Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks, ναι με phone info είσαι ok, αλλά το θέμα είναι να δεις τη χώρα στο κατάστημα, πριν το ανοίξεις... Κάποιος τρόπος για εκεί; Επίσης στην ελληνική αντιπροσωπεία δέχονται συσκευές από οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα ή από χώρες της ΕΕ μόνο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks, ναι με phone info είσαι ok, αλλά το θέμα είναι να δεις τη χώρα στο κατάστημα, πριν το ανοίξεις... Κάποιος τρόπος για εκεί; Επίσης στην ελληνική αντιπροσωπεία δέχονται συσκευές από οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα ή από χώρες της ΕΕ μόνο;

 

εγω τα καιζερ δεν τα εχω σε εκτιμηση απο πολυ παλια, τοτε που εκαναν ανταλλαγες και τους ειχα επισκεφτει καμποσες φορες, και αποφευγω.

Επισης λογω ενος περιστατικου που εχει αναφερει εδω μελος με doa παλιοτερα, χωρις να σημαινει οτι αποκλειεται να ειχαν δικιο οι ανθρωποι.

Προσωπικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο τα mytel.gr, sevenspots αλλα ειναι πιο ακριβα συνηθως και phonegallery. Ομως ολα σχετικα ειναι. και το birdphone Καλα ξεκινησε και τωρα απορω ποιος αγοραζει απο αυτους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χμ σε κάποια απ' αυτά είδα τιμές στο 500άρικο, οπότε καλύτερα δεν είναι ν' αγοράσεις από Πλαίσιο/Public για 20 ευρώ διαφορά;

 

σχετικο ειναι, οταν στις ελληνικες ρομ η samsung ριχνει μαυρη πετρα και αναβαθμιζει τελευταια, δεν ξερω ποσο πλεονεκτημα ειναι, ειδικα οταν η αλλαγη ρομ μπορει να κοστισει και την εγγυηση!

Απο την αλλη, αν σου κατσει branded στα σκρουτζομαγαζα, θα βριζεις μαλλον.. οποτε δικη σου αποφαση. Εγω πχ ηθελα να αλλαξω ρομ, για να παρω lollipop και δεν το ρισκαρω, οχι τοσο γιατι φοβαμαι την αλλαγη και knox, οσο γιατι τελικα, αν παρω και κανει τιποτα περιεργα η lollipop θα ξενερωσω πιο πολυ. Οποτε το αφηνω ετσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χμ σε κάποια απ' αυτά είδα τιμές στο 500άρικο, οπότε καλύτερα δεν είναι ν' αγοράσεις από Πλαίσιο/Public για 20 ευρώ διαφορά;

Για ποιό ταμπλετ ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα φίλε μου??Το 10.5 LTE..??

Κορυφή για μένα είναι το phonegallery..αξιόπιστο και την επόμενη της παραγγελίας θα το έχεις σπίτι σου!

 

σχετικο ειναι, οταν στις ελληνικες ρομ η samsung ριχνει μαυρη πετρα και αναβαθμιζει τελευταια, δεν ξερω ποσο πλεονεκτημα ειναι, ειδικα οταν η αλλαγη ρομ μπορει να κοστισει και την εγγυηση!

Απο την αλλη, αν σου κατσει branded στα σκρουτζομαγαζα, θα βριζεις μαλλον.. οποτε δικη σου αποφαση. Εγω πχ ηθελα να αλλαξω ρομ, για να παρω lollipop και δεν το ρισκαρω, οχι τοσο γιατι φοβαμαι την αλλαγη και knox, οσο γιατι τελικα, αν παρω και κανει τιποτα περιεργα η lollipop θα ξενερωσω πιο πολυ. Οποτε το αφηνω ετσι.

Φίλε Νίκο αν δεν κάνω τραγικό λάθος,εφόσον περάσεις στο τάμπλετ σου ευρωπαική lollipop μεσω odin δεν χάνεις την εγγύησή σου οπότε δε χρειάζεται να φοβάσαι..μπαίνεις sammobile οπως αναφέρθηκε παραπάνω και κατεβάζεις όποια ευρωπαική rom θελεις!

