Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ οτι έβαλα ότι να ναι όνομα, διεύθυνση κλπ, και έβαλα σωστό mail. :p

 

Είμαι με την cm12 τώρα, τα προβληματάκια της τα έχει, με πρώτο και καλύτερο το θέμα μπαταρίας.

 

48 ώρες πατάει... Βέβαια λόγω του ότι αυτό τον καιρό οι κυρίες κινητές τηλεφωνίες παίζουν με τα νέυρα μας και την αυξομείωση του σήματος στις κεραίες...

(Η απάντηση που μου έδωσαν, ξέρετε αναβαθμίζουμε το δίκτυο 4G και ενδέχεται να μην έχετε σταθερό σήμα")

Έχω κλείσει το 3G αυτές τις μέρεςς και δουλεύω 2G κα ιστις 2 κάρτες.

 

Έτσι δεν μαμαο και την μπαταριούλα μου για χάρη τους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ βλέπω πάντως αυξημένη κατανάλωση, ελπίζω με τον καιρό να στρώσει γιατι αισθητικά μου αρέσει η Lolipop.

Όσο για το σήμα, η sim2 (wind) δεν μου γυρνάει σε 3g, και γενικά το βλέπω (ακούω μάλλον, απο τον χαρακτηριστικό ήχο στα ηχεία) οτι ψάχνει να συνδεθεί με την κυψέλη.

Link to comment
Share on other sites

Nubia Z7 Mini CM12 Android 5.0.2 Smartdigi 22.03.2015 v2

 

What's new:

 

1.Important fixes

2.Init perfomance new codes

3.Remove cyanogen camera

4.Add complete Android Lollipop Camera with modules, with photo filter, photosphere, panorama

 

- Made 2 Versions

 

1.Version with Normal partitions mode (untouched partition)

2.Verion with Changed system partition to SD Card.

 

Full ready (pre rooted, preinstalled google apps)

 

 

 

Διαθέσιμη στο smartdigi.gr

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εγώ είμαι πάλι ο άσχετος...

 

να ρωτήσω κάτι?

 

φορώντας την 1.80 με αγγλικά και κινέζικα τράβηξα βιντεάκι έτσι τυχαία..ο ήχος στο ηχείο την ώρα που τραβάω βίντεο είναι πολύ χαμηλός εώς πνιχτός..είναι θέμα γενικά του τηλεφώνου ή θέμα καθαρά της rom?ενώ μου κάνει εντύπωση η ευκρίνεια που τραβάει ο ήχος είναι χάλια..καμιά βοήθεια/γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εγώ είμαι πάλι ο άσχετος...

 

να ρωτήσω κάτι?

 

φορώντας την 1.80 με αγγλικά και κινέζικα τράβηξα βιντεάκι έτσι τυχαία..ο ήχος στο ηχείο την ώρα που τραβάω βίντεο είναι πολύ χαμηλός εώς πνιχτός..είναι θέμα γενικά του τηλεφώνου ή θέμα καθαρά της rom?ενώ μου κάνει εντύπωση η ευκρίνεια που τραβάει ο ήχος είναι χάλια..καμιά βοήθεια/γνώμη?

 

Στις ρυθ,ίσεις του βίντεο απενεργοποίησε την επιλογή voice κατι.. δεν θυμάμαι πως το λέει είναι στην ουσία η απομόνωση θορύβων ....

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi μακάρι όλα τα τηλέφωνα να είχαν κάποιον να απαντάει άμεσα..

 

και όμως το είχα κάνει..δεν στο παίζω έξυπνος...το αποτέλεσμα παραμένει χαμηλό...ενα πνιχτό πράγμα που μου τη σπάει...

 

δεν ξέρω κρίμα για το τηλέφωνο αν είναι θέμα γενικό..αν είναι θέμα rom αλλάζει..

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi μακάρι όλα τα τηλέφωνα να είχαν κάποιον να απαντάει άμεσα..

 

και όμως το είχα κάνει..δεν στο παίζω έξυπνος...το αποτέλεσμα παραμένει χαμηλό...ενα πνιχτό πράγμα που μου τη σπάει...

 

δεν ξέρω κρίμα για το τηλέφωνο αν είναι θέμα γενικό..αν είναι θέμα rom αλλάζει..

 

Δοκίμασε την 1.72-1.76 εάν θες official

Διαφορετικά παίξε με τις δικές μας που δεν έχουμε τέτοια θέματα... Μόνο με δοκιμή θα καταλάβεις εάν είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει κανεις τις cm12 ROM να μας δωσει τις εντυπωσεις του περι αποδοσης ,μπαταριας κτλ

 

Μπορώ να σου πώ άνετα 36-48 ώρες. Ανάλογα την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Nubia beta lollipop μετα το repartitioning τι αποθηκευετικους χωρους δημιουργει?με το kitktat εχω θεμα με τον περιορισμο της εσωτερικης μνημης για τις εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Nubia beta lollipop μετα το repartitioning τι αποθηκευετικους χωρους δημιουργει?με το kitktat εχω θεμα με τον περιορισμο της εσωτερικης μνημης για τις εφαρμογες.

