Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε θυμόμουν λάθος. Μπερδεύτηκα επειδή σε όλα τα galaxy κινητά έχει (όπως και στο Νοτε 4, που έχω τώρα) και είχα την εντύπωση ότι είχε και το tablet. :P

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω σκοπο να αγορασω μεχρι το δεκεμβριο ενα ταμπλετ-βασικα ειχα αποφασισει αυτυο αλλα πλεον με το σ2 σκεφτομαι να παρω το νεο μοντελο

 

αρχικα θελω ενα σχολιο για το ταμπλετ πως το βλεπετε συνολικα

σκοπος χρησης ειναι media player(ταινιες σειρες,τορεντ,μανγκα διαβασμα και γενικως εφαρμογες φμπ κτλ)οχι παιχνιδια

 

διαβασα προηγουμενα σχολια και ειδα αρκετες αναφορες για την αυτονομια της μπαταριας ,lag και αργο browsing,ισχυει κατι τετοιο ειναι στα πλαισια λογικης χρησης???

 

το θεμα μου με το σ2 ειναι οτι απο οτι διαβασα δεν εχει μεγαλες διαφορες σε σπεκς,ισα ισα εχει μικροτερη οθονη/αναλυση/και φοραει μικροτερη μπαταρια ενω ραμ κτλ δεν νομιζω να εχει αναβαθμιστει ιδιαιτερα-το design βεβαια ειναι μακρν κορυφαιο αλλα για το λογο που ψαχνω δεν με απασχολει

Link to comment
Share on other sites

Το νέο πραγματικά φαίνεται να μην έχει λόγο ύπαρξης..

Αυτά που διάβασες για το δικό μας ισχύουν, ειδικά στις lte εκδόσεις έχω δει τα πιο πολλά παράπονα εδώ ακόμα και για το lag.

Η χρήση που θες δεν είναι πολύ βαριά αλλά lag έχει και στα πιο απλά πράγματα. Αν το εξαιρέσεις αυτό και λίγο τη μπαταρία, που όμως έχει καλή αυτονομία, θεωρώ ότι δεν έχεις άλλη επιλογή.. Αν κριτήριο σου είναι να μην έχει lag και η μέγιστη αυτονομία δες και το Ζ3compact tablet. Εμένα δε μου άρεσε αλλά σε αυτά τα δύο είναι πολύ καλύτερο. Συν ότι θα πάρει Android 6. Τούτο εδώ δεν ξέρω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ακομα μαγκες-μπορω να συνδεσω ενα μικρο usb απευθειας στο tab και να το διαβασει σαν εξωτερικο σκληρο(δηλαδη κανονικα)???

 

παρομοια μπορω απο την μινι υποδοχη να βαλω ενα μικρο usb to usb καλωδιακι(αυτα με 1 ευρω)και να το συνδεσω με κανονικο usb ειτε 2 η 3 και να το διαβασει παλι???

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ακομα μαγκες-μπορω να συνδεσω ενα μικρο usb απευθειας στο tab και να το διαβασει σαν εξωτερικο σκληρο(δηλαδη κανονικα)???

 

παρομοια μπορω απο την μινι υποδοχη να βαλω ενα μικρο usb to usb καλωδιακι(αυτα με 1 ευρω)και να το συνδεσω με κανονικο usb ειτε 2 η 3 και να το διαβασει παλι???

Ναι τα διαβάζει κανονικο ! Διαβάζει όλα τα φορματ (fat32,exfat,ntfs) ....Μόνο για ntfs θα χρειαστείς το es explorer (υπάρχουν και άλλα που κάνουν αυτή την δουλειά..) . Το καλώδιο λέγεται otg (έτσι θα το ψάξεις...) .

