Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να βλεπω καμια ταινια μεσω usbflash

καταρχην υποθετω οτι βλεπει μονο fat και οχι ntfs φορματ,οποτε αναγκαστικα οι ταινιες πρεπει να ειναι κατω απο 2gb.

ερωτησεις..

-τι καλωδιο θελω για να βαζω το usbflash στο ταμπλετ?

-υπαρχει καλυτερος τροπος να για να μην εχω τον περιορισμο των 2gb?

 

σκεφτηκα για wifi σκληρο,αλλα ξεφευγουμε οικονομικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ ότι έχω καταλάβει η αποσυνδέσεις του WiFi που παρατηρώ μετά την αναβάθμιση σε λολιποπ 5.02, απασχολούν και άλλους κατόχους, τι μπορούμε να κάνουμε, πρέπει να περιμένουμε κάποιο update , η μπορούμε να επέμβουμε με κάποιες ενέργειες, αν έχει απαντηθεί παραπεμψτε με αναλόγως
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

θελω να βλεπω καμια ταινια μεσω usbflash

καταρχην υποθετω οτι βλεπει μονο fat και οχι ntfs φορματ,οποτε αναγκαστικα οι ταινιες πρεπει να ειναι κατω απο 2gb.

ερωτησεις..

-τι καλωδιο θελω για να βαζω το usbflash στο ταμπλετ?

-υπαρχει καλυτερος τροπος να για να μην εχω τον περιορισμο των 2gb?

 

σκεφτηκα για wifi σκληρο,αλλα ξεφευγουμε οικονομικα

το τάβλετ διαβάζει απευθείας σε fat32,exfat για ntfs θέλει μια μικρή βοήθεια...

Υπάρχουν προγράμματα για να διαβάσει το τάβλετ ntfs ..... Μπορείς με https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

(θα μπορείς να παίξεις τις ταινίες μια χαρά ..χωρίς πρόβλημα ... απλά δεν μπορείς να κάνεις copy paste...να σβήσεις τα αρχεία του σκληρου από το τάβλετ )

μπορεί να κάνεις format τον δίσκο σου ,usb flash σε exfat το ταβλέτ θα το διαβάσει αυτόματα !!....δεν έχει περιορισμούς....(το fat32 έχει περιορισμό στα 4 gb και όχι στα 2 !)

επίσης εάν θέλεις με το es Explorer μπορείς να κάνεις streaming τις ταινίες σου τοπικά (τοπικό δίκτυο) ..απο το pc σου κατευθείαν στο τάβλετ....χωρίς να χρειάζεται να αντιγράψες θα ταινίες σου σε σκληρούς,usb (το καλώδιο που χρειάζεσαι ονομάζεται otg)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω καταλάβει η αποσυνδέσεις του WiFi που παρατηρώ μετά την αναβάθμιση σε λολιποπ 5.02, απασχολούν και άλλους κατόχους, τι μπορούμε να κάνουμε, πρέπει να περιμένουμε κάποιο update , η μπορούμε να επέμβουμε με κάποιες ενέργειες, αν έχει απαντηθεί παραπεμψτε με αναλόγως

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω? Μήπως φταίει αυτό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θελω να βλεπω καμια ταινια μεσω usbflash

καταρχην υποθετω οτι βλεπει μονο fat και οχι ntfs φορματ,οποτε αναγκαστικα οι ταινιες πρεπει να ειναι κατω απο 2gb.

ερωτησεις..

-τι καλωδιο θελω για να βαζω το usbflash στο ταμπλετ?

-υπαρχει καλυτερος τροπος να για να μην εχω τον περιορισμο των 2gb?

 

σκεφτηκα για wifi σκληρο,αλλα ξεφευγουμε οικονομικα

Όπως λέει και ο alex κάνε format σε exFAT, πάρε καλώδιο OTG και καθάρισες. Ούτε περιορισμός στα 4GB ούτε πρόβλημα συμβατότητας ακόμα και με το μαμά explorer. Γιατί κολλάτε με το ntfs (βλέπω και άλλους που ρωτάνε); Εντάξει προφανώς το θέλετε και για PC αλλά μπορείτε να πάρετε ένα USB stick μόνο για το tablet - φτηνά είναι - και να το έχετε σε exFAT.

