Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τα 2gh καλά είναι έχουμε αρκετά τούβλα χε χε χε

 

 

 

 

Ως πρωην κάτοχος του xiaomi mi3 η διάφορα των 0.3 ghz με του z7 mini είναι τρομερά αισθητή :p

 

Υ.Γ. Αστειευομαι βέβαια...:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά είστε εντάξει με το 4G στην rom μας? :rolleyes:

 

Δε τρελενομαι για το 4g γι αυτό και δεν το έχω τσεκαρει να πω τη μαύρη αλήθεια.

Για το το Bluetooth πάντως συγχαρητήρια σταμάτησε να πηγαινοέρχεται.. θα το κουρασες φαίνεται..:happy:.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δε τρελενομαι για το 4g γι αυτό και δεν το έχω τσεκαρει να πω τη μαύρη αλήθεια.

Για το το Bluetooth πάντως συγχαρητήρια σταμάτησε να πηγαινοέρχεται.. θα το κουρασες φαίνεται..:happy:.

 

χαχαχαχαχαχα :lol: πετυχημένο!

Link to comment
Share on other sites

4g όπως σε όλες τις ROM.Μετα απο κάθε reboot πρεπει να μπεις στο test menu (*#*#4636#*#*) να το ενεργοποιήσεις.

 

 

 

 

Petros64 ωραίος!!το split screen χρειαζεται.εχεις κανει καμια ρύθμιση στο CPU scaling και βγαζεις 6 και 40 λεπτα οθόνης?

 

Εγώ δεν έχω καταφέρει να βγάλω ποτε τέτοιο screen on time αν ρώτας εμένα.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

4g όπως σε όλες τις ROM.Μετα απο κάθε reboot πρεπει να μπεις στο test menu (*#*#4636#*#*) να το ενεργοποιήσεις.

 

 

 

 

Πέτρο τι επιλέγω εκει για να είμαι καλυμμένος και με 4g;

Να επιλεξω τα παντα να μαι μέσα; :)

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

singpost το έβαλα, μου άρεσε ο πωλητής στην συνομιλία ναι σε όλα μου ελεγε, μου έκανε και δώρο θήκη και προστατευτικο οθόνης, τόσα ναι δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου.

 

κι εμένα αυτό το ναι σε όλα με ανησυχησε και έψαξα λίγο και βρήκα αυτό !

 

http://www.mustat.com/mionbuy.com

 

 

Μα καλά είναι δυνατόν ????????:blink::blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα αυτό το ναι σε όλα με ανησυχησε και έψαξα λίγο και βρήκα αυτό !

 

http://www.mustat.com/mionbuy.com

 

 

Μα καλά είναι δυνατόν ????????:blink::blink::blink::blink::blink:

 

Ελπίζω να είναι δυνατόν φίλε μου γιατί βαριέμαι τα dispute αν και δεν με πειράζει μερικά κλικς παραπάνω αρκεί να μην χαθούν χρήματα, θα στείλω χρυσό στεφάνι στην paypal.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

βασικά είνα από τα ελάχιστα εως κανένα μαγαζιά που έχουν το xiaomi mi4 σε μαύρο χρώμα...

 

χα δεν θα το πιστέψεις αλλά αυτό κοίταξα και εγώ με την πρώτη, επίσης είναι το μόνο μαγαζί που πουλάει το μαύρο z7 mini φθηνότερα από το άσπρο.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

4g όπως σε όλες τις ROM.Μετα απο κάθε reboot πρεπει να μπεις στο test menu (*#*#4636#*#*) να το ενεργοποιήσεις.

 

 

 

 

Πέτρο τι επιλέγω εκει για να είμαι καλυμμένος και με 4g;

Να επιλεξω τα παντα να μαι μέσα; :)

Αυτό στη φωτο.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στη φωτο.

 

 

Σ ευχαριστώ πολυ :)...εντελώς τυχαία αυτή την επιλογή έβαλα χθες αλλά και παλι δεν έτυχε να τσεκαρω το 4g :wacko:.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω φωτο για οποίον ασχολείται με θέματα περί μπαταρίας....:shifty:

Προσωπική μου άποψη το τηλ με τη χρηση που του κάνω όπως βλέπετε μάλλον 3000mah μπαταρία πρεπει να έχει..:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω φωτο για οποίον ασχολείται με θέματα περί μπαταρίας....:shifty:

Προσωπική μου άποψη το τηλ με τη χρηση που του κάνω όπως βλέπετε μάλλον 3000mah μπαταρία πρεπει να έχει..:p

 

Καλησπέρα , με την χρήση που κάνεις και αφήνεις την μπαταρία να φτάνει 2% θα έχεις θέμα

Η μπαταρία κάτω του 7% εάν δεν την βάλεις για φόρτιση ξεζουμίζεται και 6 μηνο δεν βγάζει, επίσης ρίχνει τον επεξεργαστή στην απόδοση 10%

Άρα η μπαταρία τα παίζει και ο επεξεργαστής πέφτει.