 

Μεγαλώνει τον χώρο αλλά μην φανταστείς ότι μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις , είναι δεσμευμένος από το σύστημα.Απλά εάν βάλεις την beta 5 offficial δεν έχει επιστροφή... Πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία downgrade για να ξανα πάς στην 1.82, και για CM12 ούτε λόγος.

 

Για αυτό σκέψου το καλά πριν χρησιμοποιήσεις την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνει τον χώρο αλλά μην φανταστείς ότι μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις , είναι δεσμευμένος από το σύστημα.Απλά εάν βάλεις την beta 5 offficial δεν έχει επιστροφή... Πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία downgrade για να ξανα πάς στην 1.82, και για CM12 ούτε λόγος.

 

Για αυτό σκέψου το καλά πριν χρησιμοποιήσεις την αναβάθμιση...

 

Δηλαδής δεν δοκιμάζουμε καν την official beta της lolipop μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τα partitions; Γενικά τι πρόβλημα υπάρχει με τα partitions στην lolipop; Unified partition και δεν συμμαζεύεται; :O

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν unified το partition.δν θα ειχαμε ποτε προβλημα.οσες εφαρμογες και να βαλεις δν θα εχεις ποτε θεματα.στο tablet x89hd δν ειχα ποτε περιορισμο
Link to comment
Share on other sites

θα γραψω λιγες εντυπωσεις απο την χρηση τις rom και καποιους προβλητισμος σχετικα με την αποδοση του κινητου.Επειτα απο τοσες αναβαθμισεις και βελτιωσεις το κινητο εχει σαν σκορ 38000+ aututu και 16000 3dmark unlimited στο 4.4.2 εκτος απο καποιες rom 40000+ απο smartdigi αλλα δν τις δοκιμασα.Γνωριζουμε οτι η zte προσαρμοσε το κινητο βαση της μπαταριας (2300), βαζοντας την cm12 ο kernel ξεκλειδωνει τον cpu στην μεγιστη συχνοτητα το 801 στα 2265 απο τα 1958 που τον ειχε χαμηλα η stock.Οπως επισης εχει και διαφορετικα cpu governor με προεπιλεγμενη smartmax :blink: τρεχοντας το trickster mod μπορουμε να δουμε οτι οντως λειτουργει η cpu στα 2265 και η gpu στα 578. Τρεχοντας τα ιδια διαγνωστικα με κρυα συσκευη δν ειδα καμια διαφορα στις επιδοσεις!!!πραγμα πολυ απογοητευτικο...ενω θα μπορουσε να πιανει πλεον ανετα 42000 και 18500 αντιστοιχα στο 3dmark.δν ξερω γτ δν αποδωσε οπως υπολογιζα και βλεπω αλλες συσκευες.Δν ξερω εαν φταιει το λογισμικο αλλα κατα ενα περιεργο τροπο το αποτελεμα(38430)σε 3D εχει πεση με μεγιστο 12071 ενω ηταν 12500 εως 12800 στο 4.4.2!!!δηλαδη αυξηθηκε ο χρονισμος cpu,πιανουμε υψηλοτερο σκορ cpu αλλα χανουμε gpu οποτε διατηρητε το ιδιο σκορ 38000+:wacko:

Επισης μου αναφεραν οτι στον ηχο μικροφωνο με ακουν πιο χαμηλα (βαθος),χαλια.Η μπαταρια μου κρατησε 3 ωρες και 20 λεπτα οθονη με τα δεδομενα ανοιχτα παντα και με benchmarks οποτε με νορμαλ χρηση φτανει 4ωρες και περισοοτερο εαν επαναφερουμε την cpu στα 2000 η εαν καποιος επιθυμη να επελεξη πιο οικονομικη διαχειρηση σε ondemand(35000 aututu).

Οσον αφορα την cm12 σε σχεση με τις zte,λειπουν αρκετες επιλογες που ειχαμε συνηθηση οπως τα touch,smart gestures ,split screeen,dts ηχο,προφιλ διαχειρησης κτλ,επισης οταν φορτιζη κλειστο δν δειχνει το ποσοστο παρα μονο αναβει το led.Σαν rom ειναι αρκετα καλη αλλα θελει πολλες προσθηκες ακομα.Επισης ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος με τις ελαχιστες εφαρμογες μου εχω διαθεσιμο 600 mb και καποια στιγμη επεσε 400 λογω cache των εφαρμογων.Επιτελους πρεπει να αλλαξει αυτο το θεμα με το partition και να γινει εντελως ενιαιος ο χωρος οπως αλλα κινητα ειναι απαραδεκτο.Η μεταβαση σε cm12.1 επιβαλει την σπαζοκεφαλια της μαμα Nubia λογο του repartition.Και απο οτι βλεπω θα ειναι λιγο περιεργα.ακομα και official αναβαθμιση εαν γινει θα πρεπει να κανουμε την διαδικασια οποτε :confused:

οποιος μπορει ας κανει ενα video με την διαδικασια μεταβασης απο 4.4 σε 5.0 γιατι εμεις δν το εχουμε :cry: ενα repartiotion πηγαμε να κανουμε και ζαλιστικαμε:wacko:

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και χρόνια πολλά! Χριστός ασβέστη και όλα τα συναφή :p

 

Έχουμε κανένα νέο με την official lolipop rom για το νουμπακι μας;

 

Χρόνια Πολλά, μη κάνεις κάνα αστείο και βάλεις την Official 5, 9 ώρες μπαταρία κράτησε και ταλαιπωρία το downgrade.

Μούφα... Μόνο καλή φωτογραφιή μηχανή έχει τίποτε άλλο και το bluetooth διακοπές κάνει.:X

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, μη κάνεις κάνα αστείο και βάλεις την Official 5, 9 ώρες μπαταρία κράτησε και ταλαιπωρία το downgrade.

Μούφα... Μόνο καλή φωτογραφιή μηχανή έχει τίποτε άλλο και το bluetooth διακοπές κάνει.:X

Τι διάφορες έχει η φωτογραφική του μηχανή στην official 5? Εκτός από πρόσθετα χαραχτηριστικά , είναι καλύτερη και στις λήψεις φωτογραφιών ?

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Τι διάφορες έχει η φωτογραφική του μηχανή στην official 5? Εκτός από πρόσθετα χαραχτηριστικά , είναι καλύτερη και στις λήψεις φωτογραφιών ?

 

Η φωτογραφική της official 5 πατάει την τελειότητα με πολλά πολ΄΄α φίλτρα, ρυθμίσεις και απίστευτη ποιότητα αλλά η rom είναι ασταθής καιι μπαταριοβόρα...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, μη κάνεις κάνα αστείο και βάλεις την Official 5, 9 ώρες μπαταρία κράτησε και ταλαιπωρία το downgrade.

Μούφα... Μόνο καλή φωτογραφιή μηχανή έχει τίποτε άλλο και το bluetooth διακοπές κάνει.:X

 

Βυζιά θα βγάλουμε μέχρι να βγεί, ΑΝ βγεί. lel.

Μπορούμε να πάρουμε την κάμερα της lollipop ή πάει πακέτο με τα api της 5;

Link to comment
Share on other sites

Βυζιά θα βγάλουμε μέχρι να βγεί, ΑΝ βγεί. lel.

Μπορούμε να πάρουμε την κάμερα της lollipop ή πάει πακέτο με τα api της 5;

 

Πάει με το framework λόγο φίλτρων και επεξεργασίας , το προσπαθήσαμε αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Πάει με το framework λόγο φίλτρων και επεξεργασίας , το προσπαθήσαμε αλλά τζίφος.

Το framework δεν καθεται στην unofficial cm12!?λογικα πανω σε αυτην θα πειραματιζεστε !! Με το καλο να τα καταφερετε..:)

Η να βγει τουλάχιστον, μια official L της προκοπης

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official lollipop της nubia.ευτυχως πηγαν ολα καλα κατα την διαδικασια και την περασα χωρις καποιο προβλημα.εβαλα τα gapps και εκανα root με την βοηθεια απο το site του smartdigi.ενα μεγαλο ευχαριστω για την υποστηριξη.Οντως ειναι ολα τα παραπανω που αναφερονται. Ασταθεια των εφαρμογων και ενεργοβορα.Το θετικο που καναμε την μεταβαση,που εγινε το unified partition επιτελους και εχει πλεον παρα πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη.Υπομονη 1-2 μηνες μεχρι να δουμε καλες rom.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την official lollipop της nubia.ευτυχως πηγαν ολα καλα κατα την διαδικασια και την περασα χωρις καποιο προβλημα.εβαλα τα gapps και εκανα root με την βοηθεια απο το site του smartdigi.ενα μεγαλο ευχαριστω για την υποστηριξη.Οντως ειναι ολα τα παραπανω που αναφερονται. Ασταθεια των εφαρμογων και ενεργοβορα.Το θετικο που καναμε την μεταβαση,που εγινε το unified partition επιτελους και εχει πλεον παρα πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη.Υπομονη 1-2 μηνες μεχρι να δουμε καλες rom.

Ωραίος ..Μπορείς άμα έχεις την καλοσύνη να μας ανεβάσεις δήγματα της κάμερας και ειδικά σε δύσκολες συνθήκες.. στο αυτόματο πάλι ανεβάζει πολύ το iso σε σκοτεινές συνθήκες ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...