Link to comment
Share on other sites

@alex

@tim

 

μιλησα για ntfs επειδη στο φλασακι θα περαστουν ταινιες απο το πισι.

εαν ειναι σε exfat πως θα το δει το πισι για να τις περασει?

ευχαριστω πολυ παιδια...!

Link to comment
Share on other sites

@alex

@tim

 

μιλησα για ntfs επειδη στο φλασακι θα περαστουν ταινιες απο το πισι.

εαν ειναι σε exfat πως θα το δει το πισι για να τις περασει?

ευχαριστω πολυ παιδια...!

 

Για ntfs σου απάντησα.....θα κάνεις δουλειά με es Explorer !!! Μάλλον δεν είσαι και πολύ έμπειρος.....το pc σου "βλέπει" ΟΛΑ τα format !!! ......

το μόνο περιορισμό που έχει το exfat είναι ότι δεν "συνεργάζεται" καλά με τις τηλεοράσεις...(αναγνωρίζουν μόνο fat32,ntfs....) και τα κάποια media player....dvd..κτλ

Link to comment
Share on other sites

@alex

@tim

 

μιλησα για ntfs επειδη στο φλασακι θα περαστουν ταινιες απο το πισι.

εαν ειναι σε exfat πως θα το δει το πισι για να τις περασει?

ευχαριστω πολυ παιδια...!

 

Για ntfs σου απάντησα.....θα κάνεις δουλειά με es Explorer !!! Μάλλον δεν είσαι και πολύ έμπειρος.....το pc σου "βλέπει" ΟΛΑ τα format !!! ......

το μόνο περιορισμό που έχει το exfat είναι ότι δεν "συνεργάζεται" καλά με τις τηλεοράσεις...(αναγνωρίζουν μόνο fat32,ntfs....) και τα κάποια media player....dvd..κτλ

 

ok-εαν το βλεπει το Pc Κανενα προβλημα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για ntfs σου απάντησα.....θα κάνεις δουλειά με es Explorer !!! Μάλλον δεν είσαι και πολύ έμπειρος.....το pc σου "βλέπει" ΟΛΑ τα format !!! ......

το μόνο περιορισμό που έχει το exfat είναι ότι δεν "συνεργάζεται" καλά με τις τηλεοράσεις...(αναγνωρίζουν μόνο fat32,ntfs....) και τα κάποια media player....dvd..κτλ

 

 

Για ntfs και es Explorer ..https://youtu.be/VhFwAqG4QZc

πως να έχεις πρόσβαση από το τάβλετ στο pc για να παίξεις τις ταινίες απευθείας

γενικά πως δουλεύει το es

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.ολα οκ με το εξφατ.

εκτος του bsplayer το οποιο σε πολλες περιπτωσεις μου κρασαρει,εχουμε αλλο πλειερ με δυνατοτητα αναπαραγωγης dts?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.ολα οκ με το εξφατ.

εκτος του bsplayer το οποιο σε πολλες περιπτωσεις μου κρασαρει,εχουμε αλλο πλειερ με δυνατοτητα αναπαραγωγης dts?

Εγώ χρησιμοποιώ Mxplayer για να βλέπω ταινίες με dts.Τον κάνει downmix εννοείται.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

το free Mxplayer σου κανει downmix...?

Το mx από μόνο (και η full) δεν παίζει ούτε ac3 ούτε dts...λόγο πνευματικών δικαιωμάτων.....Codec στο xda...

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρέλειψα....Με codec από xda παίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος που έχει ανοίξει το νήμα στο xda νομίζω έχει φτιάξει το mx...

Ναι; Δεν το γνώριζα...Πάντως τον συγκεκριμένο player τον χρησιμοποιώ τουλάχιστον 2 χρόνια απροβλημάτιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι; Δεν το γνώριζα...Πάντως τον συγκεκριμένο player τον χρησιμοποιώ τουλάχιστον 2 χρόνια απροβλημάτιστα.

