Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα ειναι σχετικα, αν εχεις καμια εφαρμογη που τρεχει ακομα και backround και τη σκιζει, αν εχεις τη φωτεινοτητα δυνατα κτλ, λογικο ειναι να μην βγαζει μερα. Ολα ειναι θεμα χρησης.

το θεμα ειναι να μας πεις ποσες ωρες οθονης βγαζει..Ολες οι συσκευες αυτες αν βγαλουν πανω απο 4-5 ωρες (με 3G ) και ολα ανοιχτα, ειναι καλα.. Αλλα το να το βγαλει 2 ισως ειναι προβλημα, το να βγαλει 10 ειναι θεμα χρησης.

 

Δηλαδη τι τεστ πρεπει να κανω ? Να το φορτισω και να ανοιξω 3g να δω ποσες ωρες θαμου βγαλει η οθονη? Ή μηπως υπαρχει κανα program tester ?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη τι τεστ πρεπει να κανω ? Να το φορτισω και να ανοιξω 3g να δω ποσες ωρες θαμου βγαλει η οθονη? Ή μηπως υπαρχει κανα program tester ?

 

εκει που εισαι στη φωτο, πατα πανω στην "οθονη" να δεις ποσες ωρες λεει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπορεις και τώρα με odin...

 

Θα μπορούσες να μας παραθέσεις κάποιο σχετικό link για την διαδικασία που γίνεται αυτό ? Εχω απλά rootαρει το tablet με odin αλλα τιποτε περισσότερο και θέλω να περάσω σε Lolipop.

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

εκει που εισαι στη φωτο, πατα πανω στην "οθονη" να δεις ποσες ωρες λεει

 

Ειναι στο 70% γραφει 1:30 η οθονη και μου βγαζει οτι εχω αλλες 11 ωρες αναμονη

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στο 70% γραφει 1:30 η οθονη και μου βγαζει οτι εχω αλλες 11 ωρες αναμονη

 

το τι αναμονη λεει δε μου λεει κατι..αν το λιωσεις για 1 ωρα θα πεσει πολυ, αν το αφησεις ησυχο για 1 ωρα θα ανεβει..

σου εχει βγαλει 1,5 ωρα χρησης με οθονη ανοιχτη, και εισαι στο 70%, αναλογικα, θα πας καπου στις 5-6 ωρες..αν κανεις την ιδια χρηση, ενα καλο νουμερο οθονης..δες το οταν θα εισαι κατω απο 10% ποσα θα λεει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οκ Νικο θα δω και θα σου πω. Για να ξερω μηπως εχω θεμα να το στειλω για service αν ειναι. Το εχω μολις 10 μερες ****το. Που να ανοιξω 3g δηλαδη τι θα γινει!!

Μηπως χρειαζεται και κανα hard reset που εβαλα την lollipop?

Edited by gtsia

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χρειαζεται και κανα hard reset που εβαλα την lollipop?

Δεν σε αναγκάζει κανείς,αλλά συνήθως καλό είναι να του κάνεις ένα φίλε μου για να πατήσει καλύτερα το καινούριο λογισμικό

 

Θα μπορούσες να μας παραθέσεις κάποιο σχετικό link για την διαδικασία που γίνεται αυτό ? Εχω απλά rootαρει το tablet με odin αλλα τιποτε περισσότερο και θέλω να περάσω σε Lolipop.

 

ευχαριστώ :)

εδώ είναι το λινκ για να κατεβάσεις την έκδοση λόλιποπ που σε ενδιαφέρει --> http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T805/

 

Μόλις επιλέξεις κάποια,κατα προτίμηση ευρωπαική για να μη χάσεις εγγύηση,απο κάτω θα βρεις οδηγίες πώς να την περάσεις με odin

Link to comment
Share on other sites

Οκ Νικο θα δω και θα σου πω. Για να ξερω μηπως εχω θεμα να το στειλω για service αν ειναι. Το εχω μολις 10 μερες ****το. Που να ανοιξω 3g δηλαδη τι θα γινει!!

Μηπως χρειαζεται και κανα hard reset που εβαλα την lollipop?

 

Εγω δεν εχω καταφερει να το δουλεψω μια εβδομαδα αρκετα να βγαλω συμπερασματα, το αφηνω 2 μερες, το πιανω, αλλα drains μου κανει,πχ εχει 40% μπαταρια και με 5 λεπτα skype παει στο 15%..αυτο δεν ειναι φυσιολογικο αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη για την μπαταρια. θεωρω οτι αν το χρησιμοποιεις σταθερα,αρκετα, 1-2 ημερες και σου βγαζει 5-6 ωρες οθονη με wifi και 3G ανοιχτα, θα ειναι πολυ καλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αναγκάζει κανείς,αλλά συνήθως καλό είναι να του κάνεις ένα φίλε μου για να πατήσει καλύτερα το καινούριο λογισμικό

 

 

εδώ είναι το λινκ για να κατεβάσεις την έκδοση λόλιποπ που σε ενδιαφέρει --> http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T805/

 

Μόλις επιλέξεις κάποια,κατα προτίμηση ευρωπαική για να μη χάσεις εγγύηση,απο κάτω θα βρεις οδηγίες πώς να την περάσεις με odin

 

Ευχαριστώ για το link !

