Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To link με το flashplayer 11+youtube δεν λειτουργεί, μήπως μπορεί να το ανεβάσει κάποιος ξανά?

 

Ok Multifiles έβαλα και το νέο google calendar material μέσα Link

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Νομίζω ότι πρέπει να ξέρει κάποιος πριν αγοράσει τι δίνει κάθε κινητό...απλά είναι θέμα εμπιστοσύνης και τιμής.

 

Η 9.42 με ελληνικά είναι εδώ http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/10/ZTE-Nubia-Z7-mini.zip

Η 1.62 τελευταία official είναι εδώ http://pan.baidu.com/s/1o6p2aee κωδικός: qe3s

 

καλησπερα υπαρχει καποιο αλλο link γιατι το κινεζικο στο δευτερο μια κατεβαζει μια οχι και τουμπαλιν

παιδευομαι κανα 2ωρο τωρα και αποτελεσμα μηδεν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει καποιο αλλο link γιατι το κινεζικο στο δευτερο μια κατεβαζει μια οχι και τουμπαλιν

παιδευομαι κανα 2ωρο τωρα και αποτελεσμα μηδεν!

 

 

Θα ανεβάσω την 1.62 λίγο αργότερα στο mega.co

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε καραψήσει με το συγκεκριμένο, προς το τέλος του μήνα με βλέπω για παραγγελία...το to2c το έχει σε σχετικά καλή προσφορά

http://www.to2c.com/zte-nubia-z7-mini-basic-4g-lte-mobile-phone-qualcomm-msm8974aa-2-0ghz-5-0-fhd-1920x1080-2gb-ram-16gb-13-0mp-camera-wcdma-dual-sim.html

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μολις παρελαβα το κινητο σημερα και ηθελα να κανω μια ερωτηση.Το κινητο το παρελαβα root.Εχω την 1.20 εκδοση.Εχει μερικως ελληνικα.Μου βγαζει OTA ενημερωση την 1.62 αν την κανω θα χασω τα ελληνικα ??

Link to comment
Share on other sites

Γιουπιιιιιιιιι:D

 

Official Αγγλική 1.62 + root tools download :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,

Μολις παρελαβα το κινητο σημερα και ηθελα να κανω μια ερωτηση.Το κινητο το παρελαβα root.Εχω την 1.20 εκδοση.Εχει μερικως ελληνικα.Μου βγαζει OTA ενημερωση την 1.62 αν την κανω θα χασω τα ελληνικα ??

 

ναι θα τα χάσεις τα ελληνικά. Εάν θες ελληνικά βάλε χειροκίνητα την 9.42

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έχετε καραψήσει με το συγκεκριμένο, προς το τέλος του μήνα με βλέπω για παραγγελία...το to2c το έχει σε σχετικά καλή προσφορά

http://www.to2c.com/zte-nubia-z7-mini-basic-4g-lte-mobile-phone-qualcomm-msm8974aa-2-0ghz-5-0-fhd-1920x1080-2gb-ram-16gb-13-0mp-camera-wcdma-dual-sim.html

 

Από εκεί το πήρα, με singapore ems σε 10 μέρες σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Official Αγγλική 1.62 + root.tools

 

 

Αρχηγε μου τι διαφορες εχει απο την 1.62- 1021 που κατεβασα απο το Mega και ειναι στα 704 MB;Και την παραμικρη διαφορα να εχει εγω την κατεβαζω ηδη,πες εσυ το ναι και την εχω φλασαρει σε χρονο dt

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ειναι απο Αθήνα και θέλει να πάρει το τηλέφωνο θα ήθελε να αγοράσει για εμένα (σαφέστατα και θα του δώσω τα χρήματα) ενα tempered glass μαζι με την συσκευή του γιατί ειμαι λιγάκι γύφτος να τους δώσω 4 δολάρια επιπλέον για να το πάρω μόνο του; :p
Link to comment
Share on other sites

Official Αγγλική 1.62 + root.tools

 

 

Αρχηγε μου τι διαφορες εχει απο την 1.62- 1021 που κατεβασα απο το Mega και ειναι στα 704 MB;Και την παραμικρη διαφορα να εχει εγω την κατεβαζω ηδη,πες εσυ το ναι και την εχω φλασαρει σε χρονο dt

