Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου ήρθε επίσημα η αναβαθμιση;

 

οχι εβαλα την ελβετικη και τωρα την αγγλικη μεσω odin στο post 1661 και 1694 γραφω τις εντυπωσεις μου και δειχνω τους χρονους μου με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε επισημα η εκδοση 5.0.2 , 800 + mb το αρχειο το εγκατεστησα και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δεν το κοιταξα ακομη πως παει με το lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το βλεπω. Στο δικο μου ελληνικο 10.5 wifi ηρθε η 5.0.2 το Μαιο και στο παιδι απο πανω ακομα οχι. Ανεξηγητο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 8.4 LTE

Κι εγώ. Ακόμη περιμένω την lollipop :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε επισημα η εκδοση 5.0.2 , 800 + mb το αρχειο το εγκατεστησα και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δεν το κοιταξα ακομη πως παει με το lollipop.

:lost::lost:Πως το κατάλαβες ότι είναι επίσημη? Εμένα εδώ και καιρό μου ήρθε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού σε loli 5.0 και λέει ότι θα χρειαστεί ακόμα 950 mb αλλά φοβήθηκα να κάνω την εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σκληρός είναι ; σε 2.5 δεν χρειάζεται επιπλέον ρεύμα ούτε hub ..Μόνο εάν έχεις 3.5... μια συμβουλή μην συνδεσεις συνέχεια τον σκληρό ...ενδέχεται με το βάρος ...να χαλάσεις την θύρα usb του ταβλετ ..Μπορείς να παίξεις τα αρχεία σου μέσο wifi ....κατευθείαν από το PC σου.... Μπορείς με es να έχεις πρόσβαση κατευθείαν με το PC ...και να κάνεις streaming κατευθείαν από εκεί... και επειδή θα είσαι τοπικά συνδεμενος οι ταχύτητες θα είναι μεγάλες...

Κατ'αρχήν δεν ξέρω τι είναι το 2.5 και το 3.5.

2ον. Οι ταινίες μου είναι περασμένες μέσα σε 2 σκληρούς 500gb και όταν θέλω να δω κάποιες τις μεταφέρω στο tablet. Δεν έχω ιδιαίτερα πάρε δώσε με το pc. Ακόμα και όταν κατεβάζω ταινίες το κάνω με κάποιο παλιό netbook ή με το tablet. Τις περνάω όμως στον σκληρό γιατί ο χώρος είναι περιορισμένος. Γι' αυτό χρειάζομαι άμεση πρόσβαση από το tablet στον σκληρό.

3ον. Τις ταινίες τις βλέπω όταν είμαι κάπου χωρίς Internet.

Edited by foinix1
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Eπισημα εννοω εκανα ελεγχο για αναβαθμιση λογισμικου και εμφανιστηκε το μηνυμα για καινουρια εκδοση οπου και την εγκατεστησα στη συνεχεια. Ηταν 4.4.2 και τωρα ειναι 5.0.2 . Δεν εχω ασχοληθει ποτε με root , 2 βδομαδες εχω το ταμπλετ. Εκδοση τωρινη Kernel 3.4.39-4627885.
Link to comment
Share on other sites

:lost::lost:Πως το κατάλαβες ότι είναι επίσημη? Εμένα εδώ και καιρό μου ήρθε μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού σε loli 5.0 και λέει ότι θα χρειαστεί ακόμα 950 mb αλλά φοβήθηκα να κάνω την εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατ'αρχήν δεν ξέρω τι είναι το 2.5 και το 3.5.

2ον. Οι ταινίες μου είναι περασμένες μέσα σε 2 σκληρούς 500gb και όταν θέλω να δω κάποιες τις μεταφέρω στο tablet. Δεν έχω ιδιαίτερα πάρε δώσε με το pc. Ακόμα και όταν κατεβάζω ταινίες το κάνω με κάποιο παλιό netbook ή με το tablet. Τις περνάω όμως στον σκληρό γιατί ο χώρος είναι περιορισμένος. Γι' αυτό χρειάζομαι άμεση πρόσβαση από το tablet στον σκληρό.

3ον. Τις ταινίες τις βλέπω όταν είμαι κάπου χωρίς Internet.

ota (over the air) ΕΙΝΑΙ μόνο επίσημα !!(σου έρχεται από τους server της Samsung .....και όχι από τον hacker τη γειτονιάς τον Μπάμπη τον μάστορα :lol:) 2.5 (είναι μικροί σε μέγεθος ..Η τροφοδοσία τους γίνεται απευθείας από το usb ...δεν χρειάζεται άλλο καλώδιο ) http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi.html?from=catspan&keyphrase=hdd+2.5 (χωράνε στη τσεπη σου....για εύκολη μεταφορά ..)

3.5 (οι κλασικοί ..ποιο ογκώδης ...θέλουν και τροφοδοσία ) http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi/f/364283/3-5.html?keyphrase=hdd+3.5

για το ταβλετ μπορείς για εύκολη μεταφορά και με κάτι τέτοιο http://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html (βολεύει πάρα πολύ ..Το έχω )

(είναι γελοίο μικρό ..Δεν χρειάζεται άλλο καλώδιο..)
Link to comment
Share on other sites

ota μου ηρθε και μενα απο την samsung δε ξερω για ποιον Μπαμπη μιλας.

τρολαρεις φυσικά ...δεν ξερεις τον μπαμπη τον μάστορα ..που είναι ξάδερφος του Μπάμπη του σουγιά και φίλος του Κώστα του κοτσίδα ....:lol::dizzy::dash: ...λίγο χουμορ...

