Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε μέρα με το "Ενημέρωση Τηλεφώνου" ασχολούμαι να δω αν ήρθε το update σε πολωνικά 920..! :cool:

 

Άστα να πάνε φίλε και γω μια από τα ίδια, έχει καταντήσει βαρετό το παρατραβήξανε. Αν τελικά η 8.1 δεν είναι κάτι πραγματικά που να αξίζει τον κόπο με βλέπω να δοκιμάζω και Android σε κανα εξάμηνο...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάς για μετάβαση από 8.1 devs preview σε Cyan ή μετάβαση από WP8 (Lumia Black) σε WP8.1(Lumia Cyan)...?

 

Αν μιλάς για το πρώτο δεν θα δεις κάτι απίστευτο πέρα από σταθεροποίηση του κινητού σου σε περίπτωση που αντιμετώπιζες μικροθέματα με την Developers Preview και κάποιες μικροαλλαγές...

 

Αν μιλάς για το δεύτερο απλά κάνεις πλάκα :lol:

Τεράστια η διαφορά από 8 σε 8.1... Άλλο λειτουργικό πραγματικά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για μετάβαση από 8.1 devs preview σε Cyan ή μετάβαση από WP8 (Lumia Black) σε WP8.1(Lumia Cyan)...?

 

Αν μιλάς για το πρώτο δεν θα δεις κάτι απίστευτο πέρα από σταθεροποίηση του κινητού σου σε περίπτωση που αντιμετώπιζες μικροθέματα με την Developers Preview και κάποιες μικροαλλαγές...

 

Αν μιλάς για το δεύτερο απλά κάνεις πλάκα :lol:

Τεράστια η διαφορά από 8 σε 8.1... Άλλο λειτουργικό πραγματικά...

 

Με την 8 είμαι ακόμα και περιμένω την Cyan οπότε λογικά θα δω διαφορά. Άλλα σαν τον Πουλίδο έχει καταντίσει το θέμα:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν νομίζω να περιμένεις πολύ ακόμα... Πάντως αν έχει βγει για κάποιες χώρες της Ευρώπης για 920 (δεν το γνωρίζω) ή φλάσαρε μία ρομ ή πήγαινε σε κάποιο Νόκια Care να στο κάνουν...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν νομίζω να περιμένεις πολύ ακόμα... Πάντως αν έχει βγει για κάποιες χώρες της Ευρώπης για 920 (δεν το γνωρίζω) ή φλάσαρε μία ρομ ή πήγαινε σε κάποιο Νόκια Care να στο κάνουν...

 

Έχει βγεί για Ιταλία country variant αλλά λέω να μην ασχοληθώ με φλασάρισμα κλπ είπα να το κόψω το άθλημα μετά το N8:p. Σε Nokia Care γνωρίζεις αν χρεώνουν την διαδικασία που αναφέρεις;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι, αλλά μπορεί να σου αρχίσουν τις ******** για 16ευρώ κ τέτοια.. Πίεσε τους ότι είσαι μέσα στην εγγύηση και αν επιμένουν πες τους ότι αυτή η ρομ σου προκαλεί επανεκινήσεις ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων για να σου περάσουν την Ιταλική :) Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οκ αν έχω όρεξη θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.

 

Επανέρχομαι:

Πάνω στην ώρα έσκασε η αναβάθμιση για 920 Κυπριακό. Λογικά θα έχει δοθεί και σε άλλες χώρες.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε φίλε και γω μια από τα ίδια, έχει καταντήσει βαρετό το παρατραβήξανε. Αν τελικά η 8.1 δεν είναι κάτι πραγματικά που να αξίζει τον κόπο με βλέπω να δοκιμάζω και Android σε κανα εξάμηνο...

 

 

Πρέπει μόλις να ήρθε το update, δεν λέγαμε τίποτε άλλο?? :lol:

Κατέβασε και εγκαθιστά μια ακόμα αναβάθμιση των WP8, που απ' ότι έλεγε καθιστά πιο έυκολη την αναβάθμιση σε 8.1

Οπότε φαντάζομαι ότι μόλις τελειώσει το update που κάνει τώρα θα περάσει και τα 8.1 :D

 

Edit: Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 8.1 :D

Μόλις ολοκληρωθεί καλό θα είναι να κάνω ένα factory reset?

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 8.1 :D

Μόλις ολοκληρωθεί καλό θα είναι να κάνω ένα factory reset?

 

Αν δεις τίποτα παρατράγουδα τράβα του ένα. Αν δε δεις όμως δε χρειάζεται.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Edit: Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 8.1 :D

Μόλις ολοκληρωθεί καλό θα είναι να κάνω ένα factory reset?