 

Καλημέρα δεν ξέρω τι εννοείς , αυτή που ανέβασα είναι η official από το website της nubia. Απλά επειδή στο needrom οι μισοί λένε official και είναι πειραγμένες για αυτό τον λόγο την ανέβασα για όποιον θέλει να την πάρει.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ από ebay

 

Υπάρχει κανένα λινκ γιατι οτιδήποτε έχω βρεί ειναι απο 9 και πάνω. Για tempered glass πάντα, για συμβατικό φιλμ είμαι καλυμμένος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα λινκ γιατι οτιδήποτε έχω βρεί ειναι απο 9 και πάνω. Για tempered glass πάντα, για συμβατικό φιλμ είμαι καλυμμένος :lol:

 

το ίδιο έχω και γω http://www.ebay.com/itm/Imak-0-3mm-2-5D-HD-9H-Glass-Screen-Film-Guard-For-ZTE-Nubia-Z7-Max-NX505J-/331300749547?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&var=&hash=item4d231040eb

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που δείχνεις είναι για το z7 MAX, εγω ψάχνω για το z7 MINI :p

 

edit: Βάση αυτού του λινκ που έδωσες βρήκα και για το μινι, ευχαριστώ! :happy:

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δείχνεις είναι για το z7 MAX, εγω ψάχνω για το z7 MINI :p

 

edit: Βάση αυτού του λινκ που έδωσες βρήκα και για το μινι, ευχαριστώ! :happy:

 

ναι λάθος αλλά αφού βρήκες άκρη! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν ξέρω τι εννοείς , αυτή που ανέβασα είναι η official από το website της nubia. Απλά επειδή στο needrom οι μισοί λένε official και είναι πειραγμένες για αυτό τον λόγο την ανέβασα για όποιον θέλει να την πάρει.

 

 

Εχεις δίκιο αυτή την κατέβασα απο το needrom είναι ίδια με την δικιά σου;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις παρελαβα!!!:lol::lol::lol: Δεν το περιμενα τοσο γρηγορα αφου το εστειλαν 7 του μηνα.δυστυχως δν ειμαι προετοιμασμενος και δν αλλαξα τις καρτες να το δοκιμασω.εχει την εκδοση 1.20 root multilang με superuser #.Τωρα κατεβαζω την 1.62 απο το link του smartdigi.Πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο πολυ καλο αλλα το λευκο ειναι γκρι και με χτυπαει στο ματι,το περιμενα πιο ανοιχτο καθαρο λευκο.aututu 37470 και 3dmark 10220 στο extreme.κατεβασα και τα εργαλεια για το repartion.

για να περασω την 1.62 πρεπει να κανω unroot?στις επιλογες αναβαθμιση βλεπω βγαζει την επιλογη για update, και εχει recovery που μπαινει.οποτε θα κανω απο εκει update την 1.62 του smartdigi,σωστα?

μπαινοντας στο recovery βλεπω οτι ειναι nubia και οχι 3rd party

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις παρελαβα!!!:lol::lol::lol: Δεν το περιμενα τοσο γρηγορα αφου το εστειλαν 7 του μηνα.δυστυχως δν ειμαι προετοιμασμενος και δν αλλαξα τις καρτες να το δοκιμασω.εχει την εκδοση 1.20 root multilang με superuser #.Τωρα κατεβαζω την 1.62 απο το link του smartdigi.Πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο πολυ καλο αλλα το λευκο ειναι γκρι και με χτυπαει στο ματι,το περιμενα πιο ανοιχτο καθαρο λευκο.aututu 37470 και 3dmark 10220 στο extreme.κατεβασα και τα εργαλεια για το repartion.

για να περασω την 1.62 πρεπει να κανω unroot?στις επιλογες αναβαθμιση βλεπω βγαζει την επιλογη για update, και εχει recovery που μπαινει.οποτε θα κανω απο εκει update την 1.62 του smartdigi,σωστα?

