Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχασα τον ανταπτορα και το καλώδιο δεδομένων , εχω ένα άλλο καlώδιο micro usb από κάποια άλλη συσκευή και έναν ανταπτορα της σαμσουνγκ αυθεντικός αλλά δεν θυμάμαι από ποια συσκευή , από κινητό πρέπει να ειναι!

 

Input λέει 100-240V- ... 50-60hz 0.15Α

Output λέει 5.0V .... 1.0A

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τις τιμές στον κανονικό ανταπτορα;; Εχω πρόβλημα με αυτόν;; Επίσης εχω πρόβλημα με οποιοδήποτε καλώδιο άλλο micro usb??

 

Φορτίζει κανονικά το ταμπλετ!!

 

απλά αν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα γενικά αναρωτιέμαι!

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχασα τον ανταπτορα και το καλώδιο δεδομένων , εχω ένα άλλο καlώδιο micro usb από κάποια άλλη συσκευή και έναν ανταπτορα της σαμσουνγκ αυθεντικός αλλά δεν θυμάμαι από ποια συσκευή , από κινητό πρέπει να ειναι!

 

Input λέει 100-240V- ... 50-60hz 0.15Α

Output λέει 5.0V .... 1.0A

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τις τιμές στον κανονικό ανταπτορα;; Εχω πρόβλημα με αυτόν;; Επίσης εχω πρόβλημα με οποιοδήποτε καλώδιο άλλο micro usb??

 

Φορτίζει κανονικά το ταμπλετ!!

 

απλά αν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα γενικά αναρωτιέμαι!

 

Ευχαριστώ !!!

Όχι ...απλά θα σου φορτίζει ποιο αργά.... Πρέπει να είναι 5.3V και 2A και 50-60hz 0.35Α (καλό είναι να αγοράσεις καινούργιο..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Στο output εννοεις ε; το input δεν επηρεαζει κατι;; εκει που λεει 100-240 V?

 

Μονο η ταχυτητα φορτισης επηρεαζεται δλδ?

 

Οσον αφορα το καλωδιο τωρα που δεν ειναι γνησιο; πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι ειπε ο φιλος να αγορασω καλυτερα καινουριο???

 

και μια αλλη ερωτηση? να κανω μεταβαση στο lolipop η να κατσω kitkat?

 

και αν ειναι αν παω λολιποπ με ποιον τροπο να παω? μεσω kies το κανω? υγ..εχω αρκετο καιρο να χρησιμοποιησω android)

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι ειπε ο φιλος να αγορασω καλυτερα καινουριο???

 

και μια αλλη ερωτηση? να κανω μεταβαση στο lolipop η να κατσω kitkat?

 

και αν ειναι αν παω λολιποπ με ποιον τροπο να παω? μεσω kies το κανω? υγ..εχω αρκετο καιρο να χρησιμοποιησω android)

Όπως έγραψα την δουλειά σου την κάνεις ....απλά θα σου φορτίζει ποιο αργά....εάν δεν σε πειράζει δεν χρειάζεται να αγοράσεις καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

και μια αλλη ερωτηση? να κανω μεταβαση στο lolipop η να κατσω kitkat?

 

και αν ειναι αν παω λολιποπ με ποιον τροπο να παω? μεσω kies το κανω? υγ..εχω αρκετο καιρο να χρησιμοποιησω android)

Link to comment
Share on other sites

Να πας στη λολιποπ. Δεν εχει κανενα bug. Αν δεν σου βγαζει την αναβαθμιση ota (τσεκαρε και χειροκινητα αν εχει αναβαθμιση διαθεσιμη για τη συσκευη σου) τοτε δοκιμασε με οdin ή και kies. Στο θεμα του φορτιστη παντως γνωμη μου ειναι να παρεις εναν καινουργιο. Το καλωδιο usb δεν παιζει ρολο αν ειναι σαμσουνγκ ή οχι, αλλα με φορτιστη 1Α θα σου φορτιζει σε 6-8 ωρες αναλογα με το αν εχεις το 8.4 ή το 10.5.
Link to comment
Share on other sites

οι 5:30 ωρες sot που μου βγαζει στις πρωτες 3 φορτισεις με χρηση youtube και ταινιων δεν ειναι λιγες ρε παιδια;μιλαω και με χαμηλη φωτεινοτητα λιγο ποιο κατω απο την μεση.να περιμενω την μπαταρια να βελτιωθει καθολου στις επομενες φορτισεις η ετσι ειναι η μπαταρια του;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο

Widget για την στοκ εφαρμογή εμαιλ? ?

