Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αντί της Γερμανικής διεύθυνσης, το αγοράζεις μέσω Γαλλίας και το στέλνεις στο φίλο σου. Για να "ανοίξει" η επιλογή της Γαλλίας σαν διεύθυνση αποστολής, κάτω δεξιά επιλέγεις τη σημαία, και βάζεις Γαλλία μετά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, αντί της Γερμανικής διεύθυνσης, το αγοράζεις μέσω Γαλλίας και το στέλνεις στο φίλο σου. Για να "ανοίξει" η επιλογή της Γαλλίας σαν διεύθυνση αποστολής, κάτω δεξιά επιλέγεις τη σημαία, και βάζεις Γαλλία μετά.

Τέλεια. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά λένε για το αντίπαλο κινητό του Mi3, και το παρακολουθώ (αν και δεν το αλλάζω το Mi3 μου....my precious :p ), εάν ενδιαφέρεται κάποιος να το πάρει, μου ήρθε ενημέρωση σήμερα από το Coolicool ότι το φέρανε στην ευρωπαϊκή τους αποθήκη την 64GB έκδοση, άρα παραλαβή σε 2-5 ημέρες και χωρίς τελωνείο -> http://www.coolicool.com/stock-in-europe-oneplus-one-qualcomm-64gb-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-g-g-34355 - 347€ τελική.
Link to comment
Share on other sites

για να μας φοβήσω λίγο.......

προσοχή στην οθόνη παιδιά!

150 € κόστος + 30 μέρες χωρίς τηλ

 

https://forums.oneplus.net/threads/cracked-screen-replacement.88500/page-2

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του One Plus One, από τις διαθέσιμες σήμερα (Αυγουστος 2014) χώρες, η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή φαίνεται να είναι η Γερμανία, αφού η έκδοση 64Gb στoιχίζει €299 (30 ευρώ πάνω από την έκδοση 16Gb)

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν ειναι ο ακόλουθος:

Σε PC, κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το λογισμικό TunnelBear, το οποίο μας επιτρέπει να "ξεγελάσουμε" τους Servers της O+O και να φανεί οτι "ψωνίζουμε" από Γερμανία - θα το χρησιμοποιήσουμε ΜΟΛΙΣ έχουμε invite (πρόσκληση)

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ωστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (οχι στο forum) - πάνω δεξια. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Οταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Οταν λοιπόν λάβουμε invite, ενεργοποιούμε το TunnelBear, το βάζουμε σαν GERMANY και ξεκινάμε το "CLAIM" (διεκδίκηση) της πρόσκλησης

Βάζουμε το OpΟ στο καλάθι (και οποια accessories χρειάζομαστε), επιλέγουμε Express Shipping (€4,99 - μοναδική επιλογή σήμερα) και κάνουμε παραγγελία, προσέχοντας να έχει shipping address αυτή του mailboxde.com

Οταν το πακέτο φτάσει στην mailboxde.com (συνήθως 2-4 μέρες από την παραγγελία - υπο κανονικές συνθήκες), μας έρχεται μήνυμα οτι εχουν δεμα και μας προτείνουν τρόπους αποστολής (με τις αντίστοιχες χρεώσεις) + την προμήθεια τους + μια μικρή προμήθεια (1 ευρώ περίπου) για την "φόρτωση" μέσω Paypal.

Οι επιλογές είναι

Czech Post - Registered Mail, Insured up to 35 EUR >>12,22 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 35 EUR >>13,69 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 100 EUR >> 15,47 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 200 EUR >> 17,26 EUR

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR >> 17,41 EUR

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR >> 19,78 EUR

Deutsche Post Small Package, Insurance up to 400 EUR >> 20,83 EUR

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 1.000 EUR >> 29,31 EUR

EMS - Insurance up to 150 EUR >> 41,66 EUR

Για την Αθήνα, ίσως η UPS (5-7 business days) να είναι η καλύτερη επιλογή, για επαρχία όμως υποψιάζομαι οτι το Deutsche Post Weltpaket - Priority (4 business days) θα είναι γρηγορότερο...

 

Ο Shuffle εδώ έχει έναν "οδηγό" επιλογής/διαφορών της κινέζικης & official/international έκδοσης

 

update: Τελικά, η UPS από Γερμανία > Αθήνα χρειάζεται 3 εργάσιμες ενώ η DHL Premium WeltPaket τουλάχιστον 5 εργάσιμες, οπότε δεν βλέπω λόγο να μην επιλέξει κάποιος την UPS...

