Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους ενδιαφερομαι για την αγορα του doogee dg550 θα ηθελα να ακουσο απο κατοχους για τυχον προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε αυτό. Το έφερα για φίλο και δηλώνει κατευχαριστημένος. Δεν βάζει φωτιά με τις επιδόσεις του αλλά δεν κολλάει πουθενά, έχει ωραία οθόνη, καλή κάμερα και θα κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πάω προς lenovo λόγο του value for money και της ποιότητας του vibe + ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο από όλα που είπα. Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Εγο θα σου προτεινα να παρεις τ zopo zp700 πολλυ καλο κινιτο χωρισ προβληματα καλη καμερα .8mp κ 5mp front. Βαλε ενα 20ευρω παραπανω κ τ πηρεσ γυρβ στα 100ευρω απο εβαυ
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

Επίσης φίλε μου στις διαδικτυακές μας συνομιλίες αποφεύγουμε την χρήση κεφαλαίων, αφού με την χρήση τους δείχνουμε οτι φωνάζουμε.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

To είδα και είναι από τις σοβαρές προτάσεις. Αλλά μάλλον θα κινηθώ πιο safe και θα πάω αν είναι στο g2 mini που έπεσε στα 150...

 

Αν είναι να φτάσεις στα 150€, παρε αυτό. Τούμπανο με τα όλα του και safe είναι μην το φοβάσαι.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα για χρόνια το Desire το πρώτο. Δεν το άλλαζα (το κράτησα σχεδόν 4 χρόνια) γιατί δεν ήθελα να αφήσω το περιβάλλον εργασίας της μαμάς HTC.

Αν έδινα το ΧΙΑΟΜΙ μου για να γυρίσω στους λεγόμενους "μεγάλους" πάλι πίσω στην HTC θα γυρνούσα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια,χτυπησα ενα suunto....απο οτι καταλαβα τα smartwatch δεν ειναι ετοιμα ακομη.....:cool:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πιστεύω και τα 3 κινητά από άποψη specs είναι πάνω κάτω όμοια με μικρές διαφορές μεταξύ τους απο τομέα σε τομέα. Τα υπερ και τα κατά για εμένα αυτή την στιγμή είναι τα εξής:

 

  • Samsung Galaxy Alpha : + design, ιδανικό μέγεθος, android (θα είναι κάτι καινούργιο για μένα)
    - μάλλον δεν μπορώ να το πάρω με επιδότηση απο vodafone,ακριβό, ποιοτητα κατασκευής (?)
  • iPhone 6 : + είναι iPhone (με ότι συνεπάγεται αυτό), μεταπωλητική αξία υψηλή,
    - επίσης ακριβό (με επιδότηση όμως απο vf), το iOS μου φαίνεται βαρετό, μεγαλούτσικο (μακρόστενο)
  • Lumia 930: + έχω Lumia 620 και τα WP μου αρέσουν πολύ, η καλύτερη κάμερα
    - σε 2 χρόνια με τα Windows 10, τα windows κινητά θα ειναι στην κορυφή τους= συμβατότητα με τα Windows 10 αβέβαιη, μεγάλο

Edited by dexter

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Vivo Xshot. Όπως θα διαπιστώσεις όταν πας σε κινέζικο μαγαζί, είναι η premium μάρκα για αυτούς. Σε συμβουλεύω να τα δεις (Xplay 3S, Xshot, κλπ). Είναι πολύ δυνατά και καλά κινητά. Το δικό μου το έχω καταευχαριστηθεί (ιδίως μετά που του έβαλα την International Rom). Επίσης έχω πάρει για τη γυναίκα μου το Mi3. Απροβλημάτιστο και αυτό και πολύ καλό.

Ενδιαφέρον!

Θα τα κοιτάξω και αυτά, ανάλογα και πόσα λεφτά έχουν.

 

Για ταμπλετ 10αρι επίς με επιθυμητό 3G υπάρχει κάτι καλό δικό τους?

Τα πιπο έβλεπα αν και βγάζει πολλά μοντέλα και δεν ξέρω ποιο είναι πιο καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγο θα σου προτεινα να παρεις τ zopo zp700 πολλυ καλο κινιτο χωρισ προβληματα καλη καμερα .8mp κ 5mp front. Βαλε ενα 20ευρω παραπανω κ τ πηρεσ γυρβ στα 100ευρω απο εβαυ

 

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές. Επίσης η γραφή τύπου sms απαγορεύεται και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για την αποφυγή κυρώσεων αποκλεισμού από το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μας βάζεις :lol:

Βασικά γνώμη μου τα 2 πρώτα τα αποκλείεις λόγω τιμής(εκτός αν έχεις μεγάλη επιδότηση τότε για εμένα το alpha προτιμότερη προταση αν ειναι να διαλέξω αυςτηρα μεταξύ τους)