Ναι είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω καποιον που εχει το 10.5 lte και το χρησιμοποιει με καρτα sim για το ιντερνετ το εξης: οταν ενεργοποιει τα δεδομενα κινητου, μετα πως τα κλεινει? στα εικονιδια της μπαρας, υπαρχει το εικονιδιο των δεδομενων κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω? Μήπως φταίει αυτό..
Είχα περάσει μεσω odin την αγγλική ρομ και όταν κυκλοφορησε η ελληνική την εγκατεστησα με το ιδιο πρόγραμμα και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν και δεν νομιζω ότι χρειάζεται όταν περνάμε μέσω odin, τελος πάντων την έκανα, αλλά και πάλι έχω πολλές αποσυνδέσεις, τι να πω...
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! μπορει να μου πει καποιος ολο το consept για τις ταινιες ?? τι πρεπει να κανω για να κατεβασω ταινιες απο υπολογιστη και συνηθως κατεβαζω τις ταινιες στον υπολογιστη μεσω τορεντ και μετα το βαζω bsplayer και μου κατεβαζει αυτοματα υποτιτλους ! μετα τι πρπει να κανω για να της δω στο ταβλετ ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! μπορει να μου πει καποιος ολο το consept για τις ταινιες ?? τι πρεπει να κανω για να κατεβασω ταινιες απο υπολογιστη και συνηθως κατεβαζω τις ταινιες στον υπολογιστη μεσω τορεντ και μετα το βαζω bsplayer και μου κατεβαζει αυτοματα υποτιτλους ! μετα τι πρπει να κανω για να της δω στο ταβλετ ?

Βασικα μπορείς να τα κάνεις όλα από το ταμπλετ. κατεβαζεις το μtorent απο market και μετα πας στη σελιδα που κατεβαζεις τα τορρεντ πατας και κατεβαζεις τη ταινια επιτόπου.Κατεβαζεις και το bsplayer απο μαρκετ παλι,ρυθμιζεις γλωσσα υποτιτλων και εισαι αρχοντας!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορείς να τα κάνεις όλα από το ταμπλετ. κατεβαζεις το μtorent απο market και μετα πας στη σελιδα που κατεβαζεις τα τορρεντ πατας και κατεβαζεις τη ταινια επιτόπου.Κατεβαζεις και το bsplayer απο μαρκετ παλι,ρυθμιζεις γλωσσα υποτιτλων και εισαι αρχοντας!

και το mx μπορεί να κατεβάσει υπότιτλους ...είναι καλύτερος media player.. (και το mx και το bs έχουν σαν βάση το opensubtitles)

Δεν βρίσκεις πάντα υπότιτλους...η τουλάχιστον αργούν να ανέβουν.... Μην κολλάτε σε αυτήν την λεπτομέρεια (για player που κατεβάζει υπότιτλους)

Το να βρεις υπότιτλους και να τους κατεβάσεις πάνω από 2 λεπτά δεν κάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!καταρχας να πω τις εντυπώσεις μου από τη lolipop στο 8,4lte που εχω.Ειναι σαφώς καλύτερη από την kitkat.και καλύτερη αυτονομία και λιγότερο lag και φυσικά καλύτερο περιβάλλον απο την kitkat.μου αρεσει παρα πολύ πχ ο νέος τρόπος ελαχιστοποιησης εναλλαγής μεταξύ ενεργών εφαρμογών.Ήθελα να ρωτήσω μια λεπτομέρεια.Στο μενού της μπαταρίας πως μπορώ να δω ποσες ώρες λειτουργεί η συσκευη?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το tablet.

Το μόνο σημείο που καθυστερεί σε σχέση με το laptop μου είναι στο σερφάρισμα με τον google chrome.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα και εγω το 10.5 wifi το οποιο αν κρινω απο την πρωτη γλωσσα που ειχε οταν το ανοιξα ειναι ουγγρικο.Εντωμεταξυ ειχε προεγκατεστημενη την lolipop ειναι συνηθες αυτο?Παντως εμεινα και εγω εντυπωσιασμενος απο την οθονη του η οποια μου φαινεται ειναι πολυ καλυτερη και απο αυτην του note3 μου.

 

 

Ps:άμα έχει κανείς για πούλημα καμιά original θήκη ας μου στείλει pm

Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...