Eίμαι και γω στα πρόθυρα να την περάσω αλλά με κρατάει λίγο πίσω το θέμα αυτονομίας που είδα οτι έχει αναφερθεί

Edited by koukou_83
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό ταμπλετ ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα φίλε μου??Το 10.5 LTE..??

Κορυφή για μένα είναι το phonegallery..αξιόπιστο και την επόμενη της παραγγελίας θα το έχεις σπίτι σου!

εξαρτάται από διαθεσιμότητα και το που μένεις ....

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από διαθεσιμότητα και το που μένεις ....

Εννοείται εφόσον στο κατάστημα αναφέρεται σαν άμεσα διαθέσιμο!Ξέχασα να το αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, sorry δεν το ανέφερα, μιλάω για το 10.5'' LTE (και bronze). Αλλά εντάξει ρε παιδιά, αν πας ο ίδιος εκεί και τους πεις θέλω μόνο unbranded συσκευή αλλιώς σας τη γυρνάω πίσω, μπορεί να σου δώσουν branded και να το παίζουν κινέζοι μετά; Εκτός αν ξεκαθαρίσουν εξ' αρχής ότι δεν ξέρουν κι οι ίδιοι σε τι κομμάτι θα πέσεις, οπότε κρίνεις ο ίδιος ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, sorry δεν το ανέφερα, μιλάω για το 10.5'' LTE (και bronze). Αλλά εντάξει ρε παιδιά, αν πας ο ίδιος εκεί και τους πεις θέλω μόνο unbranded συσκευή αλλιώς σας τη γυρνάω πίσω, μπορεί να σου δώσουν branded και να το παίζουν κινέζοι μετά; Εκτός αν ξεκαθαρίσουν εξ' αρχής ότι δεν ξέρουν κι οι ίδιοι σε τι κομμάτι θα πέσεις, οπότε κρίνεις ο ίδιος ανάλογα.

Δεν μου έχει τύχει να γράφει ότι είναι unbranded και να είναι κάτι άλλο ....Νομίζω δεν γίνεται τέτοια πλέον από "σοβαρά" μαγαζιά ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, sorry δεν το ανέφερα, μιλάω για το 10.5'' LTE (και bronze). Αλλά εντάξει ρε παιδιά, αν πας ο ίδιος εκεί και τους πεις θέλω μόνο unbranded συσκευή αλλιώς σας τη γυρνάω πίσω, μπορεί να σου δώσουν branded και να το παίζουν κινέζοι μετά; Εκτός αν ξεκαθαρίσουν εξ' αρχής ότι δεν ξέρουν κι οι ίδιοι σε τι κομμάτι θα πέσεις, οπότε κρίνεις ο ίδιος ανάλογα.

Eφόσον το ξεκαθαρίσεις πως θέλεις μόνο unbranded συσκευή έχεις το δικαίωμα της επιστροφής αν διαπιστώσεις το αντίθετο..δες και κάποια σχόλια στο skroutz για του λόγου το αληθές!Πάντως απ'όσο ξέρω τα περισσότερα ευρωπαικά δεν είναι branded οπότε δε θα'χεις πρόβλημα πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό ταμπλετ ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα φίλε μου??Το 10.5 LTE..??

Κορυφή για μένα είναι το phonegallery..αξιόπιστο και την επόμενη της παραγγελίας θα το έχεις σπίτι σου!

 

 

Φίλε Νίκο αν δεν κάνω τραγικό λάθος,εφόσον περάσεις στο τάμπλετ σου ευρωπαική lollipop μεσω odin δεν χάνεις την εγγύησή σου οπότε δε χρειάζεται να φοβάσαι..μπαίνεις sammobile οπως αναφέρθηκε παραπάνω και κατεβάζεις όποια ευρωπαική rom θελεις!

