Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω και παλι για την απαντηση :)

 

Το morelocale δουλευει σε αυτη τη rom ? Ρωταω γιατι θελει Ελληνικα ο φιλος μου

 

Το morelocale δουλεύει σχεδόν σε όλες τις rom αλλά μόνο για τις βασικές λειτουργίες android δηλαδή στην μισή rom θα έχει αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει :p

 

Ανεβαίνει τώρα το διορθωμένο αρχείο στο needrom

 

1.Μπήκε το DTS ξανά σε λειτουργία

2. Μπήκε το bluetooth fix

3. Έφυγε το init το οποίο είχαμε βάλει στις δοκιμές μας

 

Μπήκε το twrp recovery στο φάκελο..

 

Ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σας! :)

 

Χαιρεται χαιρεται...ΑΡΧΗΓΕ μου MEGA ADMINISTRATOR :D επαθα πλακα μολις διαβασα για την αμεσοτητα και τις διορθωσεις σου :rolleyes: και φυσικα πηγα ευθυς για να κατεβασω το update σου αλλα η κατι κανω εγω λαθος :( η υπαρχει προβλημα γιατι δεν μου δινει link για να το κατεβασω :cry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει :p

 

Ανεβαίνει τώρα το διορθωμένο αρχείο στο needrom

 

1.Μπήκε το DTS ξανά σε λειτουργία

2. Μπήκε το bluetooth fix

3. Έφυγε το init το οποίο είχαμε βάλει στις δοκιμές μας

 

Μπήκε το twrp recovery στο φάκελο..

 

Ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σας! :)

 

Χαιρεται χαιρεται...ΑΡΧΗΓΕ μου MEGA ADMINISTRATOR :D επαθα πλακα μολις διαβασα για την αμεσοτητα και τις διορθωσεις σου :rolleyes: και φυσικα πηγα ευθυς για να κατεβασω το update σου αλλα η κατι κανω εγω λαθος :( η υπαρχει προβλημα γιατι δεν μου δινει link για να το κατεβασω :cry:

 

Θες την πρωτιά για την v2?

Link to comment
Share on other sites

 

Θες την πρωτιά για την v2?

 

 

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :wacko: :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :wacko: :lol:

 

Άντε μόλις την κάνω update...τελείωσε το upload προλαβαίνεις!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη η v2 καλο μεσημέρι! :)

Link to comment
Share on other sites

More Feedback

 

η μπαταρια απλα σκοτωνει.6 ωρες εκτος μπριζας και 40 λεπτα οθονη -12% μπαταρια.(wifi-bt-4g-sync on)

 

Τσεκαρε λιγο τους εργοστασιακους ηχους πρεπει να τους εχεις περασει 2 φορες τον καθενα.

 

Επισης προσπαθω να καταλαβω γιατι δεν παιζει το youtube.Στην εργοστασιακη 1.62 αμα περναγες μια λειτουργικη εκδοση (πχ 4.χχ.χχ) και μετα εκανες update δουλευε κανονικα.Τουλαχιστον σε μενα.Τωρα δεν μπορω με κανενα τροπο να το κανω update και να δουλευει.Μικρο το κακο βεβαια :)

 

PS:Αυτη την στιγμη εχεις την μονη ενεργη custom rom απο ελλαδα.Ανοιξε καποια στιγμη ενα καινουργιο thread να μην χαθουμε εδω :)

Edited by Petros64
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

 

Άντε μόλις την κάνω update...τελείωσε το upload προλαβαίνεις!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη η v2 καλο μεσημέρι! :)

 

 

ΑΡΧΗΓΕΕΕΕΕΕ κατεβαινει ηδη :D

Καλο μεσημερι

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το morelocale δουλεύει σχεδόν σε όλες τις rom αλλά μόνο για τις βασικές λειτουργίες android δηλαδή στην μισή rom θα έχει αγγλικά.

Ευχαριστω, μια χαρα θα ειναι ;)

More Feedback

 

η μπαταρια απλα σκοτωνει.6 ωρες εκτος μπριζας και 40 λεπτα οθονη -12% μπαταρια.(wifi-bt-4g-sync on)[/b]

 

Πριν το βαλεις στο ρευμα τσεκαρε τα τελικα αποτελεσματα με τις ωρες οθονης. Με αυτα τα αποτελεσματα με βλεπω να ερχομαι και εγω επισημα στην παρεα :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ξηλωνουμε την official και περναμε smartdigi v2...αρκετα παιδευτικα με την official.petros64 δωσε τα φωτα σου για το repartition εχω κολληση.
Link to comment
Share on other sites

More Feedback

 

η μπαταρια απλα σκοτωνει.6 ωρες εκτος μπριζας και 40 λεπτα οθονη -12% μπαταρια.(wifi-bt-4g-sync on)

 

Τσεκαρε λιγο τους εργοστασιακους ηχους πρεπει να τους εχεις περασει 2 φορες τον καθενα.

