Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,σκεφτομαι σοβαρα να ξεφορτωθω το galaxy s duos 2 γτ η μπαταρια δν με ικανοποιει...σκεφτομαι s4 mini ή s3 neo γιατι μ αρεσουν πολυ(το s3 neo το εχει συγγενης μου και ειναι πολυ καλο απο οτι με ειπε) Οριο 250€

 

Θελω να εχει:

Καλη μπαταρια(μια μερα να την βγαζει)

Δυνατο επεξεργαστη και ram 1 με 1,5GB

Μεχρι 5 ιντσες οθονη

Να παιρνει καρτα μνημης

Δικαρτο θα με βολευε καλυτερα γιατι εχω δυο καρτες

Χρηση που κανω ειναι πολυ ιντερνετ,social networks,viber,youtube,tapatalk και μουσικη

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

G3 πανε...καλυτερο απο s5 κατα την γνωμη μου.Τα δεδομενα τα ρουφανε αρκετα εφαρμογες ραδιοφωνου. Οι amoled στον ηλιο ειναι δυσχρηστες και εχουν αρκετα εντονα χρωματα.Παρε καλυτερα το g3 με 16GB χωρις επιδοτηση αμα ειναι ακριβο το συμβολαιο ωστε να παρεις εκπτωση ή αμα θες παρτο με επιδοτηση κανονικα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα smartphone το πολυ μεχρι 160-170ευρω και μεχρι στιγμης εχω καταληξει στα:

 

1.Galaxy Express II

 

2.Galaxy S3 neo

 

3.LG G2 mini

 

4.οτι αλλο εχετε να προτεινετε εσεις.

 

Βασικα ενδιαφερομαι για μια συσκευη με οθονη περιπου 4.3-4.8 το πολυ,και σχετικα μικρο μεγεθος.Με ενδιαφερει να εχει καλη καμερα,καλο βιντεο,και να μην τρωει κολληματα.

S3 neo χτυπα αμα θες ή g2 mini.Μιλαμε για τηλεφωναρες που σε καλυπτουν αρκετα.Μπορεις και σε s4 mini αμα δωσεις λιγα παραπανω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,θέλω την βοήθεια σας,άλλα λίγο γρήγορα γιατί πρέπει να το αγοράσω το πολύ μέχρι την τρίτη,

πρώτη φόρα θα χρησιμοποιήσω ταβλετ & θέλω τα φώτα σας..

1 ψάχνω 1 ταβλετ ,σε 10 ιντες πρώτα & μετα ας κατέβω στης 8 η 9...το θέλω επιδει θα φύγω για το εξωτερικό 7 μήνες,

2 από εφαρμογές πρώτα θα περάσω skype.για να επικοινωνώ με την οικογένεια, & μετά οι υπόλοιπες εφαρ..

3 να ειναι αξιόπιστο , για μάρκα δεν με πειράζει,

4 το θελω τετραπύρηνο & νομίζω καλύτερα να εχει 1,5 γιγα ραμ..μου ήρθε 1 imeil από το πλαίσιο αυτό,

στα χρηματα 200 με 250 ευρω...& να είναι η αγορά από εδώ Ελλάδα..

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-3g/Turbo-X-Tablet-Thunder-7-M782.htm

συγνώμη αν δεν επιτρέπεται να βαλω λινκ..περιμένω βοήθεια...αν ξέχασα κατι άλλο που πρέπει ν περιεχέι το ταβλετ & ξέχασα να το αναφέρω προτείνετε το εσείς παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από Turbo-X. Μακριά μακριά μακριά λέμε. Μην τα κλαις τα λεφτά σου.... Κοίτα την αγορά της Κίνας, έχουν βγει φοβερές προτάσεις από αξιόπιστες μάρκες. Τσέκαρε το xiaomi miPad και το τελευταίο της Cube.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι δύσκολο να κάνω αγορά απο κινα...άσε που δεν έχω χρόνο..

Άλλα μια φόρα που ήθελα να κάνω αγορά απο τ εξωτερικό,μου το έκανε κάποιος γνωστός μου,με τα χίλια ζόρια,

από Ελλάδα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω διαβασει της παραπάνω απαντήσεις σας & μου κίνησαν το ενδιαφέρον αυτα τα 3...αν έχετε να μου προτείνεται & εσείς κάποιο άλλο μοντέλο...

 

1 http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=160995

 

2 http://www.lg.com/gr/tablets/lg-V500-lg-g-pad

 

3 http://www.e-deal.gr/p.Samsung-Galaxy-Tab-4-10-1-16GB-T530-Black-EU.641560.html

Link to comment
Share on other sites

Καταληξαμε στο moto g 2nd gen απλα δεν μπορω να το βρω πουθενα σε λευκο μπορει να βοηθησει καποιος αν μπορω να το βρω απο καπου σε λευκο χρωμα???
Link to comment
Share on other sites

Καταληξαμε στο moto g 2nd gen απλα δεν μπορω να το βρω πουθενα σε λευκο μπορει να βοηθησει καποιος αν μπορω να το βρω απο καπου σε λευκο χρωμα???

 

Κοιτάξετε στα public?

