Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21733426_10214888834317444_713571051_n.jpg?oh=3e9a3a363bf0c6f2f4385c7599711a03&oe=59C7C53A

 

Εχω προβλημα εγκαταστασης εφαρμογων απο το playstore, μου βγαζει το παραπανω μηνυμα. Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

21733426_10214888834317444_713571051_n.jpg?oh=3e9a3a363bf0c6f2f4385c7599711a03&oe=59C7C53A

 

Εχω προβλημα εγκαταστασης εφαρμογων απο το playstore, μου βγαζει το παραπανω μηνυμα. Υπαρχει καποια λυση?

 

Αφαίρεσε το λογαριασμό σου της Google και μετά κάνε διαγραφή δεδομένων σε

Playstore,

Υπηρεσίες Google play,

Πλαίσιο υπηρεσιών Google και

Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων.

Μετά κάνε επανεκκίνηση και άνοιξε το playstore. Βάλε το λογαριασμό σου πάλι και δες αν διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει διαγραφη δεδομενων σε Playstore και Υπηρεσίες Google play αλλα χωρις να αφαιρεσω τον λογαρισμο. Θα κανω τα βηματα και θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο αυτο ειναι ενος φιλου μου που το ειχα φλασαρει.

Tα εκανε ολα τα βηματα αλλα παλι δεν του κανει εγκατασταση το viber ή το mesenger .

Ωστοσο μου ειπε οτι καταφερε να κανει εγκατασταση αλλες εφαρμογες, οπως και οτι κανει κανονικα τα update.

Μηπως παιζουν ρολο τιποτα πνευματικα δικαιωματα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο αυτο ειναι ενος φιλου μου που το ειχα φλασαρει.

Tα εκανε ολα τα βηματα αλλα παλι δεν του κανει εγκατασταση το viber ή το mesenger .

Ωστοσο μου ειπε οτι καταφερε να κανει εγκατασταση αλλες εφαρμογες, οπως και οτι κανει κανονικα τα update.

Μηπως παιζουν ρολο τιποτα πνευματικα δικαιωματα?

Τα messenger και viber δεν μπορεί να τα εγκαταστήσει ή δεν μπορεί να τα ενημερώσει?

Από ελεύθερο χώρο στην εσωτερική του μνήμη πως τα πάει? Ας κάνει και ένα wipe cache και dalvik cache από το twrp.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταση δεν μπορει να κανει.

Πριν δεν εχει καθολου χωρο αλλα μετα το φλασαρισμα του τα πηγα ολα στην sd αρα εχει μεινει ο εσωτερικος χωρος με αρκετα gb.

Για πειραγμα παλι εσωτερικα πρεπει να του το κανω εγω και τωρα ειμαστε μακρια.

Με wipe cache και dalvik cache τι θα διαγραφει?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταση δεν μπορει να κανει.

Πριν δεν εχει καθολου χωρο αλλα μετα το φλασαρισμα του τα πηγα ολα στην sd αρα εχει μεινει ο εσωτερικος χωρος με αρκετα gb.

Για πειραγμα παλι εσωτερικα πρεπει να του το κανω εγω και τωρα ειμαστε μακρια.

Με wipe cache και dalvik cache τι θα διαγραφει?

Θα του βάλετε προεπιλεγμενο χώρο αποθυκευσης την εσωτερική μνήμη και από την εφαρμογή την κάμερας θα ρυθμίσεις να αποθηκεύει φωτογραφίες και βίντεο στην εξωτερική μνήμη. Τα wipes των cache και dalvik cache τα κάνεις άφοβα, δεν σβήνει κάτι που μπορεί να το χρειάζεσαι.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την vibe ui v2.0 1447_7-1 και το τηλεφωνο κολλαει.Προσπαθησα να το φλασαρω με την VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806 ROM

κατεβασα το sp flash tool 5.1352.01 και το Flash_Tools_5.1436.0 αλλα το scater txt δεν το δεχτηκε μου εβγαζε σφγαλμα

Προσπαθησα να το κανω root με το kingo root και το εκανα.Μετα κατεβασα το Recovery_TWRP_Lenovo_A806_MDS απο το

need rom γιατι ολα τα σιτε της αρχικης σελιδας δεν δουλευε μα και παλι το scater txt δεν το δεχτηκε.Προσπαθησα να μπω με

recovery (volume & power)αλλα τιποτε. Απο τοτε το τηλεφωνο μου κανει μονο reboot και δεν ανοιγει.

