Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,παλι αντιμετωπιζω προβλημα με την εγκατασταση της Official 3.01.Ημουν ηδη με την εκδοση official 2.03 εκανα factory reset και πηγα να περασω με τα nubia tools την ρομ αλλα δν γινονταν εγκατασταση.Εκανα roll back παλι σε 1.82 αλλα επισης δν με εγκαταστει την rom με εμφανιζει "check modem internal version fail”,αφου το δν επερνε την official 3.01 εβαλα ξανα 2.03 και την πηρε αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,παλι αντιμετωπιζω προβλημα με την εγκατασταση της Official 3.01.Ημουν ηδη με την εκδοση official 2.03 εκανα factory reset και πηγα να περασω με τα nubia tools την ρομ αλλα δν γινονταν εγκατασταση.Εκανα roll back παλι σε 1.82 αλλα επισης δν με εγκαταστει την rom με εμφανιζει "check modem internal version fail”,αφου το δν επερνε την official 3.01 εβαλα ξανα 2.03 και την πηρε αμεσως.

 

 

 

*τελικα βρηκα το λαθος ειναι τα nubia tool που βαλαν η ομαδα της smartdigi θελει την εκδοση nubia NX507J Updater V2.0.0

Link to comment
Share on other sites

*τελικα βρηκα το λαθος ειναι τα nubia tool που βαλαν η ομαδα της smartdigi θελει την εκδοση nubia NX507J Updater V2.0.0

Ωραίος.. Από ότι βλέπω έχεις κάνει πολλές φορές την διαδικασία ..Άμα είχες την καλοσύνη να ανέβαζες οδηγό στο συγκεκριμένο νήμα την διαδικασία πως πάμε από την Kit Kat σε lollipop και πως μπορούμε να ξαναγυρίσουμε πίσω.. Θα ήταν πολύ χρήσιμος οδηγός για πολλά παιδιά να είναι γραμμένος στα ελληνικά..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Από ότι βλέπω έχεις κάνει πολλές φορές την διαδικασία ..Άμα είχες την καλοσύνη να ανέβαζες οδηγό στο συγκεκριμένο νήμα την διαδικασία πως πάμε από την Kit Kat σε lollipop και πως μπορούμε να ξαναγυρίσουμε πίσω.. Θα ήταν πολύ χρήσιμος οδηγός για πολλά παιδιά να είναι γραμμένος στα ελληνικά..

 

απο το smartdigi.gr εχει τους οδηγους μεταβασεις,ειναι πολυ απλα..πιστεψε με εαν πας στην 3.01 δν ξαναγυρνας πισω:lol:

 

εχουν κανει ηδη τον οδηγο πως κανεις πισω στα ελληνικα.εαν εισαι στην 1.82 απλα εγκαταστας τους drivers και κατεβαζεις το nubia tools 2.0 και την εκδοση 3.01.ειμαι βεβαιος οτι τα παιδια απο smartdigi θα ανεβασουν τον οδηγο στα ελληνικα.

 

η 3.01 ειναι σφαιρα!!επιασε 39899 aututu.το μονο κακο οτι το restore απο τo backup δν το αναγνωρισε και τα εγκατεστησα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Με μονο μεσω nubia tools γινεται.εγκατασταται τους drivers οπως αναφερει ο οδηγος.ακολουθηστε τα βηματα.αφαιρεστε ολες τις καρτες sim και SD.συνδεστε το κινητο,τρεξτε το tool.εαν εχετε περασει σωστα τους drivers θα εχει αναγνωριστει η συσκευη και θα εχει πρασινο το εικονιδιο.οριστε το path της ROM και τρεξτε το update.μετα περαστε custom recovery και gapps + root.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα ( για λογαριασμο φιλου :( ) και εχω παθει πλακα με το εργαλειο. Μολις το ανοιξα ζητησε να κατεβασω update. Το κανουμε αφοβα ετσι? Κατεβαζει το NX507J_CNCOMMON_V1.62
Link to comment
Share on other sites

Smartdigi πότε περίπου θα βγάλετε τροποποιημένη rom για την official 3.01;

 