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν προχθές από τη δουλειά το LTE μοντέλο 8.4". Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η οθόνη του, χάζεψα λέμε. Εκεί τελειώνουν τα θετικά γιατί στα υπόλοιπα... δράμα. Ο επεξεργαστής δείχνει αδύναμος να διαχειριστεί αυτή την ανάλυση και το lag πάει σύννεφο. Στο kindle app το browsing των βιβλίων ειδικά είναι τραγικό. Επίσης δεν ξέρω πως τα έχουν καταφέρει αλλά η μνήμη του (και δεν είναι μικρή, είναι 3Gb) είναι συνέχεια γεμάτη. Στο note 3 με ανοιχτά ΠΟΛΥ περισσότερα applications έχω περισσότερη διαθέσιμη μνήμη αλλά και όταν είναι γεμάτη η μνήμη του απλά δεν το καταλαβαίνω. Στο Tab S το καταλαβαίνω ωστόσο.

 

Τέλος πάντων δεν έχει νόημα να γκρινιάζω μιας και τη συσκευή την έχω τσάμπα. Αν είχα δώσει ωστόσο λεφτά να την πάρω τώρα μάλλον θα το είχα μετανιώσει. Το Z3 (το έχω δει από κοντά και το έχω δουλέψει ωστόσο δυστυχώς δεν ήταν διαθέσιμο) είναι πολύ ανώτερο.

 

Το παρήγορο της υπόθεσης ωστόσο είναι ότι δεν μασάει μία ακόμα και στις πιο απαιτητικές ματρόσκες οπότε σαν media player κάνει πολύ καλά τη δουλειά του. Για άλλη χρήση ωστόσο πέρα από περιστασιακό browsing/ανάγνωση βιβλίου για μένα τουλάχιστον είναι από black ως ...vantablack. Δεν είναι συσκευή αυτή για να αντικαταστήσει laptop.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Με όλη την καλή διλαθεση και χωρίς παρεξήγηση θα διαφωνήσω μαζί σου μιας και έχω το ίδιο μοντέλο από τον Οκτώβριο πέρισυ. Το πούλησα και ξαναπήρα τελικά το ίδιο. Το χρησιμοποιώ και ως τηλέφωνο μιας και έχω τσαντάκι, φυσικά με bluetooth. Τα κολλήματά του με την lollipop και με κάρτα samsung 64αρα pro είναι ελάχιστα (δεν λέω ότι δεν υπάρχουν). Φυσικά δεν αντικαθιστά laptop (δεν ξέρω ποιο tablet θα μπορούσε να το κάνει αυτό απόλυτα), αλλά με το πληκτρολόγιο και το ποντίκι διαχειρίζεσαι άνετα τα mail σου και έγγραφα word και excel (όχι κάτι πολύπλοκο). Με την κατάλληλη βάση το χρησιμοποιώ για navigator στο αυτοκίνητο ενώ και με ένα tv tuner το κάνεις και τηλεόραση. Για μένα είναι το απόλυτο εργαλείο, φυσικά και με χαλάνε κάποια πράγματα (μπαταρία, έλλειψη nfc και led ειδοποιήσεων, μικρή εσωτερική μνήμη) αλλά στο μέγεθός του και σε αυτά που προσφέρει δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλύτερο. Ίσως το Z4 αν έβγαινε μικρότερο γύρω στις 8' να το καλοέβλεπα αλλά σίγουρα όχι το tab s 2.
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ και ως τηλέφωνο μιας και έχω τσαντάκι, φυσικά με bluetooth. Τα κολλήματά του με την lollipop και με κάρτα samsung 64αρα pro είναι ελάχιστα (δεν λέω ότι δεν υπάρχουν).

+1

10 χαρακτηρες

 

Φυσικά δεν αντικαθιστά laptop (δεν ξέρω ποιο tablet θα μπορούσε να το κάνει αυτό απόλυτα), αλλά με το πληκτρολόγιο και το ποντίκι διαχειρίζεσαι άνετα τα mail σου και έγγραφα word και excel (όχι κάτι πολύπλοκο).

 

Με το ενσωματομενο hancom office (η καλυτερη σουιτα office για android) στο word κανω κατα 99% αυτα που κανω και στα windows ενω στο excel περιπου το 80% αυτων που κανω στα windows.

