Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα Samsung galaxy tab s 10,5. Συνδέω 500άρι εξωτερικό σκληρό (toshiba, wd κλπ) δίσκο αλλά δεν τον διαβάζει. Μέχρι πόσα Gb σκληρό μπορεί να διαβάσει?

Ευχαριστώ

κανε εγκατάσταση το es εξερεύνηση (ενεργοποίησε το στις ρυθμίσεις ) και θα το διαβάσει ....(προφανώς ο δίσκος είναι σε ntfs )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανε εγκατάσταση το es εξερεύνηση (ενεργοποίησε το στις ρυθμίσεις ) και θα το διαβάσει ....(προφανώς ο δίσκος είναι σε ntfs )

Δεν σας ενημέρωσα... έχω νόμπελ ασχετοσύνης!!!!!!

Σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες μαζί μου αλλά.... λέγοντας "ες εξερεύνηση" εννοείς μήπως το es file explorer ή κάποιο άλλο? Στο playstore ψάχνω...

Και να το ενεργοποιήσω στις ρυθμίσεις... λίγο πιο λιανά....?????

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ενημέρωσα... έχω νόμπελ ασχετοσύνης!!!!!!

Σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες μαζί μου αλλά.... λέγοντας "ες εξερεύνηση" εννοείς μήπως το es file explorer ή κάποιο άλλο? Στο playstore ψάχνω...

Και να το ενεργοποιήσω στις ρυθμίσεις... λίγο πιο λιανά....?????

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

ρυθμίσεις ...ρυθμίσεις εμφάνισης ...κάνε με τικ usb plug in message .

Όταν συνδέσεις το σκληρό θα σου βγάλει μήνυμα ,η όταν ανοίξεις το es στην γρήγορη πρόσβαση ..τοπικος..θα σου εμφανίσει ένα καινούργιο εικονίδιο όταν το συνδέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε ελληνικο tab S wifi only, εχετε παρει την 5.0.2 ota και απλα δεν το εχετε ποσταρει?

 

εγω με Ελληνικο wifi 8αρι,ειμαι ακομα κιτκατ...:O

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγες μέρες το lollipop και κατόπιν έκανα ρουτ. Κάποια στιγμή η οθονή έδειχνε να μην ανταποκρίνεται αλλά δεν έδωσα πολλή σημασία γιατί επανήλθε. Σήμερα πήγα να πιάσω το ταμπλετ και δεν ανοίγει, ούτε δείχνει να φορτίζει, παρότι ζεσταίνεται στο πίσω μέρος. Πρόκειται για brick? Ζωή σε λόγου μας κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εμπειρια απο αντροιντ, δοκιμασε:

1. Πιεσε για 10-15 δευτερολεπτα το κουμπι τροφοδοσιας.

2. Αν δεν ανοιξει πιεσε τσυτοχρονα power button + volume down για να μπεις σε recovery mode.

3. Αν δεν λειτουργησει, συνδεσε το με το pc σου και δες αν το αναγνωριζει.

Δεν σου λεω για σερβις γιατι εχεις χασει την εγγυηση λογω ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγες μέρες το lollipop και κατόπιν έκανα ρουτ. Κάποια στιγμή η οθονή έδειχνε να μην ανταποκρίνεται αλλά δεν έδωσα πολλή σημασία γιατί επανήλθε. Σήμερα πήγα να πιάσω το ταμπλετ και δεν ανοίγει, ούτε δείχνει να φορτίζει, παρότι ζεσταίνεται στο πίσω μέρος. Πρόκειται για brick? Ζωή σε λόγου μας κλπ;

 

ψαξε στο xda εχει οδηγο.δεν μπρικαρε απλα τα πειραγμενα το παθαινουν αυτο θα σου ανοιξει μεσω pc

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε φαίνεται να ανταποκρίνεται στους συνδυασμούς πλήκτρων. Το ότι ζεσταίνεται όταν του βάζω το καλώδιο είναι το μόνο σημείο ζωής. Στο xda έψαξα καμιά εικοσαριά σελίδες, χωρίς επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε φαίνεται να ανταποκρίνεται στους συνδυασμούς πλήκτρων. Το ότι ζεσταίνεται όταν του βάζω το καλώδιο είναι το μόνο σημείο ζωής. Στο xda έψαξα καμιά εικοσαριά σελίδες, χωρίς επιτυχία.

 

παρτο απο την πρωτη σελιδα και μετα εχει λυση σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

ρυθμίσεις ...ρυθμίσεις εμφάνισης ...κάνε με τικ usb plug in message .

Όταν συνδέσεις το σκληρό θα σου βγάλει μήνυμα ,η όταν ανοίξεις το es στην γρήγορη πρόσβαση ..τοπικος..θα σου εμφανίσει ένα καινούργιο εικονίδιο όταν το συνδέσεις..

