Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στο forum. Αλλα το διαβαζω χωρις να ειμαι μελος εδω και καιρο.

Επειδη εχει να γραφτει κατι για αρκετο καιρο στο θεμα, υπαρχει ακομα το θεμα με τα αποτομα κλεισιματα της συσκευης;

Να πω οτι ενδιαφερομαι να παρω το 32αρι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στο forum. Αλλα το διαβαζω χωρις να ειμαι μελος εδω και καιρο.

Επειδη εχει να γραφτει κατι για αρκετο καιρο στο θεμα, υπαρχει ακομα το θεμα με τα αποτομα κλεισιματα της συσκευης;

Να πω οτι ενδιαφερομαι να παρω το 32αρι.

Ευχαριστω.

 

Μετά από ενάμιση μήνα περίπου δεν μου εχει σβήσει πότε αλλά και δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα .

Ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει .

32GB 410 CZE

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Θα παρω τηλεφωνο 2-3 μαγαζια να δω ποια εκδοση εχουν και αν καποιο εχει τη 410 και μετα το τσιμπαω. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως 407 παρτιδα ,απο τις 20 Νοεμβριου και μεχρι τωρα κανενα προβλημα ,προχθες μου ηρθε και η lolipop ,και ειναι μια χαρα ολα ,το κινητο ειναι χαρμα....

LG G3 D855 32 GB /SN407

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει καταντήσει υστερία αυτό με τις εκδόσεις. Τα προβλήματα σταμάτησαν και όλοι διαβεβαιώνουν πως και με τις πρώτες πρώτες παρτίδες Δεν έχουν πρόβλημα. Εμείς συνεχίζουμε να μιλαμε για ανά μήνα παρτίδα και να αυθυποβάλλουμε τους υποψήφιους αγοραστές.
Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος παει να δωσει 350+ ευρω καλο θα ειναι να ξερει αν υπαρχουν ακομα αυτα τα θεματα.

Σαφως γινεται σε υπερβολικο βαθμο, δεν λεω, αλλα αγοραζουμε ενα προιον. Θελουμε να ειμαστε σιγουροι οτι δεν τρεχει κατι, ιδιαιτερα μετα απο τοσο καιρο που πρωτοκυκλοφορησε. :)

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και έχουμε κοινή λογική βάση και συμφωνώ μαζί σου......απλά Όταν 3 ποστ πιο πίσω έχει πολυαπαντηθει ότι δεν έχει κάποιος τα παλιά προβλήματα Δεν έχει νόημα να τα αγνοείς και να ξαναρωτας. Νομίζω πως τις ερωτήσεις τις καλύπτεις καταρχήν με διάβασμα Εκτός και αν είναι καινούριες.

Έχουμε φτάσει στο σημείο Όταν αναφερόμαστε στο μοντέλο του κινητού μας να ξεκινάμε με τον μήνα παραγωγής και όχι από το 16 η 32 2 η 3 GB χρώμα, ρομ κλπ. Ακόμα και εγώ που δεν έχω πρόβλημα κοντεύω να πιστέψω πως έχω επειδή είμαι 408 :) . Εδώ μέσα φίλος κατάφερε να το αγοράσει και το κράταγε σφραγισμένο αντί να το χαρεί με την ψυχολογία να τσαμπουκαλευτει να πάρει άλλο ένα μήνα νεώτερης παραγωγής. Παρεμπιπτόντως οι επανεκκινησεις συνεχιζουν να παρατηρουνται σπανιοτατα πλεον αλλα φαινεται να ειναι σοφτγουερικο και δεν εχουν συσχετιστει με παρτιδες παραγωγης. Έχουμε ένα από τα καλύτερα κινητά της σήμερον και Καλό θα είναι να τα χαρούμε και μέρες που έρχονται. Καλές γιορτές σε όλους τους συμφορουμιτες.

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και έχουμε κοινή λογική βάση και συμφωνώ μαζί σου......απλά Όταν 3 ποστ πιο πίσω έχει πολυαπαντηθει ότι δεν έχει κάποιος τα παλιά προβλήματα Δεν έχει νόημα να τα αγνοείς και να ξαναρωτας. Νομίζω πως τις ερωτήσεις τις καλύπτεις καταρχήν με διάβασμα Εκτός και αν είναι καινούριες.

Έχουμε φτάσει στο σημείο Όταν αναφερόμαστε στο μοντέλο του κινητού μας να ξεκινάμε με τον μήνα παραγωγής και όχι από το 16 η 32 2 η 3 GB χρώμα, ρομ κλπ. Ακόμα και εγώ που δεν έχω πρόβλημα κοντεύω να πιστέψω πως έχω επειδή είμαι 408 :) . Εδώ μέσα φίλος κατάφερε να το αγοράσει και το κράταγε σφραγισμένο αντί να το χαρεί με την ψυχολογία να τσαμπουκαλευτει να πάρει άλλο ένα μήνα νεώτερης παραγωγής. Παρεμπιπτόντως οι επανεκκινησεις συνεχιζουν να παρατηρουνται σπανιοτατα πλεον αλλα φαινεται να ειναι σοφτγουερικο και δεν εχουν συσχετιστει με παρτιδες παραγωγης. Έχουμε ένα από τα καλύτερα κινητά της σήμερον και Καλό θα είναι να τα χαρούμε και μέρες που έρχονται. Καλές γιορτές σε όλους τους συμφορουμιτες.