 

Κι αυτό διότι ο επεξεργαστής θέλει ενέργεια που δεν βρίσκει από την μπαταρία και ζορίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό διότι ο επεξεργαστής θέλει ενέργεια που δεν βρίσκει από την μπαταρία και ζορίζεται...

 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό διότι ο επεξεργαστής θέλει ενέργεια που δεν βρίσκει από την μπαταρία και ζορίζεται...

 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Καλό μεσημέρι! :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι λανθασμένη η εντύπωση οτι ο επεξεργαστής ,και γενικότερα οποιοδήποτε ολοκληρωμένο, χαλάει εαν περάσει μη επαρκές ρεύμα. Ούτε καν, να υπολειτουργήσει μπορεί, να χαλάσει με τίποτα. Ίσα ίσα μερικές φορές θέλεις να περνάει λιγότερο ρεύμα καθώς θα υπάρξει διαφορά στην κατανάλωση, είναι το λεγόμενο undervolting. O μόνος τρόπος που μπορεί να χαλάσει ένα ολοκληρωμένο είναι να του δώσεις περισσότερο ρεύμα απο όσο είναι οι προδιαγραφές του, εκεί το λιώνεις στην κυριολεξία :p

 

Για τις μπαταρίες, τώρα, ναι υπάρχει θέμα εαν η τάση τους πέσει κάτω απο κάποια επίπεδα και καλό θα ήταν να βρίσκονται τα στοιχεία μόνιμα πάνω απο κάποια όρια. Στα κινητά τηλέφωνα όμως υπάρχει δικλίδες ασφαλείας, κοινώς το τηλέφωνο δεν θα αφήσει ποτέ την μπαταρία να αποφορτιστεί εντελώς και θα κλείσει για να την προφυλάξει. Οπότε ακόμη και να κλείσει η συσκευή δεν σημαίνει οτι η μπαταρία πέθανε αλλά οτι η συσκευή δεν ανοίγει για να μην αποφορτίσει την αποφορτιστεί τελείως η μπαταρία και τα στοιχεία λιθίου χάσουν τις ιδιότητες τους και τοτε θα υπάρξει θέμα.

 

Κοινώς, όταν λέει το τηλέφωνο οτι είναι γύρω στο 2-3% καλό θα ήταν να φορτίζεται και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να μήν αφήνουμε τις μπαταρίες αφόρτιστες για μεγάλα χρονικά διαστήματα, εάν ειναι να το βάλουμε στο συρτάρι ας του δώσουμε μια καλή φόρτιση και ας το αφήσουμε στην άκρη και μια φορά το μηνα ας το βάζουμε για λίγο να φορτίσει.

 

Αυτά τα λίγα:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στη φωτο.

 

Φιλε εκανα την ρυθμιση οπως δειχνεις στη φωτο αλλα ακομη μου βγαζει Η+ απο πανω και δεν λεει 4G.Το 4G το εχω ενεργοποιηση στην Cosmote.Ειμαι με την μαμα ρομ 1.20.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λανθασμένη η εντύπωση οτι ο επεξεργαστής ,και γενικότερα οποιοδήποτε ολοκληρωμένο, χαλάει εαν περάσει μη επαρκές ρεύμα. Ούτε καν, να υπολειτουργήσει μπορεί, να χαλάσει με τίποτα. Ίσα ίσα μερικές φορές θέλεις να περνάει λιγότερο ρεύμα καθώς θα υπάρξει διαφορά στην κατανάλωση, είναι το λεγόμενο undervolting. O μόνος τρόπος που μπορεί να χαλάσει ένα ολοκληρωμένο είναι να του δώσεις περισσότερο ρεύμα απο όσο είναι οι προδιαγραφές του, εκεί το λιώνεις στην κυριολεξία :p

 

Για τις μπαταρίες, τώρα, ναι υπάρχει θέμα εαν η τάση τους πέσει κάτω απο κάποια επίπεδα και καλό θα ήταν να βρίσκονται τα στοιχεία μόνιμα πάνω απο κάποια όρια. Στα κινητά τηλέφωνα όμως υπάρχει δικλίδες ασφαλείας, κοινώς το τηλέφωνο δεν θα αφήσει ποτέ την μπαταρία να αποφορτιστεί εντελώς και θα κλείσει για να την προφυλάξει. Οπότε ακόμη και να κλείσει η συσκευή δεν σημαίνει οτι η μπαταρία πέθανε αλλά οτι η συσκευή δεν ανοίγει για να μην αποφορτίσει την αποφορτιστεί τελείως η μπαταρία και τα στοιχεία λιθίου χάσουν τις ιδιότητες τους και τοτε θα υπάρξει θέμα.

 

Κοινώς, όταν λέει το τηλέφωνο οτι είναι γύρω στο 2-3% καλό θα ήταν να φορτίζεται και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να μήν αφήνουμε τις μπαταρίες αφόρτιστες για μεγάλα χρονικά διαστήματα, εάν ειναι να το βάλουμε στο συρτάρι ας του δώσουμε μια καλή φόρτιση και ας το αφήσουμε στην άκρη και μια φορά το μηνα ας το βάζουμε για λίγο να φορτίσει.