 

 

 

Πήρα πρόσκληση πριν μια βδομάδα αλλά δεν είχα δεί αυτό το τρόπο αγοράς, και την έχασα. Σήμερα βρήκα αυτό το νήμα. Την πάτησα και τώρα κλαίω. :cry::cry::cry::vava::vava::fool::fool::fool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.θελω να παραγγειλω το 64 oneplus one.μπορειτε να μου προτεινετε εμπιστο site,χωρις να χρεωνουν μεταφορικα,και να ερθει οσο πιο γρηγορα γινετε,γιατι απο τι εψαξα πολλα ακουγονται για μουφα site και η παραγγελια κανει εως και 20 μερες.το χω βαλει στο ματι εδω και καιρο και εχω κολλησει θελω να το αποκτησω αμεσα και ειπα να σιγουρευτω πρωτα γιαυτο ρωταω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.θελω να παραγγειλω το 64 oneplus one.μπορειτε να μου προτεινετε εμπιστο site,χωρις να χρεωνουν μεταφορικα,και να ερθει οσο πιο γρηγορα γινετε,γιατι απο τι εψαξα πολλα ακουγονται για μουφα site και η παραγγελια κανει εως και 20 μερες.το χω βαλει στο ματι εδω και καιρο και εχω κολλησει θελω να το αποκτησω αμεσα και ειπα να σιγουρευτω πρωτα γιαυτο ρωταω.

 

Ξεχασα να αναφερω δεν εχω προσκληση αρα λογικα παιρνω το κινεζικο,απο τι διαβασα δν εχει διαφορες με το ευρωπαικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή πολλά λένε για το αντίπαλο κινητό του Mi3, και το παρακολουθώ (αν και δεν το αλλάζω το Mi3 μου....my precious :p ), εάν ενδιαφέρεται κάποιος να το πάρει, μου ήρθε ενημέρωση σήμερα από το Coolicool ότι το φέρανε στην ευρωπαϊκή τους αποθήκη την 64GB έκδοση, άρα παραλαβή σε 2-5 ημέρες και χωρίς τελωνείο -> http://www.coolicool.com/stock-in-europe-oneplus-one-qualcomm-64gb-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-g-g-34355 - 347€ τελική.

 

Αυτο που λες ισχυει;μπορω να το παραγγειλω απο εκει χωρις προσκληση,εαν ειναι ετσι με εσωσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.θελω να παραγγειλω το 64 oneplus one.μπορειτε να μου προτεινετε εμπιστο site,χωρις να χρεωνουν μεταφορικα,και να ερθει οσο πιο γρηγορα γινετε,γιατι απο τι εψαξα πολλα ακουγονται για μουφα site και η παραγγελια κανει εως και 20 μερες.το χω βαλει στο ματι εδω και καιρο και εχω κολλησει θελω να το αποκτησω αμεσα και ειπα να σιγουρευτω πρωτα γιαυτο ρωταω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ξεχασα να αναφερω δεν εχω προσκληση αρα λογικα παιρνω το κινεζικο,απο τι διαβασα δν εχει διαφορες με το ευρωπαικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο που λες ισχυει;μπορω να το παραγγειλω απο εκει χωρις προσκληση,εαν ειναι ετσι με εσωσες.

 

Δεν θυμάμαι να λέει κάτι για πρόσκληση. Γιατί δεν τους ρωτάς στο skype!?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κύριοι. Βρήκα σε αυτό το σαιτ http://www.vickmall.com/original-one-plus-one-64gb-smartphone-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

Το 64αρι με 325€ αν δεν κανω λάθος. Είναι έμπιστο σαιτ; Εχει αγορασει κανενας απο εκει;

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως έμπιστο!

Προχώρα άφοβα!

Να τους πεις να γράψουν χαμηλή αξία στο πακέτο και αποστολή με singapore post!Σε 15 μέρες στα χέρια σου!

Γειά σας κύριοι. Βρήκα σε αυτό το σαιτ http://www.vickmall.com/original-one-plus-one-64gb-smartphone-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

Το 64αρι με 325€ αν δεν κανω λάθος. Είναι έμπιστο σαιτ; Εχει αγορασει κανενας απο εκει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρολλαρεις, ετσι;

 

Απολύτως έμπιστο!

Προχώρα άφοβα!

