Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μου έβγαλε και μένα μια ενημέρωση μεγέθους 257,26 MB. Να την κάνω ;;;;

 

Εγώ την έκανα και δείχνει καλύτερο. Ριχτη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω 1,5 χρόνο περίπου,και απο οταν μπηκαν τα Lolipop (μπορεί να ναι και τυχαίο) το ποσοστό της μπαταρίας που δειχνει,δεν εχει σχεση με το ποσοστό που ξεκινά φόρτιση.Το κλεισα σήμερα στο 4% και η φόρτιση άρχισε στο 30%.Τα παιζει η μπαταρία,ή κάτι άλλο?

Να πω οτι ειναι ελληνικο 10,5 το 4g,και δεν ειχα απο οταν το αγορασα θεμα με τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 1,5 χρόνο περίπου,και απο οταν μπηκαν τα Lolipop (μπορεί να ναι και τυχαίο) το ποσοστό της μπαταρίας που δειχνει,δεν εχει σχεση με το ποσοστό που ξεκινά φόρτιση.Το κλεισα σήμερα στο 4% και η φόρτιση άρχισε στο 30%.Τα παιζει η μπαταρία,ή κάτι άλλο?

Να πω οτι ειναι ελληνικο 10,5 το 4g,και δεν ειχα απο οταν το αγορασα θεμα με τη μπαταρία

 

Εγώ είχα κάτι παρόμοια προβλήματα και το πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ απ οπου το είχα πάρει. Το κράτησαν 15 μέρες και μου είπαν από το service ότι δεν έχει τίποτα και απλά του έκαναν ξανά εγκατάσταση λογισμικού. Το πρόβλημα δεν διορθώθηκε και πήγα κατευθείαν σε service της Samsung. Το αποτέλεσμα... Πρόβλημα στην πλακέτα. Δωρεάν αντικατάσταση.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάτι παρόμοια προβλήματα και το πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ απ οπου το είχα πάρει. Το κράτησαν 15 μέρες και μου είπαν από το service ότι δεν έχει τίποτα και απλά του έκαναν ξανά εγκατάσταση λογισμικού. Το πρόβλημα δεν διορθώθηκε και πήγα κατευθείαν σε service της Samsung. Το αποτέλεσμα... Πρόβλημα στην πλακέτα. Δωρεάν αντικατάσταση.

Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προχθές έκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα -όπως ακριβώς συμβαίνει και στο Note 4 (μετά την τελευταία αναβάθμιση)- Το έβγαλα το πρωί απο την φόρτιση (100%). Μέσα σε λίγη ώρα, με πολύ απλή χρήση internet μέσω wifi η μπαταρία από το 100% έφτασε στο 76% (την στιγμή που γράφω το post).

 

1) https://www.dropbox.com/s/4m9y3stkenb5iyz/Studio_20151113_135212.png?dl=0

2) https://www.dropbox.com/s/zz8z4gav9kzwkxc/Studio_20151113_135145.png?dl=0

3) https://www.dropbox.com/s/o492l4tfwhh7za2/Screenshot_2015-11-13-13-49-08.png?dl=0

 

Τι να φταίει.....

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προχθές έκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα -όπως ακριβώς συμβαίνει και στο Note 4 (μετά την τελευταία αναβάθμιση)- Το έβγαλα το πρωί απο την φόρτιση (100%). Μέσα σε λίγη ώρα, με πολύ απλή χρήση internet μέσω wifi η μπαταρία από το 100% έφτασε στο 76% (την στιγμή που γράφω το post).

 

1) https://www.dropbox.com/s/4m9y3stkenb5iyz/Studio_20151113_135212.png?dl=0

2) https://www.dropbox.com/s/zz8z4gav9kzwkxc/Studio_20151113_135145.png?dl=0

3) https://www.dropbox.com/s/o492l4tfwhh7za2/Screenshot_2015-11-13-13-49-08.png?dl=0

 

Τι να φταίει.....

