Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,και εγώ τα ίδια συμπτώματα, πιθανών να τα πείραξε η ζέστη :p Περιμένω να έρθει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα οτι εκανα λαθος αλλα το αφησα ηταν ποιο δραματικο, Δεν ειναι παντα μπαταρια μπορει να την εχει παιξει το τσιπακι Που αποθηκευει το λογισμικο .

Στην περίπτωση αυτή δεν θα δούλευε με το φορτιστή. Νομίζω ψάχνεις δικαιολογία να αλλάξεις κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εδω και 2 μέρες κανει συνέχεια επανεκκίνηση... Καποιες φορές δεν ανοιγει καν.οσο ακομα ειναι στο logo της lenovo ξανά και ξανα restart. Πριν λιγο δούλευε στον φορτιστή και ενώ ελεγε 98% εκανε restart και πήγε 58. Ολο το πρωι δούλευε όμως κανονικά χωρις φορτιστή. Που μπορω να βρω μπαταρία με 5 ευρώ που ειδα πιο πάνω γιατι λιγο που εψαξα κατι για 15-19 ειδα.

 

Edit. Το βρήκα το λινκ για το 5ευρω αλλα μαλλον δεν ειναι original να υποθέσω..τις εχει δοκιμάσει κάποιος ή να πάμε σε επιλογή μιας πιο ακριβής αλλα original

Edited by stormnick
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή δεν θα δούλευε με το φορτιστή. Νομίζω ψάχνεις δικαιολογία να αλλάξεις κινητό :)

 

 

Απο μια συντομη αναζητηση μου ειδα σε μερικα φορουμ να αναφερουν τα ιδια συμτοματα , τα οποια δεν διορθώθηκαν με αλλαγη μπαταριας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μενα εδω και 2 μέρες κανει συνέχεια επανεκκίνηση... Καποιες φορές δεν ανοιγει καν.οσο ακομα ειναι στο logo της lenovo ξανά και ξανα restart. Πριν λιγο δούλευε στον φορτιστή και ενώ ελεγε 98% εκανε restart και πήγε 58. Ολο το πρωι δούλευε όμως κανονικά χωρις φορτιστή. Που μπορω να βρω μπαταρία με 5 ευρώ που ειδα πιο πάνω γιατι λιγο που εψαξα κατι για 15-19 ειδα.

 

Edit. Το βρήκα το λινκ για το 5ευρω αλλα μαλλον δεν ειναι original να υποθέσω..τις εχει δοκιμάσει κάποιος ή να πάμε σε επιλογή μιας πιο ακριβής αλλα original

 

Ολο το τηλεφωνο το βρισκεις 65 ευρω καινουργιο. Αξιζει να δωσεις 20 ευρω μονο για μπαταρια?

Ετσι κι αλλιως κινεζικες ειναι και οι μεν και οι δεν :p

Απλα παρτε ρε παιδια καποιος να μου πει και μενα αν εφτιαξε να παραγγειλω και γω :D

Edited by xeiristeis
Link to comment
Share on other sites

Απο μια συντομη αναζητηση μου ειδα σε μερικα φορουμ να αναφερουν τα ιδια συμτοματα , τα οποια δεν διορθώθηκαν με αλλαγη μπαταριας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ολο το τηλεφωνο το βρισκεις 65 ευρω καινουργιο. Αξιζει να δωσεις 20 ευρω μονο για μπαταρια?

Ετσι κι αλλιως κινεζικες ειναι και οι μεν και οι δεν :p

Απλα παρτε ρε παιδια καποιος να μου πει και μενα αν εφτιαξε να παραγγειλω και γω :D

Βάλε αγγελία σε τοπική εφημερίδα ψάχνοντας κάτοχο A806 να δοκιμάσεις την μπαταρία του.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγγελία σε τοπική εφημερίδα ψάχνοντας κάτοχο A806 να δοκιμάσεις την μπαταρία του.

 

Πω εισαι μεγαλος ! Πως δεν το σκεφτηκα?

Link to comment
Share on other sites

Ολο το τηλεφωνο το βρισκεις 65 ευρω καινουργιο. Αξιζει να δωσεις 20 ευρω μονο για μπαταρια?

 

65 που το βρηκες αν μπορεις να δωσεις λινκ. εσπασε η οθονη και βγηκε το κινητο off...

Link to comment
Share on other sites

65 που το βρηκες αν μπορεις να δωσεις λινκ. εσπασε η οθονη και βγηκε το κινητο off...