Eίμαι και γω στα πρόθυρα να την περάσω αλλά με κρατάει λίγο πίσω το θέμα αυτονομίας που είδα οτι έχει αναφερθεί

 

και εγω ετσι ηξερα αλλα εχω δει περιπτωσεις σε φορουμ που ο Knox εγγραψε..οποτε δεν το ρισκαρω μεχρι να παω διακοπες και να το λιωσω καμια εβδομαδα να δω αν η μπαταρια μου εχει θεμα, γιατι απο το σερβις δεν μου την αλλαξε, αλλα το ταμπλετ δεν το χρησιμοποιω, απλα το ανοιγω και κραταει 3 ημερες αναμονη με λιγη χρηση, ετσι για να μην σαπιζει..

Τον αυγουστο αν δεν δω drains θα πειραματιστω.

Δεν μου έχει τύχει να γράφει ότι είναι unbranded και να είναι κάτι άλλο ....Νομίζω δεν γίνεται τέτοια πλέον από "σοβαρά" μαγαζιά ...

 

Eφόσον το ξεκαθαρίσεις πως θέλεις μόνο unbranded συσκευή έχεις το δικαίωμα της επιστροφής αν διαπιστώσεις το αντίθετο..δες και κάποια σχόλια στο skroutz για του λόγου το αληθές!Πάντως απ'όσο ξέρω τα περισσότερα ευρωπαικά δεν είναι branded οπότε δε θα'χεις πρόβλημα πιστεύω

 

Επειδη εχω ζητησει ναναι unbranded, σε κινητα..το κουτι δεν εγγραφε τιποτα, και τελικα μεσα ηταν vodafone. οποτε δε νομιζω οτι μπορουν να το ξερουν παντα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Custom lolipop εχω βαλει πολλες (σχεδόν ολες). Σήμερα ομως βγήκε επιτέλους και ο πρώτος Custom Kernel για lolipop και επιτέλους μπορω να κανω overclock/undervolt όπως εκανα και στην κιτκατ. Αυτη τη στιγμη εχω καταληξει στα παρακάτω που ειναι και οτι καλύτερο με lolipop :

TW Detox 3.0 lolipop. (με αφαιρεση και άλλων πλην οτι εχει αφαιρεσει)

Εγκατάσταση xposed και ολα τα βασικα, app settings κλπ.

Skyhigh kernel lolipop

overclocked cpu @2100 undervolting - 50mv εκτος απο 2000, 2100 +25mv

Gpu overclocked απο 480 σε 667 (max).

 

Καλη μπαταρια. Συμπεριφορά του tab 8.4 μερα με τη νυχτα σε σχεση με Original απο θεμα smoothness, lag..

Αυτα απο μενα σαν οδηγο για οποιον το επιχειρησει..

 

Μολις πηρα κι εγω ενα tab s lte , ως κατοχως ηδη note 4 exynos γνωριζω οτι δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες για custom roms στους exynos σε σχεση με τους snapdragon. Αλλα μηπως τυχον εχει κανεις καμια καλη υποψην ? εψαξα λιγο xda οι cyanogen 12 ειναι προβληματικες ακομα. Μια ironman rom βρηκα για το t705. Θελω κυριως να μπορω να περασω xposed με appsetings για custom dpi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα κι εγω ενα tab s lte , ως κατοχως ηδη note 4 exynos γνωριζω οτι δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες για custom roms στους exynos σε σχεση με τους snapdragon. Αλλα μηπως τυχον εχει κανεις καμια καλη υποψην ? εψαξα λιγο xda οι cyanogen 12 ειναι προβληματικες ακομα. Μια ironman rom βρηκα για το t705. Θελω κυριως να μπορω να περασω xposed με appsetings για custom dpi κλπ.

Λογικα θα μπαινει και σε αυτή το xposed. Απλα ειναι λιγο μπέρδεμα, διαβασε πριν το βαλεις.

