Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 Είναι / είσαι ΑΠΌΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι ΔΕΝ χάνεται η εγγύηση ?

 

2 Πού θα βρω αυτή την... " τελευταία rom από Ευρώπη " ?

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή!!!

 

και εχουν βγει νεες εκδοσεις σε αλλες χωρες? Δεν ειναι μια η 5.0.2? (που απλα αλλοι την πηραν αμεσως αλλοι μετα απο μηνες..) Υπαρχουν πολλες 5.0.2 πιο νεες και με βελτιωσεις ή υπαρχει και αλλη εκδοση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύετε τους χρήστες δίνοντάς τους λανθασμένες βεβαιώσεις περί εγγύησης και τους οδηγείτε αβίαστα στην αλλαγή λογισμικού διαβάστε εδώ να ξέρετε τι συμβαίνει και τι ισχύει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύετε τους χρήστες δίνοντάς τους λανθασμένες βεβαιώσεις περί εγγύησης και τους οδηγείτε αβίαστα στην αλλαγή λογισμικού διαβάστε εδώ να ξέρετε τι συμβαίνει και τι ισχύει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

s2,s4,note 8 με rom ευρωπαϊκή ..δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα με εγγύηση... Οι επιδιόρθωση έγινε κανονικά.....Επίσης τα περισσότερα μαγαζιά από Skroutz.gr πουλάνε συσκευές από Ευρώπη....και η εγγύηση καλύπτεται από ελληνική αντιπροσωπία κανονικά.

Για το knox ναι ισχύει .....έστω και μια στο εκατομμύριο....

Link to comment
Share on other sites

s2,s4,note 8 με rom ευρωπαϊκή ..δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα με εγγύηση... Οι επιδιόρθωση έγινε κανονικά.....Επίσης τα περισσότερα μαγαζιά από Skroutz.gr πουλάνε συσκευές από Ευρώπη....και η εγγύηση καλύπτεται από ελληνική αντιπροσωπία κανονικά.

Για το knox ναι ισχύει .....έστω και μια στο εκατομμύριο....

 

Μάλλον έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα. Η samsung ασφαλώς και δίνει πανευρωπαϊκή εγγύηση αλλά με την προϋπόθεση το region κάθε συσκευής να συμβαδίζει με αυτό που είναι καταχωρημένο στο imei της από το εργοστάσιο. Η πανερωπαϊκή εγγύηση δεν σημαίνει ότι μπορείς να βάζεις αυθαίρετα λογισμικό όποιας χώρας θέλεις. Γίνεται παράβαση των όρων εγγύησης περί τροποποίησης από τρίτο, μη εξουσιοδοτημένο πρόσωπο και τους οποίους μπορείς να διαβάσεις στην επίσημη σελίδα της.

Δεν μπορείς να πάρεις ένα γαλλικό κινητό ,να του βάλεις γερμανική ρομ και να πιστεύεις ότι όλα είναι καλά.

 

Από που βρήκες το λογισμικό αφού δεν το δίνει η samsung;

 

Και με πιο λογισμικό το πέρασες αφού πέρα του kies η εταιρεία δεν δίνει κάτι άλλο;

 

Όσο για τις συσκευές που πωλούνται στο σκρούτζ, είναι ατυχή η σκέψη σου και η αναφορα σου σε αυτά. Μια χαρά εγγύηση έχουν όταν προορίζονται για χώρες της Ευρώπης ΑΛΛΆ, όπως και τα ελληνικά, αν τους βάλεις διαφορετική ρομ ισχύουν τα παραπάνω και είσαι εκτός εγγύησης.

 

Ναι, υπάρχουν αναφορές από χρήστες που δεν τους δημιούργησαν κάποιο θέμα στο σέρβις, είτε γιατί έπεσαν σε νέο υπάλληλο και δεν γνώριζε ακόμη καλά τα πράγματα, είτε γιατί εκείνος βαριόταν να το ελέγξει, πράγμα που το αναφέρω στο faq. Αυτές οι περιπτώσεις όμως είναι οι εξαιρέσεις και όχι ο κανόνας. Αν κάνεις ένα search στο φόρουμ θα βρεις αμέτρητες αναφορές χρηστών που έφαγαν πόρτα γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο.

 

Τέλος, επειδή το θέμα αυτό έχει συζητηθεί αμέτρητες φορές σε πολλά νήματα και δεν έχω σκοπό να επιτρέψω να το ξανακάνουμε λάστιχο γι'ακόμη μια φορά γράφοντας και γεμίζοντας σκουπίδια το νήμα με τα ίδια και τα ίδια,

αν βρεις κάποια επίσημη αναφορά της samsung που να γράφει ότι μπορείς να βάζεις ανεξέλεγκτα διαφορετικής χώρας λογισμικό στη συσκευή σου και αυτό δεν θα επηρεάσει την εγγύηση της, μας το ποστάρεις εδώ να το ξέρουμε κι εμείς. Έως τότε ισχύουν μόνο αυτά που γράφω εγώ και για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση ή απορία σου, είμαι στη διάθεσή σου μέσω πμ.