 

εχω και εγω αυτη την αισθηση, αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Ασχετο, την μπαταρια στο πληκτρολογιο που ειχε η samsung μπορουμε να δουμε σε τι ποσοστο ειναι? Το εχω φορτισει μια φορα απο οταν το αγορασα περισυ και απορω που βρισκεται, δε θελω να το αφηνω στον πατο και δεν μου εχει ξεμεινει ποτε. θελω να δω οταν θα παει στο 10-20% να το φορτισω και να το χρησιμοποιω να πεφτει στο 80% και να το αφηνω (καθως το χρησιμοποιω σπανια αλλα δε θελω να μενει στο 100%)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1 τι γινεται ξερουμε?Εχει βγει σε καποια ρομ η ακομα τιποτα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω αυτη την αισθηση, αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη.

 

Ασχετο, την μπαταρια στο πληκτρολογιο που ειχε η samsung μπορουμε να δουμε σε τι ποσοστο ειναι? Το εχω φορτισει μια φορα απο οταν το αγορασα περισυ και απορω που βρισκεται, δε θελω να το αφηνω στον πατο και δεν μου εχει ξεμεινει ποτε. θελω να δω οταν θα παει στο 10-20% να το φορτισω και να το χρησιμοποιω να πεφτει στο 80% και να το αφηνω (καθως το χρησιμοποιω σπανια αλλα δε θελω να μενει στο 100%)

Δυστυχως δεν εχει ενδειξη. Οταν πλησιαζει στο 0% αναβοσβηνει απλα ενα κοκκινο λαμπακι. Πως καταφερες και σου κραταει τοσο πολυ? Εμενα πανω απο 20ημερο με αρκετη χρηση δεν μου εχει βγαλει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει ενδειξη. Οταν πλησιαζει στο 0% αναβοσβηνει απλα ενα κοκκινο λαμπακι. Πως καταφερες και σου κραταει τοσο πολυ? Εμενα πανω απο 20ημερο με αρκετη χρηση δεν μου εχει βγαλει ποτε.

 

χαχα, γιατι απλα δεν το χρησιμοποιω, δεν με εχει βολεψει γιαυτο λεω οτι τα ταμπλετ δεν εχουν λογο υπαρξης. Πιο ευκολα γραφω στο κινητο με swype παρα εκει, στο 10αρι ισως ηταν πιο ευκολο αλλα το 8αρι δεν εχει απλωμενο πληκτρολογιο και οσο ναναι μπερδευεσαι οποτε αν δεν κοπει το ρευμα στο σπιτι ή στο γραφειο δεν το λειτουργω. ΟΤαν θα τα πουλησω, οποιος το παρει το σετ θα ειναι σα να παιρνει καινουριο..

Τεσπα, η αληθεια ειναι οτι θαθελα να ξερω ποτε αδειαζει οποτε του εριξα μια φορτιση σημερα (παιζει ναναι η 2η ή η 3η, δε θυμαμαι αν ειχα κανει 1 ή 2 απο περισυ) και βλεπουμε. Αφου σκεφτομαι να πουλησω μονο το πληκτρολογιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά νομίζω ότι μετά απο κάθε πλήρη φόρτιση γίνεται όλο και χειρότερο. (Μετά την τελευταία αναβαθμιση). Ήμουν στο 100% και με μια αναζήτηση λίγων λεπτών στο google, ανάγνωση 2 άρθρων και παρακολούθηση ενός βίντεο 3.5 λεπτών είμαι στο 92%... (στο 91% μέχρι να συντάξω αυτό το post). Edited by LION_XX

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια κι εδω. Μετα τη τελευταια αναβαθμιση, τοσο στο 8.4 LTE οσο και στο 10.5 wifi, εχω χασει σχεδον 1 ωρα sot. Με την "βελτιστοποιηση εφαρμογων" δεν ειδα καμμια βελτιωση. Την απενεργοποιησα καθως στο LTE δεν μου ερχονταν ειδοποιησεις για τα mail. Στο 10.5 ελληνικο περασα με odin την νεοτερη γαλλικη επισημη ρομ αλλα η αυξημενη καταναλωση παραμενει.