Τι φταιει; τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

και από την εφαρμογή την κάμερας θα ρυθμίσεις να αποθηκεύει φωτογραφίες και βίντεο στην εξωτερική μνήμη. .

Μονο αυτο ξεχασα να του ρυθμισω, θα του το πω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εκανα factory reset στο κινητο αλλα μουσικη φωτογραφιες δεν σβηστηκαν.Μπορω καπως απο το twrp να τα σβησω και αυτα αλλα χωρις να ξαναπερασω ρομ?το format data το κανει αυτο η σβήνει και την ρομ ? Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εκανα factory reset στο κινητο αλλα μουσικη φωτογραφιες δεν σβηστηκαν.Μπορω καπως απο το twrp να τα σβησω και αυτα αλλα χωρις να ξαναπερασω ρομ?το format data το κανει αυτο η σβήνει και την ρομ ?

Ναι να πας από το Wipe και να επιλέξεις το internal storage και μετά να κάνεις swipe to wipe.

Link to comment
Share on other sites

Ναι να πας από το Wipe και να επιλέξεις το internal storage και μετά να κάνεις swipe to wipe.

Καλησπερα,το εκανα ευχαραριστω.Θυμισε μου για να σταματησει να βγαζει το μνμ unfortunately the process com.google.process.gapps has stopped τι απενεργοποιουμε στο power manager?Επισης οταν παω να εγκαταστησω καποια εφαρμογη σε μορφη apk λεει app not installed.Εχω ενεργοποιησει στις ρυθμισεις το unknown sources.Δεν εχω ομως sdcard,μηπως φταιει αυτο?

Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο θεμα με το GPS. Το κινητο αργει παρα πολυ να βρει την τοποθεσια κ αρκετες φορες μαλιστα δεν την βρισκει ουτε μετα απο 15 λεπτα αναζητησης. Φυσικα μιλαω παντα για ανοικτο χωρο. Συμβαινει κ σε εσας το ιδιο? Αν οχι, υπαρχει καποιος τροπος να το "στρωσω"??
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο θεμα με το GPS. Το κινητο αργει παρα πολυ να βρει την τοποθεσια κ αρκετες φορες μαλιστα δεν την βρισκει ουτε μετα απο 15 λεπτα αναζητησης. Φυσικα μιλαω παντα για ανοικτο χωρο. Συμβαινει κ σε εσας το ιδιο? Αν οχι, υπαρχει καποιος τροπος να το "στρωσω"??

Αυτό συμβαίνει με τις VibeUi rom. Με MiUi ή AOSP rom η κατάσταση βελτιώνεται πάρα πολύ. Προφανώς πρέπει να αλλάξεις rom. Βάζεις αυτή Miui_V8_A806-A808T_6.12.11_Rev1_Multilenguaje ή αυτή 4.4.2-cleanOS.v0.5.leszczu8023.1482588000.rev1 kαι είσαι οκ.

Edited by stevelo61
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν παω να εγκαταστησω καποια εφαρμογη σε μορφη apk λεει app not installed.Εχω ενεργοποιησει στις ρυθμισεις το unknown sources.Δεν εχω ομως sdcard,μηπως φταιει αυτο?

νομιζω το εφτιαξα φλασαρα την ρομ με την 3η μεθοδο ?

Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα, προσπαθώ από χθες να παγώσω με titanium κάποιες εφαρμογές συστήματος και δεν ακούει τίποτα γιατί;;; φοράω τη ρομ του φίλου καντιλακ.Μήπως θέλει; κάποια συγκεκριμένη έκδοση του titanium;

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

stevelo61 Εγώ έκανα αυτό http://bytethebullet.com/geocaching/reradiating_antenna.htm

στο αυτοκίνητο και αν και κοστίζει περίπου 30 ευρώ συνολικά, δεν είναι μόνιμο και μπορεί να επανεγκατασταθεί.

Τώρα, όλα τα κινητά που έχω δοκιμάσει, κλειδώνουν σε λιγότερο από λεπτό και έχουν ασυγκρίτως μεγαλύτερη ακρίβεια του stock gps του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , Το lenovo του κολλητού μου έχει έκδοση 4.4.2.

Α806.V30,2014/7/31, Αριθμός έκδοσης VIBEUI_V20_9432_ST_A806.

Μάλλον είναι rooted γιατί έχει μια εφαρμογή με εικονίδιο # που λέγεται super user και στην εκκίνηση λέει για δικαιώματα super user .

Επίσης έχει μια εφαρμογή ROM Manager v5.5.3.7

Επειδή θέλει μια πιο νέα ROM με περισσότερα ελληνικά και εγώ δεν έχω ασχοληθεί με διαδικασία ROM θα ήθελα τα φώτα σας όσο πιο αναλυτικά γίνεται .

Σε παρόμοιο post στην προηγούμενη σελίδα δεν μου λειτουργούν τα link της πρώτης σελίδας και δεν μπορώ να βρω πχ το twrp .

Αν μπορούσατε να μου περιγράψετε τα βήματα με κάποια ενεργά link θα το εκτιμούσα.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

stevelo61 Εγώ έκανα αυτό http://bytethebullet.com/geocaching/reradiating_antenna.htm

στο αυτοκίνητο και αν και κοστίζει περίπου 30 ευρώ συνολικά, δεν είναι μόνιμο και μπορεί να επανεγκατασταθεί.

Τώρα, όλα τα κινητά που έχω δοκιμάσει, κλειδώνουν σε λιγότερο από λεπτό και έχουν ασυγκρίτως μεγαλύτερη ακρίβεια του stock gps του τηλεφώνου

 

Φίλε το δικό μου Lenovo A8 (A806) κινητό κλειδώνει χωρίς κεραία κλπ στο λεπτό, το αφήνω στη μέση κάτω, μπροστά από το λεβιέ ταχυτήτων και με πάει με τη φωνή.

Το καλύτερο πάνω του είναι το gps, είναι απλά τέλειο.

Rom έχει του φίλου kandilak:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρησιμοποιει καποιος mi band 2 με το κινητο?αν ναι, ειδοποιησεις απο messenger viber λαμβανετε κανονικα?

 

ακυρο παιδια .εφτιαξε μονο του.

Edited by Sdouze
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το δικό μου Lenovo A8 (A806) κινητό κλειδώνει χωρίς κεραία κλπ στο λεπτό, το αφήνω στη μέση κάτω, μπροστά από το λεβιέ ταχυτήτων και με πάει με τη φωνή.

Το καλύτερο πάνω του είναι το gps, είναι απλά τέλειο.

Rom έχει του φίλου kandilak:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

 

Περιεργο γιατι κ εγω την ιδια Ρομ εχω, αλλα αργει παρα πολυ... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.γνωριζει καποιος πως μπορω να βλεπω το ποσοστο της μπαταριας το ειχα κανει παλια αλλα τωρα δεν το βρισκω εχω την 1536 του kandilak
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα (εχω την 1447) πας ρυθμισεις/ κεντρο ειδοποιησεων/ Display battery indicator

Ευχαριστω πολυ φιλε ,τοσες φορες ειχα παει στο κεντρο ειδοποιησεων δεν το προσεξα :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...