Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια μια βοηθεια εχω την vibeui v2_0 1536 και τελευταια το κινητο κολλαει πολυ κ θελω να του κανω ενα φορματ μηπως στρωσει ξερει καποιος να μ πει πως γινετε?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια βοηθεια εχω την vibeui v2_0 1536 και τελευταια το κινητο κολλαει πολυ κ θελω να του κανω ενα φορματ μηπως στρωσει ξερει καποιος να μ πει πως γινετε?

αν δεν θελεις να αλλάξεις rom κανε απλά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει το twrp γιατί θες να το κάνεις root. Όλες οι rom που κυκλοφορούν είναι ήδη rooted.

Θα σου πρότεινα την miui 9.2 που θα βρείς στο παραπάνω link που έδωσα

 

Καλησπέρα φίλε είναι καλή αυτή η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και από εμένα, λοιπόν έχω το κινητό εδώ και 3χρόνια+ και αποφάσισα επιτελούς να του αλλάξω ρομ τώρα ,γιατί δεν πάει άλλο με την στοκ, σκέφτομαι να πάω στην MIUI9 που παραθέσατε το λινκ πιο πάνω.

Λοιπόν χρειάζομαι βοήθεια , τι εννοώ? καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω SD! Δοκίμασα να κατεβάσω διάφορα από τα λινκς που δώσατε,τα μισά δεν λειτουργουσαν και έτσι κατέβασα διάφορα πράγματα που βρήκα εδώ μέσα σε διαφορετικές σελίδες, το αποτέλεσμα ήταν αφού έχω περάσει drivers levovoa806 στο Pc και άνοιξα SP flash tool (αρκετές εκδόσεις :D ) όταν κάνω scatter-loading να παίρνω ένα error που δεν λέει τπτ(και η σελίδα παραμένει άσπρη,δεν φορτώνει κάτι).

Τεσπα να μην τα πολυλογώ θα ήθελα βοήθεια εάν κάποιος έχει την καλοσύνη και την όρεξη να μου δώσει νέα λινκς και οδηγίες τι να κάνω έτσι ώστε να περάσω την νέα ROM, επίσης το κινητό δεν είναι rooted αυτή την στιγμή!Αυτά τα λίγα :D, σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και από εμένα, λοιπόν έχω το κινητό εδώ και 3χρόνια+ και αποφάσισα επιτελούς να του αλλάξω ρομ τώρα ,γιατί δεν πάει άλλο με την στοκ, σκέφτομαι να πάω στην MIUI9 που παραθέσατε το λινκ πιο πάνω.

Λοιπόν χρειάζομαι βοήθεια , τι εννοώ? καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω SD! Δοκίμασα να κατεβάσω διάφορα από τα λινκς που δώσατε,τα μισά δεν λειτουργουσαν και έτσι κατέβασα διάφορα πράγματα που βρήκα εδώ μέσα σε διαφορετικές σελίδες, το αποτέλεσμα ήταν αφού έχω περάσει drivers levovoa806 στο Pc και άνοιξα SP flash tool (αρκετές εκδόσεις :D ) όταν κάνω scatter-loading να παίρνω ένα error που δεν λέει τπτ(και η σελίδα παραμένει άσπρη,δεν φορτώνει κάτι).

Τεσπα να μην τα πολυλογώ θα ήθελα βοήθεια εάν κάποιος έχει την καλοσύνη και την όρεξη να μου δώσει νέα λινκς και οδηγίες τι να κάνω έτσι ώστε να περάσω την νέα ROM, επίσης το κινητό δεν είναι rooted αυτή την στιγμή!Αυτά τα λίγα :D, σας ευχαριστώ.

 

Καλημέρα μόνο από sd μπορείς να βάλεις την MIUI v9.2.2.0

Οδηγίες:https://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v9-2-2-0-khhcnek-estable-lenovo-a806-y-808t-de-18-01-2017-por-rotabator.174518/

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!!

Έχω βάλει την 1536 του φίλου μας @kandilak και πηγαίνει πολύ καλά (σε σχέση με την stock) απλά επειδή μου αρέσει να δοκιμάσω μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορεί τις διάφορές σε σχέση με την MIUI (θετικα-αρνητικα)

πριν την δοκιμάσω?

Ευχαριστώ!!!

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια βοήθεια!!!!

Έχω την 1536 ενεργοποιησα την λειτουργιά πτήσης και μόλις την απενεργοποιησα δεν μπορεί να βρε δίκτυο τι μπορεί να συμβαίνει?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μαγκες οπως λεει και ο τιτλος σημερα ειχα ενα προβλημα με το εν λογω κινητο. Εκει που ημουν στο youtube και ειχα ενα βιντεακι να παιζει , ενω ειχα ανοικτες και εφαρμογες οπως viber,messnger,facebook,instagram εκανε μονο του επανεκκινηση . Εβαλα τον κωδικο μολις ανοιξε αλλα μετα απο λιγο εκλεισε μονο του . Εγινε για κανα 5 φορες μεχρι που αποφασισα να το αφησω . Βοηθεια αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Οι συνεχομενες επανεκκινησεις συνηθως ειναι προβλημα στην μπαταρια, αρα εισαι για μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εδω και παρα πολυ καιρο εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα αλλα προσπαθουσα να την διαχειριστω καταλληλα επειδη δεν εχω βρει μερος να αγορασω καταλληλη για το lenovo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πηρα καινουργια ολοιδια μπαταρια αλλα παλι πεφτει η σταθμη της πολυ γρηγορα . μαλιστα μερικες φορες οταν το βαζω για φορτιση απο εκει που ειναι 50% παει 100 σε περιπου 2-3 λεπτα max
Link to comment
Share on other sites

