Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω ενα tabletaki με καλες ταχυτητες για σερφαρισμα ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ για την κοπελια μου εως 100 ευρω...θα ηθελα προτασεις....το lenovo A3500 τι σας λεει;ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα .

Ενδιαφερομαι να παρω ενα καινουριο tablet και θα ηθλενα να ακουσω καποιες αποψεις για το ποιο θα μπορουσα να παρω αναμεσα στα παρακατω

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Samsung Galaxy Tab S 8.4

samsung galaxy note 10.1 wifi 2014 edition p6000

το τελευταιο λογω τιμης στον κωτσοβολο ειναι πανω κατω στα ιδια με τα αλλα ,βλεπω ομως οτι τα αλλα εχουν καλυτερο επεξεργαστη αλλα και οθονη αξιζει τελικα να παω σε παραπανω ιντσες χωρις να εχω κοληματα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το Α3500 . Το έχει πάρει ο αδερφός μου και ειναι πολύ ευχαριστημένος .

Υπάρχει και αντίστοιχο θέμα στο φὀρουμ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397587

Πρόσεχε μὀνο , κυκλοφορείσε δύο εκδόσεις. Με μια κάμερα και με δύο.

Link to comment
Share on other sites

Coolpad F1 & F2,ZTE V5 2GB,Jiayu S3,Ulefone Be Pro,Lenovo A806,Meizu M1 Note,Xiaomi Note 4g.Οι καλυτερες προτασεις κατω απο 200$.Ολα κορυφαιας ποιοτητας με μονο το Ulefone ενα σκαλι πιο κατω.Δες ποιο σε καλυπτει και σ αρεσει περισσοτερο και παρτο απο το αψογο vickmall
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο ειναι εξαιρετικες επιλογες.Ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι η Lenovo εβγαλε ενα εμφανισιμο κινητο στα 130$ καθως μας ειχε συνηθισει σε πολυ ασχημα μοντελα μεχρι τα 200+$.Προσωπικα προτιμω Redmi 2 λογω Miui.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία σήμερα στο ebay έπεσα πάνω σε αυτό http://www.ebay.com/itm/141555415290?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είναι δυνατόν να πωλείται σε αυτή την τιμή. Παρακαλώ κάποιος πιο έμπειρος σε αγορές μέσω ebay να δώσει τα φώτα του, διότι αν αληθεύει σε αυτή την τιμή αξίζει να πάρω καμια 10αρια να μοιράζω σαν δώρα :P

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην σε ευχαριστώ για την απάντηση. .

Δυστυχώς αυτό εντόπισα και εγώ και να σου πω την αλήθεια δεν ενθουσιάστηκα και πολύ. Κυρίως με χαλάνε το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης καθώς και η έλλειψη wifi.

Μήπως κάποια άλλη εταιρεία έχει κάτι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνω ???

Sorry για το μισό ..off topic

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Απατη ειναι.Προσπερνα.Και για χιλλιοστη φορα,αγοραζουμε μονο απο εμπορους με χιλλιαδες πωλησεις και βαθμολογια πανω απο 98% για μικροπραγματα και 99% για μεγαλης αξια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυυυυυυυυυ διάβασμα εχω μπερδευτη τελικα!!

Πιο συγκεκριμενα coolpad f1 ή ulefone be pro?

το coolpad απο ότι βλεπω εχει πολούς φαν και ειναι κινητο vfm αλλα και το ulefone τραβάη .....οχι μονο μονο τα μάτια αλλα και τα μυαλά.

καθε βοήθεια δεκτη παιδια μιας και το budget δεν ξεπερνάη τα 150€

 

ευχαριστω!!!!!:blink::blink::blink

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην σε ευχαριστώ για την απάντηση. .

Δυστυχώς αυτό εντόπισα και εγώ και να σου πω την αλήθεια δεν ενθουσιάστηκα και πολύ. Κυρίως με χαλάνε το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης καθώς και η έλλειψη wifi.

Μήπως κάποια άλλη εταιρεία έχει κάτι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνω ???