:up::up::up:Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Τελικά κατέβασα το es εξερεύνηση και αγόρασα hub usb 4 ports με τροφοδοτικό. Έτσι δίνω το ρεύμα που χρειάζεται ο σκληρός, οπότε και το tablet μπορεί να τον διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Τελικά κατέβασα το es εξερεύνηση και αγόρασα hub usb 4 ports με τροφοδοτικό. Έτσι δίνω το ρεύμα που χρειάζεται ο σκληρός, οπότε και το tablet μπορεί να τον διαβάσει.

Τι σκληρός είναι ; σε 2.5 δεν χρειάζεται επιπλέον ρεύμα ούτε hub ..Μόνο εάν έχεις 3.5... μια συμβουλή μην συνδεσεις συνέχεια τον σκληρό ...ενδέχεται με το βάρος ...να χαλάσεις την θύρα usb του ταβλετ ..Μπορείς να παίξεις τα αρχεία σου μέσο wifi ....κατευθείαν από το PC σου.... Μπορείς με es να έχεις πρόσβαση κατευθείαν με το PC ...και να κάνεις streaming κατευθείαν από εκεί... και επειδή θα είσαι τοπικά συνδεμενος οι ταχύτητες θα είναι μεγάλες...

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο την πρωτη σελιδα και μετα εχει λυση σιγουρα.

 

Ολοι λένε hard reset κλπ αλλά είτε με καλώδιο είτε όχι δε δείχνει να ανταποκρίνεται. Όπως είπα το μόνο σημάδι ζωής είναι ότι ζεσταίνεται όταν βαζω το καλώδιο. Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να το αφήσω να ξεφορτίσει αλλά και πάλι δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα είναι στο 0% η μπαταρία. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

ΥΓ. Οκ δεκτό ότι η εγγυηση δεν ισχύει λόγω ρουτ, αλλά αυτό σημαίνει ότι δε δέχονται να το επισκευάσουν ούτε με αμοιβή;

Link to comment
Share on other sites

Τι σκληρός είναι ; σε 2.5 δεν χρειάζεται επιπλέον ρεύμα ούτε hub ..Μόνο εάν έχεις 3.5... μια συμβουλή μην συνδεσεις συνέχεια τον σκληρό ...ενδέχεται με το βάρος ...να χαλάσεις την θύρα usb του ταβλετ ..Μπορείς να παίξεις τα αρχεία σου μέσο wifi ....κατευθείαν από το PC σου.... Μπορείς με es να έχεις πρόσβαση κατευθείαν με το PC ...και να κάνεις streaming κατευθείαν από εκεί... και επειδή θα είσαι τοπικά συνδεμενος οι ταχύτητες θα είναι μεγάλες...

Τι ωραία που τα λες... μακάρι να καταλάβαινα... όλες οι λέξεις άγνωστες εκτός από άρθρα, προθέσεις και συνδέσμους... τι να πω... έχω πολύ διάβασμα να κάνω για λύσω απορίες... ευχαριστώ παρ' όλα αυτά για το ενδιαφέρον και το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που τα λες... μακάρι να καταλάβαινα... όλες οι λέξεις άγνωστες εκτός από άρθρα, προθέσεις και συνδέσμους... τι να πω... έχω πολύ διάβασμα να κάνω για λύσω απορίες... ευχαριστώ παρ' όλα αυτά για το ενδιαφέρον και το χρόνο σου

απλά είναι ....es ....γρήγορη πρόσβαση ...δίχτυα..τοπικό δίκτυο....πατάς το scan .... ψάχνει...λογικά θα βρει το PC σου ..(θα σου εμφανίσει ένα καινούργιο εικονίδιο..) κάνεις κλικ στο εικονίδιο ..μετά θα σου εμφανίσει να βάλεις όνομα χρήστη και κωδικό (είναι τα ίδια που βάζεις και στον υπολογιστή σου...) εστί έχεις πρόσβαση σε όλους τους σκληρούς δίσκους του pc σου .... Μπορείς να κάνεις copy paste αρχεία από και προς το PC ..ταβλετ...και μπορείς να παίξεις τις ταινίες απευθείας από το PC στο ταβλετ ..ασύρματα...

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγω σήμερα. Φοβερό μηχάνημα θα ελεγα. Τωρα απο οτι καταλαβαίνω μέσω manual θα πρεπει να ειναι απο Πολωνία . Για update σε lollipop υπάρχουν τα release notes πουθενά γιατι δεν μου βγάζει καμμιά αλλη αναβαθμιση ? Edited by gtsia

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή επείγομαι να αγοράσω ταμπλετ και δεν εχω χρονο για ερευνα καθως και να διαβασω ολες τις δημοσιευσεις σας..

Είστε ευχαριστημένοι απο μπαταρία? λαγκαρει; με τον exynos καποιο προβλημα;

θα προτεινατε κατι αλλο; ενδιαφερομαι για το 8,4 lte

Link to comment
Share on other sites

Ε μην περιμένεις και lag free tablet. Οθόνη super αλλά αν η προτεραιότητά σου είναι 0 καθυστέρηση και σ' ενοχλεί και το παραμικρό σκαλωματάκι κοίτα κι αλλού (προσωπικά δε μ' ενοχλεί καθόλου).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή επείγομαι να αγοράσω ταμπλετ και δεν εχω χρονο για ερευνα καθως και να διαβασω ολες τις δημοσιευσεις σας..