 

Πέρασα την 5.0.2 Lollipop μέσω ODIN (το tablet ήταν ήδη rooted).

Μετά το 1ο restart ήταν πραγματικά σαν να είχα στα χέρια μου άλλο tablet. Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια αλλαγή στη απόκριση :blink::blink::blink:

 

Ανοιγα ταυτόχρονα 7-8 παραθυρα στο browser, ανοιγόκλεινα εφαρμόγες και είχα ταυτόχρονα και παιχνίδι ανοιχτό (trial frontier) να παίζει. Το tablet δεν εμφάνισε το παραμικρό lag, δεν κόλλησε πουθενά ενω η θερμοκρασία παρέμεινε στα ίδια επίπεδα. Πριν απο 2 βδομάδες που είχα αποκτήσει το συγκεκριμένο tablet, προερχόμενος απο ipad 4, δεν κρύβω πως σε όλα τα υπόλοιπα πλην της εκπληκτικής amoled ήταν για μένα μια απογοήτευση. Αποφάσισα να το "παλεψω" και να μη το δώσω για κάποιο άλλο μιας και οι προδιαγραφές του ήταν πραγματικά εξαιρετικές. Με το πέρασμα σε 5.0.2 Lollipop το tablet πραγματικά έδειξε τι αξίζει σε όλους τους τομείς. Δυστυχώς για την samsung για μια ακόμη φορά μου επιβεβαίωσε οτι κατασκευάζει εκπληκτικά μηχανάκια και τα εφοδιάζει με ΑΧΡΗΣΤΟ λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες ήρθε και σε μένα η Lolli (8.4 wifi, Πολωνικό).

Έκανα και επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση, και τώρα στήσιμο από την αρχή. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν κομπλέ, μπορεί η ασπρίλα στα μενού λίγο να ξενίζει, αλλά όχι τίποτα σπουδαίο, πιστεύω είναι θέμα συνήθειας... Κατά τ' άλλα, προς το παρόν, όλα δουλεύουν μια χαρά.!

 

Επίσης, να επιβεβαιώσω κι εγώ πως επιτέλους μπορείς να "γράψεις" κανονικά στην εξωτερική κάρτα μνήμης!!! Μέχρι στιγμής, σε δύο από τα βασικότερα που χρησιμοποιώ, Es Explorer και QuickPic, μια φορά στην αρχή μου ζήτησε να επιλέξω τη διαδρομή της sd card ώστε να λάβει δικαιώματα, κι από κει και μετά γράφεις σβήνεις αποθηκεύεις μεταφέρεις τα πάντα όλα απροβλημάτιστα!!!

Ακόμα, μιας και το ανέφερε νομίζω κάποιος πιο πίσω, μια χαρά κανονικά μπορείς και να επεξεργαστείς word/excel και να αποθηκεύσεις τις αλλαγές... Το OfficeSuite Pro χρησιμοποιώ, το οποίο ύστερα από σχεδόν την ίδια διαδικασία με τα προηγούμενα που είπα (δηλώνεις μια φορά τον κατάλογο που θα έχει πρόσβαση) έχει το ίδιο αποτέλεσμα... ανοίγεις excel, το επεξεργάζεσαι, και το αποθηκεύεις (με τις αλλαγές) κανονικά!! Ο μόνος "περιορισμός" που έχω δει μέχρι τώρα, είναι ότι πρέπει να ανοίξεις το αρχείο από την ίδια την εφαρμογή (κι όχι πχ μέσω Es) και από την ίδια διαδρομή (από αυτή που θα ορίσεις κάτω από το "προσθήκη χώρου αποθήκευσης") κι όχι πχ από τα "έγγραφά μου" (άσχετα αν είναι η ίδια διαδρομή/ίδιος φάκελος...).

 

[ATTACH]62710[/ATTACH]

 

Ακόμα, γιατί νομίζω κι αυτό αναφέρθηκε πιο πίσω, και τα gestures στο nova δουλεύουν μια χαρά, όπως πχ το σύρσιμο προς τα κάτω για να κατέβει η μπάρα ειδοποιήσεων... Αρκεί να το ενεργοποιήσεις από την προσβασιμότητα...