Sorry για το μισό ..off topic

τπτ άλλο απλά δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

το f1 ειναι προηουμενη σειρα-φουρνια.

δεν υποστηριζει 4G, εχει μονο 8gb rom,

και ερχεται με προηγουμενη εκδοση android.

παρομοια περιπτωση ειναι και το zte v5 red bull (2gb ram).

 

το ulefone be pro ειναι στα χαρτια καλυτερο,

αλλα ειναι πολυ νεο-αδοκιμαστο.

εχε υποψη και elephone p3000s, zte v5 max.

eπισης και το elephone p6000 το οποιο εχει

καποια θεματα που ισως λυθουν

με το update σε lollipop που υποσχεθηκε η

εταιρια οτι θα κανει το φεβρουαριο.

καποια αξιοπιστα καταστηματα: to2c.com, vickmall.com

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θέλω να κάνω δώρο στην αδερφή μου ένα smartphone από Κίνα στα 150-160 $..Ποιο από τα 2 πιστεύετε ότι είναι πιο ποιοτικό και αξιόπιστο στη συνολική αξιολόγηση??

 

Κάθε άλλη πρόταση σε αυτή την τιμή δεκτή..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι συζητήσεις σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου απαγορεύονται. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τα αξιοπιστα Κινεζικα (vickmall,b2cbuying,to2c,minideal,geekbuying,gearbest) ξερουν πως να το στειλουν μην αγχωνεσαι.

Παντως σ αυτα τα λεφτα θα σου προτεινα να δεις καποιο αλλο μοντελο απο σοβαροτερη μαρκα (απο κολοσσους ZTE,Coolpad,Lenovo,Huawei,Xiaomi και απο μικρομεσαιες Ulefone,Cubot,Jiayu).

Ενδεικτικα Coolpad F1 & F2,ZTE V5,Lenovo A806,Huawei Honor 3C (την Πεμπτη στα 120$ στο happy hour του Pandawill),Cubot X9,Ulefone Be Pro,Jiayu G4s & S3,Xiaomi Note 4G.

Κρινεις τι χρειαζεσαι (μεγεθος οθονη,καμερα,4G κτλ) και διαλεγεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μέχρι 5 ίντσες

2 gb ram ωποσδήποτε και αν υπάρχει και πιο πανω αχχα

Android 4.4.2 +

οχταπυρηνο επεξεργαστη

4 G

Μπαταρία απο 3000mah και πάνω

 

Αυτά ειναι τα πιο κύρια

μετα δευτερευοντα η καμερα μπροστα και πισω να ειναι καλή :)

τι προτεινεις να τα δώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τον ίδιο προβληματισμό έχω και εγώ .

ίσως cubot x9

Περιμένω να μας πουν τη γνώμη τους όταν το παραλάβουν τα μέλη του φόρουμ που το περιμένουν καιρό τώρα .

Κάτι σημαντικό που είδα για το elephone είναι το πάχος ,, από 5,5 είναι μάλλον 7,99

Για δες αυτό και πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Cubot X9 για δυο απλους λογους.Πολυ καλυτερη εταιρεια και 2GB ram.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Όταν θέλετε 2 τηλεφωνικά νούμερα σε μια τηλεφωνική συσκευή τι είναι καλύτερο από τις 2 επιλογές;

1) Τηλέφωνο με δύο υποδοχές sim;

ή

2) Τηλέφωνο με μια υποδοχή sim στην οποία υπάρχουν 2 νούμερα;

Πια είναι τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα αν έχετε κάποια άποψη για αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kανενα απο τα δυο.ZTE V5,Coolpad F1,Lenovo A806,Cubot X9.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες πουλησα το εκπλητικο htc m7 γιατι ηθελα να δοκιμασω κατι διαφορετικο.Αρχικα σκεφτομουνα για αγορα του note 4 αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη στη κυπρο 799!

Τωρα ειμαι μεταξυ του g3 και του note 3.

Θα ηθελα αποψεις απο χρηστες των δυο κινητων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...