Είστε ευχαριστημένοι απο μπαταρία? λαγκαρει; με τον exynos καποιο προβλημα;

θα προτεινατε κατι αλλο; ενδιαφερομαι για το 8,4 lte

 

για μενα, αν και δεν εχω ψαξει αλλο απο τα Χριστουγεννα που το πηρα (και δε νομιζω οτι εχει βγει κατι νεο καλυτερο), ειναι ενα απο τα 2 καλυτερα ταμπλετ για τα λεφτα του..

Με χαλασε το lag που εχει και που δεν το εχω εγω, αλλα πολλοι εδω μεσα..και τα drains Που εκανε η μπαταρια του. Εχω το 8,4 LTE και το πηγα για σερβις, για αλλαγη μπαταριας, μου εκαναν αναβαθμιση και μια επισκευη στην υποδοχη της μπαταρια (δεν πατουσε σωστα ειπαν) και εστρωσε, αν και η χρηση που του κανω ειναι τοσο χαλαρη που δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα, δεν εχω καταφερει να κατσω μια μερα να το λιωσω να δω πως θα παει η μπαταρια. Βγαζει 3 ημερες με πολλη αναμονη, και ολα ανοιχτα. με 2-3 ωρες οθονης και καμια ωρα tethering μιας και το κανω hotspot. Νομιζω οτι ειναι λογικα νουμερα.

Τωρα για το lag, οι φιλοι εδω λενε οτι με custom rom παει σφαιρα, οπως και οτι με Lollipop φτιαχνει πολυ το πραγμα..αλλα το να χασω εγγυηση δεν ειναι στα σχεδια μου, η lollipop δε μου εχει ερθει ακομα και δεν εχω αποψη.

Γενικα θα ελεγα οτι ειναι απο τα καλυτερα ταμπλετ, αλλα το lag ειναι σπαστικο ωρες ωρες.. Καμερα,οθονη, διαστασεις κτλ ειναι κορυφη.

Αμεσως μετα θα εβαζα το xperia Z3 compact tablet που υστερει σε μπεζελς και οθονη και υπερτερει σε αποκριση-ταχυτητα και μπαταρια.. Προσωπικα θα το επαιρνα το σονυ αν εκανα πιο σκληρη και πιο συχνη χρηση, αλλα τωρα προτιμω το samsung που ειναι πιο ομορφο και με καλυτερη οθονη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Είδα και το sony...αλλα είναι τσιμπημενο το ατιμο το 4G.

Ελπιζω να παρει συντομα τοτε την αναβαθμιση στο 5.0.2 μπας και μειωθουν τα λαγκς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή επείγομαι να αγοράσω ταμπλετ και δεν εχω χρονο για ερευνα καθως και να διαβασω ολες τις δημοσιευσεις σας..

Είστε ευχαριστημένοι απο μπαταρία? λαγκαρει; με τον exynos καποιο προβλημα;

θα προτεινατε κατι αλλο; ενδιαφερομαι για το 8,4 lte

 

Εχω το 8.4 wifi του εχω περασει lollipop ολα stock και το χρησιμοποιω καθε μερα αρκετες ωρες,για μενα παρτο με κλειστα ματια,ρολλαρει ομορφα,απιστευτη οθονη πολυ πολυ καλη μπαταρια εαν τουλαχιστον πεσεις σε παρτιδα που δεν εχει προβλημα,αλλα και αν εχει οπως ειχα εγω 1 ωρα στο service και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από το καιζερ το 10.5 WiFi και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Πρώην κάτοχος ipad 4th gen

 

Εχω το 8.4 wifi του εχω περασει lollipop ολα stock και το χρησιμοποιω καθε μερα αρκετες ωρες,για μενα παρτο με κλειστα ματια,ρολλαρει ομορφα,απιστευτη οθονη πολυ πολυ καλη μπαταρια εαν τουλαχιστον πεσεις σε παρτιδα που δεν εχει προβλημα,αλλα και αν εχει οπως ειχα εγω 1 ωρα στο service και ολα καλα

 

Στατιστικα παρατηρω οτι ολοι με τα wifi ειστε ευχαριστημενοι..μηπως τα LTE λαγκαρουν τελικα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 8.4 wifi του εχω περασει lollipop ολα stock και το χρησιμοποιω καθε μερα αρκετες ωρες,για μενα παρτο με κλειστα ματια,ρολλαρει ομορφα,απιστευτη οθονη πολυ πολυ καλη μπαταρια εαν τουλαχιστον πεσεις σε παρτιδα που δεν εχει προβλημα,αλλα και αν εχει οπως ειχα εγω 1 ωρα στο service και ολα καλα

 

Σου ήρθε επίσημα η αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...