Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους-ες. Συγγνώμη για το εκτός θέματος, αλλά ψάχνοντας για καινούριο λάπτοπ, έπεσα πάνω σ' αυτό και είπα να μας ...σκάσω όλους πρωτοχρονιάτικα! Άντε και στο κεφαλάκι μας...

http://www.techtimes.com/articles/121846/20160106/galaxy-tabpro-s-vs-surface-pro-4-samsung-goes-after-microsoft-with-its-own-windows-10-tablet.htm

 

¨Εχω κι εγώ συχνές επανεκκινήσεις και σ' ενα μηνα κλείνω χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι κιτρινοπράσινες και πράγματι ψιλοκολάει. Αύριο με βλέπω για smartec. Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν δεις αρκετά post πίσω είχα γράψει αναλυτικά την περιπέτεια με την επισκευή του. Στο τέλος έκανα αυτό που έπρεπε να έχω κάνει απο την αρχή. Πήγα κατευθείαν σε επίσημο service της Samsung. Αυτό να κάνεις. Κατευθείαν σε επίσημο service της Samsung και όχι εκεί που το πείρες. Πάρε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να σου πουν που υπάρχει επίσημο service κοντά στην περιοχή σου.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Μα η σμαρτεκ ειναι επισημο σερβις, και επισκευαζει σχεδον τα παντα μεσα σε 1 ωρα. Ειναι βεβαια μακρια (Χαϊδαρι).

Εσενα φιλε lion_xx σου ειπαν τι μπορει να εφταιξε? Ή ηταν μια απλη αστοχια υλικου?

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια?το Ελληνικο 8αρι wifi,δεν θα περασει σε 5.1.1.σερνεται απιστευτα..!

καλη χρονια με υγεια σε ολους.;)

Link to comment
Share on other sites

τι εχει να δωσει η 5.1.1 σε σχεση με την 5.0.2 απο την στιγμη που ο TW δεν θα εχει καμια αλλαγη.....πλεον η μονη επιδιωξη ειναι οταν καπου προς το καλοκαιρι Θα δωσει την 6.0.....:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τι εχει να δωσει η 5.1.1 σε σχεση με την 5.0.2 απο την στιγμη που ο TW δεν θα εχει καμια αλλαγη.....πλεον η μονη επιδιωξη ειναι οταν καπου προς το καλοκαιρι Θα δωσει την 6.0.....:)

Πίστεψε με η 5.0.χ είναι ένα αποτυχημένο update για όλες τις συσκευές που το φοράνε (δεν αναφέρομαι μόνο για το συγκεκριμένο ταβλετ )

Η 5.1.1 είναι ποιο σταθερή,ταχύτερη,και κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης !!

Link to comment
Share on other sites

Μα η σμαρτεκ ειναι επισημο σερβις, και επισκευαζει σχεδον τα παντα μεσα σε 1 ωρα. Ειναι βεβαια μακρια (Χαϊδαρι).

Εσενα φιλε lion_xx σου ειπαν τι μπορει να εφταιξε? Ή ηταν μια απλη αστοχια υλικου?

 

Σου πρότεινα (και συγνώμη για την επιμονή μου, αλλά για το καλό σου το λέω) να πας σε επίσημο service, γιατί εγώ αρχικά το πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ απ όπου είχα πάρει το tablet και δεν έκαναν τίποτα. Το κράτησαν 6 μέρες και το μόνο που έκαναν ήταν να στήσουν απο την αρχή το σύστημα του και για το πρόβλημα που είχα είπαν ότι δεν ήταν τίποτα. Έλα όμως που απο την πρώτη μέρα μου έκανε πάλι τα ίδια (και χειρότερα) Έτσι πήρα τηλέφωνο στην Samsung και με κατεύθυναν αυτοί που να πάω (αφού με ρώτησαν σε ποια περιοχή μένω). Δεν μου είπαν τι έφταιγε, απλά ότι θα αλλάξουν πλακέτα. Στην ουσία μου έδωσαν καινούργιο tablet :)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Πόσο συχνά σου έβγαζε τις γραμμές πριν το πας στο service; Γιατί εμένα το κάνει σποραδικά προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο συχνά σου έβγαζε τις γραμμές πριν το πας στο service; Γιατί εμένα το κάνει σποραδικά προς το παρόν.