 

Με την κατάλληλη βάση το χρησιμοποιώ για navigator στο αυτοκίνητο ενώ και με ένα tv tuner το κάνεις και τηλεόραση. Για μένα είναι το απόλυτο εργαλείο, φυσικά και με χαλάνε κάποια πράγματα (μπαταρία, έλλειψη nfc και led ειδοποιήσεων, μικρή εσωτερική μνήμη) αλλά στο μέγεθός του και σε αυτά που προσφέρει δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλύτερο. Ίσως το Z4 αν έβγαινε μικρότερο γύρω στις 8' να το καλοέβλεπα αλλά σίγουρα όχι το tab s 2.

 

Συμφωνω στην ελλειψη led ειδοποιησεων και στη σχετικα μικρη διαρκεια της μπαταριας. Nfc δεν χρησιμοποιω ενω και η εσωτερικη μνημη μου φτανει αφου δεν παιζω παιχνιδια, ενω υπαρχει και η εξωτερικη sd για ολα τα υπολοιπα. Για το Ζ4

δεν εχω αποψη αφου δεν το εχω δει live, αλλα σε οσα βιντεο εχω δει η οθονη του δεν εχει την απολυτη ευκρινεια που εχει το tab S, και που ειναι ο βασικος λογος που εκτος απο το 10.5 πηρα :):):)και το 8.4.

Πολυ χαιρομαι παντως που το ξαναπηρες και δεν εκανες το λαθος (κατα τη γνωμη μου) να πας στο S2.

 

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η οθόνη του, χάζεψα λέμε. Εκεί τελειώνουν τα θετικά γιατί στα υπόλοιπα... δράμα. Ο επεξεργαστής δείχνει αδύναμος να διαχειριστεί αυτή την ανάλυση και το lag πάει σύννεφο. Στο kindle app το browsing των βιβλίων ειδικά είναι τραγικό. Επίσης δεν ξέρω πως τα έχουν καταφέρει αλλά η μνήμη του (και δεν είναι μικρή, είναι 3Gb) είναι συνέχεια γεμάτη. Στο note 3 με ανοιχτά ΠΟΛΥ περισσότερα applications έχω περισσότερη διαθέσιμη μνήμη αλλά και όταν είναι γεμάτη η μνήμη του απλά δεν το καταλαβαίνω. Στο Tab S το καταλαβαίνω ωστόσο.

 

Η οθονη του εχει κορυφαια ευκρινεια και εχουν ξεκουραστει τα ματια μου απο τοτε που το πηρα. Ηταν αλλωστε ο βασικος λογος που εχω παροπλισει το πιστο μου νοτε2 σε ρολο 2ου τηλεφωνου-σημειωματαριου.

Δεν χρησιμοποιω το kindle app, αλλα με το mantano που χρησιμοποιω, η αποκριση ακομα και σε μεγαλα pdf ειναι ακαριαια. Στο θεμα μνημης, εχω δει να καθυστερουν συγκεκριμενες εφαρμογες οπως ο dolphin browser (με 12 tabs ανοικτα), ενω με με τον μαμα browser με 15 tabs ανοικτα δεν υπαρχει καμμια πτωση στην ταχυτητα αποκρισης. Οποτε νομιζω οτι για τα τυχον λαγκ ισως φταιει η κακη συνεργασια της λολιποπ 5.0.2 και ορισμενων εφαρμογων και οχι το ταμπλετ μονο.

 

Το παρήγορο της υπόθεσης ωστόσο είναι ότι δεν μασάει μία ακόμα και στις πιο απαιτητικές ματρόσκες οπότε σαν media player κάνει πολύ καλά τη δουλειά του. Για άλλη χρήση ωστόσο πέρα από περιστασιακό browsing/ανάγνωση βιβλίου για μένα τουλάχιστον είναι από black ως ...vantablack. Δεν είναι συσκευή αυτή για να αντικαταστήσει laptop.

