Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, πολυ καλη και αυτη. Αλλα απ οτι θυμαμαι η phoenix ειχε λιγο καλυτερη μπαταρια και καλυτερο bluetooth που με ενδιεφερε πολυ. Στα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι σχεδον ιδιες.

 

Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

6.01 για το TAB S2.

 

Αντε να δουμε εμεις ποτε.

Προσωπικα νομιζω οτι ουτε το s2 θα παρει την mm. Για το δικο μας ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οχι. Εδω δεν του εχουν δωσει καν multiwindow (επισημως).

Παντως ευχομαι να παρει το s2 τουλαχιστον την mm, ωστε να βγουν καλυτερες ported custom mm roms και για τη δικη μας συσκευη. Αλλιως θα υπαρχουν μονο οι mm cm based ρομς, με τα όποια συν αλλα και τα πολλα πλην τους.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πατα το link που ανεβασε ο φιλος ...η αναβαθμιση του s2 ξεκινησε απο Γερμανια με το LTE μοντελο...επισης εχει ανακοινωθει οτι η αναβαθμιση σε MM θα γινει...

 

Πιστευω οτι μεσα στο καλοκαιρι θα δοθει και για το tabs οπως περσι καλοκαιρι δοθηκε η lollipop για το note 10.1 2014...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πατησει το λινκ. Πριν λιγο καιρο στο t810 νομιζω ειχε δοθει η 5.1.1 για τον καναδα. Δεν δοθηκε ομως πουθενα αλλου, και για κανενα αλλο μοντελο. Γι αυτο εχω ακομα την επιφυλαξη.

Ξαναγραφω βεβαια, μακαρι να την παρει ωστε να μη βασιζομαστε μονο στις cm based mm custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab S αγορασμενο απο εξωτερικο κ χωρα εκτος ΕΕ.

Αντιμετωπιζω θεματα με την οθονη, που κανει γραμμες κ τρεμοπαιξικο.

Το πηγα στην Smartec κ μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα.

Εχετε καμια ιδεα; Σας εχει τυχει αντιστοιχο θεμα;

Αν το πηγαινα σε μη εξιουσιοδοτημενο ποσο θα κοστιζε η αλλαγη οθονης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η οθόνη αλλά η πλακέτα και είναι συχνό φαινόμενο. Η smartec δεν αναλαμβάνει την επισκευή συσκευών εκτός εγγύησης; Εντύπωση μου κάνει. Σου εξήγησε γιατί;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι η πολιτικη της σμαρτεκ. Γι αυτο εξαλλου και δεν αναλαμβανει ακομα και επι πληρωμη την επισκευη των νοτε5. Οποια συσκευη εκτος Ε.Ε δεν την αναλαμβανει καν.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab S αγορασμενο απο εξωτερικο κ χωρα εκτος ΕΕ.

Αντιμετωπιζω θεματα με την οθονη, που κανει γραμμες κ τρεμοπαιξικο.

Το πηγα στην Smartec κ μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα.

Εχετε καμια ιδεα; Σας εχει τυχει αντιστοιχο θεμα;

Αν το πηγαινα σε μη εξιουσιοδοτημενο ποσο θα κοστιζε η αλλαγη οθονης;

 

Είναι πολιτική της Samsung να μην αναλαμβάνουν service συσκευών εκτός Ευρώπης. Τους είχα πάρει τηλ να ρωτήσω, καθώς το δικό μου είναι Αυσταλέζικο μοντέλο και η απάντηση ήταν πως δε φτιάχνουν συσκευές απόπ άλλη ήπειρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως ετσι ειναι η πολιτικη της σμαρτεκ. Γι αυτο εξαλλου και δεν αναλαμβανει ακομα και επι πληρωμη την επισκευη των νοτε5. Οποια συσκευη εκτος Ε.Ε δεν την αναλαμβανει καν.

Άρα με λίγα λόγια, ρισκάρεις όταν θα το πάς για service σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η οθόνη αλλά η πλακέτα και είναι συχνό φαινόμενο. Η smartec δεν αναλαμβάνει την επισκευή συσκευών εκτός εγγύησης; Εντύπωση μου κάνει. Σου εξήγησε γιατί;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

 

Ναι γιατι δεν αναλαμβανει σερβις συσκευες εκτος ΕΕ οπως προειπωθηκε. Ποσο κοστιζει περιπου η αλλαγη πλακετας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολιτική της Samsung να μην αναλαμβάνουν service συσκευών εκτός Ευρώπης. Τους είχα πάρει τηλ να ρωτήσω, καθώς το δικό μου είναι Αυσταλέζικο μοντέλο και η απάντηση ήταν πως δε φτιάχνουν συσκευές απόπ άλλη ήπειρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα με λίγα λόγια, ρισκάρεις όταν θα το πάς για service σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα.

 

Τι ρισκο υπαρχει? Πρακτικα η συσκευη ειναι αχρηστη αφου δεν αναλαμβανει η Σαμσουνκ.

Τους ρωτησα εκτος εγγυησης αν μπορουν να την αναλαβουν, αλλα η απαντηση ηταν αρνητικη.

Η συσκευη ειναι 10 μηνων και θεωρητικα ειναι εντος εγγυσης ακομα.