 

 

http://www.ebay.com/itm/Lenovo-Golden-Warrior-A806-4G-LTE-Mobile-Phone-Android-5-2GB-RAM-16GB-ROM-13MP-/162501061471?var=&hash=item25d5d16b5f:m:m73Uhvs-i4Bvd83DqTN-4DQ

 

Αυτο επιασε το ματι μου χτες

Αν το λινκ ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ το σβηνω

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Lenovo-Golden-Warrior-A806-4G-LTE-Mobile-Phone-Android-5-2GB-RAM-16GB-ROM-13MP-/162501061471?var=&hash=item25d5d16b5f:m:m73Uhvs-i4Bvd83DqTN-4DQ

 

Αυτο επιασε το ματι μου χτες

Αν το λινκ ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ το σβηνω

 

Είναι Refurbished αυτό....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

δλδ.........

 

Έχει επιστραφεί στον κατασκευαστή για κάποιο λόγο και έχει επισκευαστεί απ' αυτόν...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιστραφεί στον κατασκευαστή για κάποιο λόγο και έχει επισκευαστεί απ' αυτόν...

 

Ναι διαβασα τι ειναι , δεν ειναι και τοσο κακο αυτο , αλλα δεν ειναι καινουργιο οπως ειπα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή κλείνει στο background?

Δοκίμασε από την ασφάλεια, μπαταρία, εξοικονόμηση μπαταρίας εφαρμογών, να βάλεις χωρίς περιορισμούς

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πειράζεις κάποια ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας?

 

sorry για την καθυστερηση

οχι ,δεν πειραζω τιποτα εκει ,περα απο το security ανα δυο τρεις ημερες που κανω τσεκ απ

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εδω και 2 μέρες κανει συνέχεια επανεκκίνηση... Καποιες φορές δεν ανοιγει καν.οσο ακομα ειναι στο logo της lenovo ξανά και ξανα restart. Πριν λιγο δούλευε στον φορτιστή και ενώ ελεγε 98% εκανε restart και πήγε 58. Ολο το πρωι δούλευε όμως κανονικά χωρις φορτιστή. Που μπορω να βρω μπαταρία με 5 ευρώ που ειδα πιο πάνω γιατι λιγο που εψαξα κατι για 15-19 ειδα.

 

Edit. Το βρήκα το λινκ για το 5ευρω αλλα μαλλον δεν ειναι original να υποθέσω..τις εχει δοκιμάσει κάποιος ή να πάμε σε επιλογή μιας πιο ακριβής αλλα original

Αντιμετώπισα και εγώ το παραπάνω θέμα πριν λίγες ημέρες. Εκτός φορτιστή, δούλευε. Αν άνοιγα κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή επανεκκινούσε. Με δυνατό φορτιστή όλα πήγαιναν καλά. Παρήγγειλα από ebay αλλά μετά από μερικές μέρες είπαν ότι δεν μπορούν να στείλουν. Μάλλον είναι το θέμα με μπαταρίες στα αεροπλάνα. Αγόρασα μια από ηλεκτρονικό κατάστημα της Λαμίας και όλα καλά.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και εγώ το παραπάνω θέμα πριν λίγες ημέρες. Εκτός φορτιστή, δούλευε. Αν άνοιγα κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή επανεκκινούσε. Με δυνατό φορτιστή όλα πήγαιναν καλά. Παρήγγειλα από ebay αλλά μετά από μερικές μέρες είπαν ότι δεν μπορούν να στείλουν. Μάλλον είναι το θέμα με μπαταρίες στα αεροπλάνα. Αγόρασα μια από ηλεκτρονικό κατάστημα της Λαμίας και όλα καλά.

 

Ποσο? Στειλε το λινκ με π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Κανα update σε androd 5/6 παιζει?

Γενικα καποια νεωτερη ρομ?

Βρηκα και εγω μια miui και ψηνομαι να τη περασω.

Δε θυμαμαι μετα απο τοσα χρονια,αν ειναι καν περασμενο το twrp :p

Link to comment
Share on other sites

Κανα update σε androd 5/6 παιζει?

Μονο ενα αρνητικο εχει το κινητο, οτι δεν βγαινουν ρομ για android5. Aν γινοταν και αυτο προσωπικα δεν θα ηθελα κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται θα μείνουμε με 4.4

Εδώ και καιρό έχω τη miui 8 η οποία πάει μια χαρά.