 

Αν λοιπον ειχε προβλημα το ταμπλετ και κολλαει το kindle apk, τα mkv αρχεια δεν θα επρεπε να φορτωνουν καν. Αντιθετα παιζουν, και δειχνουν εξαιρετικα χαρη στο απολυτο μαυρο της τεχνολογιας super amoled. Ισως λοιπον να ειναι θεμα συγκεκριμενων εφαρμογων το λαγκ. Αν βεβαια δεν θελεις να αλλαξεις εφαρμογες τοτε αναγκαστικα θα αλλαξεις ταμπλετ.

Γενικοτερα παντως, η ελευση των win10 σε συνδυασμο με την απουσια σωστα υλοποιημενου multiwindow περιβαλλοντος στο αντροϊντ, κανει πολυ δυσκολη την αντικατασταση ενος win laptop απο οποιοδηποτε αντροϊντ ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ρε παιδια εχω την ιδια αισθηση με τον φιλο menes, δηλαδη σε απλα πραγματα και εναλλαγες οθονων πχ λαγκαρει πολυ, στο ανοιγμα office,fb κτλ το λαγκ ειναι παντου και πολυ.. οταν βαζεις να παιξει μια ταινια ή ενα παιχνιδι δεν κωλωνει... Αυτο ειναι φυσιολογικο πιστευω γιατι μπορει οντως να φταινε οι εφαρμογες, που δε γινεται καποιες να μην τις χρησιμοποιεις (ασχετως αν σε αλλα κινητα ή ταμπλετ παιζουν σωστα) και περα απο αυτο, οταν αυτο που θες φορτωσει στο ταμπλετ, τοτε παει σφαιρα, αρα πιθανολογω οτι εχει κακη διαχειριση μνημης ή και διεργασιων αρα ισως καποια στιγμη φτιαξει με s/w..

Οταν εβαλα lollipop ειδα βελτιωση στην αρχη επειδη εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα πλεον μου φαινεται ιδιο..Αν και εχω σκεφτει να το πουλησω πολλες φορες, το γεγονος οτι δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε συνδυασμο με το γεγονος οτι δεν κανω πολλη χρηση με κανει να το κραταω. Το αντιστοιχο σονυ ειναι αλαγκαριστο αλλα περα απο αυτο δε μαρεσει. Επομενως αναλογα του τι θελει ο καθε ενας εχει 2 επιλογες πιστευω στις 8" περιπου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο μενα εχω το t800 το μονο παράπονο μου είναι η μπαταρία κρατάει 6 ωρες full χρηση facebook youtube kai φωτεινότητα στη μέση και κανει να φορτίσει τεσσερις. Αλλά αυτο που λέτε ότι λαγκαρει και τα σχετικα δε μου έχει συμβεί ποτε απο τότε που το πηρα σε καμία εφαρμογη. Και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Δεν ξέρω αν πάίζει ρόλο είναι το 32gb μοντέλο. 0 λαγκάρισμα φοβερή οθονη και είναι καταπληκτικό αν είχα και καλύτερη αυτονομια θα ηταν το τελειο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο μενα εχω το t800 το μονο παράπονο μου είναι η μπαταρία κρατάει 6 ωρες full χρηση facebook youtube kai φωτεινότητα στη μέση και κανει να φορτίσει τεσσερις. Αλλά αυτο που λέτε ότι λαγκαρει και τα σχετικα δε μου έχει συμβεί ποτε απο τότε που το πηρα σε καμία εφαρμογη. Και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Δεν ξέρω αν πάίζει ρόλο είναι το 32gb μοντέλο. 0 λαγκάρισμα φοβερή οθονη και είναι καταπληκτικό αν είχα και καλύτερη αυτονομια θα ηταν το τελειο.