 

Επισης προσπαθω να καταλαβω γιατι δεν παιζει το youtube.Στην εργοστασιακη 1.62 αμα περναγες μια λειτουργικη εκδοση (πχ 4.χχ.χχ) και μετα εκανες update δουλευε κανονικα.Τουλαχιστον σε μενα.Τωρα δεν μπορω με κανενα τροπο να το κανω update και να δουλευει.Μικρο το κακο βεβαια :)

 

PS:Αυτη την στιγμη εχεις την μονη ενεργη custom rom απο ελλαδα.Ανοιξε καποια στιγμη ενα καινουργιο thread να μην χαθουμε εδω :)

 

Καλησπέρα Πέτρο, στην μπαταρία μέχρι στιγμής κερδίζουμε 15% από την μια πλήρη φόρτιση όλων των κελιών 6-10 ώρες , (πληροφοριακά η μπαταρία από την στιγμή που θα δώσει 100% έχει κελιά αγέμιστα , δηλαδή μια νυχτερινή φόρτιση όταν κοιμόμαστε δίνει περίπου 3% παραπάνω μπαταρία με καλύτερα επίπεδα αντοχής σε σχέση με την γρήγορη φόρτιση την κανονική), θα φανεί βέβαια και στην πράξη.

 

Οι ήχοι αποθηκεύονται τόσο στα αρχεία της rom όσο και στο boot.image Δις.

Εάν τους βλέπεις διπλούς σημαίνει ότι υπάρχουν υπολοίματα της προηγούμενης εγκατάστασης από την CACHE του boot.

Πρέπει πριν να γίνεται εγκατάσταση της rom να καθαρίζονται όλοι οι χώροι αποθήκευσης δηλαδή wipe τα dalvik cache,system,cache,data,android secure,sd card και μόλις περάσουμε και τα gapps πάλι wipe cache πριν το reboot.

 

Μετά το update του Google service επηρεάζει το DNS ξανά. Μπορεί να δουλέψει πειράζοντας χειροκίνητα το DNS του rooter στο σπίτι σου , εμένα δεν δουλεύει σπίτι μου αλλά δουλεύει στην καφετέρια πχ.

Είναι ένα bug που το έχουμε αναφέρει στην google διότι ισχύει για όλη την υφήλιο.

 

Όσον αφορά το fix που έδωσες επειδή πατάει πάνω στο radio module της 1.60 πιθανόν να μην είναι συμβατό με την 1.62

Εμένα το 4g άνοιξε με την cosmote. Τώρα εάν βλέπετε θέμα με το 4g μπορώ να το ενσωματώσουμε σε μια beta έκδοση για δοκιμή από εσάς από κάποιον που θα έχει βαρβάτο 4G στην περιοχή του για να μην ταλαιπωρούμαστε

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και την μπαταρία , για το κινητό (να βρίσκεται) ...μίλησα με το πωλητή και μου έδωσε τιμή 19.99$ καλή τιμή για zte μη αποσπώμενη μπαταρία... Θα τσιμπήσω μια αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και την μπαταρία , για το κινητό (να βρίσκεται) ...μίλησα με το πωλητή και μου έδωσε τιμή 19.99$ καλή τιμή για zte μη αποσπώμενη μπαταρία... Θα τσιμπήσω μια αύριο.

 

Δωσε μας και εμας ενα link!!!! Πολλα συγχαρητηρια για την rom ειναι αψογη,εαν μπορειται σε επομενη εκδοση να επαναφεται το προγραμμα powersave της zte και να ελεγξεται την αποδοση που επεσε στα επιπεδα της 1.20 δηλαδη περιπου 12% πιο κατω στο 3dmark και στις 34000 το aututu.σας ευχαριστουμε για την υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας και εμας ενα link!!!! Πολλα συγχαρητηρια για την rom ειναι αψογη,εαν μπορειται σε επομενη εκδοση να επαναφεται το προγραμμα powersave της zte και να ελεγξεται την αποδοση που επεσε στα επιπεδα της 1.20 δηλαδη περιπου 12% πιο κατω στο 3dmark και στις 34000 το aututu.σας ευχαριστουμε για την υποστηριξη.

 

Η βαθμολογία που μετρήσαμε με καθαρή εγκατάσταση και 100% μπαταρία ήταν 37.830

Εάν βάλεις το power save καταναλωνει 60-80mb ram και κάνει freeze τα widgets ακόμα και στην white list. Δεν χρειάζεται battery saver. Ας την δουλέψουμε λίγο και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή είμαι σε φάση αγοράς της συγκεκριμένης συσκευής αυτές τις μέρες, μπορείτε όσοι έχετε ήδη το κινητό να αναφέρετε ο καθένας ανάλογα με τη χρήση του τη διάρκεια της μπαταρίας του??...Είναι το μόνο που με απασχολεί ,εφόσον τα υπόλοιπα ζητήματα ,απ'ότι είδα, λιγο πολύ εχουν ληθεί ή λύνονται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή είμαι σε φάση αγοράς της συγκεκριμένης συσκευής αυτές τις μέρες, μπορείτε όσοι έχετε ήδη το κινητό να αναφέρετε ο καθένας ανάλογα με τη χρήση του τη διάρκεια της μπαταρίας του??...Είναι το μόνο που με απασχολεί ,εφόσον τα υπόλοιπα ζητήματα ,απ'ότι είδα, λιγο πολύ εχουν ληθεί ή λύνονται.