 

Mπορεις να μου δωσεις ενα λινκ απο αυτην που εχεις?

Εχει περιττες εφαρμογες?bug?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εδω και 2 μέρες κανει συνέχεια επανεκκίνηση... Καποιες φορές δεν ανοιγει καν.οσο ακομα ειναι στο logo της lenovo ξανά και ξανα restart. Πριν λιγο δούλευε στον φορτιστή και ενώ ελεγε 98% εκανε restart και πήγε 58. Ολο το πρωι δούλευε όμως κανονικά χωρις φορτιστή. Που μπορω να βρω μπαταρία με 5 ευρώ που ειδα πιο πάνω γιατι λιγο που εψαξα κατι για 15-19 ειδα.

 

Edit. Το βρήκα το λινκ για το 5ευρω αλλα μαλλον δεν ειναι original να υποθέσω..τις εχει δοκιμάσει κάποιος ή να πάμε σε επιλογή μιας πιο ακριβής αλλα original

 

 

Καλησπέρα στο team. Ακριβώς τα ίδια έκανε και το δικό μου το lenovo (δοκίμασα κ format απο Twrp) και μου δάνεισε ο αδερφός μου ένα xperia , το οποίο ήταν υπερβολικά αργό και δοκίμασα και αυτό να το "πείραξω" λίγο... Γιατί το αναφέρω ? Λοιπόν , μετά το root που προσπάθησα να κάνω κτλ, κατάφερα να το φέρω στην ίδια κατάσταση με το lenovo μου. Έκανε ασύστολα restart μέχρι το logo..Το έκλεισα τελείως και έκανα επιδιόρθωση λογισμικού μ'ένα πρόγραμμα της sony.. Το κινητό γύρισε πάλι στην αρχική του κατάσταση.. Γι'αυτό το λόγο ή γνώμη μου είναι οτι ίσως να μην είναι η μπατ, θα παραγγείλω κ γω μια φυσικά, αλλά πιστεύω οτι είναι κάποιο κόλλημα στο λογισμικό.. Απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία αυτή και ν'ακούσω απόψεις :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο team. Ακριβώς τα ίδια έκανε και το δικό μου το lenovo (δοκίμασα κ format απο Twrp) και μου δάνεισε ο αδερφός μου ένα xperia , το οποίο ήταν υπερβολικά αργό και δοκίμασα και αυτό να το "πείραξω" λίγο... Γιατί το αναφέρω ? Λοιπόν , μετά το root που προσπάθησα να κάνω κτλ, κατάφερα να το φέρω στην ίδια κατάσταση με το lenovo μου. Έκανε ασύστολα restart μέχρι το logo..Το έκλεισα τελείως και έκανα επιδιόρθωση λογισμικού μ'ένα πρόγραμμα της sony.. Το κινητό γύρισε πάλι στην αρχική του κατάσταση.. Γι'αυτό το λόγο ή γνώμη μου είναι οτι ίσως να μην είναι η μπατ, θα παραγγείλω κ γω μια φυσικά, αλλά πιστεύω οτι είναι κάποιο κόλλημα στο λογισμικό.. Απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία αυτή και ν'ακούσω απόψεις :D

Βάλε το να φορτίζει. Αν δεν κάνει restart δεν έχει να κάνει με το λογισμικό. Είναι η μπαταρία. Είναι απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το να φορτίζει. Αν δεν κάνει restart δεν έχει να κάνει με το λογισμικό. Είναι η μπαταρία. Είναι απλά τα πράγματα.

 

Νομίζω οτι είναι πιο σύνθετo, γι'αυτό ανέφερα και την εμπειρία μου με το xperia. Και ακόμα και στο ρεύμα κλείνει μερικές φορές. Τες πα, θα φλασάρω Rom κτλ και θα παραγγείλω κ μπατ αλλά δεν αφήνεις περιθώρια για συζήτηση.. Ευχαριστώ anyway.

Edited by Dim_Mic
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι πιο σύνθετα, γι'αυτό ανέφερα και την εμπειρία μου με το xperia.. Αλλά δεν αφήνεις περιθώρια για συζήτηση.. Καλή συνέχεια.

Εδω δεν είναι το νήμα του xperia. Αν στο xperia είναι συνθετα δεν ξέρω. Στο lenovo A806 ισχύει αυτό που ανέφερα. Καλη συνέχεια και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...