Βασικα και ενας φιλος μου ειχε παρει απο Ελλαδα και δεν του κραταει. Ισως να φταινε οι μπαταριες και ειναι μουφα.

Δοκιμασμενα παντως η μπαταρια που εγραψα πιο πανω απο alliexpress λειτουργει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση Έχω και 1536 του Κάντιλακ ναι δε συγκρατεί τους κωδικούς από το Γουάιφάι εκτός από το δικό μου ρούτερ μόνος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση Έχω και 1536 του Κάντιλακ ναι δε συγκρατεί τους κωδικούς από το Γουάιφάι εκτός από το δικό μου ρούτερ μόνος

 

Ναι κ μενα το ιδιο θεμα εχει εδω κ καιρο, αλλα δεν εχω βρει λυση

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε θέμα του κινητού πριν απο μερικές μέρες το κινητό μου άρχισε να ανοίγει και να κλέινει μονο του στην οθόνη του λογότυπου. Δεν άνοιγε με τίποτα. Τελικά το έβαλα στον φορτιστή και δουλεύει κανονικά αλλά μόλις το αποσυνδέσω κλείνει και ανοιγοκλείνει στο λογότυπο της lenovo. Το κινητό το έχω κάνει root και του έχω βαλει το λειτουργικό που προτείνετε σε αυτο το site εδώ και ένα χρόνο και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Λέτε να είναι η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε θέμα του κινητού πριν απο μερικές μέρες το κινητό μου άρχισε να ανοίγει και να κλέινει μονο του στην οθόνη του λογότυπου. Δεν άνοιγε με τίποτα. Τελικά το έβαλα στον φορτιστή και δουλεύει κανονικά αλλά μόλις το αποσυνδέσω κλείνει και ανοιγοκλείνει στο λογότυπο της lenovo. Το κινητό το έχω κάνει root και του έχω βαλει το λειτουργικό που προτείνετε σε αυτο το site εδώ και ένα χρόνο και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Λέτε να είναι η μπαταρία;

Κατά 99,9999999999% είναι η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Θα ήθελα την βοήθεια σας σε θέμα του κινητού πριν απο μερικές μέρες το κινητό μου άρχισε να ανοίγει και να κλέινει μονο του στην οθόνη του λογότυπου. Δεν άνοιγε με τίποτα. Τελικά το έβαλα στον φορτιστή και δουλεύει κανονικά αλλά μόλις το αποσυνδέσω κλείνει και ανοιγοκλείνει στο λογότυπο της lenovo. Το κινητό το έχω κάνει root και του έχω βαλει το λειτουργικό που προτείνετε σε αυτο το site εδώ και ένα χρόνο και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Λέτε να είναι η μπαταρία;

 

Τελικά τι έγινε?

Σήμερα συνέβει ακριβώς το ίδιο πράγμα σε ένα a806.

Βγηκε το sim, και μπηκε ενα αλλο.

Ξαναμπήκε το sim που είχε, και απο τότε κανει συνεχομενες επανεκινησεις αμεσως μολις παει να φορτωσει και να μπει στο desktop

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. μήπως ξέρει κάποιος πως θα ξηλώσω από το κινητό το My Account? ήταν ενσωματομένο με την έκδοση VIVEUI_V2.0_1536_7.184.1_ST_A806 . Δεν διαγράφετε καν από την επιφάνεια εργασίας. το κάνω από εφαρμογές - εκτελούμενες και την κάνω από εκεί αναγκαστική διακοπή αλλά ξεκινάει πάλι από την αρχη. Κάτι άλλα που υπήρχαν μέσα ψιλοπράγματα τα έσβησα. αλλά αυτή η βλακεία επιμένει και λέει ότι είναι α system app. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα!

Λοιπον.... εχω χαλασει την εξοδο των ακουστικων. Ακουω πολλες ωρες και το ζοριζα αρκετα (σε τσεπες, τραβολογηματα κτλ) Το προβλημα επιδεινωθηκε προοδευτικα. Στην αρχη ψιλοεχανα τον ηχο, ποτε εχανα το left, ποτε το right, επαιζα λιγο με το βυσμα κι εστρωνε. Ομως οσο περνουσε ο καιρος, χειροτερευε. Τωρα πια, συνδεοντας ακουστικα δεν απομονωνει καν το ηχειο της συσκευης, το οποιο παιζει ταυτοχρονα με το ΕΝΑ καναλι των ακουστικων.

Τι θα μπορουσα να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...