 

Kάνε σίγουρα τώρα hard reset καλού-κακού, για να μην χρειαστεί αργότερα που θα έχεις ήδη στήσει τα πάντα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kάνε σίγουρα τώρα hard reset καλού-κακού, για να μην χρειαστεί αργότερα που θα έχεις ήδη στήσει τα πάντα. ;)

 

Μα αυτό είναι το θέμα, μετά το upgrade είναι όλα ήδη στημένα, δεν άλλαξε κάτι. Εφαρμογές, λογαριασμοί τα πάντα παρέμειναν ως είχαν.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Nokia lumia 920 είχα περάσει σε 8.1 developer ξαναγύρισα σε 8 το κινητό μου είναι CV Scandinavia και ενημέρωση ούτε για δείγμα μέχρι τώρα ξέρουμε τι παίζει?? Και ποτε θα την πάρουμε??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε update σε 1520 με Cyan + GDR1

 

Ξέρουμε τι είναι ;

 

λογικα το update 1 των 8.1 πρεπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και γω την Cyan χωρίς πρόβλημα. Το δούλεψα αρκετά το κινητό και σίγουρα μπορώ να πω ότι είναι μια αισθητά βελτιωμένη εμπειρία. Η βασικότερη παρατήρηση μου έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις που είναι πιο δυσπρόσιτες και με το γεγονός ότι πείραξαν πράγματα που μια χαρά τα είχαν στο 8, με βασικότερο και πιο εκνευριστικό το ότι έβαλαν και τα παιχνίδια μαζί με τις εφαρμογές και τώρα γίνεται πανικός! Κατά τα άλλα το Notiffication Center μου φάνηκε πολύ φτωχό αλλά είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι τουλάχιστον παραμένει μόνιμα εμφανής η μπάρα με τις πληροφορίες σήματος μπαταρίας κλπ (απορώ με τον φωστήρα της MS που το είχε να εξαφανίζεται στα 8!) Διαπίστωσα και ελάχιστα, μέχρι στιγμής, bugs όχι ιδιαίτερα σοβαρά παρόλα αυτά ενοχλητικά, αλλά πιο λειτουργικό δεν έχει? Ευπρόσδεκτη η προσθήκη file manager. Τέλος η κάμερα με ικανοποιεί και η κιτρινίλα που αναφέρεται εμένα προσωπικά μου φαίνεται ανεπαίσθητη και δεν χαλάει την ποιότητα της φωτογραφίας. Α και επιτέλους μπορώ να φτιάξω αρκετά εύκολα playlists στον music player κατευθείαν από το κινητό. Σε γενικές γραμμές τα 8.1 μου φαίνονται ένα μεγάλο βήμα μπροστά αλλά έχει δουλεία ακόμα το WP.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε update σε 1520 με Cyan + GDR1

 

Ξέρουμε τι είναι ;

 

Μηπως ειναι αυτο http://www.wpcentral.com/new-update-windows-phone-81-update-1-rolling-out-developer-preview-users

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχτές την Cyan σε 920 από Cosmote αλλά έχω πρόβλημα με το OneDrive. Δεν το ανοίγει και το πλακάκι μπροστά είναι αχνό. Ξέριε μήπως κανείς πως θα μπορώ να δώ τα αρχεία που έχω μέσα στο OneDrive?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχει εγκατασταθεί ακόμα... Όταν κάνει restore το back up, χρειάζεται χρόνο ώστε να κατεβάσει τις εφαρμογές που είχες πριν στο κινητό σου... Συνδέσου σε ένα WiFi για να τελειώσει αυτό που άρχισε :D

 

Γι αυτό φαίνεται ξεθωριασμένο... Εκεί είναι η θέση του δηλαδή όπως πριν αλλά θα γίνει κανονικό όταν κατεβει από το store...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα έχουν περάσει 28 ώρες και με ανοιχτό συνέχεια το κινητό και το Wi-Fi και τίποτα ακόμα!!! Όλες οι άλλες εφαρμογές που είχα έχουν εγκατασταθεί κανονικά από εχτές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα έχουν περάσει 28 ώρες και με ανοιχτό συνέχεια το κινητό και το Wi-Fi και τίποτα ακόμα!!! Όλες οι άλλες εφαρμογές που είχα έχουν εγκατασταθεί κανονικά από εχτές.

 

Δες αν υπάρχει στις λήψεις και περιμένει. Ακύρωσε το και πέρνας το με το χέρι να τελειώνεις. Άλλωστε πήρε και update πριν λίγο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα στις λήψεις. Επίσης όταν το βρισκω χειροκίνητα στο store λέει ότι είναι εγκατεστημένο και κάτω στην οθόνη όταν μπαίνω μέσα για προεπισκόπηση είναι κενό,δηλαδή δεν γράφει ούτε εγκατάσταση και κοινοποίηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα στις λήψεις. Επίσης όταν το βρισκω χειροκίνητα στο store λέει ότι είναι εγκατεστημένο και κάτω στην οθόνη όταν μπαίνω μέσα για προεπισκόπηση είναι κενό,δηλαδή δεν γράφει ούτε εγκατάσταση και κοινοποίηση.

 

Μπες από το Pc στο store και επέλεξε επανεγκατάσταση.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μπες από το Pc στο store και επέλεξε επανεγκατάσταση.

 

Ευχαριστώ πολύ, πλέον το βλέπω στις λήψεις αλλα κατά την εγκατάσταση μου βγάζει κωδικό σφάλματος 8103010d.

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το update στο 820 σε cv gr αλλα δεν εχει την cortina

 

Θα αλλάξεις γλώσσα και περιοχή στα Αγγλικά ΗΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...