 

οπως εχω ξανα πει, ισως παιζει ρολο το LTE, καθως οσοι εχουμε παραπονα, ειμαστε κυριως με LTE εκδοσεις, ενω αντιθετα οσοι λετε οτι ειναι οκ ειστε κυριως με wifi εκδοσεις...εγω αυτο παρατηρω τοσο καιρο και δεν ξερω πως να το εξηγησω, ομως αν κανουμε ενα poll θα το διαπιστωσουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το θάβεις, το θάβεις αλλά δεν λες και να το δώσεις :)

 

μα δεν το θαβω, λεω αυτο που βλεπω και μιλαω ειλικρινα, χωρις φανατισμο. Αφου το λαγκ παει συνεφο και το εχω παει και σερβις και μου ειπαν ετσι ειναι, τι να κανω? επισης αν εκανα πολλη χρηση θα με ενοχλουσε, εγω το εχω ανοιχτο και απλα μιλαω μια φορα την εβδομαδα skype με την αδερφη μου, παιζει να το φορτιζω καθε 4-5 μερες..

Αν δεν μου το εκαναν δωρο δε θα αγοραζα ταμπλετ, δεν βρισκω λογο υπαρξης απο τη στιγμη που δουλευω σε pc...Ολα τα αλλα τα κανω πιο ευκολο απο το κινητο μου παρα απο τουτο εδω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνω... Απλά εγώ έχω τελείως διαφορετική εμπειρία και για τις ανάγκες μου (που δεν είμαι power user) το θεωρώ ιδανικό
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνω... Απλά εγώ έχω τελείως διαφορετική εμπειρία και για τις ανάγκες μου (που δεν είμαι power user) το θεωρώ ιδανικό

 

ακριβως το ιδιο λεω και εγω, αλλα επειδη εμενα δε με ενοχλει τοσο, δε σημαινει οτι δε θα τονισω αυτο που βλεπω ωστε να μην την πατησει ενας μελλοντικος αγοραστης που θελει πιο πολλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και απο μενα εχω το t800 το μονο παράπονο μου είναι η μπαταρία κρατάει 6 ωρες full χρηση facebook youtube kai φωτεινότητα στη μέση και κανει να φορτίσει τεσσερις. Αλλά αυτο που λέτε ότι λαγκαρει και τα σχετικα δε μου έχει συμβεί ποτε απο τότε που το πηρα σε καμία εφαρμογη. Και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Δεν ξέρω αν πάίζει ρόλο είναι το 32gb μοντέλο. 0 λαγκάρισμα φοβερή οθονη και είναι καταπληκτικό αν είχα και καλύτερη αυτονομια θα ηταν το τελειο.

 

σε εμενα προχθες που εβλεπα αγωνα μπασκετ στο otetvgo,με φωτεινοτητα auto στην μεση και χωρις να κλεισει καθολου η οθονη για 2 ωρες περιπου,απο 100% πηγε στο 70%.νομιζω οτι ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το wi fi και bluetooth; Μετά από hard reset (λόγω κολλημάτων, μπαταρίας, lag) το wifi και το bluetooth δεν λειτουργούν πλέον (δεν ανταποκρίνονται στο πάτημα οι εικονικοί διακόπτες) στο 1 μηνός galaxy tab s 8,4 lte με 5.02. Η μπαταρία δείχνει πάντως να βελτιώθηκε αφού έγραψε 6,5 ώρες οθόνη περίπου με μέτρια χρήση. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και λέω μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πριν το πάω για service

Τελικά το πήγα για service σε wind, αντικαταστάθηκε το motherboard εντός εγγύησης, και πλέον (μετά το restore) λειτουργούν όλα πολύ καλύτερα. Έχω την εντύπωση ότι και το lag είναι πολύ λιγότερο.

nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα για service σε wind, αντικαταστάθηκε το motherboard εντός εγγύησης, και πλέον (μετά το restore) λειτουργούν όλα πολύ καλύτερα. Έχω την εντύπωση ότι και το lag είναι πολύ λιγότερο.

