Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε από την 1.82 official στην lollipop v3.01 official με το updater v2 που είναι και αγγλικό(μόνο με αυτό πας στην v3.01) ,μετά περνά και το twrp και άμα θες μετά περνάς custom rom v3.01

 

i know, εκεί είχα θέμα με το DHCP στο wifi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα να γυρίσω σε kitkat απο την lollipo και το zte tool studio δεν έκανε απολύτως τίποτα :lol:

Ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες του smartdigi και το αποτέλεσμα ήταν 0, το πρόγραμμα έβλεπε κανονικά την συσκευή και έκανε το download του child rom στο τηλέφωνο αλλα στο reboot ήταν η custom rom που είχα πρίν.

 

@smartdigi Η 3,01 που έβαλες έχει ενα θέμα με τις sim, ενω τις βάζω μέσα και βλέπει οτι κάτι υπάρχει δεν συνδέεται στο δίκτυο και μου λέει οτι πρέπει να γίνει reboot για να τις αναγνωρίσει. Αυτό γίνεται και για τις δύο και κάθε φορά που κάνω ρεσταρτ.

Γίνεται να ανεβάσεις σε ζιπ την στοκ 3,01;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να γυρίσω σε kitkat απο την lollipo και το zte tool studio δεν έκανε απολύτως τίποτα :lol:

Ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες του smartdigi και το αποτέλεσμα ήταν 0, το πρόγραμμα έβλεπε κανονικά την συσκευή και έκανε το download του child rom στο τηλέφωνο αλλα στο reboot ήταν η custom rom που είχα πρίν.

 

@smartdigi Η 3,01 που έβαλες έχει ενα θέμα με τις sim, ενω τις βάζω μέσα και βλέπει οτι κάτι υπάρχει δεν συνδέεται στο δίκτυο και μου λέει οτι πρέπει να γίνει reboot για να τις αναγνωρίσει. Αυτό γίνεται και για τις δύο και κάθε φορά που κάνω ρεσταρτ.

Γίνεται να ανεβάσεις σε ζιπ την στοκ 3,01;

 

Αυτό είναι σφάλμα στην εγκατάσταση των οδηγών , η rom που έχουμε ανεβάσει είναι λειτουργική 100%. Αυτή δουλεύουμε χωρίς θέμτα και 4G οκ. Η official 3.01 είναι στο site ανεβασμένη κανονικά.

Μάλλον πρέπει να στείλεις το τηλέφωνο για επισκευή..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σφάλμα στην εγκατάσταση των οδηγών , η rom που έχουμε ανεβάσει είναι λειτουργική 100%. Αυτή δουλεύουμε χωρίς θέμτα και 4G οκ. Η official 3.01 είναι στο site ανεβασμένη κανονικά.

Μάλλον πρέπει να στείλεις το τηλέφωνο για επισκευή..

 

Τότε πως δουλεύει με την τωρινή lolipop που έχω; Kαι 4g και τα πάντα όλα, απλα ρουφάει μπαταρία σαν τρελό και μιας και οι δικές σας είναι energy efficient ήθελα να δοκιμάσω.

 

Τυχαίνει να υπάρχει σε flashable zip η στοκ 3,01 ή πολλά ζητάω; :p

Link to comment
Share on other sites

Τότε πως δουλεύει με την τωρινή lolipop που έχω; Kαι 4g και τα πάντα όλα, απλα ρουφάει μπαταρία σαν τρελό και μιας και οι δικές σας είναι energy efficient ήθελα να δοκιμάσω.

 

Τυχαίνει να υπάρχει σε flashable zip η στοκ 3,01 ή πολλά ζητάω; :p

 

Μονο με nubia tools, στην ουσία είναι και αυτή ένα μεγάλο backup που εγκαθηστάται με tool.

Link to comment
Share on other sites

Μονο με nubia tools, στην ουσία είναι και αυτή ένα μεγάλο backup που εγκαθηστάται με tool.

 

Γίνεται να δουλέψει το nubia tool με ήδη υπάρχουσα εγκατεστημένη lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να δουλέψει το nubia tool με ήδη υπάρχουσα εγκατεστημένη lollipop;

 

Ναι το τελευταίο v2 δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Μια που έχει περάσει αρκετός καιρός για όσους το έχουν στην κατοχή τους , θα ήθελα να ρωτησω σχετικά με την αυτονομία της συσκευής εαν είστε ικανοποιημένοι;

Σε ενα πχ εικοσιτετράωρο πόσες ώρες σας βγάζει και αν είναι δυνατόν σε αυτή την διάρκεια πόση είναι η ώρα με ενεργή την οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Μια που έχει περάσει αρκετός καιρός για όσους το έχουν στην κατοχή τους , θα ήθελα να ρωτησω σχετικά με την αυτονομία της συσκευής εαν είστε ικανοποιημένοι;