Να τους πεις να γράψουν χαμηλή αξία στο πακέτο και αποστολή με singapore post!Σε 15 μέρες στα χέρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνηθίζω... Πριν μερικές μέρες παρέλαβα το redmi note για λογαριασμό φίλου. Είναι άψογοι.. Περίμενε να σου πουν και άλλοι..
Link to comment
Share on other sites

Ότι πιο έμπιστο από τα κινέζικα μαγαζιά τους τελευταίους μήνες, Κάνε κάτι μια επικοινωνία με την σελινα για Κανά δωράκι και ΜΗΝ επιλέξεις για αποστολή courier, θα σου στοιχίσει iphone6

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να παρήγγειλε και να του ήρθαν οι official θήκες από oppomart? Θέλω να πάρω μία θήκη και ένα flip cover, άλλα δεν νομίζω ότι αξίζει να μπω πάλι στη διαδικασία να τα πάρω μέσω Γερμανίας.. Ρωτάω για να δω αν αξίζουν οι θήκες, και για το πόσο αξιόπιστο είναι το oppomart, πόσες μέρες κάνει περίπου κτλ.

 

Πήρα εγώ την πράσινη back cover από το oppomart. Μου ήρθε στη πόρτα σε 2 βδομάδες πάνω κάτω. Κουκλί η κινητάρα μας και με το πράσινο από πίσω είναι ακόμα πιο όμορφη!!!! Οπότε ναι δεν χρειάζεται να το στείλεις πρώτα Γερμανία...

 

http://s13.postimg.org/u5u1yqun7/IMG20140823003521.jpg

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

επειδη εινδιαφερομε για την αγορα του oneplus one και δεν ξερω ποτε θα στειλουν invitation σε ενα φιλαρακι που το πηρε.. ειδα σε ενα ποστ πιο πριν για αυτο το site... http://www.coolicool.com/stock-in-europe-oneplus-one-qualcomm-64gb-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-g-g-34355

αυτο ειναι το ευρωπαικο ή το κινεζικο ?? ειναι το κινεζικο και απλα το εχουν σε ευρωπαικες αποθηκες για να μην πληρωσουμε τελωνειο?? τι μου προτεινετε?? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εινδιαφερομε για την αγορα του oneplus one και δεν ξερω ποτε θα στειλουν invitation σε ενα φιλαρακι που το πηρε.. ειδα σε ενα ποστ πιο πριν για αυτο το site... http://www.coolicool.com/stock-in-europe-oneplus-one-qualcomm-64gb-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-g-g-34355

αυτο ειναι το ευρωπαικο ή το κινεζικο ?? ειναι το κινεζικο και απλα το εχουν σε ευρωπαικες αποθηκες για να μην πληρωσουμε τελωνειο?? τι μου προτεινετε?? ευχαριστω!!

 

Λογικά είναι το κινέζικο αλλά σε Ευρωπαικη αποθήκη. Ετσι και αλλιως είναι τα ιδια σε hardware απλα η εγγυηση αλλάζει αν το πάρεις από κινέζικο κατάστημα ( 1χρονο , ειτε από κιίνα ή απο την αποθήκη τους στην ευρώπη ) σε σχέση με το αν το πάρεις από την Oneplus με invite ( 2 χρόνια )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μοναδική διαφορά ευρωπαϊκού και κινέζικου είναι η εγγύηση;

 

Και το logo της cyanogenmod στο πίσω καπάκι που δεν έχει το κινέζικο. Από hardware είναι τα ίδια.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Όλο λέμε πάντως για τα δυο χρόνια της ευρωπαϊκής εγγύησης....

 

Θα υπάρχει η εταιρεια σε δυο χρόνια;:O

 

 

Γιατι να μην υπάρχει ; Έχεις ένδειξη οτι θα πάψει να υπάρχει ;

Link to comment
Share on other sites

επειδη ισως το αγορασω τωρα απο coolicool , θα υπαρχει καπιο θεμα με το 4g?? οι συχνοτητες με το international ειναι οι ιδιες??

Κανένα θέμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

SOS μολις εκανα αγορα απο coolicool .. την στιγμη που εβαλα τα στοιχεια μ και πατησα για πληρωμη μεσω paypal μου εβγαλε το chrome αν θελω να παραμεινω σε αυτη την σελιδα ή εξοδος.. εγω εβαλα να παραμεινω και δεν εκανε κατι.. εκανα refresh και μου βγαζει αδια σελιδα.. παω τωρα στον λογαριασμο μ και μου διχνει πως το εχω στα orders αλλα δεν τ εχω πληρωσει... τι να κανω?? να το κανω delete και ξανα απο αρχη??
Link to comment
Share on other sites

εκανα delete την παραγγελια και την εκανα ξανα... οταν μ εβγαλε το σχετικο μηνυμα επελεξα εξοδος απο την ιστοσελιδα και με μετεφερε στ paypal!! πιστευω ολα πηγαν καλα!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...