 

[ATTACH]62711[/ATTACH]

Edited by petaloudas
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το δικό μου (Wifi έκδοση) με android 4.4.2.

Ενώ του είχα απενεργοποιήσει να ελέγχει για update , με το που άνοιξα το wifi άρχισε να κατεβάζει την lolipop.Μάλον θα έτρεχε στο background και δεν το πρόσεξα.

Το θέμα τώρα είναι οτι εγώ δεν πρόκειται να βάλω την Lolipop (εκτός και εαν βγεί αναβάθμηση σε 5.1 που έχει ενσωματωμένα τα black themes) , αλλά θέλω να βγάλω την ειδοποίηση στα notifications και δεν ξέρω πως.Καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες ήρθε και σε μένα η Lolli (8.4 wifi, Πολωνικό).

Έκανα και επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση, και τώρα στήσιμο από την αρχή. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν κομπλέ, μπορεί η ασπρίλα στα μενού λίγο να ξενίζει, αλλά όχι τίποτα σπουδαίο, πιστεύω είναι θέμα συνήθειας... Κατά τ' άλλα, προς το παρόν, όλα δουλεύουν μια χαρά.!

 

Επίσης, να επιβεβαιώσω κι εγώ πως επιτέλους μπορείς να "γράψεις" κανονικά στην εξωτερική κάρτα μνήμης!!! Μέχρι στιγμής, σε δύο από τα βασικότερα που χρησιμοποιώ, Es Explorer και QuickPic, μια φορά στην αρχή μου ζήτησε να επιλέξω τη διαδρομή της sd card ώστε να λάβει δικαιώματα, κι από κει και μετά γράφεις σβήνεις αποθηκεύεις μεταφέρεις τα πάντα όλα απροβλημάτιστα!!!

Ακόμα, μιας και το ανέφερε νομίζω κάποιος πιο πίσω, μια χαρά κανονικά μπορείς και να επεξεργαστείς word/excel και να αποθηκεύσεις τις αλλαγές... Το OfficeSuite Pro χρησιμοποιώ, το οποίο ύστερα από σχεδόν την ίδια διαδικασία με τα προηγούμενα που είπα (δηλώνεις μια φορά τον κατάλογο που θα έχει πρόσβαση) έχει το ίδιο αποτέλεσμα... ανοίγεις excel, το επεξεργάζεσαι, και το αποθηκεύεις (με τις αλλαγές) κανονικά!! Ο μόνος "περιορισμός" που έχω δει μέχρι τώρα, είναι ότι πρέπει να ανοίξεις το αρχείο από την ίδια την εφαρμογή (κι όχι πχ μέσω Es) και από την ίδια διαδρομή (από αυτή που θα ορίσεις κάτω από το "προσθήκη χώρου αποθήκευσης") κι όχι πχ από τα "έγγραφά μου" (άσχετα αν είναι η ίδια διαδρομή/ίδιος φάκελος...).

 

[ATTACH]62710[/ATTACH]

 

Ακόμα, γιατί νομίζω κι αυτό αναφέρθηκε πιο πίσω, και τα gestures στο nova δουλεύουν μια χαρά, όπως πχ το σύρσιμο προς τα κάτω για να κατέβει η μπάρα ειδοποιήσεων... Αρκεί να το ενεργοποιήσεις από την προσβασιμότητα...

 

[ATTACH]62711[/ATTACH]

Και εγω το Πολωνικο εχω αλλα το lte. Απο μπαταρια πως πας? Εγω με το ζορι βγαζω μια μερα με αρκετη χρηση βεβαια σε game (1-2 ωρες) και οθονη 4:30 ωρες. Τι νουμερα σου βγαζει εσενα? Ευχαριστω

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το Πολωνικο εχω αλλα το lte. Απο μπαταρια πως πας? Εγω με το ζορι βγαζω μια μερα με αρκετη χρηση βεβαια σε game (1-2 ωρες) και οθονη 4:30 ωρες. Τι νουμερα σου βγαζει εσενα? Ευχαριστω

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα να κάτσω να τσεκάρω... ίσως γιατί δεν με έχει προβληματίσει και ιδιαίτερα...

Μόλις τώρα το κοίταξα... 6+ ώρες οθόνη και μαζί με καμιά ώρα παιχνίδι, αυτή τη στιγμή είναι στο 14%... Είναι και η μέρα βέβαια που το έχω σκίσει γενικά, λόγω του στησίματος μετά από την εγκατάσταση της lollipop, ξέρεις εφαρμογές, ρυθμίσεις κι όλα τα σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάτε το power button να ανοίξει η οθόνη, πόσα δευτερόλεπτα κρατάει το lock screen; Γιατί στο δικό μου στα 3 δευτερόλεπτα max σβήνει.