Σε ενα πχ εικοσιτετράωρο πόσες ώρες σας βγάζει και αν είναι δυνατόν σε αυτή την διάρκεια πόση είναι η ώρα με ενεργή την οθόνη ;

 

Προσωπικά μου βγάζει 24-30 ώρες το τηλέφωνο με wifi ανοιχτό μόνιμα, ελάχιστες κλήσεις, λίγο gaming, αρκετό internet και εφαρμογές ανοιχτές και γενικώς 3-4 ώρες οθόνη με φωτεινότητα auto. Το 4g καταναλώνει μπαταρία σχετικά γρήγορα. Νομίζω χωρίς games βγάζει 1.5 μέρα.

(η διάρκεια που αναφέρω είναι μέχρι να πάει το % στο 15-20%)

Link to comment
Share on other sites

Τότε πως δουλεύει με την τωρινή lolipop που έχω; Kαι 4g και τα πάντα όλα, απλα ρουφάει μπαταρία σαν τρελό και μιας και οι δικές σας είναι energy efficient ήθελα να δοκιμάσω.

 

Τυχαίνει να υπάρχει σε flashable zip η στοκ 3,01 ή πολλά ζητάω; :p

 

Κατα ενα περιεργο τροπο την πρωτη φορα που ειχα βαλει την official lollipop 2.03 δν ειχε κατσει σωστα η rom,οι εφαρμογες κρασαραν συχνα,το split screen δν δουλευε,γενικα ηταν ασταθες,ειχα προβλημα στην φορτιση και ηταν ενεργοβορα.πιστευω εχεις το ιδιο θεμα.απλα δν εχει κατσει σωστα η εγκατασταση σου.εκανα μεταβαση σε cm12.1 και ξανα πισω σε 2.03.οπου πλεον " εκατσε" καλα με κανενα προβλημα.εβαλα την 3.01 υστερα απο κοπο και αναγκαστικου roll back απο λαθος nubia tool αλλα ευτυχως δν ειχα ποτε θεμα με τις sim η Bluetooth.με την 3.01 ,κανονικη αυτονομια μπαταριας.ειμαι καλα αλλα νομιζω με COSMOTE δν ακουγομαι σωστα.κατι γινεται με την συχνοτητα-συμβατοτητα.σε 4g και γενικα σαν δεδομενα ,εφαρμογες δν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.παρατηρησα με τερμα την φωτηνοτητα lag στο αυτοματο εχει θεμα αλλα ειναι γνωστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ.

Θα ήθελα να διαβάσω και τις εμπειρίες και άλλων μελών σχετικά με την αυτονομία του.

 

Με την αυτονομια ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα.μπορει να εχει μικρη μπαταρια αλλα εχει αριστη διαχειρηση.σε καθημερινη χρηση ειναι υπεραρκετο.τωρα οσον αφορα σε βαρεια χρηση ειναι ακριβως οπως ολα τα 801.ο συγκατοικος εχει το S5 και βγαζουμε ακριβως την ιδια δουλεια,σαφως ειναι στα bench πιο πανω αλλα οταν τα λιωνουμε τα κινητα εχουμε την ιδια καταλληξη με διαφορα 20 λεπτα ξαχνουμε φορτιστη!!το κινητο μπορει να δωσει εως και 5 ωρες οθονη σε πολυ χαλαρη χρηση αλλα κατα μεσο χρηστη 4 με 4:30 ωρες.Εαν ειχες στην κατοχη σου ενα zte v967s οπως εγω και ειχες οθονη 6 ωρες θα σου κακοφανεται.και 5000αρα μπαταρια να ειχαμε παλι παραπανω θα ζηταγαμε.

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

Κατα ενα περιεργο τροπο την πρωτη φορα που ειχα βαλει την official lollipop 2.03 δν ειχε κατσει σωστα η rom,οι εφαρμογες κρασαραν συχνα,το split screen δν δουλευε,γενικα ηταν ασταθες,ειχα προβλημα στην φορτιση και ηταν ενεργοβορα.πιστευω εχεις το ιδιο θεμα.απλα δν εχει κατσει σωστα η εγκατασταση σου.εκανα μεταβαση σε cm12.1 και ξανα πισω σε 2.03.οπου πλεον " εκατσε" καλα με κανενα προβλημα.εβαλα την 3.01 υστερα απο κοπο και αναγκαστικου roll back απο λαθος nubia tool αλλα ευτυχως δν ειχα ποτε θεμα με τις sim η Bluetooth.με την 3.01 ,κανονικη αυτονομια μπαταριας.ειμαι καλα αλλα νομιζω με COSMOTE δν ακουγομαι σωστα.κατι γινεται με την συχνοτητα-συμβατοτητα.σε 4g και γενικα σαν δεδομενα ,εφαρμογες δν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.παρατηρησα με τερμα την φωτηνοτητα lag στο αυτοματο εχει θεμα αλλα ειναι γνωστο.