 

Στην αρχή μου το έκανε σπάνια. Μετά άρχισε να μου το κάνει πιο συχνά. Το αποκορύφωμα ήταν όταν άρχισε να κάνει επανεκκίνηση όταν το ποσοστό έφτανε κάτω απο 40%.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει συνήθως όταν η μπαταρία είναι στα τελευταία της. Θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά θα το πάω στο service.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ειδοποιηση για update σε 8.4 wifi ελληνικο.

 

300MB περιπου. Αυτη ειναι λογικα

 

και σε εμενα.την περασα και δειχνει να εστρωσε καπως η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες πρασινες γραμμες αναφερεστε ? Μεσα στην οθονη ?

 

Εγω παρατηρησα ενα πρασινο φοντο καμοια φορα οταν η οθόνη ειναι σβηστή και την ανοίγω. Για να καταλάβετε ειναι ενα εφε σαν να συντονίζεσαι σε κανάλι τηλεόρασης χωρίς σημα. Το κάνει σπάνια. Το έχω δει και σε κινητά samsung. Ολα αυτά ειναι προβλήματα με την έλευση της Lollipop

Δεν παρατήρησα τις κάθετε γραμμές ( flickering ) οταν πέσει η μπαταρια ουτε κάποιο random reboot στην δική μου περίπτωση. Θα το λιωσω στο gaming να δω τι θα κανει με λίγη μπαταρία.

 

Εσεις ειχατε αυτο το προβλημα ?

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες πρασινες γραμμες αναφερεστε ? Μεσα στην οθονη ?

 

Εγω παρατηρησα ενα πρασινο φοντο καμοια φορα οταν η οθόνη ειναι σβηστή και την ανοίγω. Για να καταλάβετε ειναι ενα εφε σαν να συντονίζεσαι σε κανάλι τηλεόρασης χωρίς σημα. Το κάνει σπάνια. Το έχω δει και σε κινητά samsung. Ολα αυτά ειναι προβλήματα με την έλευση της Lollipop

Δεν παρατήρησα τις κάθετε γραμμές ( flickering ) οταν πέσει η μπαταρια ουτε κάποιο random reboot στην δική μου περίπτωση. Θα το λιωσω στο gaming να δω τι θα κανει με λίγη μπαταρία.

 

Εσεις ειχατε αυτο το προβλημα ?

 

Αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα αλλά στην δική μου περίπτωση οι πράσινες γραμμές ήταν πιο έντονες και με πιο συχνή εμφάνιση απο του τύπου στο βίντεο. Και σε μένα έκλεινε ή κλείδωνε.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για πρόβλημα hardware. Θα δω και το δικό μου σήμερα κάτω από 20% Μέχρι εκεί το αφηνω να πέσει αλλά δεν έχει βγάλει κατι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχουμε καμια ενημερωση αν θα αναβαθμιστουμε σε 5.1?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα πήρα μια sd 128gb και ενώ όταν βλέπω ταινία δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν ακούω μουσική που και που σταματάει για 2 δευτερόλεπτα και συνεχίζει... ξέρετε που μπορει να οφείλεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα πήρα μια sd 128gb και ενώ όταν βλέπω ταινία δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν ακούω μουσική που και που σταματάει για 2 δευτερόλεπτα και συνεχίζει... ξέρετε που μπορει να οφείλεται αυτό;

δοκίμασε άλλο τραγούδι,player

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και αυτον που έχει μέσα και του google... στις ταινίες δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει usb hub που να φορτιζει ταυτοχρονα σε μαγαζι απο Ελλαδα? Να μπορεις να χρησιμοποιησεις το usb ενω φορτιζεις ταυτόχρονα θελω..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηρα τη μεγαλη (για μενα) αποφαση να φλασαρω custom rom. Διαλεξα την phoenix rom μιας και μου φανηκε καπως καλυτερη (στα χαρτια) απο την iron που ειχε προτεινει ενα παιδι πρηγουμενα. Δεν εχω πλεον εγγυηση αλλα εχω μια πληρως λειτουργικη συσκευη. Το touch ειναι ακαριαιο, τα μικρα σκαλωματα πλεον δεν υπαρχουν, αλλα το σημαντικοτερο ολων ειναι οτι μπορω να εχω οσα παραθυρα θελω ανοιχτα!!!! Επιτελους.

