Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι cubot x9 λογω μπαταριας

ουτε g7 διοτι σε αυτη την τιμη βρισκεις πολυ ισχυροτερα

(εκτος και αν σε ενδιαφερει μονο το design, οποτε g7).

 

δες lenovo a806 (μονοκαρτο), elephone p6000, ulefone be pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω ενα κινητο με τα παρακατω:

4G, 4'7inch (βασικα δεν θελω να ειναι πανω απο 135mm υψος), 2gb ram..

 

Διαβασα οτι βγαινει το Xiaomi Redmi 2 με 2gb ram το οποιο θα ειναι υπερ-τελειο για αυτο που θελω.. αλλα ποιος ξερει ποτε θα βγει..

εχει κανεις κατι να μου προτεινει? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν παραγγελνεις απο εδω Note 4 που ειναι οικονομικοτερο(575-585) και να πληρωσεις + 20 τα μεταφορικα ...φυσικα δεν γνωριζω τις τιμες των αλλων 2 κινητων που λες..και ποσο διαθετεις..
www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες παρήγγειλα το Ρ6000 και μετα τ ακυρωσα. Διαβασα και εδω και σε αλλα site για πολλα προβληματα στα Ελεφαντοφωνα. Παντως και σαν εμπειρος χρηστης (πλεον) Lenovo δεν εχω και λιγα προβληματα.... :lol::lol::lol:

 

Υ.Σ. Το free shiping του Fox shop ειναι μαιμου. θα το δεις οταν παραγγειλεις. +10 με 15 ευρω παει.

Edited by jacob4os
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν παραγγελνεις απο εδω Note 4 που ειναι οικονομικοτερο(575-585) και να πληρωσεις + 20 τα μεταφορικα ...φυσικα δεν γνωριζω τις τιμες των αλλων 2 κινητων που λες..και ποσο διαθετεις..

 

Οτι κινητο και να πάρω με παραγγελία θα είναι

Πληροφοριακά τα άλλα 2 εχουν γύρω στα 370-400

Πιο πολύ προς G3 σκεφτόμαι όμως κάποια πράγματα που ακόυσα τουλάχιστον για τις αρχικές παρτίδες με προβλημάτισαν.

Γιαυτό θα ήθελα απόψεια πό χρήστες που πήραν τελευταίες παρτίδες

Για το Note 3 γνωστές οι δυνατότητες του

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Ηρθη η ωρα για καινουριο κινητο.

Εχω διαβασει για καποια κινητα απο εδω στο site, αλλα δεν ξερω ποιο να διαλεξω.

Jiayu s3

Lenovo A806

Cubot X9

Coolpad F1

Zte v5 max

Zte v5 red bull

Elephone p3000s

 

Παρακαλω τα φωτα σας.

Link to comment
Share on other sites

ναι (με 4G, 2gb ram, με 16gb rom, μπαταρια 2500mah και ανω, κατευθειαν με android 4.4)

a806 (δεν εχει notification led. πολυδοκιμασμενο)

p3000s

v5 max (antutu ~20.000 αντι ~30.000)

s3 (pre-sale)

εχε υποψη και:

p6000 (μικροθεματα, ισως λυθουν στο επερχομενο lollipop update)

ulefone be pro (πολυ νεο, αδοκιμαστο)

ecoo e02 pro (πολυ νεο, αδοκιμαστο)

ecoo aurora (πολυ νεο, αδοκιμαστο)

coolpad f2 (μετρια αυτονομια)

 

οχι

x9 (μικρη μπαταρια)

f1 περασμενη φουρνια (χωρις 4g, μονο 8gb rom, android 4.2)

v5 red bull εκδοση 2gb ram περασμενη φουρνια (χωρις 4g, μονο 8gb rom, android 4.3)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν παραγγελνεις απο εδω Note 4 που ειναι οικονομικοτερο(575-585) και να πληρωσεις + 20 τα μεταφορικα ...φυσικα δεν γνωριζω τις τιμες των αλλων 2 κινητων που λες..και ποσο διαθετεις..

 

Σωστός . Επίσης εκτός από το g3 μπορεί να πάρει και το xperia Z3 από Ελλάδα που θα του βγει φθηνότερα ανάλογα με αυτό που του αρέσει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος xiaomi hongmi redrice και είμαι υπερευχαριστημένος.Η επιλογή ηταν εύκολη τότε.

Τώρα τα πράγματα είναι πιο πολύπλοκα αν δεις και μόνο την xiaomi π.χ που σε αυτά τα χρήματα έχει 3-4 μοντέλα.

 

Λοιπόν ψάχνω κινήτο ια την αδερφή με 150ευρω ανάμεσα απο xiaomi,lenovo,zte,huawei.

 

Οι απαιτήσεις δεν είναι μεγάλες.

 

Βασικά:

gorilla glass

οθόνη 720p

>=4core

 

προαιρετικά:

2ram

4g

>2500mah

 

vfm στα 150 ευρώ?

help

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μεταξι Note 3 και G3 16 gb ως πρώην κάτοχος και των 2 μπορώ να πω ότι το Note 3 έχει καλύτερη μπαταρία καλύτερο ακουστικό για κλήσεις κ πιο καθαρό ηχείο. Από την άλλη το G3 πιο δυνατό ήχο ηχείου πιο καλή αίσθηση στο χέρι με ελάχιστα bezel και μικρό μέγεθος λιγο καλύτερη καμερα κ πολυ πιο γρήγορη και ειδικά με την Lolipop το G3 μου φάνηκε πιο γρήγορο. Αυτά απο μένα ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται το note 4...ακομα δηλ..ειναι πανακριβο,και με το note3 ειναι σχεδον το ιδιο...και εγω g3 θα σου ελεγα...το 32 gb ειναι ακριβο...εγω τα εχω και τα δυο..16 gb 32gb..δεν υπαρχει πολυ διαφορα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται το note 4...ακομα δηλ..ειναι πανακριβο,και με το note3 ειναι σχεδον το ιδιο...και εγω g3 θα σου ελεγα...το 32 gb ειναι ακριβο...εγω τα εχω και τα δυο..16 gb 32gb..δεν υπαρχει πολυ διαφορα..

 

πηρα ομως τα 32gb το βρηκα σε καλη τιμη και επειδη η διαφορα σε σχεση με τα 16gb ηταν 40ευρω μονο προτιμισα αυτο

Στην πραξη πλεον οταν το παραλαβω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα κινητό μέχρι 200 ευρώ περίπου που να έχει καλή κάμερα (όσο γίνεται) και καλή μπαταρία.

 

Έχω δει το g2 από ebay αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις εκδόσεις και αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην Ελλάδα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια πανω απο 100 αναγνωσεις και κανενας δεν εχει αποψη για το θεμα ?ειναι δυνατον?μηπως εκανα την ερωτηση σε λαθος νημα? (επιλογη συσκευης)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...