Ωραια τα εθεσες.

Αντε και εγω απο Δευτερα!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επανεκκίνηση δεν είχα ποτέ. Αλλά σβήσιμο σε στιγμή χρήσης ναι... 2 φορές όταν έβγαζα πολλές φωτογραφίες συνεχόμενα και 2 φορές τις τελευταίες δύο μέρες. Για να επανέλθει έβγαλα μπαταρία..

 

407 Ελληνικό kit Kat..

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρτιδα 406 απο τον ιουλιο μαυρο 32αρι μου εκανε 3 επανεκινησεις σε μια μερα τον Αυγουστο και ακομα μια τον Σεπτεβριο και δεν ξαναειχα ποτε τωρα φοραω AndroidNow 7.5
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ετυχε και εμενα εχτες ενω το κινητο ηταν σε ART. Οταν το ειδα το κινητο εκανε reboot και ειχε παρει θερμοκρασια. 406

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως και οι παρτίδες έπαιξαν σημασία στο θέμα restart????

Μπορεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά.

 

Κάτοχος από προχθές του G3, ακόμα δεν το έχω ανοίξει.. δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ. Μπήκα να διαβάσω σήμερα εδώ τα σχετικά posts και πραγματικά θορυβήθηκα με το πρόβλημα που διαβάζω στο παρών τοπικ!!! Δεν πίστευα ότι ένα τέτοιο high end smartphone/phablet θα παρουσίαζε τέτοια προβλήματα.

Είχα παρόμοιες περιπέτειες με το Galaxy S2 μου όταν το είχα πρωτοπάρει (μέχρι να πάρει τo Jelly Bean) και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ξανατραβήξω τα ίδια..

 

Είδα ότι το S/Ν ξεκινάει με 408. 1ον, αφού αγοράστηκε στις 31/12 δεν θα πρεπει να είναι παρτίδα νεότερη? Διαβάζω εδώ για 410.. Είναι από Κωτσόβολο. Δεν είχα ιδέα πριν για παρτίδες και αν θα πρεπε να το κοιτάξω.

2ον, είμαι οκ με την 408?? Ή να τους το πάω πίσω να μου δώσουν νεότερο.

3ον, τι αλλάζει με τις νεότερες παρτίδες? Αλλάζει κάτι στο hardware? (υποθέτω ότι software θα πάρει την τελ. έκδοση λειτουργικού).

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.Άνοιξε το να γουστάρεις!

Αν δεις κ έχεις κάνα θέμα, τότε είσαι καλυμμένος από την εγγύηση.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.Άνοιξε το να γουστάρεις!

Αν δεις κ έχεις κάνα θέμα, τότε είσαι καλυμμένος από την εγγύηση.

Etsi +1.000

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κια απο εμενα.

 

Δεν εχω καταλαει αν αναφερεστε σε προβλημα που αφορα απενεργοποιηση της συσκευης, γιατι εγω πριν μια ωρα αγορασα ενα, το οποιο κανει διαρκως επανεκκινησεις... Μπορει να εχει κανει και 15 μεσα σε 20 λεπτα...

Δοκιμασα factory reset μεσα απο τις ρυθμισεις αλλα και μεσα απο recovery mode αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα είναι?

Μπας και κατεβάζει αναβαθμίσεις και κάνει restarts για να τις περάσει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα είναι?

Μπας και κατεβάζει αναβαθμίσεις και κάνει restarts για να τις περάσει?

 

Παρτιδα 411.

4.4.2

 

 

Δεν φαινεται να κάνει αναβαθμίσεις. Πχ έκανε επανεκκίνηση ακομα και την στιγμη που πατησα factory reset. δεν το αφησε να ολοκληρωθει με λιγα λογια...

 

(υπαρχει καπου το link που κανουμε ελεγχο μεσω του σειριακου για την χωρα προελευσης της συσκευης?)

Link to comment
Share on other sites

Recovery? Καινουριο κινητο που το βρηκε;

 

How to Enter Recovery Mode on LG G3 with ease

 

Use hardware buttons

 

Turn off your phone – you can press power button once for selecting “power off” or you can press and hold the power key for about 5 or 6 seconds.

 

Now, press and hold Power and Volume down buttons at the same time.

 

When the LG logo appears, release the keys.

 

Immediately press Power and Volume Down buttons again until the Hard Reset menu will be displayed.

 

Press Power button once and confirm the hard reset operation (this will not be necessarily if your LG G3 is running on a custom recovery image).

 

That’s it; now your LG G3 will boot into recovery mode.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υστερα απο ενα καρο επανεκκινησεις, παρατηρησα οτι η φωτεινοτητα ηταν καπου στο 90% οταν πηγα να την αυξησω μου εβγαλε μηνυμα:

unable to brighten more due to temperature increase...

τι γινεται ρε παιδες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τροπος είναι γνωστός και εχει ακριβως το ιδιο αποτελεσμα με το factory reset. Εδω το βαφτιζει recovery ενω το κανονικο recovery ειναι αυτο που αναφερει και σαυτο σαν εξαιρεση καιcustom recovery image. Αν τα εχω καταλαβει λαθος παρακαλω διορθωστε με.

Οι πολλες επανεκκινησεις και η υψηλη φωτεινοτητα το ζεσταναν και αυτοπροστατευεται.

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...