Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είναι ναί μπορείς, εάν όμως πειράξεις framework , graviry box,partitiont,weaks etc όχι.

 

Θα αστειεύεσαι βεβαια..:wacko: εδώ έβαλα google translate για αυτα που μου γραψες για να δω μήπως με βριζεις.:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηξη ναούμενε για το repartioning;

 

Έστω οτι θέλω να κάνω τον χώρο ενιαίο και να έχει όλη την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές τι ακριβώς πρέπει να κάνω;

Στο προγραμματάκι που υπάρχει στο νετ πόσα GB πρέπει να ορίσω για το partition;

 

@Smartdigi, οι εντολές που έγραψες οτι το έκανες χειροκίνητα ήταν για το repartioning; Και αν ναι, πόσα GB σου βγήκε το τελικό partition;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηξη ναούμενε για το repartioning;

 

Έστω οτι θέλω να κάνω τον χώρο ενιαίο και να έχει όλη την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη για τις εφαρμογές τι ακριβώς πρέπει να κάνω;

Στο προγραμματάκι που υπάρχει στο νετ πόσα GB πρέπει να ορίσω για το partition;

 

@Smartdigi, οι εντολές που έγραψες οτι το έκανες χειροκίνητα ήταν για το repartioning; Και αν ναι, πόσα GB σου βγήκε το τελικό partition;

 

Όχι εγώ δεν χρειάζομαι repartitioning, έχω 74gb μια χαρά είμαι. Ο Petros64 θα σε διαφωτίσει για αυτό που έγραψε και τους κώδικες/

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ δεν χρειάζομαι repartitioning, έχω 74gb μια χαρά είμαι. Ο Petros64 θα σε διαφωτίσει για αυτό που έγραψε και τους κώδικες/

 

Ωχ, ναι!

Παρανόησης :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλεον το μονο παράπονο που έχω είναι με το YouTube.Συνεχίζει και σε σας;Αν όχι τα φώτα σας παρακαλώ :rolleyes:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλεον το μονο παράπονο που έχω είναι με το YouTube.Συνεχίζει και σε σας;Αν όχι τα φώτα σας παρακαλώ :rolleyes:

 

Έχεις δίκιο δεν φορτώνει δεν το είχα τεστάρει , το κοιτάω τώρα.....

 

Βρήκα ένα wallpaper που κουμπώνει ωραία στο nubia, το εγκατέστησα μέσω google photo για fullscreen (no corp)

 

σας το δίνω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν φορτώνει δεν το είχα τεστάρει , το κοιτάω τώρα.....

 

Βρήκα ένα wallpaper που κουμπώνει ωραία στο nubia, το εγκατέστησα μέσω google photo για fullscreen (no corp)

 

σας το δίνω

 

Youtube fixed ανεβάζω οδηγίες...

Link to comment
Share on other sites

Youtube fixed ανεβάζω οδηγίες...

απ ότι φαινεται το πρόβλημα του youtube, ειναι κοινο στις rom της εταιρειας. εχω το zte v5 red bull και εχουμε και εμεις πρόβλημα με το συγκεκριμένο app..

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.4.2 η εφαρμογή youtube παρουσιάζει πρόβλημα στο streamming HD και το πρόβλημα διορθώθηκε στην 4.4.3 και μετά.

 

Εμείς για να δουλέψει στο nubia mini χρειαζόμαστε 2 αρχεία flashplayer 11+youtube 5.7 τα οποία θα τα βρείτε στο φάκελο που έχω ανεβάσει εδώ. ΑΡΧΕΙΑ

 

Οδηγίες

 

1.Καθαρίζουμε την μνήμη cache από την εφαρμογή youtube και τα data

2.Κάνουμε απεγκατάσταση του youtube

3.Κάνουμε εγκατάσταση την flash player

4.Κάνουμε εγκατάσταση το com.google.android.youtube.5.7.36.apk

5.Πάμε στο playstore και απενεργοποιούμε πάνω δεξια στην γωνία το auto update.

Και μην το αναβαθμίσετε ποτέ στην 4.4.2 δεν είναι συμβατό. Στην 4.4.3 διορθώνει το πρόβλημα με το streamming HD :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απ ότι φαινεται το πρόβλημα του youtube, ειναι κοινο στις rom της εταιρειας. εχω το zte v5 red bull και εχουμε και εμεις πρόβλημα με το συγκεκριμένο app..

 

Οκ αυτή είναι η λύση. Δουλεύει μια χαρά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλεον το μονο παράπονο που έχω είναι με το YouTube.Συνεχίζει και σε σας;Αν όχι τα φώτα σας παρακαλώ :rolleyes:

 

Γιατι επιμενεται με το youtube αφου μπορειται να δουλευται καλυτερα ολα τα video με το

Tubemate εξαλου μπορεις να κατεβασεις και τα βιντεο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι επιμενεται με το youtube αφου μπορειται να δουλευται καλυτερα ολα τα video με το

Tubemate εξαλου μπορεις να κατεβασεις και τα βιντεο.:lol:

 

Διότι είμαι full συνδεδεμένος με την google κανάλια+προφίλ+plus+bussines άρα....google apps.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτή είναι η λύση. Δουλεύει μια χαρά τώρα.