 

γραψε παλι σε κανα μηνα, γιατι και εγω μολις περασα lollipop ετσι ελεγα, και μολις το φορτωσα με τις 5-10 εφαρμογες που ειχα και τις χρησιμοποιησα λιγο, ξαναμπουκωσε...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα στα χερια μου ενα tab 8.4 που πηγαινε παρα πολυ ,και στρωτα ειπα να αλλαξω το ipad air που ειχα και το οποιο με ταλαιπωρησε με διαφορα θεματα(προβλημα στο browsing , περιορισμος στη διαχειριση των εκδοσεων ios,δυσκολη διαχειριση αρχειων μεσω usb κλπ) και να παρω ενα tab s 10.5...

Το tab αρχικα ηταν γερμανικο με την lollipop 5.0.2 BOD1 Μαιου ....

Η Συμπεριφορα του δεν ειχε καμια σχεση με την λειτουργια του 8.4 που ειχα συνηθισει.... καθυστερησεις,κομπιασματα κλπ.

σε σημειο να κοιταω στο xda root και περασμα νεας rom (χωρις γραψιμο knox)

 

Περασα για τελευταια δοκιμη την BOE3 Nordic countries που υπηρχε και ειδα βελτιωση σε Ολα .

 

Εδω και δυο μερες βγηκε η νεωτερη γερμανικη BOJ1

http://www.sammobile.com/firmwares/download/57985/T800XXU1BOJ1_T800DBT1BOI1_DBT/

 

την δοκιμασα και ειδα περαιτερω βελτιωση ...ακομα και στην μπαταρια.....

 

http://i62.tinypic.com/an0njq.png

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή να αλλάξουμε ρομ ? Χάνουμε εγγύηση ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οχι ισχυει κανονικα η εγγυηση αφου δεν γραφει ο knox ....

Εφοσον θες να πας service περνας και την μαμα rom και εισαι ενταξει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ανεργε13. Λιγο μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας δε θα με χαλαγε. Θα το δοκιμασω πρωτα στο 8.4 και αν ειναι ετσι οπως λες θα το βαλω και στο 10.5 που κανω και περισσοτερη δουλεια.

Edit: Τωρα ειδα οτι η γερμανικη BOJ1 ειναι μονο για το 10.5 wifi. Για το 8.4 LTE η μοναδικη BOJ1 rom που υπαρχει ειναι για το Χονγκ Κονγκ, αλλα εχει καταληξη ZHU1 κι οχι XXU1, οποτε στο 8.4 δεν την περναω. Στο 10.5 wifi υπαρχει γαλλικη και γερμανικη BOJ1 ρομ. Ξερει κανεις αν εχουν διαφορες? Ή απλως περναω οποια να ναι? Σημειωτεον οτι εχω ελληνικη συσκευη με ελληνικη ρομ BOE7.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα στα χερια μου ενα tab 8.4 που πηγαινε παρα πολυ ,και στρωτα ειπα να αλλαξω το ipad air που ειχα και το οποιο με ταλαιπωρησε με διαφορα θεματα(προβλημα στο browsing , περιορισμος στη διαχειριση των εκδοσεων ios,δυσκολη διαχειριση αρχειων μεσω usb κλπ) και να παρω ενα tab s 10.5...

Το tab αρχικα ηταν γερμανικο με την lollipop 5.0.2 BOD1 Μαιου ....

Η Συμπεριφορα του δεν ειχε καμια σχεση με την λειτουργια του 8.4 που ειχα συνηθισει.... καθυστερησεις,κομπιασματα κλπ.

σε σημειο να κοιταω στο xda root και περασμα νεας rom (χωρις γραψιμο knox)

 

Περασα για τελευταια δοκιμη την BOE3 Nordic countries που υπηρχε και ειδα βελτιωση σε Ολα .

 

Εδω και δυο μερες βγηκε η νεωτερη γερμανικη BOJ1

http://www.sammobile.com/firmwares/download/57985/T800XXU1BOJ1_T800DBT1BOI1_DBT/

 

την δοκιμασα και ειδα περαιτερω βελτιωση ...ακομα και στην μπαταρια.....

 

http://i62.tinypic.com/an0njq.png

 

το 10,5 wifi εχεις ή το lte?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...