Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πόσα ευρώ όμως; αν δεν μας πεις..

 

Και τι κατασκευάστρια εταιρεία, αμά πχ είναι η Bananan από πίσω και 2 ευρώ να το πάρει, έχει ουσία; :p

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

Αυτή την έκδοση παραγγέλνω για ευρώπη σωστά?4g δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

το a806 ειναι συγκεκριμενη εκδοση του a8 golden warrior.

εφοσον γραφει a806 ειναι οκ. να ξερεις δεν εχει notification led.

ουτε gorilla glass που εγραψες οτι θες. ομως ειναι πολυ καλο vfm.

 

παρε το απο to2c.com, vickmall.com, minideal.com

οπου εχει καλυτερη τιμη-προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα το καινούριο πάντως. Είναι πολύ καλή συσκευή το 816.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...το πήρα πριν λίγο απο vickmall...

Το είδα οτι δεν έχει γορίλα αλλα είναι τόσο τούμπανο που άξιζε.

 

Ίσως αν ήταν για μένα να κοιτούσα κάτι άλλο γιαυτό το λόγο κ μόνο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο φίλε μου! !! Ποτέ δεν ξέρεις τι βλάβη μπορεί να σου εμφανίσει ξαφνικά ένα μεταχειρισμένο τηλεφωνο.

Γενικά είμαι κατά των μεταχειρισμένων. Δεν ξέρεις πόσο θα ζήσει και τι χρήση του είχε κάνει ο προηγούμενος κάτοχος.

Μπορεί να το αγοράσεις εσύ σαν ελαφρώς μεταχειρισμένο (σχεδόν αχρησιμοποιητο) αλλά να του είχε πέσει σε νερό ας πούμε. Αν το πάρεις από μαγαζί με μεταχειρισμένα ιποτιθετε Ότι τα ελεγχουν Αλλά μπορει να φαίνεται οκ Και να σου βγάλει θεμα αργοτερα. Γνώμη μου!

Εκτός κ αν.το πάρεις από άνθρωπο που γνωρίζεις κ.ξέρεις ότι το πρόσεχε σαν τα μάτια του!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

lenovo ~100-150€. 8 core, ddr3 4G

 

Αν έχεις καταλήξει σε αυτη την εταιρια και με αυτα τα λεφτα, προχωράς, δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι μου προτεινετε;;

htc one m7 μεταχειρισμενο στα 240 η htc desire 816 καινουριο;;

 

816 να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και ειναι και καλή συσκευή, θα πάει δυνατά στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα κινητό μέχρι 200 ευρώ περίπου που να έχει καλή κάμερα (όσο γίνεται) και καλή μπαταρία.

 

Έχω δει το g2 από ebay αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις εκδόσεις και αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην Ελλάδα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν βρεις Europe έκδοση, με τα δίκτυά μας δεν εχεις πρόβλημα με το G2, θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..Θα τσεκάρω και τα υπόλοιπα.

 

Απο αυτά το F1 ειναι το πιο δουλεμένο και αξιόπιστο απλά είναι λίγο παλιό πλέον. Λάβε το υποψην.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά κινητού με αυτά τα χαρακτηριστικά;

 

ΗVGA αναλυση ειναι 480x320 που δεν υπαρχει σε κινητο 5 ιντσων.Λογικα,ειναι απο το Aliexpress αυτα τα χαρακτηριστικα και ειναι μαιμου.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.. Αν ρωτας μεταχειρισμενο η καινουριο προτείνω καινούριο..αν ρωτας ποια συσκευη ειναι καλυτερη σαφως και το m7 ειναι ανωτερο και πιο βολικο με καλυτερα χαρακτήριστικα.. Το θεμα ειναι τι θες εσυ!
Link to comment
Share on other sites

Με 30-40 ευρώ παραπάνω πας στο LG g 2.... Το οποίο είναι ανώτερο και των 2. Αξίζει η υπέρβαση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ΗVGA αναλυση ειναι 480x320 που δεν υπαρχει σε κινητο 5 ιντσων.Λογικα,ειναι απο το Aliexpress αυτα τα χαρακτηριστικα και ειναι μαιμου.

Με προλαβες.

 

Μην κάνεις την μακακια αδερφέ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Με 30-40 ευρώ παραπάνω πας στο LG g 2.... Το οποίο είναι ανώτερο και των 2. Αξίζει η υπέρβαση.

 

Σε χαρακτηριστικα ναι ειναι ανωτερο.. Σε ποιοτητα κατασκευης δεν συκρινεται με το m7.οσον αφορα εμπειρια χρησης δεν νομιζω να καταλαβεις διαφορα.. Και παιζει πολυ ρολο το sense 6.παλι αυτη ειναι η αποψη μου.. Μην παρεξηγηθω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάνω από δέκα κινητά και όλα τους μεταχειρισμένα. Απλά προσέχω στο εκάστοτε σαιτ Τον πωλητή κ τις αξιολογήσεις τους. Κανένα Δεν μ είχε βγει σκαρτο έως Τώρα .
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάνω από δέκα κινητά και όλα τους μεταχειρισμένα. Απλά προσέχω στο εκάστοτε σαιτ Τον πωλητή κ τις αξιολογήσεις τους. Κανένα Δεν μ είχε βγει σκαρτο έως Τώρα .

 

Ομοιως και εγω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ΗΤC 8S μου αρχισε να εχει δική του βούληση αφου αντεξε 7 μηνες με σπασμένη οθόνη οπότε ήρθε η ώρα να το αλλάξω,τα περιθώρια του budget πολύ στενά (μέχρι 150 με το ζορι) αλλα αν ειναι για καμια εξαιρετική περίπτωση μπορω να το τρεναρω λιγο ωστε να μαζέψω τα χρήματα!

Το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω τι λειτουργικό θέλω,δουλεύοντας σε windows σχεδον δυο χρονια ειμαι πολυ ικανοποιημένος (αν και έχουν τα προβλήματα τους και τον αθλιο πραγματικα Internet explorer) και δεν ξέρω αν θέλω να αλλάξω λειτουργικό,εξάλλου έχω να χρησιμοποιήσω android απο οταν είχα το lg optimus one p500! Τέλος πάντων να μην μακρυγορώ θα ήθελα να μου προτείνεται είτε απο ελληνική αγορά είτε από κίνα καποια smartphone σε αυτο το budget καθώς λογω εξεταστικης δεν εχω πολυ χρονο να το ψαξω εκτενεστατα το θεμα!

Το μονο που θα προτιμούσα είναι αν προκειται για κινεζικο να εχει οθόνη μέχρι 5 ιντσες και 2gb ram ( τώρα αν είχε και gorilla glass και 4g θα ημουν ευτυχισμένος) οσο αναφόρα για τα windows phone μονο την υπαρξη εμπροσθιας καμερας για skype

Ενα κινητό που μου αρεσε πολύ ειναι το Asus Zenphone 5

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνωμη για το τεραστιο μηνυμα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...