μαλλον δεν ειναι το ίδιο πρόβλημα :( εμας βγαζει το παρακατω. δοκιμασα το patch σου κ δεν μου δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ειναι το ίδιο πρόβλημα :( εμας βγαζει το παρακατω. δοκιμασα το patch σου κ δεν μου δουλεψε.

 

Έκανες καθαρισμό και απεγκατάσταση του youtube?

Τώρα έχεις το youte ανενημέρωτο στο application list του playstore? ή έκανε αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρισμό και απεγκατάσταση του youtube?

Τώρα έχεις το youte ανενημέρωτο στο application list του playstore? ή έκανε αναβάθμιση?

μπηκα στα apps και εσβησα cache και δεδομενα εφαρμογής και μετα το απεγκατεστησα. μετα εκανα εγκατασταση το flashplayer και το youtube απο το rar σου και πατησα στο google να μην μου κανει ποτε αναβαθμιση μόνο του.. ακριβως δλδ τις οδηγιες σου. 4.4.2 φοραμε και εμεις..

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στα apps και εσβησα cache και δεδομενα εφαρμογής και μετα το απεγκατεστησα. μετα εκανα εγκατασταση το flashplayer και το youtube απο το rar σου και πατησα στο google να μην μου κανει ποτε αναβαθμιση μόνο του.. ακριβως δλδ τις οδηγιες σου. 4.4.2 φοραμε και εμεις..

 

ok περίμενε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok περίμενε..

 

Κάνε επανεκίννηση του τηλεφώνου, έξοδο από τον google λογαριασμό σου και μετά είσοδο. Λογικά θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi γι αλλη μια φορα αψογος και σ ευχαριστουμε γι αυτό.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μόνος τρόπος που δούλεψε το youtube είναι ο παρακάτω:

1)Απεγκατάσταση της εργοστασιακής εφαρμογής.

2)Εγκατάσταση αυτής της έκδοσης http:// http://d-h.st/qsi

3)Άνοιγμα της εφαρμογής (είναι αρκετά παλιά έκδοση αλλά μην χαλιέστε :) )

4)Ενημέρωση του youtube από play store.

5) Αποτέλεσμα: Λειτουργική τελευταία έκδοση

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

το τοπικο το παρακολουθω καιρο τωρα... μπαινω στο ψητο.

 

Εχω το LG G2 στην παρουσα φάση αλλα χρειάζομαι δίκαρτο, αντιστοιχων δυνατοτητων (και κατα προτιμηση μεγεθους). Το Ζ7 Mini μου φαντάζει ως ιδανικη λύση και σαν δυνατότητες και σαν τιμη.

 

1) Σε οτι αφορά την αυτονομία το G2 με εχει αφήσει αρκετά ευχαριστημένο. Η μικρότερη χωρητικότητα του Ζ7 δεν ξερω κατα ποσο θα επρεπε να με νοιαξει ομως. Διαβάζω απο την ανάλυση του Smartdigi πως οι εφαρμογές του ειναι αρκετά εξυπνες οποτε και αντισταθμίζει την οποια έλλειψη σε mah... δεν ξερω πως μεταφράζετε στην πράξη πάντως και σε σχέση με G2... αν εχει κανεις εμπειρία.

 

2) Δε με ενδιαφέρουν οι αλλαγές ROM. Με ενδιαφέρει ομως το root για να περνώ καμιά εφαρμογή με παραπάνω δικαιώματα. Οι ROM δε με απασχολουν οταν η μαμά ROM ειναι σωστή και λειτουργική. Ειναι? :confused:

 

3) mSD των 64GB διαβάζει? (ακυρη ερώτηση, ειχε απαντηθει)

 

4) Νομιζω πως ελληνικά η μαμα ρομ δεν υποστηριζει σαν γλωσσα στα μενου. Σωστα?

 

Αυτά... :)

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

το τοπικο το παρακολουθω καιρο τωρα... μπαινω στο ψητο.

 

Εχω το LG G2 στην παρουσα φάση αλλα χρειάζομαι δίκαρτο, αντιστοιχων δυνατοτητων (και κατα προτιμηση μεγεθους). Το Ζ7 Mini μου φαντάζει ως ιδανικη λύση και σαν δυνατότητες και σαν τιμη.

 

1) Σε οτι αφορά την αυτονομία το G2 με εχει αφήσει αρκετά ευχαριστημένο. Η μικρότερη χωρητικότητα του Ζ7 δεν ξερω κατα ποσο θα επρεπε να με νοιαξει ομως. Διαβάζω απο την ανάλυση του Smartdigi πως οι εφαρμογές του ειναι αρκετά εξυπνες οποτε και αντισταθμίζει την οποια έλλειψη σε mah... δεν ξερω πως μεταφράζετε στην πράξη πάντως και σε σχέση με G2... αν εχει κανεις εμπειρία.