 

Το θέμα κλείνει εδώ και πάμε παρακάτω προσέχοντας αυτά που γράφετε για να μην συγχέονται οι χρήστες και προπάντων για να μην βρεθούν προ εκπλήξεων στην δύσκολη στιγμή.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ok το ταμπλετ σε ολα του εχω το 8,4 lte πλην ομως στο θεμα μπαταρια δεν το λεει κανεις εξαιρετικο, δεν με ενθουσιασε εξαρχης οποτε θα το εδινα ευχαριστως προκειμενου να παρω κατι αλλο σε ταμπλετ ισως αργοτερα !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να κανω μια ερωτηση? με φωτεινοτητα στη μεση μου βγαζει full χρηση 6 ωρες είναι καλα? εχω το 10.5 32gb. πρεπει να ανυσηχω?
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τη χρηση, αν παιζεις παιχνιδια ειναι καλα. Επισης δεν μας λες αν εχεις το lte ή το wifi μοντελο. Εγω στο 10.5 wifi 16gb χωρις παιχνιδια αλλα με bluetooth πληκτρολογιο και ποντικι βγαζω περιπου 8 ωρες sot. Στο 8,4 lte ομως κι εμενα μου βγαζει γυρω στο 6ωρο sot.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπαινεις στο facebook απο την εφαρμογη του facebook τοτε οι 6 ωρες ειναι φυσιολογικες. Η εφαρμογη ειναι κακογραμμενη και γονατιζει ολες τις συσκευες ενω ρουφαει και πολλη ενεργεια. Δοκιμασε να μπαινεις στο facebook απο τον internet browser. Αν ηδη μπαινεις facebook απο τον internet browser, τοτε μαλλον εχεις καποιο (μικρο)προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, έχει κανείς ακολουθήσει τη διαδικαία για root χωρίς να "χτυπήσει" το Knox (Knox = 1)? Θα εκτιμούσα πολύ μία κατεύθυνση καθώς στο XDA είναι λίγο μπλεγμένα τα βήματα, και πλέον νιώθω πως το root μου είναι απαραίτητο (ειδικά για apps2sd μιας και συνεχώς γεμίζει η μνήμη).

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό μετά από έναν χρόνο να πέφτει η μπαταρία αντί να φορτίζει όσο αυτό είναι στην πρίζα και ανοικτό;

Αναγκάστηκα τώρα να το κλείσω για να αρχίσει να φορτίζει προς τα πάνω!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, έχει κανείς ακολουθήσει τη διαδικαία για root χωρίς να "χτυπήσει" το Knox (Knox = 1)? Θα εκτιμούσα πολύ μία κατεύθυνση καθώς στο XDA είναι λίγο μπλεγμένα τα βήματα, και πλέον νιώθω πως το root μου είναι απαραίτητο (ειδικά για apps2sd μιας και συνεχώς γεμίζει η μνήμη).

 

 

Ευχαριστώ!

 

 

Μια απο τα ιδια..αν βρεις κατι πες μας γιατι η γυναικα το γεμισε παιχνιδια...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/root-stock-lollipop-5-0-2-kingroot-t3158198

 

βρήκα αυτό... Το προσπαθώ από χθες, ακόμα δεν κατάφερα κάτι αλλά φλασάρω τώρα άλλο firmware μήπως και δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό μετά από έναν χρόνο να πέφτει η μπαταρία αντί να φορτίζει όσο αυτό είναι στην πρίζα και ανοικτό;

Αναγκάστηκα τώρα να το κλείσω για να αρχίσει να φορτίζει προς τα πάνω!

Χρησιμοποιείς σίγουρα τον δικό του φορτιστή; Γιατί αν χρησιμοποιείς άλλον με λιγότερα amber είναι φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/root-stock-lollipop-5-0-2-kingroot-t3158198

 

βρήκα αυτό... Το προσπαθώ από χθες, ακόμα δεν κατάφερα κάτι αλλά φλασάρω τώρα άλλο firmware μήπως και δουλέψει.

θέλει συγκεκριμένη rom και Kingroot

Link to comment
Share on other sites

Cadfael : Ναι τον δικό του πάντα.Κάπου είδα ένα post από ένα παλικάρι που έλεγε πως δεν πρέπει να αφήνουμε τη φόρτιση να πέσει κάτω από 40%. Μάλλον έχει δίκιο γιατί σε πιο υψηλά επίπεδα βλέπω ότι όλα λειτουργούν κανονικά.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του έχει ένα θέμα και το έχει εμφανίσει σε πολλούς. Καλό θα ήταν να το πας σε ένα service να το δούνε. Εμένα μου είχαν αντικαταστήσει μπαταρία και φορτιστή. Ελπίζω να είσαι εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο διαγνωστικό πρόγραμμα για την μπαταρία;

Για τρέξιμο σε service δεν υπάρχει χρόνος ειδικά για τόσο μικρό θέμα.

Εγω έτσι κι αλλιώς κυρίως στο γραφείο το δουλεύω οπότε θα το φορτίζω τώρα μόλις θα φθάνει στο 50-40%.

Επίσης δεν πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία σε σχέση με παλιότερα οπότε και εκεί δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην πάρουμε την 6 ?

 

κανονικα θα πρεπει να παρουμε, το ταμπλετ ειναι πολυ νεο και πολυ δυνατο για να μην την παρει, αλλα με τη samsung ποτε δεν ξερεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το εχεις ψαξει ?

 

λεω τι θα πρεπει να γινει, οτι πρεπει να την παρουμε, αλλα δεν γνωριζω τι θα κανει.. δεν εχω δει καποια φημη ομως που να λεει οτι θα παρουμε την 6, σε αντιθεση με κινητα οπου υπαρχουν φημες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση... Πάνω αριστερά δεν έχει ένα λαμπάκι που ανάβει όταν φορτίζουμε το tablet ή όταν έχουμε κάποια ειδοποίηση ; Ξαφνικά δεν μου το εμφανίζει.... Υπάρχει κάπου ρύθμιση για αυτό ;;;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...