Δεν βλέπουμε το λόγο ακόμα δεν έχει διαφορές...απλά ίσως κάποια στιγμή έτσι για το νούμερο.. αλλά δεν χρειάζεται η 2.03 η δική μας είναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις παρελαβα ( για λογαριασμο φιλου :( ) και εχω παθει πλακα με το εργαλειο. Μολις το ανοιξα ζητησε να κατεβασω update. Το κανουμε αφοβα ετσι? Κατεβαζει το NX507J_CNCOMMON_V1.62

πέρασε την lollipop ή τουλάσχιστον πήγαινε στην 1.82

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ειναι multilang,περνιεται μεσω twrp 2.8.6.0 αφου εχει ηδη περαστει η 3.01 official.τα link ειναι στο fb στην σελιδα τους (cuoco92 best firmware- smartphone&more)οποιος θελει ελληνικα την περναει.

H 3.01 ειναι απο τις καλυτερες rom που εχω περασει.εχει καποια θεματα μικρα με την 2 sim αλλα ειναι πολυ καλη.

 

ποσοι εχετε κανει μεταβασει στην 3.01?δωστε και εσεις τις εντυπωσεις σας..

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ειναι multilang,περνιεται μεσω twrp 2.8.6.0 αφου εχει ηδη περαστει η 3.01 official.τα link ειναι στο fb στην σελιδα τους (cuoco92 best firmware- smartphone&more)οποιος θελει ελληνικα την περναει.

H 3.01 ειναι απο τις καλυτερες rom που εχω περασει.εχει καποια θεματα μικρα με την 2 sim αλλα ειναι πολυ καλη.

 

 

Στηρίζεις τον Ιταλό εεεε? τον ανταγωνιστή???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλ'α καλά ζήτα χάρη μετά :nagger::nagger::nagger:

 

άντε γειά , άντε γειά :)))))

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα για δοκιμή του Cuoco92. Έχω θέμα με το update του Hola Launcher που βγάζει Error -505 στην εγκατάσταση και με το Wi-Fi σε κάποιες σελίδες δε τις φορτώνει, μέχρι να κάνω reboot.
Link to comment
Share on other sites

Στηρίζεις τον Ιταλό εεεε? τον ανταγωνιστή???? :lol::lol::lol:

Καλ'α καλά ζήτα χάρη μετά :nagger::nagger::nagger:

 

άντε γειά , άντε γειά :)))))

 

 

:ninja: Κατασκοπεια κανω!!Σαμποταζ στους Ιταλους!!! :lol::lol:

 

Να σας πω την αληθεια δν την περασα,δν με ενδιαφερουν τα ελληνικα μενου :X Απλα την προτεινα σε αυτους που ψαχνουν multilang!!

 

Αντε αναβαθμιστε ολοι σε v3.01!!:cool::cool: Να βγαzει η smartdigi rom καθε εβδομαδα :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ πέρασα για δοκιμή του Cuoco92. Έχω θέμα με το update του Hola Launcher που βγάζει Error -505 στην εγκατάσταση και με το Wi-Fi σε κάποιες σελίδες δε τις φορτώνει, μέχρι να κάνω reboot.

 

 

Με την official βρηκες bug?Εμενα στην αρχη μου εκανε κατι περιεργα στην sim 2(wind) λες και ημουν μεσα στο νερο ακουγοταν αλλα μετα απο το πρωτο reboot εστρωσε.Δν μπορω να πω οτι βρισκω bugs μεγαλα πλεον το συνηθησα το κινητο σε αυτα τα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ειναι multilang,περνιεται μεσω twrp 2.8.6.0 αφου εχει ηδη περαστει η 3.01 official.τα link ειναι στο fb στην σελιδα τους (cuoco92 best firmware- smartphone&more)οποιος θελει ελληνικα την περναει.

H 3.01 ειναι απο τις καλυτερες rom που εχω περασει.εχει καποια θεματα μικρα με την 2 sim αλλα ειναι πολυ καλη.

 

ποσοι εχετε κανει μεταβασει στην 3.01?δωστε και εσεις τις εντυπωσεις σας..