 

Επίσης ,έχοντας το νοβα launcher πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τις σελίδες που είχε αριστερα εμφάνιση περιεχομένου που είναι σαν widgets εκεί που είναι και η γρήγορη εκκίνηση σέρνοντας το δάχτυλο αριστερά στην άκρη οθόνη. .

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το Λίνκ για να το κάνω μέσω Οντίν;

Μέσω kies ειναι το ίδιο;

 

Ποσά A πρέπει να ειναι 2;

Ναι 2Α και 5.3νοlt.

Link δεν εχω προχειρο αλλα αν μπεις στο sammobile.com με αναζητηση θα βρεις την καταλληλη λολιποπ ρομ για τη χωρα προελευσης της συσκευης σου, και μετα θα την περασεις με odin.

Link to comment
Share on other sites

που βρισκω την χωρα προελευσης? πρεπει να βαλω απο την χωρα προελευση οπωσδηποτε?

 

αν την περασω μεσω kies που μου εβγλαε αναβαθμιση ειναι το ιδιο?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια και ειναι το ιδιο, και πολυ πιο ευκολο μαλιστα. Αφου βρηκες ακρη με το kies προχωρα το μ' αυτο τον τροπο. Εγκυκπλοπαιδικα παντως, κατεβασε το phone info απο το playstore για να μαθεις τη χωρα προορισμου της συσκευης σου.
Link to comment
Share on other sites

έχοντας το νοβα launcher πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τις σελίδες που είχε αριστερα εμφάνιση περιεχομένου που είναι σαν widgets εκεί που είναι και η γρήγορη εκκίνηση σέρνοντας το δάχτυλο αριστερά στην άκρη οθόνη. .
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω ενα ταμπλετ αντροιντ και μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει σε αυτο

τα καλα(οθονη,σπεκς,αυτονομια κτλ)πανω κατω τα γνωριζω

μπορει να μου πει καποιος αν εχει εντοπισει καποιο προβλημα στην συσκευη??

 

πμ [εχω αναφορες σε ξενα φορουμ για θεματακια στην φορτιση(δεν φορτιζει η κολλαει μετα απο καποιους μηνες),η οτι ζεσταινεται]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αρκετό καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος... Είχα ipad πρώτα. Φανταστική συσκευή δεν θα το μετανιώσεις
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω ενα ταμπλετ αντροιντ και μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει σε αυτο

τα καλα(οθονη,σπεκς,αυτονομια κτλ)πανω κατω τα γνωριζω

μπορει να μου πει καποιος αν εχει εντοπισει καποιο προβλημα στην συσκευη??

 

πμ [εχω αναφορες σε ξενα φορουμ για θεματακια στην φορτιση(δεν φορτιζει η κολλαει μετα απο καποιους μηνες),η οτι ζεσταινεται]

 

μονο το lag ειναι προβλημα. με την εκδοση 5 του ανδροιδ μειωνεται αλλα ειναι υπαρκτο και καμια φορα πολυ ενοχλητικο..αναλογως και τη χρηση που κανεις.. Εγω επειδη εχω τις πολυ βασικες εφαρμογες μεσα, θεωρω οτι ειναι υπερβολικο το λαγκ γιατι πραγματικα εχω 10-20 κλασσικες εφαρμογες και τιποτα παραπανω..οποτε δε μπορω να φανταστω πως ειναι αν το μπουκωσεις..