Στις διακοπες των γιορτων που θα εχω και περισσοτερο χρονο θα δοκιμασω να φλασαρω καποια ρομ με πραγματικο multiwindow, μηπως και βελτιωθει η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια κι εδω. Μετα τη τελευταια αναβαθμιση, τοσο στο 8.4 LTE οσο και στο 10.5 wifi, εχω χασει σχεδον 1 ωρα sot. Με την "βελτιστοποιηση εφαρμογων" δεν ειδα καμμια βελτιωση. Την απενεργοποιησα καθως στο LTE δεν μου ερχονταν ειδοποιησεις για τα mail. Στο 10.5 ελληνικο περασα με odin την νεοτερη γαλλικη επισημη ρομ αλλα η αυξημενη καταναλωση παραμενει.

Στις διακοπες των γιορτων που θα εχω και περισσοτερο χρονο θα δοκιμασω να φλασαρω καποια ρομ με πραγματικο multiwindow, μηπως και βελτιωθει η κατασταση.

 

Αυτο με τη βελτιστοποιηση ειναι κατι σαν παγωμα? Δηλαδη τις κοβει λιγακι?

Εγω τις εχω βαλει σχεδον ολες εκει μεσα εκτος απο viber, sportstracker μη μου το κλεισει απο μονο του καμια ωρα σε βολτα, και γενικα οτι δεν θελω να δουλευει μονο του αλλα θελω να δουλευει οταν εγω το ανοιγω, τα εριξα ολα.

Εννοειται οτι δεν ειδα και εγω διαφορα..αλλα μου φαινεται οτι κομπιαζει λιγοτερο..το βλεπω στο home button Που γυρναει πιο ακαριαια και στο ανοιγμα μερικων εφαρμογων.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι είναι κάποιο ελάττωμα, ότι θα το ανακαλύψουν σύντομα και ότι ακόμα πιο σύντομα θα το διορθώσουν...

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι είναι κάποιο ελάττωμα, ότι θα το ανακαλύψουν σύντομα και ότι ακόμα πιο σύντομα θα το διορθώσουν...

 

μαλλον κατα το πασχα με ανδροιδ 6, αν και δε θα ρισκαρω να γινω πειραματοζωο οποτε θα περιμενω εντυπωσεις απο τους πιο θαρραλεους.

 

Επειδη δεν τα παω καλα με το μενου της samsung ρε παιδια, το κεντρικο κουμπι στο edge με αφηνει να του βαλω με 2 φορες πατημα να ανοιγει την καμερα, στο ταμπλετ δεν βρισκω τετοια επιλογη, υπαρχει και δεν την βλεπω ή οχι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 1,5 χρόνο περίπου,και απο οταν μπηκαν τα Lolipop (μπορεί να ναι και τυχαίο) το ποσοστό της μπαταρίας που δειχνει,δεν εχει σχεση με το ποσοστό που ξεκινά φόρτιση.Το κλεισα σήμερα στο 4% και η φόρτιση άρχισε στο 30%.Τα παιζει η μπαταρία,ή κάτι άλλο?

Να πω οτι ειναι ελληνικο 10,5 το 4g,και δεν ειχα απο οταν το αγορασα θεμα με τη μπαταρία

Του κανα συνεχεια πλήρεις εκφορτίσεις-φορτίσεις,τελικά βλέπω οτι διορθώθηκε.

Μπορεί να ταν τυχαίο βέβαια,μπορεί να το διορθωσε καμια ενημέρωση εφαρμογής,τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό:

Battery Life Repair

Παιδιά δοκιμάστε αυτό το πρόγραμμα. Εμένα μάλλον με έσωσε! Βάλτε την μπαταρία στο 4~5% και τρέξτε το ένα 2 βραδια μέχρι πλήρους φόρτισης! Εμένα έστρωσε η μπαταρία και βλέπω πάλι 6 7 ώρες στο note 12.2

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ποσοστό το έβαζες για φόρτιση; Το έκλεινες όταν το φόρτιζες ;

 

Του κανα συνεχεια πλήρεις εκφορτίσεις-φορτίσεις,τελικά βλέπω οτι διορθώθηκε.