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για καλό και αξιόπιστο κινέζικο dual sim μέχρι 250. 2 gb ram / 8gb rom τουλάχιστον, android 4.4 και μια σχετικά καλή υποστήριξη στα forum. Έχετε τίποτα υπόψιν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Άμα ανέβεις ένα 30άρι παίρνεις το Huawei Honor 6 με όλα αυτά που ζητάς και κάτι παραπάνω.

Για σύγκριση τιμών του Honor 6 δες την υπογραφή μου, υπάρχει και review.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-motorola-new-moto-g-dual-sim-8gb-leyko/prod6670118pp/

Κατόπιν παραγγελίας λέει, πάντως στα Public στο σύνταγμα το είχαν σε λευκό στην έκθεση προχτές που ήμουν, δε ρώτησα για διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A8 806 ή Lenovo S850??? Ποιο από τα 2 θεωρείτε ότι είναι πιο αξιόπιστο και συγκριτικά άποδοτικότερο? Η τιμή είναι σχεδόν η ίδια..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μου άρεσε το ότι έχει μεγάλη μπαταρία. Είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από το ίντερνετ. Τι πρέπει να προσέξω. Έχω δει ότι όλοι ζητάνε να γίνει ρουτάρισμα και να βάλουν κάποιες εφαρμογές.Είναι αναγκαίο; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα καθότι είμαι και άσχετος με το θέμα smartphones...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μου άρεσε το ότι έχει μεγάλη μπαταρία. Είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από το ίντερνετ. Τι πρέπει να προσέξω. Έχω δει ότι όλοι ζητάνε να γίνει ρουτάρισμα και να βάλουν κάποιες εφαρμογές.Είναι αναγκαίο; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα καθότι είμαι και άσχετος με το θέμα smartphones...

 

θα σου πρότεινα κοιτάξεις σε κάτι φθηνότερο αφού δεν έχεις πολυασχοληθεί με smartphones . μαθε σε ένα φθηνο μεχρι 100 ευρώ και μετά πάρε ότι θες

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη και εγω ψαχνω για κινητο και ειχα κατασταλαξει στο huawei g750 απο ελλαδα στα 260...ολα αυτα τα κινεζικα καταστημα τα εμπιστευεστε???γιατι βρηκα το g750 και μαλιστα την pro εκδοση στα 230 νομιζω....αλλα το honor 6 που ανεβασες ειναι σαφως καλυτερο για τα λευτα του...επειδη ακομη μαζευω χρηματα αξιζει να παραγκειλω απο κινα η θα πανε χαμενα τα λευτα μου???
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχω αγοράσει για φίλους και γνωστούς όπως για τον ευατο μου αρκετές συσκευές. Πρέπει να ξέρεις πως η εγγύηση σου είναι στον αέρα, δηλαδή ότι σου κάτσει και άμα το στείλεις πίσω Κίνα μπορεί να κάνεις και 2 μήνες χωρίς κινητό. Από την άλλη μπορείς να βρεις κάποιον τεχνικό εδώ και με μια χ χρέωση να σου φτιάξει το κινητό. Στη Κίνα πας για το value for money. Κανένα κινητό στην αγορά Ελλάδος εκτός από τα moto g κατά την γνώμη μου δεν χτυπάει στα ίσια τους Κινέζους. Εν τέλη κατά τη γνώμη μου συμφέρει η Κίνα άμα αγοράσεις από κάποια καλή εταιρία όπως η HUAWEI για να μην έχεις χαζά προβλήματα. Αυτά! Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε xiaomi redmi note...σε καλυπτει απολυτα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάω προς lenovo λόγο του value for money και της ποιότητας του vibe + ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο από όλα που είπα. Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις σας!

 

Το UI της Lenovo το έχεις δει; Δεν έχει app launcher κλπ. Αν δεν σε ενοχλεί ΟΚ. Βάζεις και δικό σου lancher βέβαια.

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη και εγω ψαχνω για κινητο και ειχα κατασταλαξει στο huawei g750 απο ελλαδα στα 260...ολα αυτα τα κινεζικα καταστημα τα εμπιστευεστε???γιατι βρηκα το g750 και μαλιστα την pro εκδοση στα 230 νομιζω....αλλα το honor 6 που ανεβασες ειναι σαφως καλυτερο για τα λευτα του...επειδη ακομη μαζευω χρηματα αξιζει να παραγκειλω απο κινα η θα πανε χαμενα τα λευτα μου???

 

Έχω πάρει 6 συσκευές από κινέζικα. Κανένα πρόβλημα απλά περιμένεις γυρω στις 20 μερες να σου έρθουν οτι παρήγγειλες. Να κάνεις αγορες με paypal ΠΑΝΤΑ για να εισαι καλυμμενος. Μετα απο λίγο καιρό θα βρίσκεις ευκαιρίες πολυ πιο φθηνά από οτι εδώ στην Ελλάδα.

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα κοιτάξεις σε κάτι φθηνότερο αφού δεν έχεις πολυασχοληθεί με smartphones . μαθε σε ένα φθηνο μεχρι 100 ευρώ και μετά πάρε ότι θες

 

Θα συμφωνήσω, καλύτερα να ασχοληθείς με ένα πιο απλό, φτηνό και μετά πας σε πιο ακριβά κινητά. Αν παίξεις με root και δεν προσέξεις ίσως χαλάσεις την συσκευή σου.

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...