Link to comment
Share on other sites

ota (over the air) ΕΙΝΑΙ μόνο επίσημα !!(σου έρχεται από τους server της Samsung .....και όχι από τον hacker τη γειτονιάς τον Μπάμπη τον μάστορα :lol:) 2.5 (είναι μικροί σε μέγεθος ..Η τροφοδοσία τους γίνεται απευθείας από το usb ...δεν χρειάζεται άλλο καλώδιο ) http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi.html?from=catspan&keyphrase=hdd+2.5 (χωράνε στη τσεπη σου....για εύκολη μεταφορά ..)

3.5 (οι κλασικοί ..ποιο ογκώδης ...θέλουν και τροφοδοσία ) http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi/f/364283/3-5.html?keyphrase=hdd+3.5

για το ταβλετ μπορείς για εύκολη μεταφορά και με κάτι τέτοιο http://www.skroutz.gr/s/5122956/Kingston-microDuo3-64GB.html (βολεύει πάρα πολύ ..Το έχω )

(είναι γελοίο μικρό ..Δεν χρειάζεται άλλο καλώδιο..)

Πολύ χρήσιμα όλα. Ευχαριστώ. Το kingston το έχω ήδη. Τώρα σκέφτομαι και για μια sd card.....

Όσο για τους σκληρούς μου δίσκους είναι 2,5 αλλά δεν διαβάζονται χωρίς hub με ρεύμα. Ακόμα και στο laptop που έχω συνδεδεμένο hub αλλά χωρίς ρεύμα, ο σκληρός δεν διαβάζεται επειδή επάνω έχω και το usb του ποντικιού. Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμα όλα. Ευχαριστώ. Το kingston το έχω ήδη. Τώρα σκέφτομαι και για μια sd card.....

Όσο για τους σκληρούς μου δίσκους είναι 2,5 αλλά δεν διαβάζονται χωρίς hub με ρεύμα. Ακόμα και στο laptop που έχω συνδεδεμένο hub αλλά χωρίς ρεύμα, ο σκληρός δεν διαβάζεται επειδή επάνω έχω και το usb του ποντικιού. Τι να πω....

ποιο σκληρο ...μάρκα, μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Α.... και κάτι άλλο: ξέρει κανείς ποιο από όλα τα usb tv tuner κυκλοφορούν είναι το καλύτερο για να βλέπω tv στο tab s μου?
Link to comment
Share on other sites

Α.... και κάτι άλλο: ξέρει κανείς ποιο από όλα τα usb tv tuner κυκλοφορούν είναι το καλύτερο για να βλέπω tv στο tab s μου?

Στο ipad είχα το tivizen. Ακριβούτσικο αλλά πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο 8.4 wifi-μολις ηρθε και κατεβαζω την λολι,950mb.

 

παντως και με την 5αρα,συνεχιζει και λαγκαρει.καλυτερα απο την 4.4 αλλα συνεχιζει να ειναι εκνευριστικο.κριμα γιατι ειναι πολυ δυνατο μηχανακι...

Link to comment
Share on other sites

παντως και με την 5αρα,συνεχιζει και λαγκαρει.καλυτερα απο την 4.4 αλλα συνεχιζει να ειναι εκνευριστικο.κριμα γιατι ειναι πολυ δυνατο μηχανακι...

 

δεν ξερω ποσο λογικο ειναι οι μισοι να βλεπουν λαγκ και οι αλλοι μισοι οχι, εγω που δεν ειμαι φανατικος ομως και πορωμενος, βλεπω οτι μαλλον καποιοι εδω περα θελουν να μας πεισουν οτι με την 5 δεν υπαρχει lag..αυτο διαβαζω σε προηγουμενες σελιδες..προτεινω λοιπον να φτιαξουν και ενα βιντεακι να μας πεισουν, για να το στειλουμε στο σερβις εμεις που βλεπουμε λαγκ, καθως δεν χρειαζεται να το φορτωσεις το ταμπλετ για να το διαπιστωσεις, επομενως θεωρω τρελο απο τη στιγμη που μιλαμε για το ιδιο προιον καποιοι να το βλεπουν τελειο στο θεμα αυτο και καποιοι να εχουμε προβληματα.. Μιλαω παντα για την ρομ του ταμπλετ οπως ερχεται και οχι για custom.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

...την περασα οτα και μετα κατευεθειαν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

ουσιαστικα ειναι αδειο(εχουν περαστει 2,3 εφαρμογες)αλλα-δυστηχως,η διαφορα-προς το καλυτερο-με την 4.4 ειναι μικρη..

Link to comment
Share on other sites

...την περασα οτα και μετα κατευεθειαν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

ουσιαστικα ειναι αδειο(εχουν περαστει 2,3 εφαρμογες)αλλα-δυστηχως,η διαφορα-προς το καλυτερο-με την 4.4 ειναι μικρη..

 

εγω θα κανω καθαρη εγκατασταση οταν ερθει, με επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη απο πριν,να πατησε σε καθαρο λογισμικο. Απο εκει και περα, δεν εχω μεγαλες ελπιδες..Χειριστικα S6 στο πλαισιο και ειχε μικρο λαγκακια, δε θα εχει τουτο εδω?

απο εκει και περα, δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο στην αγορα, και σιγουρα εχει πολλα θετικα σα συσκευη, αλλα οσο ναναι, το λαγκ ενοχλει γιατι το βλεπεις σχεδον καθε στιγμη..δεν ειναι μια κακη καμερα πχ που οκ, σε ενοχλει μονο οταν τραβας φωτο. Τεσπα, θα δουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...