Μπορεί να ταν τυχαίο βέβαια,μπορεί να το διορθωσε καμια ενημέρωση εφαρμογής,τι να πω

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ποσοστό το έβαζες για φόρτιση; Το έκλεινες όταν το φόρτιζες ;

Έτρεξα το App μαζί με ένα άλλο μαζί που έχει από 5% σε φόρτιση. Μετά σου ζητάει να το κλείσεις και το άφησα κλειστό μέχρι 100%. Στην αρχή το έτρεξα με 90% μπαταρία και δεν έπιασε. Με 5% όμως φαίνεται να δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Με την "βελτιστοποιηση εφαρμογων" δεν ειδα καμμια βελτιωση. Την απενεργοποιησα καθως στο LTE δεν μου ερχονταν ειδοποιησεις για τα mail. Στο 10.5 ελληνικο περασα με odin την νεοτερη γαλλικη επισημη ρομ αλλα η αυξημενη καταναλωση παραμενει.

 

Τι και πού είναι αυτό? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το App μαζί με ένα άλλο μαζί που έχει από 5% σε φόρτιση. Μετά σου ζητάει να το κλείσεις και το άφησα κλειστό μέχρι 100%. Στην αρχή το έτρεξα με 90% μπαταρία και δεν έπιασε. Με 5% όμως φαίνεται να δούλεψε.

 

Ποιο app ; Αν λες ενα που έχετε γράψει πιο πάνω δεν το εμφανίζει στο link

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

 

Τι και πού είναι αυτό? :wacko:

Ανοιγεις την εφαρμογη "Εξυπνη Διαχειριση" και στην καρτελα "μπαταρια" θα δεις την επιλογη "βελτιστοποιηση εφαρμογων".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω το smt805 lte ξερειμηπως κανεις ποια ρομ ειναι η καλυτερη να δοκιμασω;με ελφρα προστιμηση σε καθαρη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Σε τι ποσοστό το έβαζες για φόρτιση; Το έκλεινες όταν το φόρτιζες ;

Στο 3-4% σχεδόν άδειο.Πάντα το φορτίζω κλειστό.Και τωρα που το εκλεισα στο 28% και το βαλα να φορτίσει,ξεκινησε απο το 28%.Φαντασου οτι μπορεί να μου ξεκινουσε από 45% πριν.Για να δουμε το παρακολουθώ

Το αλλο που με τσαντιζε απο οταν το πηρα στη φόρτιση,είναι οτι ΠΟΤΕ δεν εχω δει το 100% στο άνοιγμα οθόνης.Κατευθείαν 99%!Φανταστειτε οτι πηρα ενα τηλεφωνο απο Κίνα και εκει το βλέπω!

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Στο 3-4% σχεδόν άδειο.Πάντα το φορτίζω κλειστό.Και τωρα που το εκλεισα στο 28% και το βαλα να φορτίσει,ξεκινησε απο το 28%.Φαντασου οτι μπορεί να μου ξεκινουσε από 45% πριν.Για να δουμε το παρακολουθώ

Το αλλο που με τσαντιζε απο οταν το πηρα στη φόρτιση,είναι οτι ΠΟΤΕ δεν εχω δει το 100% στο άνοιγμα οθόνης.Κατευθείαν 99%!Φανταστειτε οτι πηρα ενα τηλεφωνο απο Κίνα και εκει το βλέπω!

 

εννοεις οτι το βγαζεις απο φορτιση και το αναβεις και δεν το βλεπεις?

Γενικα ειναι λογικο καθως για να ανοιξει χρειαζεται καμποση ενεργεια..και αν το εχεις κλεισει χωρις ενεργη την εξοικονομηση και με μια φωτεινοτητα λιγο υψηλη, που να το δεις, θα πεσει. Απο εκει και περα, και 2 LG Που εχω δει, ενα κινητο και ενα ταμπλετ που κολανε στο 100% για ωρα και λες οτι δεν πεφτει με τιποτα η μπαταρια τους, απλα μολις πεσουν πεφτουν στο 90% για πλακα, και μεχρι να το διαπιστωσω πιστευα οτι εχουν τρομερες μπαταριες, οποτε μην στενοχωριεσαι. Εγω προσωπικα το αναβω ενω ειναι στο ρευμα, και μετα το βγαζω (για να βλεπω το 100% :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...