγμή, μη σου πω ότι θα βγάλεις κι όλας, εκτός αν βιάζεσαι τα χρήματα.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι καλύτερο να αγοράσεις το 64gb μέσω του oneplus.net ή μέσω κινέζικου μαγαζιού ??

 

Αν προτείνει κάποιος το 2ο ας μου πει και από που γιατί είμαι τελείως άσχετος . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο χτύπημα για το κινητό σήμερα, με αποτέλεσμα σημαδάκι επάνω αριστερά στο αλουμινένιο περίβλημα της συσκευής και θραύση ενός μικρού κομματιού του orzly tempered glass στην ίδια γωνία, αλλά και μια ρωγμή από αριστερά προς τα δεξιά σε όλη την επιφάνεια του glass. Για το τζαμάκι δε με πείραξε, έτσι και αλλιώς δε το συμπάθησα και πολύ το συγκεκριμένο, γιατί σε ούτε 2 μήνες χρήσης γέμισε σημάδια. Αλλά με το ότι πληγώθηκε το σασί της συσκευής ΞΕΝΕΡΩΣΑ... Ευτυχώς έχω παραγγείλει την DIZTRONIC και θα το κρύψω από πίσω να μην το βλέπω. Και ήδη έφυγε παραγγελία για Nilkin tempered glass προς αντικατάσταση του προηγούμενου. Να δούμε τι λέει και αυτό το τζαμάκι...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι καλύτερο να αγοράσεις το 64gb μέσω του oneplus.net ή μέσω κινέζικου μαγαζιού ??

 

Αν προτείνει κάποιος το 2ο ας μου πει και από που γιατί είμαι τελείως άσχετος . Ευχαριστώ

 

Απο το site της oneplus.net για περισσότερα διάβασε αυτό το θέμα, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες. Ξεκίνα από το πρώτο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

Έλαβα μία πρόσκληση για τη παραγγελία του OPO, αλλά θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με τη διαδικασία. Διάβασα αρκετά στο παρόν νήμα, αλλά θα ήθελα να το ξεκαθαρίσω, μη βρεθώ εκτεθειμένος.

Για παραγγελία εδώ στην Ελλάδα ποια είναι η διαδικασία, μιας και με ενημερώνει το site πως δεν μπορεί να σταλεί η συσκευή εδώ...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

Έλαβα μία πρόσκληση για τη παραγγελία του OPO, αλλά θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με τη διαδικασία. Διάβασα αρκετά στο παρόν νήμα, αλλά θα ήθελα να το ξεκαθαρίσω, μη βρεθώ εκτεθειμένος.

Για παραγγελία εδώ στην Ελλάδα ποια είναι η διαδικασία, μιας και με ενημερώνει το site πως δεν μπορεί να σταλεί η συσκευή εδώ...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δες το πρώτο ποστ του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως πωλείται στην Ελλάδα θα μπορέσεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στη στιγμή, μη σου πω ότι θα βγάλεις κι όλας, εκτός αν βιάζεσαι τα χρήματα.

ακομη δεν εχουν απαντηση απο εχθες σχετικα που ζητησα να γινει ακυρωση της παραγγελειας,τους εχω στειλει 5 email.το status ειναι ακομη στο pending,λες να ειμαι τυχερος κ να κανουν ακυρωση?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ups απο Γερμανία είναι τα ζώα μου αργά. Έφυγε χθες και εχει ημερομηνία παραδοσης 9-10. Με τα πόδια το στέλνουν?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο χτύπημα για το κινητό σήμερα, με αποτέλεσμα σημαδάκι επάνω αριστερά στο αλουμινένιο περίβλημα της συσκευής και θραύση ενός μικρού κομματιού του orzly tempered glass στην ίδια γωνία, αλλά και μια ρωγμή από αριστερά προς τα δεξιά σε όλη την επιφάνεια του glass. Για το τζαμάκι δε με πείραξε, έτσι και αλλιώς δε το συμπάθησα και πολύ το συγκεκριμένο, γιατί σε ούτε 2 μήνες χρήσης γέμισε σημάδια. Αλλά με το ότι πληγώθηκε το σασί της συσκευής ΞΕΝΕΡΩΣΑ... Ευτυχώς έχω παραγγείλει την DIZTRONIC και θα το κρύψω από πίσω να μην το βλέπω. Και ήδη έφυγε παραγγελία για Nilkin tempered glass προς αντικατάσταση του προηγούμενου. Να δούμε τι λέει και αυτό το τζαμάκι...

δεν του ειχες καθολου θηκουλα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ups απο Γερμανία είναι τα ζώα μου αργά. Έφυγε χθες και εχει ημερομηνία παραδοσης 9-10. Με τα πόδια το στέλνουν?

 

Μη μου λες τέτοια και τρομάζω :worry:

 

Μετά από περίπου δυο μέρες, το status της παραγγελίας άλλαξε από Pending Shipment σε Processing. Φαντάζομαι μέχρι αύριο-μεθαύριο θα έχω λάβει mail από mailboxde :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ups απο Γερμανία είναι τα ζώα μου αργά. Έφυγε χθες και εχει ημερομηνία παραδοσης 9-10. Με τα πόδια το στέλνουν?