 

Καλησπέρα μπορείς να ανατρέξεις πίσω τα πόστ το έχουμε αναφέρει ήδη. και αυτό είναι σχετικό ανάλογα με την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω σε σχέση με την χρήση αλλού launcher πχ nova παραμένει το ίδιο εντυπωσιακή η απόδοση του σε σβελταδα όπως περιγράφουν οι φίλοι που δοκίμασαν την rom του smardigi?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω σε σχέση με την χρήση αλλού launcher πχ nova παραμένει το ίδιο εντυπωσιακή η απόδοση του σε σβελταδα όπως περιγράφουν οι φίλοι που δοκίμασαν την rom του smardigi?

 

 

Εάν βάλεις κι άλλον launcher παράλληλα με τον zte επιβαρύνει το κινητό σου όσα mb καταναλώνει ο launcher (εάν πρόκειτε για nova +40-70mb

+ 20-30b) που θα τρέχει ο zte από κάτω

Επίσης χάνει από λειτουργικότητα λόγω του zte framework που δένει με τον launcher.

Εάν χρησιμοποιήσεις λοιπόν άλλο launcher στην ταχύτητα θα παρατηρήσεις κάποια σκαλώματα ενδεχομένως στο άνοιγμα των apps λόγω του framework. Επίσης ίσως σε κάποιους launcher υπάρξει freeze στα widgets.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρό Android όταν χρησιμοποιώ άλλον launcher δεν παρατηρώ σκαλωματα η κάποιες άλλες καθυστερήσεις.

Να υποθέσω πως εδώ αυτό συμβαίνει λόγω της τροποποιημενης έκδοσης της zte ( τύπου miui) ;

Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρό Android όταν χρησιμοποιώ άλλον launcher δεν παρατηρώ σκαλωματα η κάποιες άλλες καθυστερήσεις.

Να υποθέσω πως εδώ αυτό συμβαίνει λόγω της τροποποιημενης έκδοσης της zte ( τύπου miui) ;

 

Ακριβώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προχωρώντας λοιπόν ένα βήμα παρακάτω σε μια Κυριακή γεμάτη ενδιαφέροντες συγκρίσεις....:oops:

 

Συγκρίναμε το δικό μας nubia mini με samsung s4, samsung s5 και iphone 5s με τους ίδιους παροχούς (cosmote-wind) και στο ίδιο δίκτυο wifi.

 

Λοιπόν το nubia mini κατατρόπωσε τους ανταγωνιστές στην σταθερότητα GSM και την ευαισθησία λήψης σε κλειστούς και υπόγειους χώρους, άνετα με 1 γραμμή σήματος.

Και στις 2 γραμμές κινητής (cosmote-wind), η συνομιλία γίνονταν εν κινήση στον χώρο χωρίς καμμία διακοπή, σε αντίθεση με την αποτυχία των s4-s5 που δεν είχαν καν σήμα και στο 5s που έκλεινε η γραμμή.

 

Στο browsing και με mozilla firefox + flash player εγκατεστημένα το γρήγορο browsing ήταν μια απόλαυση ταχύτητας και ικανοποίησης σε σχέση με τα άλλα 3 κινητά 2-3 δευτερόλεπτα γρηγορότερο άνοιγμα ήταν αρκετά για τις εντυπώσεις.

 

Στο wifi η απίστευτη ευαισθησία λήψης και η σταθερότητα του nubia έφτασε την απόσταση των 400 μέτρων με μόνο ένα τοίχο εμπόδιο...το S4 300, S5 340 και iphone 5s 290 μέτρα...

 

Extreme καταστάσεις, αλλά καλές αποδόσεις...

 

Η μπαταρία έφτασε αισίως τις 37 ώρες σήμερα θέλει φόρτιση.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα 170 ευρώ. Το χτυπάω;

Σε ιντερνετικο καταστημα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi καποιες φορες όταν κάνω καθαρισμό μαυρίζει και κανει επανεκκίνηση το κινητό,συνήθως με το 3dmark σε συνδυασμό με το gsam battery που το έχω ανοιχτό μόνιμα για να καταγραφεί την διαρκεια μπαταρίας.σίγουρα με την ROM έχω φτασει τις 6 ώρες οθόνης με απλή χρηση,WiFi,auto bright απο 4 κ 30λεπτα.επίσης παρατήρησα οτι δν δουλεύει πλεον το splitscreen.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...