Εγω παντως τρεχω κανονικα xposed. Δεν το ειχε η ρομ, εγω το εβαλα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός τι να κάνουμε σε περιπτωση που μπρικάρουμε το tablet (samsung galaxy tab s 8.4);Την ώρα που περνούσα την lollipop μεσω odin ο υπολογιστής έκανε reboot και τώρα μου λέει το tablet να το συνδέσω με kies αλλά δεν το αναγνωριζει σαν συσκευή :wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός τι να κάνουμε σε περιπτωση που μπρικάρουμε το tablet (samsung galaxy tab s 8.4);Την ώρα που περνούσα την lollipop μεσω odin ο υπολογιστής έκανε reboot και τώρα μου λέει το tablet να το συνδέσω με kies αλλά δεν το αναγνωριζει σαν συσκευή :wacko::wacko:

εάν μπορείς να μπεις σε Download mode ... πέρασε το με odin

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα μπαινει και σε αυτή το xposed. Απλα ειναι λιγο μπέρδεμα, διαβασε πριν το βαλεις.

Εγω παντως τρεχω κανονικα xposed. Δεν το ειχε η ρομ, εγω το εβαλα μετα.

 

Κατάφερα και το εβαλα τελικά όλα καλά. Έχω όμως άλλο πρόβλημα τώρα ανεβάζει πολύ θερμοκρασία. Ακόμα και όταν κάθεται με ανοιχτή οθόνη ο cpu παίζει ανάμεσα σε 85-95 βαθμούς με αποτέλεσμα να μου ρίχνει και την φωτεινότητα στην οθόνη λόγω υπερθέρμανσης

Link to comment
Share on other sites

UPDATE TAB S 10.5 LTE !!!! ερωτηση οταν βγει η ενημερωση γινετε απο kies η μονο wifi ?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T805/

Link to comment
Share on other sites

UPDATE TAB S 10.5 LTE !!!! ερωτηση οταν βγει η ενημερωση γινετε απο kies η μονο wifi ?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-T805/

μπορεις και τώρα με odin...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω σταματήσει να παρακολουθώ το topic από τότε που πρωτοβγήκε η ταμπλέτα, θέλω να μου διευκρινήσετε κάποια πράγματα μιας και επίκειται λιαν συντόμως αγορά της έκδοσης Wifi 8.4....

- Καταρχήν τα προβλήματα υπερθέρμανσης στην πλάτη της ταμπλέτας που είχαν αναφερθεί αρχικώς , έχουν πλέον διορθωθεί;

- Υπάρχει ακόμα το θέμα με τις ελαττωματικές μπαταρίες;

- Έκδοση με Snapdragon τελικά δεν έβγαλε ποτέ η Samsung για το μοντέλο των 8.4;

- Να περιμένω να βγεί το Galaxy Tab S2 μπας και πέσει κι άλλο η τιμή του S ή να το πάρω από τώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το 8αρι lte από phonegallery. Το έχει πάρει κανείς από εκεί; Έχουμε κανα θέμα προβλήματος ?Θα είναι unbranded? τι ελαττώματα γενικά έχει βγάλει σε όσους το έχετε πάρει; Ευχαριστώ

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το 8αρι lte από phonegallery. Το έχει πάρει κανείς από εκεί; Έχουμε κανα θέμα προβλήματος ?Θα είναι unbranded? τι ελαττώματα γενικά έχει βγάλει σε όσους το έχετε πάρει; Ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε μου..έχω πάρει απ'το συγκεκριμένο μαγαζί το 10.5 και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα..άμεση εξυπηρέτηση και επικοινωνία.

Για να σιγουρευτείς ότι θα είναι unbranded πάρε ενα τηλ πρώτα καλού κακού!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου..έχω πάρει απ'το συγκεκριμένο μαγαζί το 10.5 και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα..άμεση εξυπηρέτηση και επικοινωνία.

Για να σιγουρευτείς ότι θα είναι unbranded πάρε ενα τηλ πρώτα καλού κακού!

 

Τους πήρα αλλα μου είπαν στο κουτί δεν γράφει κατι και δεν ειναι απολύτως σίγουροι αν ειναι unbranded . Τεσπα το παράγγειλα τωρα οποτε περιμένω να δω

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung galaxy tab s 10,5. Συνδέω 500άρι εξωτερικό σκληρό (toshiba, wd κλπ) δίσκο αλλά δεν τον διαβάζει. Μέχρι πόσα Gb σκληρό μπορεί να διαβάσει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...