 

2) Δε με ενδιαφέρουν οι αλλαγές ROM. Με ενδιαφέρει ομως το root για να περνώ καμιά εφαρμογή με παραπάνω δικαιώματα. Οι ROM δε με απασχολουν οταν η μαμά ROM ειναι σωστή και λειτουργική. Ειναι? :confused:

 

3) mSD των 64GB διαβάζει? (ακυρη ερώτηση, ειχε απαντηθει)

 

4) Νομιζω πως ελληνικά η μαμα ρομ δεν υποστηριζει σαν γλωσσα στα μενου. Σωστα?

 

Αυτά... :)

 

1) Απο αυτονομία για τα mAh της μπαταρίας του, το Ζ7 Mini τα πάει καταπληκτικά. Σε σχέση με το G2 όμως θα απογοητευτείς. Ναί είναι καλη η μπαταρία, αλλα σε καμία περίπτωση σε επίπεδα g2. Την ημέρα με καλή χρήση την βγάζεις άνετα πάντως, εγω με μέτρια χρήση βγάζω δύο.

 

2) Η μαμα rom είναι μια χαρά λειτουργικότατη και ωραιότατη. Root κανονικά και με τον νόμο και κάνεις ότι θέλεις, μέχρι και xposed παίρνει για να πειράξεις τα πάντα.

 

3) Ναί, διαβάζει μέρχι 64GB

 

4) Εάν είναι η multilingual ρομ αυτή που θα σου έρθει το τηλέφωνο, τότε υποστηρίζει, εαν όχι και είναι η κινέζικη τότε την αλλάζεις και βάζεις μία απο τις official multilingual roms και είσαι τζιτζί.

 

Εαν μπορούμε να βοηθήσουμε σε τίποτε άλλο εδώ είμαστε :happy:

Link to comment
Share on other sites

ok... ευχαριστω! Τωρα μου εχει απομεινει να ψησω και τον Evo481 (αλλο μελος που χαλβαδιαζει επισης το Nubia) :shifty:

 

:D

 

Στο επομενο διαστημα θα ριξω και γω την παραγγελια μου...:)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

1) Απο αυτονομία για τα mAh της μπαταρίας του, το Ζ7 Mini τα πάει καταπληκτικά. Σε σχέση με το G2 όμως θα απογοητευτείς. Ναί είναι καλη η μπαταρία, αλλα σε καμία περίπτωση σε επίπεδα g2. Την ημέρα με καλή χρήση την βγάζεις άνετα πάντως, εγω με μέτρια χρήση βγάζω δύο.

 

2) Η μαμα rom είναι μια χαρά λειτουργικότατη και ωραιότατη. Root κανονικά και με τον νόμο και κάνεις ότι θέλεις, μέχρι και xposed παίρνει για να πειράξεις τα πάντα.

 

3) Ναί, διαβάζει μέρχι 64GB

 

4) Εάν είναι η multilingual ρομ αυτή που θα σου έρθει το τηλέφωνο, τότε υποστηρίζει, εαν όχι και είναι η κινέζικη τότε την αλλάζεις και βάζεις μία απο τις official multilingual roms και είσαι τζιτζί.

 

Εαν μπορούμε να βοηθήσουμε σε τίποτε άλλο εδώ είμαστε :happy:

 

Πολύ vfm συσκευή τοτε το κινητό. το ειχα ήδη προτείνει σε φίλο γιατί μου άρεσε η τιμη για το hardware αλλα δεν ηξερα τι παιζει με το λογισμικο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! :)

 

γιαυτο σου φούσκωσα τα μυαλά με το nubia γιατί είσαι αναντικατάστατος και σε χρειάζεται το forum!:p

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο σου φούσκωσα τα μυαλά με το nubia γιατί είσαι αναντικατάστατος και σε χρειάζεται το forum!:p

 

Η αλήθεια είναι ότι χάρις σε εσένα το πήρα:)

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.4.2 η εφαρμογή youtube παρουσιάζει πρόβλημα στο streamming HD και το πρόβλημα διορθώθηκε στην 4.4.3 και μετά. (Με το σημερινό update 17/11 παίζει κανονικά) 5.7.36 με update)

 

Εμείς για να δουλέψει στο nubia mini χρειαζόμαστε 2 αρχεία flashplayer 11+youtube 5.7 τα οποία θα τα βρείτε στο φάκελο που έχω ανεβάσει εδώ. ΑΡΧΕΙΑ multilink http://mir.cr/8HBPDC6L

 

Οδηγίες

 

1.Καθαρίζουμε την μνήμη cache από την εφαρμογή youtube και τα data

2.Κάνουμε απεγκατάσταση του youtube

3.Κάνουμε εγκατάσταση την flash player

4.Κάνουμε εγκατάσταση το com.google.android.youtube.5.7.36.apk

και μετά κανονικά update :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ αυτή είναι η λύση. Δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Με το σημερινό update από την 5.7.36 στην νεότερη παίζει κανονικότατα. Αναβάθμιση άφοβα.

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...