Μπορεί με κάποιο τρόπο να αυξηθεί ο χρόνος αυτός ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση μέσω KIES για την αναβάθμιση επιτέλους. 8.4 LTE ελληνικό

 

ανασταση!!! θα προχωρησεις να μας πεις εντυπωσεις ή να το ρισκαρω και ο,τι γινει?ειμαι λιγο σκεπτικος μιαςκαι δεν υπαρχει επιστροφη με εγγυηση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση μέσω KIES για την αναβάθμιση επιτέλους. 8.4 LTE ελληνικό

 

ελληνικό είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο 85%. Προχωράει πολύ αργά. Ίσως δεν έπρεπε να κάνω την εγκατάσταση με το KIES και να πήγαινα ΟΤΑ...

Τέλος πάντων έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και θα κάνω και μία μετά την εγκατάσταση.

Θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, το συνδεω και δεν το αναγνωριζει το KIES 3, και στο συμβολο της μπαταριας το ταμπλετ βγαζει ενα "x" κοκκινο..τι παιζει εχετε καμια ιδεα? windows 8 εχω και εχω κλεισει antivirus κτλ μην τυχον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, το συνδεω και δεν το αναγνωριζει το KIES 3, και στο συμβολο της μπαταριας το ταμπλετ βγαζει ενα "x" κοκκινο..τι παιζει εχετε καμια ιδεα? windows 8 εχω και εχω κλεισει antivirus κτλ μην τυχον..

 

εν τελει επαιξε, και εστησα το ταμπλετ απο την αρχη, με καθαρη εγκατασταση δηλαδη,

πρωτη εντυπωση αριστη, θα ελεγα οτι βελτιωθηκε τρομερα η ταχυτητα και το λαγκ, αν και ειναι νωρις να το κρινω γιατι ολα στην αρχη πανε σφαιρα, εν τουτοις θεωρω οτι υπαρχει μεγαλη βελτιωση και με ευχαριστει ιδιαιτερως αυτο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες δικές μου εντυπώσεις: Δεν έχει κολλήσει ακόμα, ούτε έχει κάνει καμμία επανεκίνηση μόνο του. Η περιήγηση στο μενού και στις επαφές δεν κολλάει αλλά δεν είναι και ακαριαία. Οι ανοικτοί χρωματισμοί είναι θέμα αισθητικής και συνήθειας (εμένα μου άρεσαν τα πιο σκούρα θέματα). Εκείνο που σίγουρα δεν μου αρέσει είναι η κουρτίνα με τις συντομεύσεις που έγινε πιο μικρή και με μικρότερους χαρακτήρες. Η μπαταρία κινείται ελαφρώς καλύτερα από πριν. Το εικονίδιο του χρήστη/επισκέπτη φεύγει;

Βιάστηκα να μιλήσω. Μου ζήτησε pin πριν από λίγο από μόνο του

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει η κοπέλα μου εδώ και λίγες μέρες το Tab S 8.4.

Aντικατέστησα εξαρχής το Launcher με το Nova Launcher και όλα τρέχουν πολύ πιο smooth.

Έχω όμως το εξής πρόβλημα. Η οθόνη κλείνει συνέχεια μόνη της... Στα καλά καθούμενα ξαφνικά σβήνει. Πατάω το πλαϊνό κουμπί και ανοίγει, αλλά μου δείχνει μια μαύρη οθόνη και το μόνο που φαίνεται είναι η μπάρα στο πάνω μέρος με το σήμα, την μπαταρία, κτλ.

Δοκίμασα στις ρυθμίσεις να αλλάξω κάποια πράγματα (Έξυπνη αναμονή, λήξη χρονικού ορίου οθόνης), αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Τώρα το έχω μπροστα μου. Όταν το έχω στο τραπέζι λειτουργεί κανονικά. Με το που το σηκώνω, σβήνει!

 

Τι μπορεί να φταίει;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται συγκεκριμένο φορμαρισμα του σκληρού δισκου; Δοκιμάζω έναν 500αρι wd και δε το διαβάζει.

εχει ξαναγράφει....κάνε εγκατάσταση το es εξερεύνηση !! προφανώς ο δίσκος που έχεις είναι σε format ntfs ...o explorer που έχει το ταβλετ δεν διαβάζει ntfs !!

Link to comment
Share on other sites

εχει ξαναγράφει....κάνε εγκατάσταση το es εξερεύνηση !! προφανώς ο δίσκος που έχεις είναι σε format ntfs ...o explorer που έχει το ταβλετ δεν διαβάζει ntfs !!

Τι είναι αυτό το es εξερευνηση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...