Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν κινηθείς προς Κινα μεριά υπάρχουν και άλλες αξιόλογες προτάσεις.

Εξαρτάται τι θες.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όποιο και αν είναι, δεν θα το αγοράσω από skroutzομάγαζο, οπότε και τα 2 που προτείνει ο terrah είναι εκτός budget. Τα "κλασικά" μαγαζιά, δεν ξέρω αν έχουν κινέζικα.

 

Για 7ιντσο λέω, η χρήση του θα είναι κυρίως για gps. (Το λέω αυτό γιατί σαν tablet και οι 8 ίντσες μου φαίνονται λίγες.)

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα lenovo είναι γενικώς αξιόπιστα προτείνω xiaomi.

 

Στον τομέα υποστήριξη ειδικά ξεχωρίζει.

Νομίζω στα αλλά που θετεις σχεδόν μοιάζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Απευθυνομαι σε σας,γιατι απ οτι βλεπω στα thread,ασχολουνται αρκετα μελη με την σωστη επιλογη συσκευης.Ηρθε η ωρα να στειλω στον αγυριστο το experia Z,που ειχα,γιατι πραγματικα δεν παει αλλο.Το κινητο απλα με υπεραπογοητευσε,επανεκκινησεις χωρις λογο,να ζεσταινεται σαν παλαβο,κουραστηκα!

 

Αναζητω τον διαδοχο του,παντα σε android,αρκει φυσικα να ΜΗΝ ειναι sony...

Τι ζητω?

-fhd οθονη και ανω...αλλα και απλα fhd αρκει.

-οθονη απο 5' και ανω...οχι πολυ πανω,αντε μεχρι 5,5.

-αν δεν εχει υποστηριξη sd,αν εχει χωρητικοτητα τουλαχιστον 32gb.

-Απαραιτητη η παρουσια ραδιοφωνου,γιατι ειναι πολλες οι μετακινησεις με ΜΜΜ.

-Να ειναι 4G φυσικα.

-να εχει μπαταρια,ικανη να ανταποκριθει για μια ολοκληρη μερα,σε μετρια χρηση και ανω,δηλαδη ραδιοφωνο-internet.

-μνημη ram τουλαχιστον 2gb...

 

Περιμενω προτασεις!

Link to comment
Share on other sites

Αφού απέκλεισες τη sony και τις samsung, nexus, motorola λόγω έλλειψης ραδιοφώνου οι επιλογές σου είναι μεταξύ LG και HTC από τις "γνωστές" μάρκες.

Καθώς δεν έχει βάλει budget θα πρότεινα να κοιτάξεις τα LG G2 32gb, LG G3 16 ή 32 gb (προτείνω τα 32gb με 3 gb ram) και το HTC One Μ7 ή M8.

Ανάλογα ποιο σου αρέσει εμφανισιακά, κάθεται στο χέρι καλύτερα και τα λεφτά που θες να διαθέσεις, διαλέγεις.

Το πιο vfm είναι το LG G2 32gb, αλλά αν θες απροβλημάτιστη λειτουργία, με θετικά τη μπαταρία, τον ήχο και τις ενημερώσεις πας σε Μ8.

Link to comment
Share on other sites

Αφού απέκλεισες τη sony και τις samsung, nexus, motorola λόγω έλλειψης ραδιοφώνου οι επιλογές σου είναι μεταξύ LG και HTC από τις "γνωστές" μάρκες.

Καθώς δεν έχει βάλει budget θα πρότεινα να κοιτάξεις τα LG G2 32gb, LG G3 16 ή 32 gb (προτείνω τα 32gb με 3 gb ram) και το HTC One Μ7 ή M8.

Ανάλογα ποιο σου αρέσει εμφανισιακά, κάθεται στο χέρι καλύτερα και τα λεφτά που θες να διαθέσεις, διαλέγεις.

Το πιο vfm είναι το LG G2 32gb, αλλά αν θες απροβλημάτιστη λειτουργία, με θετικά τη μπαταρία, τον ήχο και τις ενημερώσεις πας σε Μ8.

 

+1 και απο μενα μετα κοιταμε κινα μερια

Link to comment
Share on other sites

για Κινα τι εχουμε?