 

Τώρα που βρήκα χρόνο έστησα το τηλέφωνο απο την αρχή με την child rom kitkat, και έβαλα την 3.01 μέσω nubia tool. Έκανα π@παριά με το toolstudio και διέγραψα τα ΠΑΝΤΑ απο τον εξωτερικό μου σκληρό, δηλαδή όταν κατάλαβα τι παίχτηκε παίζει να ένιωσα ο πιο ηλίθιος άνθρωπος στον κόσμο :lol:

 

Τέλος πάντων, τώρα έχω την 3.01 του cuoco γιατι με του smartdigi εξακολουθούσα και είχα θέμα με τις sim. Ανυπομονώ να βγάλουν τα παιδιά μια απο τις ωραίες ρομ με ωραία κατανάλωση μιας και η lollipop καταπίνει την μπαταρία περισσότερο και απο την sasha grey:p

 

Άντε μην νευριάσω και το γυρίσω σε κιτκατ και δεν ψάχνω κάθε μέρα για φορτιστή :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με την 3.01 official.δν βλεπω τον λογο να μπλεκω.η καταναλωση ειναι σε κανονικα επιπεδα.

 

Εγώ βλέπω τραγικά μεγαλύτερη κατανάλωση όταν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, σε idle είναι gg.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι και εγω, απλα κατεγραψα με ανοιχτη οθονη,WiFi, online stream ταινιες και λιγο fb,browsing κτλ πως ειναι η διαχειρηση με την 3.01.Δν πιστευω να βγαζει καλυτερα ακομα με 2300 μπαταρια.5 ωρες και 20 λεπτα περιπου.μν ζητατε παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλή εβδομάδα , νέα έκδοση

 

Major changes in this version

 

1.Responsive screen soft feel

2.Screen speed tweak

3.Internal Ram core tweak

4.Hardweare perfomance

5.Android core disable services

6.Usb debug settings

7.Disable log

8.Disable kernel core errors

9.Dialout fix

10.Optimized Signal reception

11.Optimized boot

12.Optimized animation

13.Tether tweak

14.Optimized scroll cache

15.Wirelles signal new settings

16.Wirelles buffer fixed

17.Add video acceleration

18.DNS fix

19.3G Speed Optimized

20.Video streaming fixes

21.Camera quality fixes

22.Internet Optimized

23.Downloanding speed Optimized

24.Image quality magic Optimized

25.Volume call Optimized

26.Camera. photo, recording Optimized

27.Rendering perfomance

28.3D rendering

29.System perfomance

30.Battery save perfomance, optimized

 

Website>> :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , καλή εβδομάδα , νέα έκδοση

 

Major changes in this version

 

1.Responsive screen soft feel

2.Screen speed tweak

3.Internal Ram core tweak

4.Hardweare perfomance

5.Android core disable services

6.Usb debug settings

7.Disable log

8.Disable kernel core errors

9.Dialout fix

10.Optimized Signal reception

11.Optimized boot

12.Optimized animation

13.Tether tweak

14.Optimized scroll cache

15.Wirelles signal new settings

16.Wirelles buffer fixed

17.Add video acceleration

18.DNS fix

19.3G Speed Optimized

20.Video streaming fixes

21.Camera quality fixes

22.Internet Optimized

23.Downloanding speed Optimized

24.Image quality magic Optimized

25.Volume call Optimized

26.Camera. photo, recording Optimized

27.Rendering perfomance

28.3D rendering

29.System perfomance

30.Battery save perfomance, optimized

 

Website>> :cool:

 

Εγινε flash ηδη!!Ειμαι σιγουρος οτι εγινε σωστη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο smooth,fast,lite...clean.με aututu 39779.Περιμενω να κλεισω 48 ωρο και θα ....πυροβολησω γτ την μπαταρια!!

 

χαχαχαχα :lol: θα δεις διαφορα στην καταναλωση με την ιδια χρηση που κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για 5.1.1 υπαρχει?σε θεμα kernel μπορειται να κανετε tweak να ξεκλειδωσει o CPU?

Επεισα γνωστο μου να παραγγειλει το Ζ9 max,ξερω εαν το δω θα με παρει απο κατω !!xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...