 

Χθες έφυγε και το δικο μου και έχει την ίδια ημερομηνία παράδοσης. Με χελώνα τα στέλνουν μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι κάτοχος Νexus 5, το οποίο σκέφτομαι να δώσω στην κοπέλα μου (έχει ένα Xperia S) και να πάρω το OnePlus One. Είδα ότι και το Ν6 αναμένεται να είναι πολύ μεγάλο, οπότε ψήνομαι ακόμη περισσότερο για το OnePlus One. Αξίζει η μετάβαση; Επιπλέον, είναι καλύτερο να το αγοράσω από Ολλανδία ή από Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Χθες έφυγε και το δικο μου και έχει την ίδια ημερομηνία παράδοσης. Με χελώνα τα στέλνουν μάλλον.

 

Το έχουμε ξαναγράψει. Έρχεται οδικώς.

 

Παίδες είμαι κάτοχος Νexus 5, το οποίο σκέφτομαι να δώσω στην κοπέλα μου (έχει ένα Xperia S) και να πάρω το OnePlus One. Είδα ότι και το Ν6 αναμένεται να είναι πολύ μεγάλο, οπότε ψήνομαι ακόμη περισσότερο για το OnePlus One. Αξίζει η μετάβαση; Επιπλέον, είναι καλύτερο να το αγοράσω από Ολλανδία ή από Ελλάδα;

 

Αν δεν έπρεπε να δώσεις το Nexus 5, όπως έγινε και μ' εμένα που έδωσα σε συγγενή που είχε πρόβλημα με το δικό του τηλέφωνο, το Nexus 4, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει λόγος να φύγεις από το 5άρι.

Αν το δώσεις, τότε ναι, βρες μία πρόσκληση και πάρ' το.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπρεπε να δώσεις το Nexus 5, όπως έγινε και μ' εμένα που έδωσα σε συγγενή που είχε πρόβλημα με το δικό του τηλέφωνο, το Nexus 4, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει λόγος να φύγεις από το 5άρι.

Αν το δώσεις, τότε ναι, βρες μία πρόσκληση και πάρ' το.

Ήσουν σαφής :) Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναγράψει. Έρχεται οδικώς.

 

Κάπου το έχασα αυτό. Δηλαδή 20 ευρώ για οδική μεταφορά? Ήμαρτον.

Στην αναμονή αρκετές μέρες λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις:

1)Επελεξα απο την oneplus το basic πακετο με την μεταφορα προς την mailboxde......ποσες μερες θα κανει για να φτασει στην mailbox απο την one plus?

2)Ποια απο ολες τις μεθοδους αποστολης απο την mailboxde για Ελλαδα ειναι καλυτερη και ποσο και θα διαρκεσει απο την στιγμη που θα τους πληρωσω μεχρι να φτασει σπιτι μου????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις:

1)Επελεξα απο την oneplus το basic πακετο με την μεταφορα προς την mailboxde......ποσες μερες θα κανει για να φτασει στην mailbox απο την one plus?

2)Ποια απο ολες τις μεθοδους αποστολης απο την mailboxde για Ελλαδα ειναι καλυτερη και ποσο και θα διαρκεσει απο την στιγμη που θα τους πληρωσω μεχρι να φτασει σπιτι μου????

 

Ρε σεις, ΕΛΕΟΣ!

Πάρτε το νήμα από την αρχη ή τέλος πάντων, τα τελευταία 100-200 μηνύματα, τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα/κάθε 30 ποστς...!!!

 

Συμφορουμίτες, παράκληση, ΜΗΝ απαντάτε σε ερωτήσεις "ποσες μέρες κάνει", "τι να επιλέξω", γεμίσαμε το νήμα με επαναλαμβανόμενες πληροφορίες και ΧΑΝΟΝΤΑΙ οι ουσιαστικές ερωτήσεις/απαντήσεις!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Απο oneoplus one σε mailboxde περίπου πέντε μέρες. Μετά δυο μέρες για να φύγει το δέμα απο εκεί. Για τους τρόπους μεταφοράς απο εκεί, η ups στέλνει οδικώς. Επομένως άλλες πέντε δεκα μέρες (εξαρτάται αν πετύχεις Σάββατο Κυριάκο).

 

Όποιος κουράστηκε επειδή δεν διάβασαν όλοι 200 σελίδες ας πάει καμιά βόλτα.

Η αποστολή του κινητού επιβαρύνει με τριάντα ευρώ και αρκετές μέρες το κόστος ενος κινέζικου κινητού.

 

Χρήσιμο είναι να υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες για να προγραμματιζει κανείς την πορεία του.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο χτύπημα για το κινητό σήμερα, με αποτέλεσμα σημαδάκι επάνω αριστερά στο αλουμινένιο περίβλημα της συσκευής και θραύση ενός μικρού κομματιού του orzly tempered glass στην ίδια γωνία, αλλά και μια ρωγμή από αριστερά προς τα δεξιά σε όλη την επιφάνεια του glass. Για το τζαμάκι δε με πείραξε, έτσι και αλλιώς δε το συμπάθησα και πολύ το συγκεκριμένο, γιατί σε ούτε 2 μήνες χρήσης γέμισε σημάδια. Αλλά με το ότι πληγώθηκε το σασί της συσκευής ΞΕΝΕΡΩΣΑ... Ευτυχώς έχω παραγγείλει την DIZTRONIC και θα το κρύψω από πίσω να μην το βλέπω. Και ήδη έφυγε παραγγελία για Nilkin tempered glass προς αντικατάσταση του προηγούμενου. Να δούμε τι λέει και αυτό το τζαμάκι...

Αδερφε την diztronic την ψαχνω καιρο τρ..απο που την παρηγγειλες? Το nillkin τζαμακι εχω και εγω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την ποιοτητα του.(αν και ειναι η πρωτη φορα που εβαλα σε κινητο μου τζαμακι) ειναι σαν να μην εχει τπτ απο πανω..

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...