 

Αυτά τα λίγα:p

 

Οι σπουδές μας και η εμπειρία μας στα ολοκληρωμένα συστήματα και τους επεξεργαστές μας έχουν δείξει ότι η συμπεριφορά της κλίμακας απόδοσης ενώς επεξεργαστή οποίος διανεργεί εργασίες χωρίς την απαραίτητη τάση, βυθίζει την συνιστώσα της απόδοσης, σε μεγάλη λανθασμένη χρήση, λόγω ύπαρξης φαινομένου ίδιου με το φαινόμενο της μνήμης μπαταρίας στις νικελίου καδμίου.

 

Έτσι είναι αναπόφευκτη η περαιτέρω μείωση της απόδοσης του επεξεργαστή και της μπαταρίας επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Φυσικά και μπορείς εάν βρείς στο ίδιο μέγεθος με τις ίδιες αποστάσεις στα pin και ελάχιστα παχύτερη για να χωράει....

Πράγμα απίθανο, μόνο εάν δεν βγάλει κάποια βιοτεχνία στην Κίνα. Αλλά τι θα κερδίσεις? θα είναι 3000-3200? Άντε να κερδίσεις 3 ώρες παραπάνω..

Γιατί για να ζητάς μεγαλύτερη μπαταρία σημαίνει έχεις αυξημένες απαιτήσεις, γιατί εμένα πχ κραταει 25-36 ώρες με την χρήση που κάνω...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Οι σπουδές μας και η εμπειρία μας στα ολοκληρωμένα συστήματα και τους επεξεργαστές μας έχουν δείξει ότι η συμπεριφορά της κλίμακας απόδοσης ενώς επεξεργαστή οποίος διανεργεί εργασίες χωρίς την απαραίτητη τάση, βυθίζει την συνιστώσα της απόδοσης, σε μεγάλη λανθασμένη χρήση, λόγω ύπαρξης φαινομένου ίδιου με το φαινόμενο της μνήμης μπαταρίας στις νικελίου καδμίου.

 

Έτσι είναι αναπόφευκτη η περαιτέρω μείωση της απόδοσης του επεξεργαστή και της μπαταρίας επίσης.

 

Επιπτώσεις στην απόδοση θα υπάρξει κάτω απο ένα όριο, φαινόμενο μνήμης και "στρεσσάρισμα" του ολοκληρωμένου απο μη επαρκή τάση πρώτη φορά το ακούω. Εμπειρικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό, ακόμη και μετά απο παρατεταμένη χρήση cpu και gpu σε υπερβολικo undervolting.

 

Ξαναλέω, μείωση προσδόκιμου ζωής μπαταρίας υπάρχει και είναι εμφανέστατη σε περίπτωση βαθιάς αποφόρτισης για μεγάλο χρονικό διάστημα, μείωση προσδόκιμου ζωής ολοκληρωμένου λόγο ανεπαρκής τροφοδοσίας πρώτη φορά το ακούω, καθώς και το φαινόμενο μνήμης σε ημιαγωγούς, είναι εύκολο να παραθέσεις κάποια πηγή;

Link to comment
Share on other sites

Επιπτώσεις στην απόδοση θα υπάρξει κάτω απο ένα όριο, φαινόμενο μνήμης και "στρεσσάρισμα" του ολοκληρωμένου απο μη επαρκή τάση πρώτη φορά το ακούω. Εμπειρικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό, ακόμη και μετά απο παρατεταμένη χρήση cpu και gpu σε υπερβολικo undervolting.

 

Ξαναλέω, μείωση προσδόκιμου ζωής μπαταρίας υπάρχει και είναι εμφανέστατη σε περίπτωση βαθιάς αποφόρτισης για μεγάλο χρονικό διάστημα, μείωση προσδόκιμου ζωής ολοκληρωμένου λόγο ανεπαρκής τροφοδοσίας πρώτη φορά το ακούω, καθώς και το φαινόμενο μνήμης σε ημιαγωγούς, είναι εύκολο να παραθέσεις κάποια πηγή;

 

Η τεχνική αντιπαράθεση μπορεί να κρατήσει χρόνια...και δεν βοηθάει σε αυτό το φόρουμ. :happy:

Ας βοηθήσουμε ο καθένας μας όπως μπορεί με τις γνώσεις του και ας αφήσουμε τα βαθιά νερά για έμπειρους κολυμβητές και σε άλλη θάλασσα...:)

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνική αντιπαράθεση μπορεί να κρατήσει χρόνια...και δεν βοηθάει σε αυτό το φόρουμ. :happy:

Ας βοηθήσουμε ο καθένας μας όπως μπορεί με τις γνώσεις του και ας αφήσουμε τα βαθιά νερά για έμπειρους κολυμβητές και σε άλλη θάλασσα...:)

 

 

 

Σας υπόσχομαι πως δεν θα ξανά αφήσω τη μπαταρια απο το τηλ να πεσει κατω απο 10% :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...