Το 930 αν δεν σε ενοχλεί που δεν εχει glance και η αυτονομία του σε σχεςη με το παρόν κινητό σου ένα μικρο boost θα δεις,όχι περιςςοτερο τότε θα σε ικανοποιήσει,αλλα υπόψη οτι θερμαίνεται η συσκευη περιςςοτερο απο το παρόν κινητό σου απο ανεκτά έως μην ανεκτά επίπεδα ανάλογα την παρτίδα(εμένα προσωπικά μου έτυχε σε μη ανεκτά επίπεδα και το επέστρεψα στα πλαίσια του doa)

 

Μια εναλλακτική και εξαιρετική πρόταση το z3 compact και που πιο φθηνά ειναι σε σχεςη με alpha/iPhone 6 που θα σε έλεγα να έχεις ψηλά στη λίστα σου(μπορείς να μπεις στο νήμα του να ρωτήσεις οτι απορίες έχεις και κάλλιστα να το δεις live σε ένα κατάστημα να σχηματίσεις ακόμα καλύτερη άποψη)

 

Το z3 compact ανώτερη συνολικά πρόταση απο alpha/iPhone 6 ξεκάθαρα και βέβαια σε πιο προσιτή τιμη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και kingsing s2 είναι στα 85 ευρώ.δεν έχω διαβάσει άσχημες κριτικες.υπάρχει και παρουσιάση. Edited by marika7
πρόσθεση πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s5 εδω και ενα μηνα..ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την samsung με το s5 διοτι με τα προηγουμενα s3 s4 ειχα πολλα παραπονα...για τον λογο αυτο αξιζει να κανω το βημα παραπανω και να παω στο note 4 μιας και με βολευει η πενα αλλα και το μεγεθος δεν νομιζω να ειναι τραγικο?Εννοειτε κατοπιν πωλησης του s5..
Link to comment
Share on other sites

θελω να αντικαταστησω το δευτερο κινητο μου. και ειμαι καπου αναμεσα σε kingsing s2,elephone p10c,doogee valencia, elephone p7mini,elephone p6i.δε θελω να δωσω πανω απο 90 εχω ηδη το honor x1 που ειναι καλη συσκευη δε θελω παλι τοσο καλω. απλα αυτο που θελω ειναι η μπαταρια του να βγαζει τη μερα και να ειναι ανθεκτικο. η καμερα συνηθως σε αυτα ειναι απο 8μεγαπιξελ και πανω αξιζει να δωσω κατι παραπανω λογω καμερας η να ριξω το μπατΖετ μου. επισης αν καποιος τα εχει κοιταξει πιο ειναι το πιο μικρο σε μεγεθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Μοτορολα 2014 σε σχεση με το Μ2 της SONY, ποιο πιστευεται οτι ειναι καλυτερο.? Εχει καλυτερη ποιοτητα η Sony στην συγκεκριμενη συσκευη απο την Moto? Παιζουν στην ιδια τιμη, κ λεω αν αξιζει να του ριξω μια ματια...Απο οτι βλεπω εχει καλυτερο βιντεο, ειναι (νομιζω) 4G , και εχει πιο πολλες ρυθμισεισ στην καμερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα τα Elephone.

Δες το Cubot S168 στα 79.98$ στο gearbest με κουπονι S168.Τζαμπα ειναι...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω σκεφτόμουν πολύ σοβαρά το Z3C αλλά μετά απο το πρόσφατο συγκριτικό που είδα στο GSMArena με το iPhone 6 και το Alpha παρατήρησα ότι υστερεί σε αρκετους τομείς σε σχεση με τα δύο τελευταία....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω σκεφτόμουν πολύ σοβαρά το Z3C αλλά μετά απο το πρόσφατο συγκριτικό που είδα στο GSMArena με το iPhone 6 και το Alpha παρατήρησα ότι υστερεί σε αρκετους τομείς σε σχεση με τα δύο τελευταία....

 

Στο μόνο που υπερτερούν το alpha/iPhone 6 ειναι στο αυτόματο στις φωτό και εκει κανα μισό κλικ παραπάνω.

Πουθενά,πουθενά άλλου.

Αντίθετα τα βάζει κάτω κατα πολύ σε αυτονομία και πολύ σημαντικός παράγοντας η τιμη.

Σε οθόνη,ποιότητα κατασκευής ειναι ίδια.

Αυτό εδώ το διάβασες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400351

http://www.androidcentral.com/sony-xperia-z3-z3-compact-review

 

Διαβασε και εδώ το σκληροπυρηνικό και apple προσκείμενο the verge

http://www.theverge.com/2014/10/3/6887063/sony-xperia-z3-and-z3-compact-review

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κυριως για κλησεις, μνμ και ιντερνετ αντε και καμια φωτογραφια σχετικα καλης ποιοτητας. μην ειναι και vga η εμπροσθια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...