 

Δεν θα μπορούσε, λέω εγώ τώρα, η ομάδα SmartDigi να πάρει τα multilang κομμάτια από την Cuoco92 και να τα ενσωματώσει στην δική της rom ??? ;)

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως πέρασα του Cuoco92. Ούτε καν scroll-αρα σε άλλη οθόνη..

 

Τώρα εάν ο Smartidigi πάει σε 3.01 για να αλλάξω. Έτσι για το ψυχολογικό της έκδοσης :p

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η Multilanguage roms δν είναι σταθερές και βγάζουν προβλήματα.δν με ενδιαφέρει κιόλας με τα ελληνικά.το θέμα είναι να κανει μετάβαση και σε 5.1 official.
Link to comment
Share on other sites

Χτύπα ξύλο... :X

 

Προσθήκη:

Σήμερα είδα την επίσημη Android 5. Έχει βγει και αναβάθμισή της που την έχει βάλει φίλος που του τρέχει μόνο τις επίσημες ρομ. Είναι η δεύτερη πεντάρα τώρα που έχει βγάλει η ZTE και έχει και εμφανισιακές διαφορές από την 1η.

Με εντυπωσίασαν οι φωτογραφίες του, δεν βγάζουν όλες οι φωτογραφικές μηχανές τέτοιες! (τουλάχιστον, όχι η δική μου)

Επίσης με εντυπωσίασε ότι δεν έχει μόνο στην 1η SIM 4G, επιλέγεις ελεύθερα όποια θέλεις.

Το butter-smooth μ' έκανε να... ψάχνω πετσέτα να σκουπιστώ.

 

Δεν μου άρεσε ότι δεν μπορούσα να στείλω sms σε τετραψήφιους αριθμούς (π.χ. για υπόλοιπο). Νομίζω υπήρχε το ίδιο και στο CoolPad F1 kai το διόρθωσαν επιλέγοντας άλλο μέρος αποθήκευσης των sms, αλλά δεν βρήκα τέτοια ρύθμιση στο ZTE.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η Multilanguage roms δν είναι σταθερές και βγάζουν προβλήματα.δν με ενδιαφέρει κιόλας με τα ελληνικά.το θέμα είναι να κανει μετάβαση και σε 5.1 official.

 

Ακριβώς έτσι είναι, διότι επεμβαίνουν στο framework, επίσης αλλοιώνουν τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνουν αργότερη απόκριση κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για κάποιο λόγο δε μπορώ να μπω internet via wifi, ενώ είναι μέσα στο δίκτυο (το οποίο δουλευει κανονικά) με τέρμα σήμα. Αυτο γίνεται είτε με την 3.01 είτε την 2.03 απο smartdigi...έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορει να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για κάποιο λόγο δε μπορώ να μπω internet via wifi, ενώ είναι μέσα στο δίκτυο (το οποίο δουλευει κανονικά) με τέρμα σήμα. Αυτο γίνεται είτε με την 3.01 είτε την 2.03 απο smartdigi...έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορει να φταίει?

 

Κάνε reboot το router και το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reboot το router και το κινητό

Δεν διορθώθηκε με reboot..ωστόσο βάζοντας στο κινητό static IP έγινε σύνδεση στο internet, ενώ σε DHCP που ήταν νωρίτερα δν ήθελε να μπει παρόλο που είχε καμπάνα wifi, κάτι που φαίνεται να συμβαίνει μόνο στο zte καθώς τα υπόλοιπα κινητά στο σπίτι με DHCP μπαινουν. Ο θεός και η ψυχή του...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώθηκε με reboot..ωστόσο βάζοντας στο κινητό static IP έγινε σύνδεση στο internet, ενώ σε DHCP που ήταν νωρίτερα δν ήθελε να μπει παρόλο που είχε καμπάνα wifi, κάτι που φαίνεται να συμβαίνει μόνο στο zte καθώς τα υπόλοιπα κινητά στο σπίτι με DHCP μπαινουν. Ο θεός και η ψυχή του...

 

Εουτο είναι πράμα τσι εγκατάστασης

Στο είπα και και σε διαλέκτους :lol:

 

Με την πρώτη ευκαιρία fullwipe και format και ινσταλεισον και πρόβλημα δεν έχεις :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...