Τι αλλη λυση υπαρχει? Τα υπολοιπα σερβις εχουν ιδια πολιτικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να περάσω σε 807T T-mobile την 805 την Ευρωπαϊκή ROM είναι 4G ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ να περάσω σε 807T T-mobile την 805 την Ευρωπαϊκή ROM είναι 4G ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εδώ θα ρωτήσεις http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/help/807t-t-mobile-kernels-roms-data-t3255008

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα βοηθεια... Εχω ταμπλετ samsung galaxy tab s 10.5 και smart tv samsung 40 ju6000. Ενω αναγνωριζονται οι συσκευες μολις παω στο ασυρματο mirroring προσπαθουν να συνδεθουν και σε λιγα δευτερολεπτα με πεταει εξω. Οι ρυθμισεις ειναι ενταξει το εχω κοιταξει. Εχω δει και σε ξενα sites και παρα πολλοι που εχουν αυτο το ταμπλετ εχουν το ιδιο προβλημα. Δεν εχω κανει root. Μηπως εχει βρει καποιος τη λυση? Ευχαριστω! Επισης βλεπω οτι πολυς κοσμος στο φορουμ εχει το ιδιο ταμπλετ. Εχει καποιος αντιμευωπισει το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αργησα λιγο αλλα μπηκα στην παρεα σας και γω..λοιπον σε περιπτωση που δεν εχουμε εγγυηση ξερετε ποσο περιπου παει η αντικατασταση μπαταριας (samsung service) για ενα T705?

 

Η καλυτερα να αγορασω μια και να επιχειρησω να την αλλαξω με βαση τα guides που υπαρχουν στο net?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για το T805 που αλλαξα εγω ξερω οτι παει στα 50 ευρω. Η διαδικασια για την αλλαγη δε μου φάνηκε δυσκολη.
Link to comment
Share on other sites

Για το T805 που αλλαξα εγω ξερω οτι παει στα 50 ευρω. Η διαδικασια για την αλλαγη δε μου φάνηκε δυσκολη.

 

Ναι ετσι θα κανω θα την αλλαξω μονος μου.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για το Τ805 Galaxy Tab S 10.5 LTE εχω μαλλον προβλημα με την μπαταρια. Δεν φορτιζει!!

Αργει πολυ (πανω απο 10 ωρες) και μερικες φορες σταματαει η φορτιση π.χ. στο 74% αν το ξαναβγαλω απο την μπριζα και το ξαναβαλω συνεχιζει...μπορει να ξανασταματησει π.χ στο 87% και τουμπαλιν...

Το εχω 1 χρονο και 4 μερες :fool:

Θα παρω αυριο τηλ στην εταιρια μηπως κανουν καμια εξαιρεση...

- Αν δεν....ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αντικατασταση της μπαταριας ?

- Ποσο καιρο θα παρει αυτη η διαδικασια ?

- Απο την περιγραφη του προβληματος επιβεβαιωνετε κι εσεις οτι οντως ειναι προβλημα μπαταριας ? Η' μηπως ο φορτιστης ?

Δεν εχω αλλον φορτιστη 2.0 A να δοκιμασω. Αν δοκιμασω με φορτιστη 1.0 A απο Samsung κινητο πειραζει ?

Ευχαριστω

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ το ούτως ή άλλως στο service γιατί μπορεί να είναι θέμα πλακέτας που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το Τ805 Galaxy Tab S 10.5 LTE εχω μαλλον προβλημα με την μπαταρια. Δεν φορτιζει!!

Αργει πολυ (πανω απο 10 ωρες) και μερικες φορες σταματαει η φορτιση π.χ. στο 74% αν το ξαναβγαλω απο την μπριζα και το ξαναβαλω συνεχιζει...μπορει να ξανασταματησει π.χ στο 87% και τουμπαλιν...

Το εχω 1 χρονο και 4 μερες :fool:

Θα παρω αυριο τηλ στην εταιρια μηπως κανουν καμια εξαιρεση...

- Αν δεν....ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αντικατασταση της μπαταριας ?

- Ποσο καιρο θα παρει αυτη η διαδικασια ?

- Απο την περιγραφη του προβληματος επιβεβαιωνετε κι εσεις οτι οντως ειναι προβλημα μπαταριας ? Η' μηπως ο φορτιστης ?

Δεν εχω αλλον φορτιστη 2.0 A να δοκιμασω. Αν δοκιμασω με φορτιστη 1.0 A απο Samsung κινητο πειραζει ?

Ευχαριστω

το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το πρόβλημα όταν το φόρτιζα με τον δικό του φορτιστή, από τότε που χρησιμοποιώ φορτιστή με περισσότερα ampere παροχή ( του huawei και του moto ), το πρόβλημα αυτό σταμάτησε να εμφανίζεται συν το γεγονός ότι φορτίζει πια πολύ πολύ πιο γρήγορα, φυσικά τέτοιους φορτιστές θα βρεις στα περισσότερα μαγαζιά πλέον σε διάφορες τιμές από 15 μέχρι και πάνω από 30 ευρώ Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιζει να μην εχει προβλημα η μπαταρια?

Μην το στειλω αδικα στη samsung ... δεν ξερω και ποσο καιρο θα κανει

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω το φαινομενο "drain" να αδειαζει δηλαδη αποτομα η μπαταρια.

Μονο στην φορτιση της εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...