Παρτε μια ιδεα τι εννοω.

 

http://s22.postimg.org/cfssrf15t/Screenshot_2016_02_05_20_21_59.png

 

Αποδειξη για αλλη μια φορα οτι η σαμσουνγκ μας κοροϊδευει. Ρομ βασισμενη στην 5.0.2 (που σε ολα τα μηχανηματα ειχε προβληματα), χρειαστηκε μονο μερικους devs με χρονο και ορεξη και το αποτελεσμα ειναι σχεδον τελειο.

Τωρα το μονο που περιοριζει τη δικη μου χρηση ειναι οι 10.5 ιντσες και το οχι 100% τελειο hancom office.

Eιναι πορωση σας λεω, να γραφω στο tapatalk και να ακουω τη μεγαλη Βιλλυ Ραζη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηρα τη μεγαλη (για μενα) αποφαση να φλασαρω custom rom. Διαλεξα την phoenix rom μιας και μου φανηκε καπως καλυτερη (στα χαρτια) απο την iron που ειχε προτεινει ενα παιδι πρηγουμενα. Δεν εχω πλεον εγγυηση αλλα εχω μια πληρως λειτουργικη συσκευη. Το touch ειναι ακαριαιο, τα μικρα σκαλωματα πλεον δεν υπαρχουν, αλλα το σημαντικοτερο ολων ειναι οτι μπορω να εχω οσα παραθυρα θελω ανοιχτα!!!! Επιτελους.

Παρτε μια ιδεα τι εννοω.

 

http://s22.postimg.org/cfssrf15t/Screenshot_2016_02_05_20_21_59.png

 

Αποδειξη για αλλη μια φορα οτι η σαμσουνγκ μας κοροϊδευει. Ρομ βασισμενη στην 5.0.2 (που σε ολα τα μηχανηματα ειχε προβληματα), χρειαστηκε μονο μερικους devs με χρονο και ορεξη και το αποτελεσμα ειναι σχεδον τελειο.

Τωρα το μονο που περιοριζει τη δικη μου χρηση ειναι οι 10.5 ιντσες και το οχι 100% τελειο hancom office.

Eιναι πορωση σας λεω, να γραφω στο tapatalk και να ακουω τη μεγαλη Βιλλυ Ραζη.

Καλος ηρθες στον κόσμο των custom rom :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηρα τη μεγαλη (για μενα) αποφαση να φλασαρω custom rom. Διαλεξα την phoenix rom μιας και μου φανηκε καπως καλυτερη (στα χαρτια) απο την iron που ειχε προτεινει ενα παιδι πρηγουμενα. Δεν εχω πλεον εγγυηση αλλα εχω μια πληρως λειτουργικη συσκευη. Το touch ειναι ακαριαιο, τα μικρα σκαλωματα πλεον δεν υπαρχουν, αλλα το σημαντικοτερο ολων ειναι οτι μπορω να εχω οσα παραθυρα θελω ανοιχτα!!!! Επιτελους.

Παρτε μια ιδεα τι εννοω.

 

http://s22.postimg.org/cfssrf15t/Screenshot_2016_02_05_20_21_59.png

 

Αποδειξη για αλλη μια φορα οτι η σαμσουνγκ μας κοροϊδευει. Ρομ βασισμενη στην 5.0.2 (που σε ολα τα μηχανηματα ειχε προβληματα), χρειαστηκε μονο μερικους devs με χρονο και ορεξη και το αποτελεσμα ειναι σχεδον τελειο.

Τωρα το μονο που περιοριζει τη δικη μου χρηση ειναι οι 10.5 ιντσες και το οχι 100% τελειο hancom office.

Eιναι πορωση σας λεω, να γραφω στο tapatalk και να ακουω τη μεγαλη Βιλλυ Ραζη.

 

αν δεν παρουσιασει κανα τρομερο tab s3 με βλεπω στα χναρια σου, 9 μηνες εχω ακομα εγγυηση, αλλα θα γεννησω μεχρι να το ευχαριστηθω, οποτε λεω να πειραματιστω οταν θα εχω χρονο. Μαλλον μετα το ανδροιδ 6 ομως μιας και θελω να δωσω μια τελευταια επισημη ευκαιρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...