μπαινοντας στο recovery βλεπω οτι ειναι nubia και οχι 3rd party

 

θα κανεις update from disk αφου πρωτα βαλεις το αρχειο μεσα στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Sos προβλημα με τις εφαρμογες οταν τις κανω εγκατασταση μου τις βγαζει σε διπλα εικονιδια.οταν κανω drag στο πανω μερος κανει uninstall εντελως την εφαρμογη.ειναι bug του luncher?η ROM παντως εγκατσταθηκε καλα,εκανα root,περασα και τα gapps.
Link to comment
Share on other sites

Sos προβλημα με τις εφαρμογες οταν τις κανω εγκατασταση μου τις βγαζει σε διπλα εικονιδια.οταν κανω drag στο πανω μερος κανει uninstall εντελως την εφαρμογη.ειναι bug του luncher?η ROM παντως εγκατσταθηκε καλα,εκανα root,περασα και τα gapps.

 

Λόγω του ότι δεν έχει drawer o launcher η homescreen είναι και ο drawer (menu) μπές στις ρυθμίσεις του playstore και απενεργοποίησε την την αυτόματη δημιουργία εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nubia Z7 mini και αναβάθμιση σε android 5 (είπα να το ψάξω λίγο)....

 

Ξεκινώντας διάβασα αρκετά άρθρα από το bbs της nubia και το z7 mini. Σε γενικές γραμμές οι κινέζοι είναι ότι να ναι. :lol:

Μετά επικοινώνησα live με το live support nubia asia και τους ρώτησα σχετικά με την αναβάθμιση, με παρέπεμψαν στην zteusa στο global.:wacko:

Εκεί μίλησα ζωντανά με το live support και μετά από την κουβέντα που είχαμε το ζουμί είναι το παρακάτω...:down:

 

1.Η σειρά Ζ7 έχει παραχθεί μόνο για την Ασιατική ήπειρο και το support υποστηρίζεται μόνο για εκεί (έτσι εξηγούνται οι default κινέζικες εφαρμογές):X

2.Στην Αμερική δεν υπάρχει σε provider η σειρά 7 για αυτό και δεν γνωρίζουν για πιθανά updates.

3.Ο κάθε provider είναι υποχρεωμένος να αναρτά τις αναβαθμίσεις στην επίσημη ιστοσελίδα του.

4.Ο μόνος provider της συγκεκριμένης σειράς είναι η Ασιατική nubia και το δίκτυο που υποστηρίζει σαν συνεργάτη της

5.Από μεριάς Αμερικής άκρη δεν βγάλαμε:wacko:

6.Πάμε Ασία πάλι, μιλώντας στο bbs (κινέζικα δεν ξέρω αρε google..):dance:

7.Έβγαλα ένα συμπέρασμα, ότι οι αναβαθμίσεις είναι πιο συχνές σε σειρές κινητών από τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας που τα προμοτάρουν, γιατί είναι αυξημένες οι απαιτήσεις των εκατομμυρίων χρηστών άρα η συγκεκριμένη σειρά πιθανόν να αναβαθμιστεί με τον καινούργιο χρόνο (2015) αφού το ζητούν οι χρήστες μανιωδώς.:X

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi σε ευχαριστω για την αμεσοτητα.το κινητο ειναι εκπληκτικο,με την 1.62 ειναι σφαιρα,ενεργοποιησα 4g για κοσμοτε αλλα δν βλεπω καποια ενδειξη οτι δουλευει,στα δεδομενα δειχνη Η+.ο οποιος εχει δουλεψη 4g και γνωριζει ας μας επισημανη πως το βλεπουμε.δυστυχως δν εκανα repartition γτ εχασα χρονο με τις εφαρμογες που τις εβγαζε διπλες.

petros64 οταν κανουμε repartition η διαμορφωση θα μεινει και σε ενδεχομενη αναβαθμιση ROMs,στο zte v967s διατηρηται και δν ξαναχρειαζεται ,υποθετω οτι θα ισχυη και στο Ζ7 mini.

Link to comment
Share on other sites

το λευκο ειναι γκρι και με χτυπαει στο ματι,το περιμενα πιο ανοιχτο καθαρο λευκο.

Άσε ψηλά την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Τί σκορ έβγαλε στα benchmarks μετά την αναβάθμιση; (χωρίς να τρέχουν άλλες εφαρμογές μαζί)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...