Κατα τα αλλα ειμαι ευχαριστημενος και αν με ρωτουσες τωρα θα σου ελεγα ειτε αυτο ειτε το αντιστοιχο σονυ, το Ζ3 δηλαδη το οποιο εχει πιο μεγαλα μπεζελ (8αρα οθονη στις ιδιες διαστασεις) αλλα ειναι πραγματικα σφαιρατο, και οθονη πιο μετρια απο αυτο. Αυτα νομιζω ειναι οι βασικες διαφορες. Α και μπαταρια καλυτερη το σονυ. (τα υπολοιπα αυτονοητα οπως αδιαβροχοποιηση κτλ δεν τα αναφερω.)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

έχοντας το νοβα launcher πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τις σελίδες που είχε αριστερα εμφάνιση περιεχομένου που είναι σαν widgets εκεί που είναι και η γρήγορη εκκίνηση σέρνοντας το δάχτυλο αριστερά στην άκρη οθόνη. .
Link to comment
Share on other sites

έχοντας το νοβα launcher πως μπορώ να χρησιμοποιήσω τις σελίδες που είχε αριστερα εμφάνιση περιεχομένου που είναι σαν widgets εκεί που είναι και η γρήγορη εκκίνηση σέρνοντας το δάχτυλο αριστερά στην άκρη οθόνη. .

Δεν γίνεται !! (Υπάρχει μόνο στο stock launcher)

Link to comment
Share on other sites

Την καναμε τη χαζομαρα μας κ τωρα ψαχνω πληροφοριες για αλλαγη της οθονης. Εγινε κομματια! Μπορει καποιος να βοηθησει

 

Καποιος ειδικος ???:cry:

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για καποιον εκτος του επισημου σερβις? Ή για καποιο αξιοπιστο επισημο σερβις? Για τη 2η περιπτωση ολοι (& εγω) προτεινουν τη σμαρτεκ στο χαϊδαρι. Για την 1η περιπτωση δεν ξερω, αλλα καλυτερα να σκεφτεις ενα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για καποιον εκτος του επισημου σερβις? Ή για καποιο αξιοπιστο επισημο σερβις? Για τη 2η περιπτωση ολοι (& εγω) προτεινουν τη σμαρτεκ στο χαϊδαρι. Για την 1η περιπτωση δεν ξερω, αλλα καλυτερα να σκεφτεις ενα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.

 

εγω παντως σκεφτομαι να το πουλησω καθως το εχω για ταξιδια, και δεν το χρησιμοποιω, απλα το εχω ανοιχτο με σιμ μεσα μονο και μονο για να μη χαλασει η μπαταρια, καθε 3 ημερες το φορτιζω. αλλα επειδη ειχα σκασει 600αρα τοτε, το λυπαμαι να το δωσω. bronze 8.4" LTE υπεραριστο απο πλαισιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σκεφτομαι να το πουλησω καθως το εχω για ταξιδια, και δεν το χρησιμοποιω, απλα το εχω ανοιχτο με σιμ μεσα μονο και μονο για να μη χαλασει η μπαταρια, καθε 3 ημερες το φορτιζω. αλλα επειδη ειχα σκασει 600αρα τοτε, το λυπαμαι να το δωσω. bronze 8.4" LTE υπεραριστο απο πλαισιο.

Πως γίνεται να σου κρατάει μόνο 3 μέρες χωρίς να το χρησιμοποιείς; Εγώ έχω τη WiFi έκδοση και το έχω στο συρτάρι και κάθεται,και το ανοίγω όποτε το θυμηθώ και ήδη είμαι στις 39 μέρες standby με 2 ώρες χρήση οθόνης και 7% υπόλοιπο μπαταρίας.

Εντάξυ το module της κινητής έχει μια κατανάλωση περισσότερη σε standby από το δικό μου αλλά μου φαίνεται υπερβολικά λίγο να σου κρατάει μόνο 3 μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σου κρατάει μόνο 3 μέρες χωρίς να το χρησιμοποιείς; Εγώ έχω τη WiFi έκδοση και το έχω στο συρτάρι και κάθεται,και το ανοίγω όποτε το θυμηθώ και ήδη είμαι στις 39 μέρες standby με 2 ώρες χρήση οθόνης και 7% υπόλοιπο μπαταρίας.

Εντάξυ το module της κινητής έχει μια κατανάλωση περισσότερη σε standby από το δικό μου αλλά μου φαίνεται υπερβολικά λίγο να σου κρατάει μόνο 3 μέρες.

 

Δεν το έχω σε ντουλάπι, το έχω μαζί μου για να νιώθω ότι δεν πάει χαμένο, έχει σιμ και σήμα μέσα, καμία σχέση η κατανάλωση.. Απλά πάει από σπίτι γραφείο και πάλι σπίτι και χαζεύω κάνα βράδυ εκεί. Ώρες οθόνης βγάζει Οκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...