για G3 εχω διαβασει/ακουσει διαφορα.:confused:

 

huawei p7 (Εχει και Ελλάδα αυτό)(και εγώ το έχω βάλει στο μάτι όταν ερθει η σειρά για κινητό)

huawei honor 6

Xiaomi Mi 4 64 gb version

 

g3 εχω τωρα και zte nubia z5s mini............ απο LG δυο πράγματα με χαλάνε (πλέον) 1. χαμηλός φωτισμός οθόνης........που όταν το ζορίσεις λίγο πέφτει ακόμη ποιο χαμηλά...... 2. σχετικά χαμηλή αυτονομία (της περισσότερες φορές βγάζω 4 ώρες και κάτι οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κοιτουσα κριτικες για το htc m8.Εχει σχεδον ολα οσα ψαχνω,αλλα παντου υπηρχε το θεμα της καμερας.Τοσο κακη ειναι?

 

Για μένα τόσο κακή όσο λένε δεν είναι. Έχει πλεονεκτήματα, όπως η πολύ γρήγορη ταχύτητα στο να βγάζεις φωτό και επίσης σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Ακόμη τα χρώματα των φωτογραφιών είναι αρκετά καλά. Όσο τις βλέπεις στο κινητό δεν θα έχεις κανένα παράπονο. Στον υπολογιστή και σε tv υστερούν.

Δες εδώ το αντίστοιχο θέμα αν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τόσο κακή όσο λένε δεν είναι. Έχει πλεονεκτήματα, όπως η πολύ γρήγορη ταχύτητα στο να βγάζεις φωτό και επίσης σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Ακόμη τα χρώματα των φωτογραφιών είναι αρκετά καλά. Όσο τις βλέπεις στο κινητό δεν θα έχεις κανένα παράπονο. Στον υπολογιστή και σε tv υστερούν.

Δες εδώ το αντίστοιχο θέμα αν σε καλύπτει.

Αυτες που εχει το link,ειναι οντως καλες.Λεω απλα καλες,γιατι σε συγκριτικο στο youtube,με το s5 νομιζω,ηταν κατι παραπανω απο εμφανης η ποιοτητα.Θα μπορουσα να πω,οτι οι φωτο του m8, σε εκεινο το συγκριτικο,σχεδον pixelιαζαν....:worry:

Link to comment
Share on other sites

m8 όσο αφορά την camera είναι κάπως.. οσο το βλέπεις σε μια μικρή οθόνη οχ κινητό είσαι οκ... στο pc είναι αρκετά χάλια καλά επεξεργασία με photoshop κλπ την ξεχνάς.... όχι ότι δεν έχει καλό φακό η κάτι άλλο απλός τα 3.8 mp περιοριζουν οτιδήποτε άλλο πέρα από προβολή στο κινητό αντε κάνα fb και instagram

το s5 το μόνο καλό που έχει είναι η camera του σε όλα τα άλλα απλός μέτριο (ειδικά ότι αφορά το λογισμικό)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν του φαίνεται πουθενά ;)

εκτός και αν ανοίγεις πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα τότε παγώνει...

αν κάνεις κάποια βασική χρήση είσαι οκ και όχι απλός οκ είσαι άψογα αν έχεις σκοπό να περάσεις πολλές εφαρμογές και να ανοίγεις αρκετές ταυτόχρονα και χωρίς να κλινει μια η μία μια η άλλη δεν σου φτάνουν 1gb..... όλα είναι θέμα απαιτήσεων

Link to comment
Share on other sites

Ένα νοκια των 30ευρω αξίζει τα λεφτά του!

Θες μπαταρία; θες ραδιόφωνο; θες επιδόσεις; θες κάμερα; θες ήχο; θες αναβαθμίσεις; θες να είναι αδιάβροχο;

Δεν υπάρχει το τέλειο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγη βοήθεια.. Ψάχνω να βρώ ένα τηλέφωνο για τη κοπέλα μου.. Maximum 5 ίντσες με καλή κάμερα(μπρός κ πίσω), λογικά για android το βλέπω.. Οποιαδήποτε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη!:p
Link to comment
Share on other sites

ελλαδα ή εξωτερικο? τιμη?

οποιαδηποτε προταση:

lenovo a806 http://www.to2c.com (υπαρχει και σε λευκο)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 με προτεραιότητα την δυνατή μουσική την καλη κάμερα και την αμεση ανταπόκριση.

 

http://www.to2c.com/elephone-p2000-basic.html

 

http://www.to2c.com/doogee-dagger-dg550-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-1g-16g-with-5-5-inch-hd-ips-screen-3g-otg-smartphone.html

 

Τι θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

καλη καμερα την ξεχνας σε αυτη τη τιμη. εχει κανει το myphone hands on και στις 2 συσκευες, οποτε περνα μια απο το my devices να δεις ποιο προτιμας.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...